Sayfa 176/200 İlkİlk ... 76126166172173174175176177178179180186 ... SonSon
1000 sonuçtan 876 ile 880 arası

Konu: Kadın - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    lazuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    303

Aldığı Beğeni: 655

Bahsedilme
    5 Mesaj

Standart Cevap: Kadın - Bölüm Yorumları

Eklenen kısa sahnelerden ilgimi çekenleri her zaman izliyorum ama bu hafta artık ilgimi iyice kaybettim bu diziye karşı
    Bahar ve Sarp karşılaşması oldu ama yine yarım yamalak. Sorun Sarp'ı yaşatmaları da değil yanında getirdiği belalar dizinin tümünü kapsamış durumda. Sahnenin bir etkileyiciliği de yoktu, ben duygu falan alamadım. Poyraz Karayel'de Poyraz ve Ayşegül'ün buna benzer bir karşılaşması vardı, oldukça iyi bir sahneydi.. Aslında orada da kimi olaylar benzerdi ama senaristi sonuca çabuk giden bir senaristti, oyalamaz insanları bölümler boyunca.

Bahar gerçeklerin kendisinden saklanmasına tepki göstermekte haklı bana göre lakin bir sürü insana sıra dayağı çekiyormuş gibi tavırları aşırı iticiydi. Karşısındaki insanların da artık ''ne halin varsa gör, hakaretlerini çekemem'' demesi gerekiyor bir yerde.

Senarist her zaman acaba ne olacak diye merak ettirecek bir konu buluyor ama artık en büyük kozunu oynamış durumda. Genelde ortada saklanan bir sır açığa çıkınca o dizi yokuş aşağı iner izlenme oranlarında. Bu dizi o tarz bir dizi değildi ama kendileri getirdi o konuma artık. Şu an baya baya kazanıyorlar bu diziden, diziyi sadece para kaynağı olarak görüyorlar da bakalım hep böyle kalacak mı.
    Konu lazuli tarafından (28-11-18 Saat 01:50 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    angelic (28-11-18), bhr94 (28-11-18), lavinya (28-11-18), nemoo (28-11-18)

Durum:
    nemoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    .
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    140

Aldığı Beğeni: 191

Bahsedilme
    2 Mesaj

Alıntı bhr94 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Site mahvolmuş durumda, ama bir iki şey yazmadan duramadım. Bugün tamamen arkada ses olsun diye açmıştım diziyi, Sarp ortaya çıktığından beri izlemiyordum. Hoş daha önce de izlemiyordum, ama Arif sebebiyle sezon finaline yakın bölümleri izlemiştim. Bu bölümde Bahar'a gıcık oldum. Tamam, haklı çocukların psikolojisi harap oldu. Ama kendisi ve çocukları için o kadar uğraşan insanları bir kalemde harcamak neden? Bu nankörlük ne? Çocuklar ayrı bir alem zaten. Kızım dizisinin fragmanında yıllar sonra dönen anneye sitem, olanları anlamaya çalışma var. Bu dizide Nisan'ın ancak şimdi aklına gelebildi, babam neden yıllardır yok demek. Sarp ve Bahar'ın kavuşma anını da, sonrasını da izlemedim, olanları bilmiyorum. Ama Bahar'ın durup noluyor diye düşünmesi daha baskın olmalıyken o, bana nasıl söylemezsiniz moduna girdi.

Arif'in Bahar ile olmasını filan istemiyorum. Hoş, olmayacak da zaten. Sarp'ın sahnelerinde gözümüze gözümüze sokuluyor, sonunda Bahar ile beraber olacakları. Arif kendisine değer veren biri ile birlikte olsun isterim. Bıraksın Bahar'ı da, kadir kıymet bilmeyen çocuklarını da. Doruk çok ufak ama Nisan'ın ben babamı isterim sahnesinden sonra çocukları izlerken keyif alamıyorum. Her çocuk babasını ister, ama sanırsınız ki anne baba ayrı, baba çocuklar ile sürekli vakit geçirmiş ve anne evlenmeye karar vermiş, öyle bir tavır içindeler. Babayı istemeleri Arif'e karşı şimdiki tavırlarını haklı çıkaramıyor bana.

Son kısımda Arif'in başına bir iş gelmesi beni memnun etti. En azından yokluğunda biraz olsun değeri anlaşılır belki.
    Çok haklısınız. Ben de dizinin ilk bir saatini izledim, neyse ki kapattığım sırada Bahar triplerine henüz başlamamıştı, henüz sadece Hatice'ye üstten üstten konuşurken kapadım.
    Bahar çocuklarının psikolojisi için tepinirken acaba hiç aklına gelmiyor mu, kendisi ölümden döndüğü için bu sırrın kendisinden saklanmış olabileceği? Kendi kızı bile babalarını gördükleri gecenin kendisinin kötüleştiği gece olduğunu söyledi. Bu hala neyin tribi? Kocasına hesap sormamışken neden kendisi için çırpınan insanları çocuk gibi azarlıyor? Bu ne böyle, sıra dayağı çekecek gibi hepsini karşısına oturtmuş, ilkokul öğretmeni gibi bağırıp çağırıyor. Oldu olacak eline de bi cetvel al, avuçlarının içine vur. Senin için kaçak göçek girdikleri atölyelerde sabahladı bu insanlar. Günlerce, haftalarca başında beklediler. Çocuklarına baktılar. Kızmak ve tepki göstermek başka, böyle azarlayıp laflarını ağızlarına tıkmak başka. Artık hayatında yoklarmış... aman bence isabet olur, keşke gerçekten öyle olsa. Kuman Pırıl, kardeşin Şirin, hayalet kocan Sarp/Alp, üvey çocukların, kendi çocukların ve kumanın babasıyla mutlu mesut yaşarsın. Önce git bi kocana hesap sor, bunca sene neredeydin diye. Ama yok, üzerine titreyen insanlara çocuk gibi şımarıp hırsını onlardan çıkarmak dururken niye yapsın tabii?

Geçen haftaki fragmandan Arif'e de trip attığı belliydi. Yalnız Bahar değil, Nisan da triplerine devam ediyor Arif'e karşı. Ben de Arif'in yerinde olsam bu saatten sonra ilgilenmezdim bu aileyle. Kendini açıklamaya çalışmaması da iyi oldu, bıraksın artık bence. Sanki Bahar'la Sarp yeni ayrıldı, Bahar da hemen üstüne Arif'le evlenmeye karar verdi gibi "babamı isteriiim" diye tutturan Nisan da sizin dediğiniz gibi hayretlere sürüklüyor.

Ben dizinin çoğunu takip ettiğim kısa video başlıklarından bile bu işin sonunun Sarp-Bahar olacağını tahmin edebiliyorum. Arif'i seven izleyici sayısı fazla olduğu için tamamen oyun dışına itmemek adına uğraşıyorlar ama her şey gün gibi ortada. Bu saatten sonra Arif'in Bahar'ın ve çocuklarının peşinde dolanması artık abesle iştigal olur. Oyuncu sezon ortasında işsiz kalmayacak olsa diziden ayrılsa keşke diyeceğim. UTC'den ayrılan Tülin Özen gibi Feyyaz Duman da senaryonun bu saçmalamalarından sonra ayrılabilse keşke.

Karşılaşma sahnesini Poyraz Karayel'le karşılaştıran arkadaşa da katılıyorum. O sahne çok daha iyi yazılmış ve çekilmişti ve açıkçası bence oyunculuk performansları da daha iyiydi. Özge Özpirinçci'nin biraz abartılı oynadığını düşünüyorum ben bu sahnede. Caner Cindoruk çok daha iyiydi. Bilmiyorum tabii, sonuçta Sarp karakteri Bahar karakterinin hayatta olduğunu biliyordu, bunu bilerek geldi. Asıl şoku yaşayan Bahar'dı, onun daha çok şaşırması normal. Ama işte bana Özge Özpirinçci biraz abartılı ağlıyor gibi geldi bilemedim.

Son olarak, daha yeni fark ettim ki iki kişilik senaryo grubundaki isimlerden biri gazeteci Rahşan Gülşan. Neyse niye şaşırıyorsam... kel başa şimşir tarak işte.

Bir de Bahar Arif'e "sen de biliyordun, ve bunu bile bile..." dedi ya... Yahu adam sana aşık! Ne yapmasını bekliyorsun, daha ne yapabilir yani? Tamam elbette kocanın yaşadığını söyleyebilirdi, bu da bir olasılık. Ama sana aşık bir adam eski kocanın geldiğini sana söylememişse eğer, üstelik bir de sen ölecek haldeyken, bu bu kadar da hayretlere düşülecek bir şey değil yani.
    Konu nemoo tarafından (28-11-18 Saat 11:20 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    alyaria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    hayalim başka bir galaksi
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    12

Aldığı Beğeni: 38

Bahsedilme
    1 Mesaj

Bölümü yarım yamalak izledim. İzlememe kararı almıstım ama gel gör ki alternatif olmayınca zap yapa yapa katlanabildigim kadar izlemeye zorladım kendimi..Farkettim ki ilk kez bahara bu kadar gıcık oldum. Çocuklarim birden babalarıyla karsılaştı psikolojileri bozuldu diye evdekilere çemkireceğine sarpa hesap sorsana diyesim geldi. Adam hicbir açıklama yapmadı ama ona sarılıp kollarına yapışmak bahara yetti. Ne baharın ne çocukların sarpla karşılaşması en ufak bir duygu içermedi. Hatta amma uzattınız diye söylendim. Sarpın ağlayan ifadesine gülesim geldi. O kadar gıcık kapmışım bu karaktere.. Geldi, herkesi dağıttı, dönecegim dedi gitti. Her zamanki gibi kaypak duruşuyla pırılı yine ters köşeye yatirdı ve ben bahara giderdim dedi. Bir karar ver be adam. Pırılı da hak etmiyorsun gerçi.

Öte tarafta ise ev ahalisi ne korkar olmuş bahardan. Sanırsın hepsi göbekten bahara bağlı. Bahar üzülse bunlar ölüyor. Hele yeliz karakteri herkesten daha aşık galiba bahara. Konuşamamalar , kem küm etmeler.. o sahneyi izlerken mafya babası hesap soruyor adamlarda açıklama yapamıyor gibi geldi neredeyse. Bu ne abartı arkadaş.

Sarp havuzlu otel odasında diğer karısının yanında uzaktan baharı koruduğunu sanırken ( ki o işide münire havale etti) Arif her tehlikede baharın yanina koştu. Sonunda da hayatını ortaya koydu. Arif ve pırıl dizinin en baba iki karakteri oldu valla. Bunlar birbiriyle evlense daha mı iyi olur ne?

Arif karakterini umarım öldürmüşlerdir. Zira bu gözyaşı dramasına bir tek onu izlemek için katlanıyorum. Öldüyse kurtuluruz.
    Konu alyaria tarafından (28-11-18 Saat 12:04 ) değiştirilmiştir.
    BU ÜLKEYE BİR ATATÜRK DAHA GELMEYECEK. UYANIK OLUN ...

5. Beğenenler;
    tex.. (29-11-18)

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    106

Aldığı Beğeni: 324

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı nemoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok haklısınız. Ben de dizinin ilk bir saatini izledim, neyse ki kapattığım sırada Bahar triplerine henüz başlamamıştı, henüz sadece Hatice'ye üstten üstten konuşurken kapadım.
    Bahar çocuklarının psikolojisi için tepinirken acaba hiç aklına gelmiyor mu, kendisi ölümden döndüğü için bu sırrın kendisinden saklanmış olabileceği? Kendi kızı bile babalarını gördükleri gecenin kendisinin kötüleştiği gece olduğunu söyledi. Bu hala neyin tribi? Kocasına hesap sormamışken neden kendisi için çırpınan insanları çocuk gibi azarlıyor? Bu ne böyle, sıra dayağı çekecek gibi hepsini karşısına oturtmuş, ilkokul öğretmeni gibi bağırıp çağırıyor. Oldu olacak eline de bi cetvel al, avuçlarının içine vur. Senin için kaçak göçek girdikleri atölyelerde sabahladı bu insanlar. Günlerce, haftalarca başında beklediler. Çocuklarına baktılar. Kızmak ve tepki göstermek başka, böyle azarlayıp laflarını ağızlarına tıkmak başka. Artık hayatında yoklarmış... aman bence isabet olur, keşke gerçekten öyle olsa. Kuman Pırıl, kardeşin Şirin, hayalet kocan Sarp/Alp, üvey çocukların, kendi çocukların ve kumanın babasıyla mutlu mesut yaşarsın. Önce git bi kocana hesap sor, bunca sene neredeydin diye. Ama yok, üzerine titreyen insanlara çocuk gibi şımarıp hırsını onlardan çıkarmak dururken niye yapsın tabii?

Geçen haftaki fragmandan Arif'e de trip attığı belliydi. Yalnız Bahar değil, Nisan da triplerine devam ediyor Arif'e karşı. Ben de Arif'in yerinde olsam bu saatten sonra ilgilenmezdim bu aileyle. Kendini açıklamaya çalışmaması da iyi oldu, bıraksın artık bence. Sanki Bahar'la Sarp yeni ayrıldı, Bahar da hemen üstüne Arif'le evlenmeye karar verdi gibi "babamı isteriiim" diye tutturan Nisan da sizin dediğiniz gibi hayretlere sürüklüyor.

Ben dizinin çoğunu takip ettiğim kısa video başlıklarından bile bu işin sonunun Sarp-Bahar olacağını tahmin edebiliyorum. Arif'i seven izleyici sayısı fazla olduğu için tamamen oyun dışına itmemek adına uğraşıyorlar ama her şey gün gibi ortada. Bu saatten sonra Arif'in Bahar'ın ve çocuklarının peşinde dolanması artık abesle iştigal olur. Oyuncu sezon ortasında işsiz kalmayacak olsa diziden ayrılsa keşke diyeceğim. UTC'den ayrılan Tülin Özen gibi Feyyaz Duman da senaryonun bu saçmalamalarından sonra ayrılabilse keşke.

Bir de Bahar Arif'e "sen de biliyordun, ve bunu bile bile..." dedi ya... Yahu adam sana aşık! Ne yapmasını bekliyorsun, daha ne yapabilir yani? Tamam elbette kocanın yaşadığını söyleyebilirdi, bu da bir olasılık. Ama sana aşık bir adam eski kocanın geldiğini sana söylememişse eğer, üstelik bir de sen ölecek haldeyken, bu bu kadar da hayretlere düşülecek bir şey değil yani.
    Alıntılarken yorumunuzu biraz kısalttım. Ama yazdıklarınıza katılıyorum. Bahar'ın olanlar için sitem etmesi yerinde bir hareket tabi ki, ama dediğiniz gibi insanları azarlar tavırdaki halleri, benim için yoksunuz demesi o kadar iticiydi ki. O sahnede benim aklımdan geçen şey, ne kadar nankör bir insanmışsın Bahar, oldu. Hastayken yanında olan insanlardı onlar senin, ailendi. Annen, baban yerine koyduğun Enver, can dostun Ceyda ve o sahnede orada olmasa bile yine hedefinde olan her zor anında yanında durmaya çalışan Arif, güya sevdiği Arif. Bahar'ın Arif'i sevdiğine hiç inanmamıştım, ama bu kadar da nankörlük beklemiyordum. Bir de ben anlamıyorum, bu dizi ne anlatıyor. Öldü bildiğiniz eşiniz bir başkası ile evli, o kadından iki çocuk sahibi olmuş, peşinde size ve çocuklarımıza zarar verebilecek tehlikeli adamlar olduğu halde dönse bile aşk her şeyden üstündür. Yaşanmış olanları unut, mutşu mesut eski kocanla yaşa. Dizi bunu mu anlatıyor? Ben dizinin kendi ayakları üstünde durmaya ve çocuklarına bakmaya çalışan bir kadının hikayesini aktardığını sanıyordum. Bu yolda uğraşıp didinirken mucize bir şekilde aşkı da bulan ve arada kan bağı olmasa da ona aile olan insanların da desteğiyle mutlu olan bir kadının hikayesi size daha cazip gelmiyor mu? Benim beklediğim de istediğim de buydu. Şuan izletilen hikaye hem ilgimi çekmiyor hem de çok rahatsız ediyor. Bu saatten sonra diyebileceğim sizinki ile aynı; Bahar'a eski kocası, kendi çocukları, Pırıl, ikizleri ve Şirin ile mutluluklar. Ne kadar mutlu olunabilirse artık! Ayrıca söylemeden edemeyeceğim, Selvi Boylum Al Yazmalım da mı izlemedi kimse; "Sevgi neydi? Sevgi emekti.". Emek veren de Arif'ti. Arif'i sevdiğim için katıyorum bu olaya, diziye onun için baktığımdan dahil ediyorum. Yoksa Arif olmasa da Bahar'ın Sarp'a dönmesi benim mantığıma uymuyor. Selvi Boylum Al Yazmalım demişken Elveda Rumeli geldi aklıma. Daha önce bahsedildi mi bilmiyorum. Orada da vardı benzer hikaye. Meryem'in beş çocuğu vardı, kocası savaşa gitmiş, dönmemişti. Meryem de yıllar sonra aşkı bulmuş evlenmişti. Ama kader bu ya, kocası kaç yıl sonra dönmüştü. Meğerse esir düşmüş. Ki orada adamın zerre suçu günahı yoktu. Ama yaşananların üzerinden çok sular akmıştı. Bu hikayeyi izleselermiş keşke senaristler. Bu dizide anlatılan hiç inandırıcı değil çünkü.

Bu arada belirteyim, ben Caner Cindoruk'u beğenirim. Söylediklerim tamamen Sarp karakteri ile alakalı. Zerre sevmiyorum, haklı bulamıyorum karakteri. Flashbacklerle gösterilirken bir nefretim yoktu, nötrdüm. Klişelere başvurup adamı döndürdüler, mahvoldu hikaye.

Ayrıca Arif, Bahar'a gidip affedilmeyi talep etmediği ve umursamıyormuş gibi davrandığı için çok memnun oldum. Varsın Bahar affetmesin banane. Ben de Bahar'ın peşinden koşan bir Arif izlemek istemiyorum.
    Konu bhr94 tarafından (28-11-18 Saat 12:08 ) değiştirilmiştir.

7. Beğenenler;
    nemoo (29-11-18)

Durum:
    siyah-beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 43

Bahsedilme
    0 Mesaj

Hani Bahar "Sarp'i bile bile evlenme teklifi mi ettin? "' demeye getirdi ya...
    Arif gene düşünceli davranıp,,"eski kocan başkasıyla evli ve 2 çocuğu olduğu için teklif etmiş olabilirim" demedi.
    Ayrıca gene nezaketini koruyup ,"bizzat sen,Sarp gelse kabul etmem dediğin için teklif etmiş olabilirim" demedi.
    Ayrıca gene sitem ederek "çocuklarının da beni sevdiğini düşünüyordum da "demedi.

Ayrıca,onurlu davranıp kendisini kizkardesiyle aldatan bir adama (ki öyle biliniyor,),"değil sarılmak hesap sormani beklerdim" de demedi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri