Sayfa 184/200 İlkİlk ... 84134174180181182183184185186187188194 ... SonSon
1000 sonuçtan 916 ile 920 arası

Konu: Kadın - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    nemoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    .
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    134

Aldığı Beğeni: 186

Bahsedilme
    2 Mesaj

Standart Cevap: Kadın - Bölüm Yorumları

Alıntı lazuli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diziyi ne hale getirmişler yahu. Yılın ilk ayları sabahları tekrarlarına bakarak başlamıştım diziye, akıp gidiyordu. Bugün biraz tv'den izleyeyim dedim 5 dakika dayanamadım. Senaryoda Rahşan Gülşan da varmış hep mi vardı yoksa bu sezon mu geldi bilmiyorum ama burada okuyunca gidip jeneriğe bakıp epey güldüm. Oldu olacak Fatih Altaylı'yı da ekibe dahil etsinler. Karakterlere futbol fanatizmi yaptırır, Mars hakkındaki engin görüşlerini dahil eder diziye fena mı
    Neyse Bahar'ın durumu çok anlaşılır bir durum, ben kızmıyorum. İnsan hayatta birçok kez aşık olabilir ama biri her zaman daha özeldir kanımca. Bu kişi de Bahar için Sarp oluyor. Yıllar sonra hayatına yeni birini aldı ve karşısına eski eşi çıktı, kızmam şu noktada. Pırıl'ı öğrenince Sarp'ı istemeyecektir, Sarp'a gidemeyeceği için de Arif'e gidecek gibi. Bu noktada Al Yazmalım vurgusu yapılıyor bu dizide çokça. Ama Arifle Bahar'a giden yol oldukça sakat bir yol. Bu yoldan gideceklerine Bahar yalnız kalsın lütfen. Al Yazmalım'daki düşünceyi doğru bulmam ben. Birine çok aşıksın ona gidemiyorsun ona gidemediğin için diğerini seçiyorsun, olayın özü bu benim için. Sevgi emektir kısmı olayın süsü oluyor. Birine aşıksan başkasıyla olmak zorunda değilsin. Yalnız kalmak gibi olabilecek en mantıklı seçenek de var.
    Rahşan Gülşan'a ben de şok olmuş durumdayım, üstelik galiba geçen sezon da senaryo ekibindeymiş. Dizinin iyi başlayıp, belli bir süre iyi götürüp sonra yokuş aşağı yuvarlanmaya başlamasında senaryosunu yazanların bu işi profesyonel olarak yapmaya bu diziyle beraber başlamış olmaları da bir etkendir belki. Tabii şimdi kızgın olduğum için böyle diyorum, geçen sezon yazılan pek çok şeyi beğenerek izliyordum. Taa ki Sarp hortlak misali dirilene kadar :) Ama dediğim gibi devamını getiremeyip tutarsızlaşmalarında, profesyonel olarak senaryo yazımına yeni başlamış olmaları etkili olabilir diye düşünüyorum. Belki kendileri de Sarp'ı dirilteceklerini bilmiyorlardı en başta; bilseler ölümünü(!) biraz daha şüpheli yazarlardı en azından herhalde.

Al Yazmalım konusunda size hak veriyorum. Ama orada Asya'nın Cemşit'le kalması bana göre çok da abes değildi çünkü zaten beraber yaşıyorlardı, aynı evde kalıyorlardı. Samet ona baba demişti, onu babalığa seçmişti :) Yani öyle bir durumda Cemşit'i sevmemesine rağmen onu bırakması zordu. Ama Bahar'ın durumunda elbette böyle bir şey söz konusu değil. O nedenle ben de böyle bir şeyi Bahar-Arif için kesinlikle istemem. Eğer Sarp'la olmayacaksa, Arif'le de olmasın ve yoluna yalnız başına devam etsin Bahar. Hem dizinin en başlarda verdiği mesajına da uygun bir son olur hiç değilse.

Alıntı refran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Kadın" geçen sezonun son bölümlerinden beri yokuş aşağı gitmeye devam ediyor.
    Dizi beni yorduğu için düzenli takip edemiyordum artık. 2. Fragman merakımı uyandırdığı için dünkü bölümü izledim.
    Ana konu tamamen saparak Bahar kimi seçecek durumuna gelmiş. Sosyal medyada çokça yakınıldığı gibi senarist tamamen fanlara oynuyor artık. Üstelik bunu her bir karakterin yapısıyla tekrar tekrar oynayarak yapıyor. Artık mânâ bulamıyorum. Bu durum başrolü bile itici bir duruma soktu.
    Bahar'ın söyledikleri, yaptıkları bir birini tutmuyor.
    Bölümün sonunda verdiği tepki neydi?
    Ya hu sen bu adamın ölmeden önce Şirinle seni aldattığını sanmıyor musun? 5 yıl önceki meseleymiş o aman mı diyordun sanki. Kızgınlığın hala görüşüyor olma ihtimallerine karşı oldu Şirin-Sarp meselesini ilk defa duymuş gibi tepkiler.. Adamı karşında gördüğünde şok yaşadın onu anlarım, yıllardır sevdiğin adam, çocuklarının babası ölü denilmesinden sonra geri dönüyor, hiç normal değil. Benim o sahneden beklentim olanları idrak ettikten sonra Şirin meselesinden dolayı bir öfke, kızgınlık hiç olmadı kırgınlık yaşamasıydı. Eminim Özge de çok güzel oynardı. Ama tüm olanları unutmuş gibiydi gördüğünden beri.. Çözemiyorum. Bahar Sarpın tüm anlatacaklarına inanmaya, Sarp gerçekten suçlu bile olsa onu affetmeye hazır bekliyor.

Arif'le olanlara ise artık mânâ veremiyorum. Onu çok sevdiğine dair bir sürü sahne gösterebilecekken, onu umursamadığı yine bir sürü sahne bulabiliyor insan. Dünkü "Ben seni çok sevdim. " yine bunlardan biriydi. Aslında Sarpın fotoğrafına sarılıp ağlarken "Başkasını sevmek bile seni özlememe engel değilmiş." sahnesinin bir başka versiyonuydu. Buna rağmen yukarıda bir arkadaşın bahsettiği gibi Arif kaybolduğunda Ceyda'nın, Enver'in bile Bahar'dan daha çok endişelenmesi yine dağılmış olarak geldiği zaman verdiği tepkiler.. Sadece vicdanî bir meseleymiş gibi.. Bu kadın bu adamı seviyor diyemiyorum.

Ben böyle bir sevme biçimi bilmiyorum. Bazı yorumcu arkadaşların bahsettiği ikisini de seviyor durumunu kabul edebilmem mümkün değil. Arkadaşça sevme sınırını çoktan geçtiler. Sarp geldiğinde bocalaması yine anlaşılabilirdi ama durum o da değil. Sarpa gidemediği için Arifle kalan bir Bahar asla görmek istemiyorum. Eğer Sarpı hâlâ eskisi gibi sevmeye devam etmesine rağmen Sarpa dönemezse bizim Baharı ilk tanıdığımız gibi 2 çocuğuyla beraber yalnız devam etmesini daha karakterli bir duruş olarak görüyorum.

Arif keşke önüne bakabilse bu saçma ilişki yumağından çıkıp hayatına devam edebilse. Hatta afla okuluna dönüp yarım bıraktığı okulu tamamlasa finalde. Baharın hayatına kapılıp gitmesini istemiyorum artık.
    Yorumunuzu biraz kısaltmak zorunda kaldım ama aslında yazdığınız her cümleye sonuna kadar katılıyorum. Bahar'ın son sahnedeki öfkesi çok gereksizdi. Acaba Sarp'ı görünce Şirin olayını unutmuş muydu? O yüzden ilk kez öğreniyormuşçasına bu kadar sinirlendi? Yeliz'e de yine anlam veremedim, Bahar'ı sakinleştirmek için "Sarp Şirin'e bakar mı hiç?" diyor. Yahu aklımı kaçıracağım, siz zaten Sarp ona baktı diye bilmiyor musunuz? Yoksa bu işin aslı gün yüzüne çıktı da ben mi kaçırdım? Bu söylediği Bahar'ı daha da delirtmekten başka ne işe yaradı? Sen Sarp'ı Şirin'e baktı diye biliyorsun, hatta bunu sakladığın için Bahar seninle küstü, sen de bu yüzden sana yine küsmesin diye Sarp'ın yaşadığını ona bir an önce söylemek istedin. Şimdi bu ne yani? Bahar Sarp'a dönsün istiyor olabilirsin ama çocuk kandırır gibi gerçek dışı şeyler söyleyince mi dönecek Bahar Sarp'a?

Bahar sanırım Sarp'ı kanlı canlı karşısında görünce Şirin'le beraberliğini (yani beraberlik diye bildiği şeyi) unutmuştu. Yeniden hatırlayınca ve üstelik hala görüştüklerini duyunca bu kadar dellendi galiba ama dediğim gibi, bence gereksiz oldu.

Bahar'ın Arif'i sevdiği konusunda benim de şüphelerim var. Açıkçası ben sevdiğine de inanmıyorum. Bunu Sarp'tan ziyade Arif'i sevdiğim için söylemiyorum; bence geçen sezon da sevmiyordu mesela. Boğaz kenarında çay içmeye gittiklerinde Arif onu sevdiğini söylediğinde çekimser kalmıştı, "ben hastayım" demişti. Arif'in ilgisinin hoşuna gittiği zamanlar oluyordu, mesela Ceyda'nın sahte düğünündeki dans sahneleri gibi. Ama Arif'e fazla karşılık vermiyordu. Belki Sarp ortaya çıkmasa zamanla karşılık da verecekti, hakkını vererek işlenmiş olsa biz de Bahar'ın Arif'i "çok sevdiğine" inanabilecektik o zaman. Ama bu sezon başlayınca sanırım Sarp'ın ortaya çıkışını hazırlamak için birden Arif-Bahar cephesinde işler hızlandı. Öpüşmeler, evlilik teklifleri, Bahar'ın kendi çapında cilveleşmeleri vs... eh temeli sağlam olmayınca da biraz sırıttı haliyle.

Geçen bölüm Şirin istediği halde fotoğrafları ona göndermeyen Pırıl'ın eninde sonunda Şirin'le işbirliği yapacağı belliydi. Sizin de dediğiniz gibi Sarp'ın Pırıl'ı terk etmesine haklı bir gerekçe göstermek gerek tabii. Pür-ü pak Sarp bunu öğrenince Pırıl'ı ve iki çocuğunu bırakıp Bahar'a dönmekte haklı olacak. Keşke Pırıl kendiliğinden bıraksa Sarp'ı. "Bahar'a mı gitmek istiyorsun, tamam hadi git" dese. İlk sezon bundan korkuyordu. Bahar'ın instagram hesabı açtığını görünce paniklemişti, çocukların okuluna gidip Bahar'ı görmek istemişti. Ama şimdi aradan bunca zaman geçti, artık her şey ortaya döküldü. Sarp gibi adamla evli kalsa ne olacak sanki, bir noktadan sonra bıraksın artık. Adam zaten yüzüğünü çıkarıp saklıyor. İkinci karısının gözünün içine bakarak "sen benim çok iyi dostumsun" diyor, "şartlar elverse Bahar'a dönerdim" diyor. Pırıl da bu noktadan sonra "İyi tamam dön o zaman, ne halin varsa gör" demeli aslında ama işte... kim bilir daha ne entrikalar izleyeceğiz...

Ceyda-Arif olabilse keşke, o kadar çok isterdim ki :) Sarp'ın mafyatik ilişkileri ve Arif-Bahar-Sarp aşk üçgeni dışında dişe dokunur bir şey anlatmaya devam eden tek hikaye Ceyda'nın hikayesi. Umarım onu da mahvetmezler. Onun dışında dizi tamamen mafya ilişkileri ve aşk üçgenine dönmüş durumda.

Hande Hanım ve ekibi bu hafta Sarpçıların tepkisini çekmiş olmalılar, önümüzdeki bölüme yetişir mi bilmem ama ondan sonraki bölüm kesinlikle Sarpçıların gönlünü alıp Arifçileri kızdıracak bir bölüm yayınlanacaktır. Sonra da tam tersi :) Böyle böyle gider Haziran'a kadar :) Bahar Arif'i mi seçecek yoksa Sarp'ı mı... aman ne heyecanlı dizi

2. Beğenenler;
    bhr94 (05-12-18), lazuli (05-12-18), refran (05-12-18), zorlu ikili (31-01-19)

Durum:
    Doga2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    169

Aldığı Beğeni: 218

Bahsedilme
    1 Mesaj

refrancim ceyda konusunu deginmemusim.nasil unuttum..

oysa ceydanin iyiligi guzelligi paylasimciligi sevgi dolu olusu cocuklarla arasindaki bağ. gercekten cok iyi. hani insan bu kadar eziyet cekecegine git onlarin yanina diyorum ama dizide sevdigimden demiyorum.

jalenin buyuk ayibi da enterasan. tamam sinek kucuk mide bulandirir ama calsa oylece orada mi olur. nasil bir on yargidir bu sucunu soyleniyor. insan bir sorar. soyler.. hemen caldi dusuncesi nedir.

ahhh musa ahhh.
    jale yi severim ama bu iftirayi nasil bu kadar net atabildi.

Doruk arif in kirik burnuna dokunmasi sacma degil ki. senin cocugun var mi bilmiyorum ama o yaslarda kizim var hep oyle. ameliyatima bile dokunmak istedi. kol burun bacak vs hep oyleler cevremdeki cocuklar da oyle.

Durum:
    refran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İç Dünyam..
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    16

Aldığı Beğeni: 25

Bahsedilme
    1 Mesaj

@Doga2014; Sevgili Doğa. Ben kendi adıma sarılmasını falan doğal buluyorum Baharın. Sarp onun hayatının, gençliğinin, eski güzel günlerinin en önemli parçası. Keza konumuz bu olmasa da Sarpı da tamamen suçlu bulmuyorum ben yaşadıkları (senaryo çok saçma da olsa) ağır şeyler. Ama bunca zaman ve yaşanmışlıktan sonra ikisi de çok değişti. Artık beraber olmalarını en azından Baharın Sarpı eskisi gibi sevmesinin mümkün olmadığını düşünüyorum.

Doruk'un Arif'in burnunu sıkması da belki çocuk açısından normal. Onu pek bilmiyorum Ama Enver'in falan buna müsade etmesi.. Baya komikti ben güldüm ekran başında.

Arif-Bahar hakkında çok güzel şeyler yazmışsın. Ama ben söylediğim gibi Bahar'da bunları hissedemiyorum. Umarım böyledir ben göremiyorumdur.

@nemoo;

Yeliz noktasını çok iyi yakalamışsınız.
    Düşününce ne kadar saçma geliyor.
    Yeliz'in hikaye deki tek rolü "Team Sarp" temsilciliği haline getirildiği için onun olduğu sahnelere pek dikkat etmiyorum izlesem de.

Mesela Ceyda da Arifçi takılıyor. Ama çok göze batmıyor. Çünkü böyle davranması için (olayların iç yüzünü hiç biri bilmediği için) ciddi sebeperi var ve en önemlisi karakterin kendi hikayesi var.

Baharın sevgisinin inandırıcı gelmemesi evet belki de çok hızlı işlendiği için böyle. Arif'in sevmesi ilk bölümlerden bu yana ilmek ilmek işlendi. Belki onunla kıyaslayınca yavan geliyor bize.
    Konu refran tarafından (05-12-18 Saat 18:03 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Doga2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    169

Aldığı Beğeni: 218

Bahsedilme
    1 Mesaj

gecen sezon Bahar Arif in ask itirafina Bahar hastayim ben dedi.

o sahne baharin arif i tanimasi gercek duygularini niyetini ogrendigi bir sahneydi. Cunku en basta bahar gercekten hastaydi. iki cocuklu ve parasiz. (insanlar evlendikten sonra hasta olanlardan ayriliyorlar. hastayken beraberlik baslama nitetindeki ciddiyeti ogrendi.

ne kadar asik olsa da arif in gozunde ve cevrenin etkisinde cocuklu birini sevmenin bedelini sorumlulugunda ne kadar ciddi onu ogrendi.

eger ozellikle hasta ve cocukluysa zenginse birliktelikler olur.oysa hasta cocuklu bir de parasiz bir kadinla evlenmenin alacagi sorumluluk ve mucalede Arif bunun farkinda mi..bunu ogrendi.

arif bahar in bu dislanmis haline oyle bir bakis acisiyla bakti ki..

aşkla yaklasti.

cunku bahar hasta dul kalmis cocuklu parasiz hayat mucadelesi icindeydi ama KADİN di.

onunda sevmeye sevilmeye ihtiyaci vardi. Aşik olabilirdi.
    ona Asik olunabilirdi.

ben seni hastasin cocuklu parasiz oldugun icin sevmedim ki. veya vazgecemem ki senin gulusunue bakisini sevdim.

yani ona olan duygularindaki cidiiyeti romantik bir sekilde ogrendi. onun duygularindan ikna oldu.
    onlarin ki bahar mecbur kaldigi icin bir evlenme teklifi degildi.
    bu hastalik doneminde yaninda olmak.

baharin sartlarinda olan biri nasil bu kadar kolay karsilik versin ki. hastalik bir yana cocuklari oncelikli.

bahar yasayarak arif in askini gormek istedi. yapmasi gereken durus da bence oydu.

bahar arifle evlenmeyi ortada kaldigi icin degil sevdigi icin ksbul etti.
    Konu Doga2014 tarafından (05-12-18 Saat 21:55 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    auroraa (06-12-18)

Durum:
    siyah-beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 38

Bahsedilme
    0 Mesaj

Allahaskiniza Şirin ile Sarp arasında birşeyler olduğunu Bahar biilmiyor muydu?Neden ilk defa duyuyorumus gibi davrandı,kızdı??"Sirin'den ılık almam"demesi sadece kapris miydi???Bahar allzeimer mi filan mı oldu?Yoksa senaristler mi?

"Ben seni çok,çok sevdim". ne anlama geliyor?Sarp ortaya çıkana kadar mıymış bu çok çok sevginin ömrü?

Hatice,'nin o parayı alması ,Şirin'in eline bir koz daha verip bir bölüm söyledi söylemedi diye oyalanmak için mi?

Sabaha kadar pencerede Arif'i bekleyen Bahar'ın Arif'le ilgilenmemesi in açılımı nedir?

Çok soru sordum.Bur de yorum yapayım nacizane..
    Arif ve Sarp çok farklı karakter.Birini sevenin digerini de sevebilmesi zor.
    ARİF, karşısındakine baskı yapmayan,kendinden birşey istenmeden yardım eden,herşeyin önünü ardını düşünen,sırf zor durumda bırakmamak için sessizce sevdiğinden vazgeçebilen biri...
    SARP ise anlık hareket eden,beğendiği kızı etkilemek için şarkılarla türkülerle adeta askinti olan,sonunu düşünmeden pat diye cocuklarin karşısına çıkarak hem onların psikolojilerini bozan hem de onları tehlikeye atan,deniz manzaralı evinde eski karısının yoksulluğunu hayıflanan biri...
    Konu siyah-beyaz tarafından (05-12-18 Saat 22:29 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    auroraa (06-12-18), bhr94 (06-12-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri