Sayfa 136/200 İlkİlk ... 3686126132133134135136137138139140146186 ... SonSon
1000 sonuçtan 676 ile 680 arası

Konu: Kadın - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    kitappandasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Editör
    Yer
    somewhereonthemap.
    Konular
    80
    Verdiği Beğeni
    645

Aldığı Beğeni: 475

Bahsedilme
    20 Mesaj

Standart Cevap: Kadın - Bölüm Yorumları

Özge Özpirinçci, Kadın dizisinin başarısını bakın neye bağlıyor?

Sezonun en çok konuşulan dizileri arasında yer aldı Kadın dizisi.

Başladığında bu kadar çok ilgi çekeceği pek düşünülmese de zaman geçtikçe Bahar’ın hikayesinde izleyici adeta kendisini buldu.
    Her karakterin ayrı ayrı hikayesinin olduğu dizi, sezon boyunca reytingleriyle de hep üstte kalmayı başardı.
    Hikayesi kadar oyunculukların da çok konuşulduğu dizide, tabii ki ön plana çıkan isim Bahar’ı oynayan Özge Özpirinçci oldu.
    Kanalların yeni sezonda pek çok hüsran yaşadığı onca dizinin yanında, Kadın dizisi neredeyse pek çok yapımcıya artık örnek olmaya başladı.
    Yeni sezonda hikayenin ve senaryonun üstünlük kazanacağı ve starlar üzerinden yapılan dizilerin şansının pek olmadığı da yaşanan hüsranlardan sonra anlaşıldı.
    Pek çok kesim, Kadın dizisinin neden bu kadar çok ilgi çektiği üzerine yüzlerce yazı yazdı, görüş bildirdi.
    Peki dizinin ana karakteri olan Bahar’ı oynayan Özge Özpirinçci bu konuda ne düşünüyor?
    Özpirinçci’ye göre, Kadın dizisi nasıl bu kadar büyük başarı kazandı?
    Diğer dizilerden nasıl ayrıldı? O ince nokta neydi?
    Özge Özpirinçci, Kadın dizisinin ekibi ve oyuncularının bir araya geldiği bir gecede Fox TV mikrofonlarına yaptığı değerlendirmede bakın neler söylemiş:
    “Hiçbir ajitasyona kaçmadan, hikayenin gerektirdiği durumları anlatarak izleyicilere kadın-erkek farketmeksizin, tabii ki özelinde kadın var, Bahar’ın hikayesini anlatıyor bu dizi ama insanlara azimle, sevgiyle, merhametle, şefkatle aslında her şeyin üstesinden gelebileceğini gösteriyor bu dizi. Dünyanın böyle bir döneminde, bu kadar agresif, şiddet içeren, insanların birbirlerini kırmak üzerine kurulu olduğu bir düzende aslında bunun böyle olmadığını, başka bir yol olduğunu gösteriyor. Bence izleyiciler belki de bu yüzden dizimizi çok seviyorlar, çünkü hep başka biryol olduğunu ve iyi olmanın aslında ne kadar basit ve etkili bir şey olduğunu görüyorlar diye düşünüyorum.”

Kaynak: Televizyon Gazetesi

Durum:
    __SEYMEN__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Gülizar
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    17

Aldığı Beğeni: 8

Bahsedilme
    0 Mesaj

Sevgili Nemo :)
    Bana kalırsa Sarp dönsün ve ya dönmesin bu hikaye 2 sezonluk bi hikaye değil. Zaten bir çok sahnenin defalarca tekrarını izledik. Şirinin yalanları,Haticenin kızlar arasında denge tutturamaması vs . Ama senarist gerçekten güzel iş çıkararak Ceydayı Yelizi Arifi Seyfullahı ve diğer tüm karakterleri sevdirdi. Baya tarlabaşı ahalisi bizim evin salonuna gelse, muhabbet edecek durumuda oluruz. o kadar sevdik ve benimsedik..
    Ama.. Sarp konusu bilerek isteyerek 2.sezona bırakıldı. Ben Caner i çok seviyorum bundan belki Sarpı da çok seviyorum. Baharına karşı tutumu, evlat sevgisi muazzam derecede. Şirin devreye giriyor ve olaylar bu noktada zaten.
    Mesela ben Pırıldan önce Sarpın başının dertte olduğunu düşünürken, Pırıl hepsi benim yüzümden dedi sezon finalinde. Ortada çok açık nokta var. Sempati duymamaya karar vermeden önce sadece biraz beklenilmesi, madalyonun arka yüzünün görülmesi taraftarıyım. Çünkü Sarpın sevgisine, aşkına inancım tam :img-in_lo

Aklımı kurcalayan diğer bir konuda Enver.. Enver Şirinin günlüğünü okudu. Sarpla onun herhangi bir ilişkisi olmadığını kızının saplantı haline getirdiğini Şirinin suratına tükürerek vurgulamıştı. Baharın defalarca sormasına rağmen yüreklilik gösterip söyleyemedi. Sarpla ilişkisi yok diye, ölmüş birinin üstüne suçu atmak daha kolay olur mu diye düşündü artık..
    Mesela buralarıda beklicem ben.. Şirinin benim yüzümden kaza geçirdi demesinide beklicem. Yani hikaye hala yarım :)
    Kırk yılda bir gelen güzel kurgulardan biri.. dilerim güzel şekilde 2.sezonu tamamlarız.

Sevgiler.

Durum:
    kitappandasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Editör
    Yer
    somewhereonthemap.
    Konular
    80
    Verdiği Beğeni
    645

Aldığı Beğeni: 475

Bahsedilme
    20 Mesaj

Kadın dizisine hemen kazan kaldırmayın! O soruda çok önemli bir mesaj var!

Fox TV’de yayınlanan ve başrollerinde Özge Özpirinçci, Caner Cindoruk ve Bennu Yıldırımlar’ın rol aldıkları Kadın dizisi, 32. bölümüyle sezon finali yapmış ama izleyicisini mutlu edememişti.

Sezon finalinde beklentiyi karşılayamayan diziye sosyal medyadan eleştiri yağmıştı. İzleyenler hala yaşadıkları hüsranı yorumlarına yansıtmaya devam ediyorlar.
    Öncelikle Kadın dizisi, sezonun en çok dikkat çeken ve hem hikayesi hem de oyunculuklarıyla başarılı bir işi oldu.
    Her bölümüyle çok konuşulan dizi, yayınlandığı günlerde reyting rekorunu da elinde tutmayı başardı.
    Bilindik dizi hikayelerinin aksine, hayatın içinden ve insana dokunan konularıyla, izleyiciyi kendisine çekti.
    Pek çok izleyici, sezon finalinde yanıtını beklediği sorular havada kalınca, hayal kırıklığı yaşadı belki.
    Ancak bir yönüyle bakıldığında da eleştiriye neden olan o sorular yanıtlarını bulsaydı, Kadın dizisinin 2. sezonunu izlemek için çok fazla sebep kalmayacaktı.
    Yine de bazı konuların netleşmesi, izleyenleri bir nebze olsun rahatlatabilirdi diye de düşünülebilir.

En azından Sarp’ın o gemiden düştükten sonra ne yaşadığı ve nasıl Pırıl’la evlendiği, yaşadığının bilinmesinin kendisine ve ailesine neden büyük bir tehlikeye dönüşeceğini öğrenmek, izleyenleri bir sorudan kurtarabilirdi.
    Sezon finalinde, onca tesadüfe rağmen Bahar ve Sarp’ın karşılaşmasını beklemek de izleyiciyi yordu. Fakat başka bir açıdan bakıldığında, ikisi birbirlerinin yaşadığını öğrenip görselerdi, hikayenin en önemli parçası yerine oturacak ama geriye fazla konu kalmayacaktı.

Pek çok yorum yapılabilir tabii… Enver dedenin ölmesini istemeyenlerin kazan kaldırmaları da bir başka mesele. Gerçekten öldü mü henüz bilmiyoruz.
    Yeni sezonda izleyiciyi şaşırtan bir bölümle dizinin başlaması, muhtemelen yaz boyunca dillendirilecek pek çok eleştiriyi belki de haksız kılacak.
    Henüz bilmiyoruz. Fakat uzun süre izleyenleri şaşırtan gelişmeler, ters köşelerle mutlu eden dizinin son bölümlerinde uzadıkça uzayan, çözülmeyen sorunlar ve sorularla bırakılması, doğal olarak beklentiyi de karşılamadı.
    Gelelim dizinin resmi instagram sayfasında yaşanan son duruma!
    Ara ara diziyle ilgili fotoğrafların yayınlandığı ve kısa mesajların verildiği siteden bu kez de bir soruyla karşılaştı Kadın dizisinin takipçileri.

Paylaşım şöyleydi:

"Biz her şeye rağmen insanlara güvenelim. En fazla arada bir hayal kırıklığına uğrarız."

İşte bu fotoğrafın altına da şu not düşüldü: “En iyi #Kadın takipçisi benim diyorsan yukarıdaki sözü kimin söylediğini bilirsin! ”

Ancak zaten sezon finaliyle büyük hayal kırıklığı yaşayan izleyici, içinde ‘hayal kırıklığı’ geçen bir cümleyi, ister istemez kendi hüsranlarıyla özdeşleştirmeye başladı. Kimi izleyiciler soruya ‘Enver, Bahar’ yanıtını verirken kimileri de olayı kendi hayal kırıklıklarına getirdi. Sezon finalinde beklediklerini bulamayan izleyenler, bu soru üzerine eleştirilerine devam ettiler.
    Ancak bu paylaşımda dikkat çeken başka bir durum olma olasılığı yüksek. Şöyle ki; Kadın dizisinin, izleyenleri hayal kırıklığına uğrattığının farkındalar aslında. Ancak güvenmeye devam etmesi isteniyor izleyiciden. Yeni sezonda yeni ve daha çarpıcı gelişmelere bir göz kırpma belki de…

İzleyenlerin eleştirilerine açık açık bir yorum yazmak yerine, düşünmeye davet etmek için belki de bu sözü kullandılar.

Dizinin içindeki onca ilgi çekici söz yerine, içinde hayal kırıklığı geçen bir cümleyi özellikle seçmiş olmaları da izleyenlerin hassasiyetlerinin farkında olduklarının bir mesajı! Yoksa, Enver Dede’nin ya da Bahar’ın ya da bir başkasının söylemiş olması önemli değil bu sözü. Bilerek, isteyerek ve biraz da izleyenlere “Sizi anlıyoruz, eleştirilerinizi görüyoruz, farkındayız ama bize güvenmeye devam edin, önümüzdeki sezonda en fazla biraz hayal kırıklığına uğramış olarak gelirsiniz ama bize güvenerek kazanmış olursunuz” mesajı veriliyor sanki! Kim bilir…
    En azından Kadın gibi güzel bir dizinin, daha güçlü bölümlerle yeni sezona gelmesi ihtimaline inanmak, içimizi rahatlatacak belki de… Olumlu açıdan bakıp hemen bileti kesmemek gerek belki de!
    Bakın dizinin resmi instagram sayfasında yer alan bu mesaj üzerine bazı izleyenler biraz da kırgınlıkla neler yazmışlar?
    -Son bölüm baştan aşağı hayal kırıklığıydı
    -Yazmiyim yazmiyim dedim ama dayanamadim… En fazla her bolumde seyirciler olarak hayal kirikligina ugrariz hepsi bu, dimi?.. yeni sezonda basarilar size…
    -Ben son bölümde çok hayal kırıklığı yaşadım güzel bir final olmadı fazla özensiz geldi bana
    -Çok doğru ama siz bizi o kadar uğrattınızki bölümleri izlemek istemiyorum fragmanlara bakıcam
    -Çok güzel bir dizi takip ettikçe seviyorum hayal kırıklığına uğratıyor
    -Bizde size güvendik ama bekledigimiz guvendigimiz halde hayal kırıklığına ugrattiniz.
    – İyi ki yazmışsın hey eline sağlık ben de öyle düşünüyordum fakat diziyi değil hayatı kastediyorum. Arada bir hayal kırıklığına uğramakta ne varmış lafa bak! Hayal kırıklığına uğramadığımıza şükür mü etmeliyiz?
    -Siz bizi hayal kırıklığına uğrattınız
    -Ne yapıyorsunuz arada bir böyle nabız mı yoklayacaksınız? Mahvettiniz güzelim diziyi !!! Dünyanın en kötü sezon finalini unutmadık!!!

Kaynak: Televizyon Gazetesi

Durum:
    lavinya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    Ankara
    Konular
    22
    Verdiği Beğeni
    2,898

Aldığı Beğeni: 1,791

Bahsedilme
    29 Mesaj

Uzun zamandır buraya kimse yazmamış. Dizimizin sezon finali çok sönük olmuştu. Umarım sezon açılışı güzel olur. Heyecanımızın hep yüksek olduğu bir sezon olsun.

Durum:
    kirmizi su - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    atanamayan öğretmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    110

Aldığı Beğeni: 129

Bahsedilme
    1 Mesaj

Yeni sezondan beklentim Baharın iyileşmesi. En sonunda da Bahar, Nisan, Doruk ve Arifin mutlu bir aile olarak yeni bir hayata başlamaları. Şirinin de akıl hastanesine kapatılması
    Keyifli yorumlar

6. Beğenenler;
    fracture (23-07-18), lavinya (20-07-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri