Sayfa 1/47 1234511 ... SonSon
231 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Kadın - Bölüm Yorumları

Durum:
    Defneci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    ReyyanMiran
    Konular
    173
    Verdiği Beğeni
    134

Aldığı Beğeni: 692

Bahsedilme
    15 Mesaj

Standart Kadın - Bölüm Yorumları

Bir önceki başlık 1000 mesaja yaklaştığı için arşivlenmek üzere kapatılmıştır. Yorumlarınıza bu başlıkta devam ediniz.

Tek cümlelik mesajlar, başlıkla ilgisi olmayan mesajlar, büyük harfle, tamamı renkli, kalın (bold), altı çizili ve italik yazı tipi ile yazılan tüm kural dışı mesajlarınız uyarı bırakılmadan silinecektir. Lütfen sohbet ortamı oluşturmayınız.

Saygılar Dizifilm Moderatör
    Defneci

Durum:
    yesim98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Herhangi bir yer.....
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 65

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Kadın - Bölüm Yorumları

O zaman ilk mesaj benden olsun...Sarp ın olduğu kısımları atlarsak,güzel bölümdü..Onsuz dizi süper olacak ama işte sesimizi duyan yok..Tutturmuşlar karaktersiz,pasif,çok eşliliği seven,2 karısına ve 4 çocuğuna karşı hiçbir şekilde yeterli olmayacak bir adamın etrafında diziyi döndürüyorlar..Bahar ne zaman terkedecek bu adamı??*Tabi terkedecek mi???Ceyda nın ve Arif in olduğu sahneleri izlemek daha güzel.Hiç olmazsa dürüstler...Dizinin yine söylüyorum çok izlenmesinin sebebi geçen sezonun hatrı olduğu için..Yoksa kalkıp da Sarp gibi birisini izlemeye tahammül başka türlü nasıl olacaktı.....

3. Beğenenler;
    Doga2014 (01-02-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    246

Aldığı Beğeni: 545

Bahsedilme
    0 Mesaj

Aslında sizin yorumunuzun tüp bebek mevzusu değil de Arif ve Bahar ilişkisi kısmına yorum yazdım. Tabi pek anlaşılır olamadım. Yorumunuza katılıyordum, hala katılıyorum. Diğer arkadaşlarınkine de katılıyorum, zaten bu bölüm hakkında güzel, mantıklı yorumlar yapılmış. Keyifle okudum.

Siz yazmıştınız yanılmıyorsam, yanlış olmasın; hikayede Enver ve Bahar gibi kan bağı olmadığı halde baba-kızdan farkı olmayan iki karakter var. Dolayısıyla bu bile Arif-Bahar ilişkisi için bir örnek gibi geliyor bana. Enver ve Bahar arasındaki bağ öyle güzel ki çocukların yalnızca Sarp ile mutlu olmak zorunda olmadıklarını gözler önüne seriyor. Burada demek istediğim Sarp ile çocuklar görüşmesin değil, Arif de onlara ikinci bir baba olacaktır, hatta oldu bile. Bunu söylemek istiyorum.

Bahar'ın her şeyi çocuklardan saklaması beni de çok rahatsız ediyor. Sadece gerçekleri saklamıyor, her dediklerini yapmaya çalışıyor. Belki de maddi olarak onlara veremediklerini bu şekilde telafi etmeye çalışıyor; ama doğru yapmıyor. Sırf Nisan istemedi diye Arif ile yollarını ayırması çok yanlış bir hareketti mesela. Arif'in çocuklara da kendisine de iyi geleceği aşikar. Oturup güzelce anlatıp sizin de dediğiniz gibi bir orta yol bulmalıydı. Bu yüzden Bahar, Arif ile ilişkisi konusunda hiç fedakarlık göstermedi diyorum. Hiç uğraş vermedi birlikte olabilmek için. Şimdi Bahar'ın yapması gereken oturup çocuklarla sakin bir şekilde babaları ile bir hayat kurmasının mümkün olmadığını anlatmak. Çünkü Doruk hala bunu anlamış gibi görünmüyor. Ben de dizinin sonunun Bahar ve Arif şeklinde biteceğini düşünüyorum. Ama bunu izlerken de Bahar'ın Arif'e karşı gerçekten bir şeyler hissettiğine inanmak istiyorum. Yoksa Arif'in Bahar'a verdiği yüzüğün hala duruyor olması ve Ceyda'nın hayalinde Bahar'ın parmağında olarak görmemiz, Bahar'ın Arif'in verdiği kolyeyi takıyor olması, Sarp'ın ilk bölümlerde Bahar'ı başkasına aşık olarak gördüğü rüya, ikili için yazılan o kadar sahne bana da ikisi sonunda mutlu olacak dedirtiyor. Ama bunu Bahar cephesinde de daha doyurucu olarak izlemek isterim.

Ben de iyi yorumlar diliyorum.
    bhr94

Başlık kapanmış buradan devam edelim. Doğru hatırlıyorsunuz. O yüzden tüp bebekmiş, çocuklar Sarptan değilmiş gibi açıklamaların yeterli olmadığını söyledim. Arif de çocukların gerçek babası değil ama onlara ikinci bir baba oldu bile. Nisan yüzünden ayrıldık bile demedi. Kendisini düşünmedi. Nedense Sarp hep kendisini düşünüyor gibi geliyor bana. Çocukların karşısına öyle pat diye çıkışı, bodozlama hayatlarına dalışı, Enver'in başını belaya sokuşu ve Pırıl'a kötü davranışları. Daha önce sevgilindi ne ara dostun oldu? Şöyle dese mesela pek de bahane olmazdı: Pırıl seni çok sevdim. Sen benim için çok değerlisin ama benim kalbim yalnızca bir kişiye ait. Sen de bunu gayet iyi biliyorsun. Pırıl yok sayılmayı, sevilmemeyi kabul edemedi. Hatalar yaptı. Gerçeği öğrenince söyleyebilirdi ama söylememeyi tercih etti. Bir annenin çocuklarını kaçırttı. Pırıl'ın Sarp için yanlış seçim olması Bahar'ın ilgi alanı olmamalı. Evlenmişler sahte kimlikle de olsa. Aile kurmuşlar. Bahar'ı Sarp'tan vazgeçiren bu. Bahar kocasını çok sevmiş. Yalnız bir noktada da hislerini öğrenmemiz gerek. Arif'i de çok sevdi. Peki şu an kimi seviyor? Burada senaristler ikili oynuyor. Arif'i de seviyor diyebilirsin Sarp'ı da.

Enver ve Hatice gibi olabilirler. Sarp zaten ortaya çıkmasa o yolda ilerliyorlardı. Çocuklar babalarının yaşadığını bilmedikleri için evliliğe tepki göstermeyeceklerdi. Doruk Arif abi keşke bizim babamız olsa demişti. Nisan da Arif'e Arif abi değil baba demişti. Çocukların Pırıl ve ikizlerle tanışması aslında fikirlerini değiştirebilir. Babaları başkasıyla evli görüyorlar. Anneleriyle artık olamaz. Anneleri neden mutlu olmasın? Hatta şöyle bir tahminim var ama gerçek olur mu bilmem: Evliliği bozan ve ilişkilerinin bitme nedeni Nisan idi. Şimdi yeniden başlama nedenleri de Nisan olabilir. Babasını Pırıl ile görünce annesine haksızlık ettiğini düşünebilir. Babam bize sormadan gitmiş evlenmiş ama annem geldi bize sordu ben istemeyince vazgeçti. O zaman onları benim barıştırmam gerek diye ikisiyle konuşabilir. Babaları kendisine yeni aile kurmuş aman annemiz kurmasın bize kalsın şimdi onu da paylaşamayız derlerse hiçbir şey yapmazlar. Yine de bir şekilde hikaye Arif ve Bahar'a gelecek diye tahmin ediyorum.

Dağ başındaki evde kalmaları bir noktadan sonra monoton hale gelir. Bu nedenle bir gelişme olmalı. Gelecek bölümde de dağ evindeler. Bahar öğrenecek kendileri gittikten sonra olanları. Çocuklar bir şekilde anlayacak babalarının başlarının belada olduğunu ve bu yüzden apar topar dağ evine geldiklerini. Sonrasında Nisan'ın değişen bakış açısıyla ancak Arif ve Bahar yeniden olabilir. Belki babasını suçlar. Belki annesi mutlu olsun ister. Nisan istemediği için ayrıldılarsa Arif ve Bahar'ı yeniden bir araya Nisan getirir diye düşünüyorum. Bahar çünkü çocukları ne isterse onu yapıyor. Bahar savaşmadı Arif ile birarada olabilmek için. Savaşmak derken orta yol bulmayı kast ediyorum tabi. Çocuğuyla savaşacak hali yok. Neyse ilerleyen bölümlerde Bahar da mutlu olsun. Çocuklar biraz da annelerinin isteklerine değer versin. Sarp ve Bahar evlendiğinde Bahar annesiyle görüşmüyordu. Bu sefer eğer nişanlanmaya karar verirlerse Arif Bahar'ı annesinden isteyebilecek. Rüyadaki gibi Bahar Sarp varken başkasına aşık olmuş olacak. Bakalım ama çok yavaş ilerler. Diyorum ki bir sonraki bölümde Bahar ve çocuklar evden ayrılır. Pırıl ve çocuklar başka eve çıkar. Tarlabaşı'na dönmeleri gerek. Bahar Emre'nin kafesinde çalışmaya başlamalı ki hastalık meselesi de aydınlansın. Emre'nin ailesinde kim hastaymış? Ceyda öğrenir. Arda'ya ihtiyaç olabilir. Emre oğlu ile tanışır. Yani konular biraz değişir ve karakterlerin hikayeleri de işlenir. Bahar dönmeli.

Şimdilik bu kadar. İyi yorumlar.

5. Beğenenler;
    darko (01-02-19), Doga2014 (01-02-19), zorlu ikili (01-02-19)

Durum:
    nemoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    .
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    140

Aldığı Beğeni: 191

Bahsedilme
    2 Mesaj

bhr94, çok teşekkür ederim :) ben de sizin yorumlarınızı keyifle okuyorum. Diziyi izlemek artık hiçbir şekilde keyif vermiyorken burada hem sizin hem diğer arkadaşların derinlikli yorumlarını okumak çok daha anlamlı geliyor bana

Elitay88 ve darko, sizin yorumlarınızın da her bir cümlesine katılıyorum. Bahar'a fragmanda o tüp bebek cümlesini boşa ettirmemişlerdir. Bu kadarını da yapmayacaklardır diye düşünüyordum oysa. Geçen hafta youtubedaki yorumlarda "o çocuklar kesin Sarp'tan değil, artık bu ortaya çıksın da SarBah birleşsin" gibi bir yorum görünce buraya da yazmıştım. O çocuklar bariz Sarp'tandı. Ama bu senariste güven olmayacağını da yazmıştım; nitekim bir hafta geçmeden tüp bebek mevzusu çıktı işte Şimdi bence, çocuklar tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelmiş dahi olsalar, biyolojik olarak kesinlikle Sarp'tanlar. Ama senariste de güvenilmeyeceği için çok kesin konuşmamak lazım. Bir anda ölü Sarp'ı dirilttiği gibi çocukları da başkasından yapıverir. Nasıl olsa ne yazsa izleniyor, o rahatlık var senarist hanımda.

Eğer çocuklar Sarp'tansa ve tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelmişlerse... bundan bize ne? Bu detaya ne gerek var? Bahar bu kadar aptal bir karakter mi? O çocuklar herhangi bir sebepten ötürü tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelmişse bile, bu Sarp'ın 4 yıl boyunca Pırıl'la hiç cinsel birliktelik yaşamadığı anlamına mı geliyor? Bahar'a neden böyle bir replik yazılıyor ki? Arkadaşlar da yazmışlar; Pırıl ve Sarp'ın birbirlerinin dudaklarına buse kondurmalı gayet normal bir evliliği vardı diziye ilk giriş yaptıklarında. Yani çocuklar tüp bebek yöntemiyle olmuş olmamış, ne fark eder? Bu neyi değiştirir? Bahar'ı bu kadar gurursuz bir kadın olarak yazacaklarsa, akıllarından geçen buysa artık sadece PES derim. Ne diyecek Bahar? "Aaaa çocuklar tüp bebek yöntemiyle olmuşlar, Sarp ve Pırıl 4 yıl boyunca kesinlikle cinsel birliktelik yaşamamış olabilir o zaman, yani ben Sarp'a dönebilirim, ollleeeyyy" mi? Veya "Çocuklar tüp bebek yöntemiyle olmuşlar, demek ki Sarp isteyerek çocuk yapmamış, tamam Pırıl'la evlenmiş , onunla yeni bir aile kurmaya karar vermiş, bunun için gerekli tıbbi işlemlerden geçip tüp bebek tedavisine başlamış ama sonuç olarak o çocuklar doğal yolla olmamışlar, eh o zaman ben Sarpcığıma geri dönebilirim" mi diyecek? bu nasıl bi akıl yürütme? Yani Bahar'ın Sarp'a geri dönmesine tek engel Pırıl'la sonu hamilelikle biten bir beraberlik yaşamış olması mı? Ayrıca cinsel boyutunu falan da geçtim, Sarp Pırıl'ı seviyordu. Bahar'a olduğu gibi aşık değildi belki ama seviyordu. E o zaman çocukların nasıl olduğu veya kimden olduğu neyi değiştirir ki?

Sarp çocukların babası olduğu için bu ailenin birleşmesi gerektiğini savunanlar, kan bağı olmadan da bir aile edinilebileceği gerçeğini göz ardı ediyorlar. Aslında ben dizinin temasının bu olduğunu düşünüyordum geçen sezon. Başlıktaki diğer arkadaşların da yazdığı gibi, Bahar Enver'in biyolojik kızı değil örneğin. Ama Bahar'a Enver'den daha çok babalık yapabilecek biri var mı? Bahar'ı kendi öz annesi, biyolojik annesi, diğer kızının şımarıklığına boyun eğdi ve Bahar'ı iki çocuğuyla birlikte o hasta haliyle sokağa attı. Ama Bahar kendine arkadaşlarından oluşan yeni bir aile kurmuştu zaten. Onun ailesi Yeliz, Ceyda ve Arif oldu. Arif'le aralarındaki ilişkinin duygusal boyutuna girmeden söylüyorum bunu üstelik. Kan bağları var diye Hatice'nin yaptıklarını da daha o zamandan affetseydi o zaman? Sırf "aileler" diye bunları sineye çekmek zorunda mıydı Bahar? Hayır, çekmedi. O apartmanda kendine yeni bir aile kurdu. Arkadaşları ailesi oldu. Ceyda ve Yeliz için bu bölüm "çocuklarımın teyzeleri" dedi. Çünkü Şirin'in yapıp yapacağından çok daha fazla teyzelik yaptılar o çocuklara. Yani aile olmak için illa kan bağına, biyolojik bir bağa gerek yok. Bunlar olmadan da gayet güzel aile olunabilir. Sarp çocukların babası diye o olmadan aileleri eksik kalacak diye bir şey yok.

Mesela Şirin... Sarp nasıl o çocukların babasıysa Şirin de kan bağıyla teyzeleri oluyor. E o zaman dizinin sonunda Şirin'in de yaptıkları affedilsin, hepsi büyük bir aile olsunlar, sevgi yumağı oluştursunlar diye bekleyelim. Çocuklara teyzelik yapan Ceyda ve Yeliz'di; tıpkı Arif'in çocuklara babalık yapması gibi. Ama Sarp gelince Arif'in anında üstü çiziliyorsa, gerçek teyzeleri Şirin'in doğru yolu bulup imana gelmesi halinde Ceyda ve Yeliz'in de üstünü çizelim o zaman. Ne de olsa onlar çocukların gerçek teyzesi değil ama Şirin öyle. Böyle bir mantık olabilir mi ya?

Sarp'la Şirin'i bir tutmuyorum kesinlikle ama örnek vermek için söyledim. Bahar ve Sarp bu kadar olan bitenden sonra sırf çocukları var diye bir araya gelmek zorunda değil. Ha Bahar öyle karar verir, öyle isterse kimse buna bir şey diyemez, kendi bileceği iş elbette. Ama "aman Sarp benim çocuklarımın babası, onu affedeyim de biz bir aile olalım" düşüncesiyle hareket ederse dizinin ilk sezonunda işlenen temaya bir kez daha ihanet etmiş olurlar.

Ve evet ben de katılıyorum; şu son bir yıl boyunca Arif Sarp'tan daha çok babalık etti o çocuklara. Biyolojik bir bağı olmamasına rağmen o da kendi çocukları kadar sevdi sahiplendi onları. Sarp'ın başına çeşitli talihsizlikler gelmiş, istemediği halde ailesinden uzak kalmış vs. tamam. Ama onların hayatta olduğunu öğrendikten sonra basiretsizliğiyle, düşüncesizliğiyle ve sorumsuzluğuyla illallah dedirtti. Güya hikayenin en mağduru o. Ama empati yapamıyorsunuz, hiçbir şekilde sempati duyamıyorsunuz izlerken. Çünkü dediğim gibi bu saçma sapan davranışlarıyla izleyiciyi karakterden soğuttular. Hele de şu son iki bölümde. Onun sorumsuzluğu yüzünden bir insan öldü, iki çocuk annesiz kaldı. Sarp'ın umrunda mı? Üstelik Bahar arkadaşının cenazesine gidemesin diye katakulli de çevirdi yine. Bari dürüstçe söyle Bahar'a. En azından sonradan öğrendiğinde daha çok yıkılmasına engel olmuş olurdu böylece. Ama yok, böyle karanlık işler çevirmek daha çok işine geliyor nedense Sarp'ın.

Bahar ve Pırıl gibi iki kadının, çok müstesna kocaları Sarp o gece hangisiyle yatacak diye karın ağrıları çekmelerini izlemek istemiyorum ben. Ve bu devirde, "KADIN" adını taşıyan bir dizide, güya bir kadının tek başına verdiği hayat mücadelesinin anlatıldığı bir dizide, kadın karakterlerin bu kadar aşağılandığını, bir erkek yüzünden bu hallere düşürüldüklerini görmek de istemiyorum. Bir de bu senaryoyu yazanlar, izleyiciye bunu izletmeyi layık bulanlar da kadın. Artık diyecek bir şey bulamıyorum.
    Konu nemoo tarafından (01-02-19 Saat 11:34 ) değiştirilmiştir.

7. Beğenenler;
    darko (01-02-19), Doga2014 (01-02-19), elitay88 (01-02-19), zorlu ikili (01-02-19)

Durum:
    siyah-beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 43

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bahar"ın polise gitmemesinin nedeni ne?Dizide bu belirtildi mi ben mi atladım? Normal insanlar bunu yapar.Peşinde olanlar öyle istiyor diye mİ?Anneleri ameliyat olduklarında bile okullarına giden cocuklar okullarına gidemiyor.

Tüp bebek Bahar'in o cümlesinde tamamen gerekiyordu.Nerden çıkıyor çocukların öyle olduğu?Ayrıca tüp bebek ise başkasından mı alındı?Öyleyse Sarp"ın bundan da mı haberi yoktu? EGER Sarp"ın da sorun ne?İkisi de abuk sabuk bir şey.Ay iyice saçmalamaya başladık sayelerin de.
    Ben Arif in peslerine düşüp onları bulmasını istiyorum.Hatta o evde yaşamasını ...Dermişim.

9. Beğenenler;
    darko (01-02-19), Doga2014 (01-02-19)

Sayfa 1/47 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri