Sayfa 182/200 İlkİlk ... 82132172178179180181182183184185186192 ... SonSon
1000 sonuçtan 906 ile 910 arası

Konu: Kadın - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    Doga2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    172

Aldığı Beğeni: 221

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Kadın - Bölüm Yorumları

burasi ne kadar sessiz issiz bir sayfa oldu.

dizi gunu ben de hic ilgi yok. ikinci fragmanda kucuk de olsa bir umut var ama ne yazik ki sanki bahar seni cok sevdim ama o benim askimdi cocuklarimin babasi deyip ariften vazgececek. seni nu du duruma dusurdugum icin affet diyecek. yani o anlamda mi bahar o sozleri soyluyor bakacaz.

ancak umarim bahar sarpin evlendigini ogrenmeden sarp i gorunce sok oldugunu onu dinlemek istedigini ama yaninda olmadigini. cocuklarin ve benim hayatim tehlikede oldugu cevremdekiler zarar gordu ama o yok. beni huzursuz eden seyler var sarp a karşi. ama seni kaybetmek de istemiyorum. zaman istiyorum. ama bu zamani onu dinlemek icin ona donmek icin degil... cocuklarin babasi olarak hep olacak.

gibi gibi...

ama nerdeeee bahar arif e git dese bile biliyor ki arif hep bekleyecek onu. sarp in yuzunu anlayinca arif sarp arasinda kalacak.

off izlemek istemedigim bu diziye yakistirmadigim sahneler.

aslinda hersey o kadar acik ve net ki...
    bahar sarp i oldu biliyordu evet ama arif e de asik oldu guvendi. sevdi sayildi.

sarp in olu ya da yasiyor olmasi bisey degistirmez. cunku duygusu degisti. baska bir erkekle evlenmeyi dusundu. sarpla evlense arif i unutabilecek mi? cunku ask gonlune dustu. beraberinde sarp a guveni de kalmamis olmali.ne yazik ki sirin konusunda da bu olayda da

cocuklar babalarini ister evet ama bu senaryoya gore bahar in sarp a donmesi kadin karakteri icin mumkun olmaz.

bir sorum olacak orasini atlamisim

sarp i denize sirin in iftirasiyla atildi. sarp in kurtuldugu gece bir cinayette adi gecti. o adamin yani sarp niye kacti. tamam pirilla kacti sonra niye evine donmedi. o dakka sarpin scr ne baktilar kim nerde yasiyor diye. donup emniyete gitseydi basima boyle bir olay lar geldi. kimligini falan oyle burda degistirseydi.

oo basi velaya giren herkes bir kadinla luks bir hayati yasasin.gicik oluyoruyorum sarp a.

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    104

Aldığı Beğeni: 323

Bahsedilme
    0 Mesaj

Diziyi izlemiyordum bile doğru düzgün, demiştim zaten. Sırf fragmandaki Arif sahnesi hatrına açtım başından beri sabırla izliyorum bölümü. Ama dayanamadım, bölüm bitmeden yorum yazacağım. Geçen haftaki eleştirilerden dolayı mı yoksa senaristin tamamen kendi düşüncesinden mi bilmem, Bahar bu bölüm günah çıkardı resmen. Haksız yere kalbini kırdığı bütün insanlardan tek tek özür diledi. Doğru bir hamleydi, çünkü karaktere sinir olmamak elde değildi bence. Amaaa, evet geliyor kocaman bir amaaa, hala Arif'i hak etmiyor. Gerek Enver olsun gerekse Ceyda, Arif konusunda Bahar'dan çok daha endişeli göründüler gözüme. Sabahlara kadar pencere önünde beklemiş olabilir Bahar, peki bana o korkusu, endişesi geçti mi; hayır. Çünkü senarist Bahar'ı öyle bir duruma soktu ki hiçbir şeyi beni etkilemiyor artık, samimi gelmiyor. Keza çocuklar da öyle.

Arif'i o halde gören Bahar, geçmiş olsuna gitmek için ne kadar zaman geçmesini bekledi. O arada da Sarp'ı nasıl ararım diye düşündü durdu. Çocuklar için dese de kendisini de araya sıkıştırdı. Ki Arif'in daha önceden de dediği gibi Bahar, Sarp'ı kendisini düşünerek istiyor, merak ediyor bence. Elbette çocuklarını da düşünüyor, ama asıl maksat kendisi. Bakın, o derece güvenmiyorum Bahar'a, karakter nasıl yazıldıysa artık... Bölüm boyunca Enver'inden Arif'ine herkes o adam peşinde bela ile geliyor, üzüleceksin demesine rağmen Bahar bildiğini okuyacak anlaşılan.

Bahar'ın daha önceden dediğim gibi Arif ile olmasını istemiyorum. Ama anladığım kadarıyla senarist Arif ve Bahar ile hikayeyi sonlandırmayı düşünüyor. İkilinin sahnelerinde ikidir çalan Selvi Boylum Al Yazmalım bile bunu işaret ediyor bence. Sırf parçadaki ''Sevgi neydi? Sevgi emekti.'' cümlesi bile bunu gösterse de is-te-mi-yo-rum. Sırf Sarp ile olamayacaklar diye Arif'i tercih eden bir Bahar istemiyorum. Gönlü Sarp'ta olduğu halde Arif ile birlikte olan bir Bahar istemiyorum. Arif'in bunları yaşamaya hakkı yok. Bu kadar fedakar, sevgi dolu bir adamın bunları yaşamaya hakkı olduğunu düşünmüyorum. Arif'in, babamızı isteriz, diye tutturan çocukları mutlu etmeye çalışmasını izlemek istemiyorum. Arif'in kendi hayatına odaklanmasını, kendisini Arif olduğu için sevecek birisi ile birlikte olmasını istiyorum. Bu kişi de kesinlikle Bahar değil. Arif'in ikinci tercih edilen kişi olmasını istemiyorum. Hatta keşke mümkün olsa da Ceyda ile Arif olabilselerdi diye bile düşündüm. Çünkü ikisi de dizinin en iyi yazılan iki karakteri bence.

Gelelim Arif'ten bağımsız olarak Bahar'a. Kendisi saplantılı ve umutsuz bir aşık. Ama ben bu dizide verilen bu aşk mesajını hiç sevmiyor ve hatta nefret ediyorum. Daha önceden de dediğim gibi senarist ne mesaj vermeye çalışıyor, anlam veremiyorum. Dizinin adı ''Kadın''. Bir zahmet o kadın, bir başka kadınla evli ve ondan çocukları olan bir adama sırf aşk adı altında dönmesin, onunla hayatını tekrardan birleştirmesin. Kendi ayakları üstünde dursun. Çocuklarının babası, tabi ki iletişimleri olacak Sarp ve Bahar'ın, ama o kadar. Diğer türlüsünü ben almayayım, sağolun. Hiçbir şeyi umursamadan, ama aşığım, diyip her şeyi kabullenecek bir karakteri de izlemek istemiyorum.

Bu arada diziyi sezon finaline yakın izlediğimi söylemiştim, geçenlerde merak edip atlaya atlaya ilk bölümden 20 küsüratlı bölümlere kadar ilgimi çeken bölümleri izledim dizide. Bahar'a ve çocuklara değer kıymet bilmiyorlarmış dememde haksız değilmişim.

Neyse, Bahar'ın Şirin ve Sarp arasında bir iletişim olduğunu öğrenmesini izledik en son. Delirerek gitti, ama sanmıyorum onun altından bir şey çıkmaz. Daha Bahar'ın, Pırıl ve çocukları öğrenmesi için de bölümlerce bekletirler. Öğrensin öğrenmesin bir. Bir bölüm izledim, Bahar sinirlerimi zıplattı. Alt tarafı dizi ama, gerdi resmen.

3. Beğenenler;
    nemoo (05-12-18), zorlu ikili (31-01-19)

Durum:
    forgetmenot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Bursa
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 16

Bahsedilme
    0 Mesaj

Senaryodaki bir suru tutarsizlik ve sacmaligi hep 'özge ö.pirincci'nin enfes oyunculugu ve yan rollerin hikayeleri örtuyor.Sarp rolundeki oyuncu da yillardir ayni tornadan çikmis gibi roller oynuyor.Aradan geçen yillarda iste bir tek saclarina kır dusmus.Şirinler olmez kotuluk hep kazanir.Dizinin mesaji bu.Yersen.

Durum:
    angelic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşeye rağmen iyi kalpli olmaktan VAZGEÇME!
    Yer
    necatitutkunu
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    2,342

Aldığı Beğeni: 744

Bahsedilme
    7 Mesaj

Alıntı bhr94 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diziyi izlemiyordum bile doğru düzgün, demiştim zaten. Sırf fragmandaki Arif sahnesi hatrına açtım başından beri sabırla izliyorum bölümü. Ama dayanamadım, bölüm bitmeden yorum yazacağım. Geçen haftaki eleştirilerden dolayı mı yoksa senaristin tamamen kendi düşüncesinden mi bilmem, Bahar bu bölüm günah çıkardı resmen. Haksız yere kalbini kırdığı bütün insanlardan tek tek özür diledi. Doğru bir hamleydi, çünkü karaktere sinir olmamak elde değildi bence. Amaaa, evet geliyor kocaman bir amaaa, hala Arif'i hak etmiyor. Gerek Enver olsun gerekse Ceyda, Arif konusunda Bahar'dan çok daha endişeli göründüler gözüme. Sabahlara kadar pencere önünde beklemiş olabilir Bahar, peki bana o korkusu, endişesi geçti mi; hayır. Çünkü senarist Bahar'ı öyle bir duruma soktu ki hiçbir şeyi beni etkilemiyor artık, samimi gelmiyor. Keza çocuklar da öyle.

Arif'i o halde gören Bahar, geçmiş olsuna gitmek için ne kadar zaman geçmesini bekledi. O arada da Sarp'ı nasıl ararım diye düşündü durdu. Çocuklar için dese de kendisini de araya sıkıştırdı. Ki Arif'in daha önceden de dediği gibi Bahar, Sarp'ı kendisini düşünerek istiyor, merak ediyor bence. Elbette çocuklarını da düşünüyor, ama asıl maksat kendisi. Bakın, o derece güvenmiyorum Bahar'a, karakter nasıl yazıldıysa artık... Bölüm boyunca Enver'inden Arif'ine herkes o adam peşinde bela ile geliyor, üzüleceksin demesine rağmen Bahar bildiğini okuyacak anlaşılan.

Bahar'ın daha önceden dediğim gibi Arif ile olmasını istemiyorum. Ama anladığım kadarıyla senarist Arif ve Bahar ile hikayeyi sonlandırmayı düşünüyor. İkilinin sahnelerinde ikidir çalan Selvi Boylum Al Yazmalım bile bunu işaret ediyor bence. Sırf parçadaki ''Sevgi neydi? Sevgi emekti.'' cümlesi bile bunu gösterse de is-te-mi-yo-rum. Sırf Sarp ile olamayacaklar diye Arif'i tercih eden bir Bahar istemiyorum. Gönlü Sarp'ta olduğu halde Arif ile birlikte olan bir Bahar istemiyorum. Arif'in bunları yaşamaya hakkı yok. Bu kadar fedakar, sevgi dolu bir adamın bunları yaşamaya hakkı olduğunu düşünmüyorum. Arif'in, babamızı isteriz, diye tutturan çocukları mutlu etmeye çalışmasını izlemek istemiyorum. Arif'in kendi hayatına odaklanmasını, kendisini Arif olduğu için sevecek birisi ile birlikte olmasını istiyorum. Bu kişi de kesinlikle Bahar değil. Arif'in ikinci tercih edilen kişi olmasını istemiyorum. Hatta keşke mümkün olsa da Ceyda ile Arif olabilselerdi diye bile düşündüm. Çünkü ikisi de dizinin en iyi yazılan iki karakteri bence.

Gelelim Arif'ten bağımsız olarak Bahar'a. Kendisi saplantılı ve umutsuz bir aşık. Ama ben bu dizide verilen bu aşk mesajını hiç sevmiyor ve hatta nefret ediyorum. Daha önceden de dediğim gibi senarist ne mesaj vermeye çalışıyor, anlam veremiyorum. Dizinin adı ''Kadın''. Bir zahmet o kadın, bir başka kadınla evli ve ondan çocukları olan bir adama sırf aşk adı altında dönmesin, onunla hayatını tekrardan birleştirmesin. Kendi ayakları üstünde dursun. Çocuklarının babası, tabi ki iletişimleri olacak Sarp ve Bahar'ın, ama o kadar. Diğer türlüsünü ben almayayım, sağolun. Hiçbir şeyi umursamadan, ama aşığım, diyip her şeyi kabullenecek bir karakteri de izlemek istemiyorum.

Bu arada diziyi sezon finaline yakın izlediğimi söylemiştim, geçenlerde merak edip atlaya atlaya ilk bölümden 20 küsüratlı bölümlere kadar ilgimi çeken bölümleri izledim dizide. Bahar'a ve çocuklara değer kıymet bilmiyorlarmış dememde haksız değilmişim.

Neyse, Bahar'ın Şirin ve Sarp arasında bir iletişim olduğunu öğrenmesini izledik en son. Delirerek gitti, ama sanmıyorum onun altından bir şey çıkmaz. Daha Bahar'ın, Pırıl ve çocukları öğrenmesi için de bölümlerce bekletirler. Öğrensin öğrenmesin bir. Bir bölüm izledim, Bahar sinirlerimi zıplattı. Alt tarafı dizi ama, gerdi resmen.
    Bende aksine Arifle olmasını istiyorum çünkü Arif Baharı hak eden bir adam onun için herşeyi
    yaptı adam bir ton dayak yedi Bahar için Bahar kendi için istemiyor bence gerçekten sevdiği
    için istiyo ama Sarpın gelmesini kafasını karıştırdı sağlıklı düşünemiyor Ceyda Arifi Bahardan daha
    eski tanıyor bu yüzden daha çok merak etmesi normal geldi bana tamam Baharda bayadır tanıyo
    seviyor ama Cenk kadar olamaz daha o yüzden bana batmadı pek
    sonunda Şirinle Sarp arasında iletişimi öğrendi bakalım ne olacak
    ​

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    104

Aldığı Beğeni: 323

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı angelic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende aksine Arifle olmasını istiyorum çünkü Arif Baharı hak eden bir adam onun için herşeyi
    yaptı adam bir ton dayak yedi Bahar için Bahar kendi için istemiyor bence gerçekten sevdiği
    için istiyo ama Sarpın gelmesini kafasını karıştırdı sağlıklı düşünemiyor Ceyda Arifi Bahardan daha
    eski tanıyor bu yüzden daha çok merak etmesi normal geldi bana tamam Baharda bayadır tanıyo
    seviyor ama Cenk kadar olamaz daha o yüzden bana batmadı pek
    sonunda Şirinle Sarp arasında iletişimi öğrendi bakalım ne olacak
    Ben katılmıyorum. Arif, güya Bahar'ın sevdiği adam değil miydi? Endişesi bana hiç ama hiç geçmedi.

Arif ile Bahar olmasını istemiyorum, çünkü aklında Sarp varken Arif ile olan bir Bahar bana çok yanlış geliyor. Sarp ve Arif arasındaki farkı anlayan ve Arifî gerçekten seven bir Bahar yazacaklarsa, hikayeyi o şekilde ilerletirlerse kabul edebilirim ancak. Diğer türlüsünü izlemek istemiyorum.

Fragman da geldi. Buradan biri demişti sanırım Yeliz'e fangirl diye, Yeliz tarafında fangirlliğe devam. Şirin ve Pırıl birlik olmuş. Onların tarafını tutacağım ben, en azından Sarp'a oyun oynuyorlar, eğlenirim biraz. Şaka maka, önümüzdeki bölümün sonunda da Bahar çocukları ve Pırıl'ı öğrenir, bölüm biter. Belki sonraki bölüm Bahar, olsun Sarp'ın açıklayacakları vardır, der. Bu böyle gider.

7. Beğenenler;
    nemoo (05-12-18), zorlu ikili (31-01-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri