Sayfa 183/200 İlkİlk ... 83133173179180181182183184185186187193 ... SonSon
1000 sonuçtan 911 ile 915 arası

Konu: Kadın - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    angelic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşeye rağmen iyi kalpli olmaktan VAZGEÇME!
    Yer
    necatitutkunu
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    2,342

Aldığı Beğeni: 744

Bahsedilme
    7 Mesaj

Standart Cevap: Kadın - Bölüm Yorumları

Alıntı bhr94 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben katılmıyorum. Arif, güya Bahar'ın sevdiği adam değil miydi? Endişesi bana hiç ama hiç geçmedi.

Arif ile Bahar olmasını istemiyorum, çünkü aklında Sarp varken Arif ile olan bir Bahar bana çok yanlış geliyor. Sarp ve Arif arasındaki farkı anlayan ve Arifî gerçekten seven bir Bahar yazacaklarsa, hikayeyi o şekilde ilerletirlerse kabul edebilirim ancak. Diğer türlüsünü izlemek istemiyorum.

Fragman da geldi. Buradan biri demişti sanırım Yeliz'e fangirl diye, Yeliz tarafında fangirlliğe devam. Şirin ve Pırıl birlik olmuş. Onların tarafını tutacağım ben, en azından Sarp'a oyun oynuyorlar, eğlenirim biraz. Şaka maka, önümüzdeki bölümün sonunda da Bahar çocukları ve Pırıl'ı öğrenir, bölüm biter. Belki sonraki bölüm Bahar, olsun Sarp'ın açıklayacakları vardır, der. Bu böyle gider.
    Tamam Arifi seviyordu ama enver baba annesi yeliz ceyda onlara kırgınken
    Bahar merakını tam gösteremedi ben ona bağlıyorum bana geçti açıkcası
    Sarpın durumunu öğrenince Bahar bence Sarptan soğucak ve Arife yaklaşacak
    son karar olarak kalıcak yanında bundan sonra Arifi anlayacak bence Bahar öyle hissettim bu bölüm

fragman evet izledim Şirin Pırıl işbirliğini sevmedim ben izlemek keyifli
    olmayacak benim için ben bölüm sonuna kalmaz diye düşünüyorum
    bakalım ne olacak
    ​

Durum:
    nemoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    .
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    135

Aldığı Beğeni: 187

Bahsedilme
    2 Mesaj

Ben bölümü izlemedim, platformlara yüklenen kısa videoların bir kısmını izledim. Aslında o kadarı da yetiyor zaten, hatta o videoları da hızlandırarak izliyorum. Uzun bakışmalar ve arkada çalan gıygıy müziğe katlanmak zorunda kalmamak çok rahatlatıcı

Ben de Bahar'ın hareketlerini artık içten bulamıyorum. Arif'in geldiğini gördüğünde verdiği tepki bana pek geçmedi. "Benim yüzümden mi?" diye ağlaması bana onun esas endişesinin Arif'in sağlığı değil, kendi vicdan meselesi olduğunu düşündürdü. Arif'e yapılan şeyin sebebi kendisi ise üzülecek, kendisi değilse daha az üzülecek gibi bir hissiyat verdi izlerken. Bilemiyorum tabii; belki de son haftalarda çizilen Bahar portresinden kaynaklanıyordur bu.

Aynı şey çocukların Arif'le olan sahneleri için de geçerliydi benim açımdan. Tabii ki onlar çocuk, bir günlerinin bir günlerini tutmaması normal. Zaten ben de esas senaristlere sinir olduğum için böyle hissettim sanırım :) Senaryonun en az 1,5 bölüm önden gittiğini tahmin ediyorum; aksi takdirde yazımı da çekimi de yetişmez çünkü. Belki geçen haftaki tepkileri göz önünde bulunduracak fırsat olmamıştır ama ondan önceki bölümlerde Arif'e reva görülen muamele için aldıkları tepkileri kesinlikle dikkate aldıklarını düşündüm ben. Doruk'un "Arifcim abi" demesi, Nisan'ın "Arif Abim" demesi... eskiden bile böyle hitap etmiyordu bu çocuklar Arif'e, şimdi hayırdır ne oluyor? :) Ben zaten Hande Hanım'ın öyle fazla uzun vadeli düşünerek yazdığına inanmıyorum, en fazla 3-5 bölüm sonrasını düşünerek yazıyor; ki o kadarı bile şüpheli bana göre :) Gelen tepkilere göre rüzgar nereden eserse öyle çalakalem yazıyorlar işte. Bu hafta Arif konusunda resmen özür diler gibiydiler.

Ben de bu saatten sonra Arif'in Bahar'la olmasını istemiyorum. Bahar istese bile Arif kabul etmemeli. Arif'e karşı davranışları artık hiç içten gelmiyor. Onca bölüm inşa ettikleri güzel hikayeyi mahvettiler, bu saatten sonra da dikiş tutmaz artık. Bahar alsın eski kocasını onunla olsun, Arif'i de rahat bıraksın :) Zaten aslında gidişata bakılacak olursa Bahar Sarp'ı Pırıl ve Şirin'e rağmen bile kabul edecek gibi duruyor. Olur da bu defa Sarp gerçekten ölürse (bir kez daha dirilir yine belki:)) ancak o zaman Arif'e meyleder Bahar. Öyle bir durumda da Arif kabul etmesin zaten.

Ben de keşke Ceyda-Arif olabilse diyenlerdenim. En azından geçen sezonki Berşan başka diziye transfer olmasaydı da onunla barışabilseydi Arif.

Fragmanda Ceyda Sarp'ın fan girl'ü Yeliz'e cevabı yapıştırırken Bahar'ın göz devirmeleri mükemmeldi, her şeyi çok açık ve net anlatıyor. Yeliz fan girllük yaparken iyi ama Ceyda gerçekleri söyleyince gözler hemen devriliyor :) Şirin de hiç boşuna plan yapıp kendini yormasa keşke, nasıl olsa ablası Sarp'ı iki çocuklu ve evli haliyle de kabul edecek. Bunu anlamak için alim olmaya gerek yok.

Son olarak, Sarp'ın Boğaz manzaralı otel suitinden denize bakarak "Çok fakirler...." diye ağlaması bana Esra Erol'un yıllar önceki meşhur "trafikte jipimle giderken otobüsteki insanları görünce ağlıyorum" minvalindeki cümlesini hatırlattı.

3. Beğenenler;
    bhr94 (05-12-18), zorlu ikili (31-01-19)

Durum:
    lazuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    302

Aldığı Beğeni: 644

Bahsedilme
    5 Mesaj

Diziyi ne hale getirmişler yahu. Yılın ilk ayları sabahları tekrarlarına bakarak başlamıştım diziye, akıp gidiyordu. Bugün biraz tv'den izleyeyim dedim 5 dakika dayanamadım. Senaryoda Rahşan Gülşan da varmış hep mi vardı yoksa bu sezon mu geldi bilmiyorum ama burada okuyunca gidip jeneriğe bakıp epey güldüm. Oldu olacak Fatih Altaylı'yı da ekibe dahil etsinler. Karakterlere futbol fanatizmi yaptırır, Mars hakkındaki engin görüşlerini dahil eder diziye fena mı
    Neyse Bahar'ın durumu çok anlaşılır bir durum, ben kızmıyorum. İnsan hayatta birçok kez aşık olabilir ama biri her zaman daha özeldir kanımca. Bu kişi de Bahar için Sarp oluyor. Yıllar sonra hayatına yeni birini aldı ve karşısına eski eşi çıktı, kızmam şu noktada. Pırıl'ı öğrenince Sarp'ı istemeyecektir, Sarp'a gidemeyeceği için de Arif'e gidecek gibi. Bu noktada Al Yazmalım vurgusu yapılıyor bu dizide çokça. Ama Arifle Bahar'a giden yol oldukça sakat bir yol. Bu yoldan gideceklerine Bahar yalnız kalsın lütfen. Al Yazmalım'daki düşünceyi doğru bulmam ben. Birine çok aşıksın ona gidemiyorsun ona gidemediğin için diğerini seçiyorsun, olayın özü bu benim için. Sevgi emektir kısmı olayın süsü oluyor. Birine aşıksan başkasıyla olmak zorunda değilsin. Yalnız kalmak gibi olabilecek en mantıklı seçenek de var.

5. Beğenenler;
    nemoo (05-12-18)

Durum:
    refran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İç Dünyam..
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    16

Aldığı Beğeni: 25

Bahsedilme
    1 Mesaj

"Kadın" geçen sezonun son bölümlerinden beri yokuş aşağı gitmeye devam ediyor.
    Dizi beni yorduğu için düzenli takip edemiyordum artık. 2. Fragman merakımı uyandırdığı için dünkü bölümü izledim.
    Ana konu tamamen saparak Bahar kimi seçecek durumuna gelmiş. Sosyal medyada çokça yakınıldığı gibi senarist tamamen fanlara oynuyor artık. Üstelik bunu her bir karakterin yapısıyla tekrar tekrar oynayarak yapıyor. Artık mânâ bulamıyorum. Bu durum başrolü bile itici bir duruma soktu.
    Bahar'ın söyledikleri, yaptıkları bir birini tutmuyor.
    Bölümün sonunda verdiği tepki neydi?
    Ya hu sen bu adamın ölmeden önce Şirinle seni aldattığını sanmıyor musun? 5 yıl önceki meseleymiş o aman mı diyordun sanki. Kızgınlığın hala görüşüyor olma ihtimallerine karşı oldu Şirin-Sarp meselesini ilk defa duymuş gibi tepkiler.. Adamı karşında gördüğünde şok yaşadın onu anlarım, yıllardır sevdiğin adam, çocuklarının babası ölü denilmesinden sonra geri dönüyor, hiç normal değil. Benim o sahneden beklentim olanları idrak ettikten sonra Şirin meselesinden dolayı bir öfke, kızgınlık hiç olmadı kırgınlık yaşamasıydı. Eminim Özge de çok güzel oynardı. Ama tüm olanları unutmuş gibiydi gördüğünden beri.. Çözemiyorum. Bahar Sarpın tüm anlatacaklarına inanmaya, Sarp gerçekten suçlu bile olsa onu affetmeye hazır bekliyor.

Ailem dediği insanlara geçen bölüm verdiği tepkiler oldukça saçmaydı. Kırılabilir, üzülebilir ama asla küstahlaşmamalıydı. Bu bölüm eğreti bir şekilde telafi etti kendince senarist.

Arif'le olanlara ise artık mânâ veremiyorum. Onu çok sevdiğine dair bir sürü sahne gösterebilecekken, onu umursamadığı yine bir sürü sahne bulabiliyor insan. Dünkü "Ben seni çok sevdim. " yine bunlardan biriydi. Aslında Sarpın fotoğrafına sarılıp ağlarken "Başkasını sevmek bile seni özlememe engel değilmiş." sahnesinin bir başka versiyonuydu. Buna rağmen yukarıda bir arkadaşın bahsettiği gibi Arif kaybolduğunda Ceyda'nın, Enver'in bile Bahar'dan daha çok endişelenmesi yine dağılmış olarak geldiği zaman verdiği tepkiler.. Sadece vicdanî bir meseleymiş gibi.. Bu kadın bu adamı seviyor diyemiyorum.

Ben böyle bir sevme biçimi bilmiyorum. Bazı yorumcu arkadaşların bahsettiği ikisini de seviyor durumunu kabul edebilmem mümkün değil. Arkadaşça sevme sınırını çoktan geçtiler. Sarp geldiğinde bocalaması yine anlaşılabilirdi ama durum o da değil. Sarpa gidemediği için Arifle kalan bir Bahar asla görmek istemiyorum. Eğer Sarpı hâlâ eskisi gibi sevmeye devam etmesine rağmen Sarpa dönemezse bizim Baharı ilk tanıdığımız gibi 2 çocuğuyla beraber yalnız devam etmesini daha karakterli bir duruş olarak görüyorum.

Arif keşke önüne bakabilse bu saçma ilişki yumağından çıkıp hayatına devam edebilse. Hatta afla okuluna dönüp yarım bıraktığı okulu tamamlasa finalde. Baharın hayatına kapılıp gitmesini istemiyorum artık.

Bu hikayenin diğer bir kaybedeni Pırıl..
    İlk sezonda sadece figüran gibi gördüğüm bu karakterin aslında ne kadar acınası bir halde olduğunu bu sezon farkedebildim. Çaresizce çırpınıyor kadın ailesi için. Kocası karşısına geçip utanmadan "En iyi dostumsun." diyebiliyor içinin acıdığını bile bile. Yanında kalacağını asla onları bırakmayacağını söyleyip "O fotoğraflar olmasaydı Bahara dönerdim." de diyor utanmadan. Keşke tüm bu olanlardan sonra o da kendi yoluna bakabilse. Maalesef Bahar'da var olan hastalıklı aşk (?) onda da mevcut. Sarp kadınları efsunluyor musun napıyorun ?
    Pırıl merhametli biri. Fragmanda Dark Side'a geçmiş olarak gösterilmesi önünde sonunda olacak ama yine de hayal kırıklığı yaratan bir durum oldu. Ne de olsa Sarpın Pırıl'ı kolayca ve seyirciyi kızdırmayacak, zaten hak etti (!) dedirtecek şekilde bırakabilmesi için bu gerekliydi. Bir karakteri daha heba ettiniz..

Bu arada Doruk'un Arifin kırık burnunu sıkarak kontrol etmesi kadar saçma bi sahne görmedim Neydi o ya.

Ceyda bu sezon pes etmeden hayata tutunmaya çalışıyor. Severek izlediğim nadir karakterlerden. Ne güzel bir karaktere evrildi bu Ceyda ya

Son olarak..
    Bir dizinin senaryosunun başarısı neyle ölçülür?
    Seyircinin çoğu hikayeye kapılmaktansa senarist yine şunu aklamaya çalışmış, şu tepkileri hafifletmek için bunu yazmış, tepki almamak için şuna yol yapıyor diye izliyorsa diziyi buna başarı denir mi? Bence bunu bir sorgulasınlar.

7. Beğenenler;
    bhr94 (05-12-18), nemoo (05-12-18), zorlu ikili (31-01-19)

Durum:
    Doga2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    172

Aldığı Beğeni: 221

Bahsedilme
    1 Mesaj

bana da bu bolum bahar in gonlunun arif den yana estigini hissettirdi.

aslinda gecen bolumde sarilma disinda ki sonucta öldúgunu sandiginiz esiniz karsinizda duruyor yasiyor. ne hissederseniz. sarilmaz misiniz? bayiladabilirdi.

gecen bolum de altan altan arif e ba bakisi dinleyisi bu bolumde asagidan ses gelince cikisi camdan bakip terslik oldugunu anlayinca ceydaya sormasi evet yapmasi gereken herkesin de yaptigi bu. bahar arif in yoklugunacilgisizdi denmis de daha ne yapsin. Sabaha kadar gozunu kirpmadan camda bekledi. ilk goren de O oldu.. Daha ne yapsin.

bahar sarp a asikti bahar in aski da sarp deniliyor.

bahar huzunlu zamanlarda sarp da o civik komik halleriyle pesinden kostu. oyle bir ilginin karsinda bahar gibi sevgi dolu aska ihtiyaci ilan birinin ilgisiz kalmasi da beklenemezdi.

evet asik oldu. ama ask bazen de herseyi affettirmiyor.

affettirmemeli.

sarp diyor ki envere ziyarete geldim. yahu oldu bildiginde niye gelmedin.

bahar sarp a daha once ask olmasi aradan yillar gecmis kaldigimiz yerden devam edelim diye birseyi zorunlu kilmaz. niye mecbur olsun..

bahar arif de o kadar cok sey yasadi ki. arif onun ruhuna isledi. onun gercekligi, paylasimi,hayati,dusunceleri,duygulari.

kapidan cikarken ki o aglayislarinda icim kiyildi. cocuklar icin katlanmasi gereken zor gunler..

bahar sarp a guvenemiyor ki. geldi mi gelmedi mi diye halen muallakta.

bahar in evini gozetleyen varken sarp in halen fotolara takilip sirin e gitmesi de off

ne olursa olsun bahar in eski kocasi geldi bu bir sûreç. kolay olmasi beklenemez.

sarp piril in gitmeyecegini o kadar cik iyi biliyor ki.

piril sirinle oyunlar oynayacak. ben de onlardanim.

ama neye yarayacak. sarp i sucsuz duruma dusurecekler. oysa sarp suclu hatali. baharla olmamasi. gerekir.
    Konu Doga2014 tarafından (05-12-18 Saat 14:41 ) değiştirilmiştir.

9. Beğenenler;
    angelic (05-12-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri