Sayfa 188/200 İlkİlk ... 88138178184185186187188189190191192198 ... SonSon
1000 sonuçtan 936 ile 940 arası

Konu: Kadın - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    Doga2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    184

Aldığı Beğeni: 230

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Kadın - Bölüm Yorumları

elbette cocuklarinin uzulmemesi icin oyle konusuyor. ama cocuklar obdurumu aniden yasamis yasamis da annesinden babasinin ailesini saklar hale gelmis. hic tanimadigi bir adam babana goturuyum deyince sevincle gidiyorlar.

yani oyle suslu puslu laflar cocuklarin uzulmemesini etkilemiyor.
    cocuklara bizzat babalarinin ve cevresinin tehlikeli oldugunu anlatmasi lazim. bunu anlatmistir da belki ama bahar in eylemi yavas ve asil o durum cocuklara zarar veriyor. zaten nisa baska cocuklari seviyordur dedi.

cocuk bile gercegi biliyor. babasinin baska ailesi var ve onun yaninda.

sarp bahar ve cocuklarinin yasadigini bildigi halde uzak.

bahar cocuklara babasinin durumunu ilk etapta acikca anlatmasi lazim. babalarina kizmalari gerekiyorsa kizsinlar.bu sartlarda uzak durulmasi gerekiyor sarp da zaten bunu yapiyor.
    kardesiniz var deyince sevinecekler mi. sevince hadi gidip onlarla yasamak isterse. ya da kiskanip babbabalarina kizip hatta evden kacarsa onu bulmak icin.butun bunlar cocuklarin hayal gucune bagli.

2. Beğenenler;
    angelic (17-12-18)

Durum:
    nemoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    .
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    140

Aldığı Beğeni: 191

Bahsedilme
    2 Mesaj

Bahar'ın durumu çocuklarına anlatırken "iki kardeşiniz daha oldu, ne güzel değil mi?" vs. demesi anlaşılabilir. Ama bunu söylerken kendisi salya sümük ağlayınca pek olmuyor. Özellikle de 8-9 yaşına gelmiş Nisan'ı böyle kandırabileceğini düşünüyor olamaz. Kızcağız da haklı olarak gereken soruyu soruyor zaten.

Son bölümü yine sonradan kısa videolara düşen sahnelerden takip ettim. Arif'in Yeliz'i bozması karşısında içimin yağları eridi. Ama Yeliz'deki pişkinlik kimsede yok tabii. Hala utanmadan Bahar'ın önünde Ceyda'yla çene yarıştırabiliyor Arif üzerinden. Neymiş Arif'le buluşmaya gidecek olsa düğün makyajı yaparmış Ceyda Bahar'a... Artık bu karaktere diyecek bir şey bulamıyorum. Eminim bu hafta Sarp'ın yeni ailesi ve çocuklarını öğrendikten sonra da ileri geri konuşmaya devam edecektir zaten.

Mafyayla ilgili kısımları hiç takip etmiyorum, merak da etmiyorum. Sarp Hatice'ye para vermiş bilmem ne... o kadar sıkıcı detaylar ki.

Bahar'ın Arif'ten yardım istediğine pişman olup kendini sorgulamasına sevindim ama biraz show olduğunu düşünüyorum açıkçası. Yaptıklarının o denli farkındaysan bunu Arif'in yüzüne söylemen gerekmiyordu Bahar. Orada Arif'in "saçmalama, ne alakası var, ben sana her zaman yardıma hazırım, tabii ki de iş için gelip benimle konuşacaksın, iyi yaptın, ben o işi halledeceğim sen hiç merak etme" gibi bir şeyler demesini beklediği çok barizdi. Ya da belki bana öyle geldi.

Şirin, Pırıl, Pırıl'ın babası olaylarına hiç girmiyorum çünkü dediğim gibi merak etmiyorum ve izlemiyorum. Diziyi de tv'den izlemiyorum artık zaten. Uzun uzun bakışmalar, ağır çekim sahneler, bir sahneyi verip reklam girdikten sonra o sahneyi tekrar vermeler, sonra yine reklam vermeler, sonra yine o sahneyi vermeler falan artık hiç başım götürmüyor.

Dizi her hafta reyting şampiyonu oluyor olabilir ama bu tavsamış bayık senaryosuyla uzatmaları oynuyor gibi bir havası var. Tek dileğim, ne yazsalar izleneceği düşüncesinde olan bu müthiş profesyonel senaryo ekibinin bir an önce yere çakılması. Salı gününe yeni ve iddialı bir dizi gelir de hanyayı konyayı görürler umarım tez zamanda.

4. Beğenenler;
    zorlu ikili (17-12-18)

Durum:
    angelic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşeye rağmen iyi kalpli olmaktan VAZGEÇME!
    Yer
    necatitutkunu
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    2,363

Aldığı Beğeni: 748

Bahsedilme
    7 Mesaj

Alıntı Doga2014 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elbette cocuklarinin uzulmemesi icin oyle konusuyor. ama cocuklar obdurumu aniden yasamis yasamis da annesinden babasinin ailesini saklar hale gelmis. hic tanimadigi bir adam babana goturuyum deyince sevincle gidiyorlar.

yani oyle suslu puslu laflar cocuklarin uzulmemesini etkilemiyor.
    cocuklara bizzat babalarinin ve cevresinin tehlikeli oldugunu anlatmasi lazim. bunu anlatmistir da belki ama bahar in eylemi yavas ve asil o durum cocuklara zarar veriyor. zaten nisa baska cocuklari seviyordur dedi.

cocuk bile gercegi biliyor. babasinin baska ailesi var ve onun yaninda.

sarp bahar ve cocuklarinin yasadigini bildigi halde uzak.

bahar cocuklara babasinin durumunu ilk etapta acikca anlatmasi lazim. babalarina kizmalari gerekiyorsa kizsinlar.bu sartlarda uzak durulmasi gerekiyor sarp da zaten bunu yapiyor.
    kardesiniz var deyince sevinecekler mi. sevince hadi gidip onlarla yasamak isterse. ya da kiskanip babbabalarina kizip hatta evden kacarsa onu bulmak icin.butun bunlar cocuklarin hayal gucune bagli.
    Yavaş olur çünkü Sarpın evli ve çocuklarının olduğunu
    yeni öğrendi Bahar Yeliz demese daha öğrenmeyecekti
    bile bu yüzden yavaş davrandı diyemiyorum ben öğrenir
    öğrenmezde çocukları karşısına alıp konuşuyor güzel anlatmaya
    çalışsada ağladığı için ister istermez Nisan etkileniyor Doruk küçük
    daha anlayamaz o ama dediğin gibi tehlikeleride bilmesi lazım babanıza
    gidiyoruz alıp götürdüler çocukları bu yönden Bahar hızlı olmalı
    ​

Durum:
    Doga2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    184

Aldığı Beğeni: 230

Bahsedilme
    1 Mesaj

2.fragman cikmis. bahar arif le dertlesiyor. tum sohbetleri ne kadar seviyeli.. bu yuzden cok seviyorum. arif bahari hayati anliyor. kendini duygularini iyi ifade ediyor. bahar arif e karsi ayni. sarp la
    herseyi tiye alan, surekli zenginlik ve veya elindekileri dev aynasinda goren hayaller kuran ciftti.
    onlarin asklarini izlemeyi sevmiyordum. sadece kocasina askini oldukten sonra cocuklarina babalarini anlatilmasi ama ozellikle soyleyim olmus babanin anlatilmasi guzeldi.yoksa asklarini dinlemekten hazetmiyordum.

munir sarp a nezir cocuklara kadina zarar vermez diyor. Resmen sarp i savunmak icin seyircinin akliyla dalga geciyorlar. Yahu cocuklara ulasinca sarp a ulasmayacaklar mi? yillardir bunun icin kacmadi mi? onlari kacirsa zarar vermez nasil olsa diye rahat rahat donmelerini mi bekleyecek. Ayrica kim varsa hesapsizca kursun yağdirildi.

Senaristler ne yaparsaniz yapin dizinin omurgasini bozduğunuz icin sarpi iyi ye cevirme cabaniz gereksiz.

neyse ki bahar tarafindan karakterinden beklediğimiz hareketler geliyor. bahar dik durus sergiliyor. Buyuk ihtimalle once cocuklarini tehlikeden uzak tutmak icin sarptan vazgeciyor.

sarp in evli ve cocuklu olusunu anlatamayan ailesi Enver acaba en azindan sarp in anlattiğiyla bile olsa olaylari basindan sona anlatmis midir? sirin olayina girmemislerdir.

enverin onceki fragmanda vardi kavga etmis gibi.
    niye olmus bilmiyorum.
    Konu Doga2014 tarafından (17-12-18 Saat 20:46 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    106

Aldığı Beğeni: 324

Bahsedilme
    0 Mesaj

Dünkü bölüm bana dizinin ilk bölümlerinin havasını hissettirdi. Samimi, izlenesi bir bölümdü. Ama şu mafya işlerinin lafı bile biranda hikayenin büyüsünü bozabiliyor.

Öğrendiklerinden sonra güçlü ve sağlam adımlarla dik durmaya çalışan bir Bahar izledik. Daha önceki davranışlarından ötürü karaktere pek itimadım olmasa da bölümün genelindeki dik duruşu takdirimi kazandı, her ne kadar son sahnede Sarp’tan geldiğini öğrendiği paketi büyük bir istekle Arif’in elinden almış olsa da. Belki bu hareketinin de Sarp ile konuşup her şeyi gün yüzüne çıkarmak, olayı netleştirmek ve kararını bildirmek gibi bir açıklaması vardır, o yüzden erken konuşmuş olmayayım.

Bahar’ın, Yeliz ve Ceyda ile konuştuğu, iş görüşmesine gittikleri sahneler dizinin ismini hakkını verdi sonunda. Bölümlerdir adı Kadın olan bir dizide esas karakterin davranışları bana o kadar yavan geliyordu ki bu bölüm yaşanan gelişmeler umut vericiydi. Ama bu sahnede dahi Yeliz’in Sarp’ı anlamadık, dinlemedik demesi kadar abes bir durum olamaz. Bu adamın bir ailesi var, çocukları var; ne yaşanmış olursa olsun her şey değişmiş. Ben, Pırıl ve o küçük çocuklara yapılan haksızlığa da kızıyorum. Prıl hatalar yapmış olabilir, ama Sarp’ın Pırıl’a davranışları konusunda ben ekran karşısında öfkeleniyorum. Pırıl’dan da bir öfke patlaması bekliyorum. Resmi nikah yokmuş filan beni ilgilendirmez, bir kadınla berabersin, ondan çocukların var; ama gidip yüzüne ben Bahar’ı seviyorum, imkanım olsa ona giderim diyorsun. Ama o kadınla resmi olmasa da süregeken evliliğini devam ettiriyorsun, aynı evde yaşıyorsun. Kadın, senin farklı bir ailen olduğunu Bahar’a gösterince de öfke nöbetine giriyorsun. Pırıl’ın yaptığında olaylara karşı sessiz kalmasından tuhaf olan bir şey göremiyorum ben. Kirli planlar dahilinde bunu Bahar’a göstermiş olması yanlış, ama Bahar’ın bunu bilmesini istemesinde yanlış olan bir şey yok. Keşke kendisi gitseydi, yüzyüze konuşsalardı Bahar ile.

Bahar, Sarp’ı senelerdir içinde yaşatıyordu, ne zaman ki bazı gerçekleri öğrendi, Sarp Bahar için o an öldü. Şimdi Bahar’dan beklediğim aynı kararlılığı devam ettirmesi. Sarp, çocuklarının babası, elbette ki çocuklarla iletişim halinde olacaktır, ama bu kadar. Bahar, Arif’in evlilik teklifini kabul etmişti, çocuklar babalarının yaşadığından habersiz olsalardı da ortada bir engel kalmayacağı için evli olacaklardı. Sarp o vakit çıkagelseydi ne olacaktı? Sarp’ın yaptığı düşüncesizlikten başka ne? Çocukların karşısına öcü gibi dikilmesi bambaşka bir konu, ama işin bir de bu boyutu var. Bahar’ım, canım karım mı diyecekti?

Bu bölüm Arif’e doğru hem Bahar’dan hem de çocuklardan dönüşler gördük. Bahar’ın kendilerine bağırması akabinde Doruk ve Nisan’ın sığındığı liman Arif oldu. Bahar’ın da aklına tekrar Arif’in düştüğünü gördük. Kendilerini arabayla okula bırakacak olanın Arif değil de Peyami olduğunu öğrenince Bahar’ın yüzünün düşmesi bana keyifli bir an yaşattı. Ya da okuldan çocukları alıp sokağa gelen Bahar’ın kendisini fark etmeyen Arif’e doğru dönüp dönüp bakması da gülümsetti. Ayrıca bilmiyorum fark edildi mi ama, Ceyda’nın Peyami ile olan düğününden bahsedip daha nerde öyle çalgılı çengili eğlence görürüz demesi akabinde Bahar’ın kısmet diyişi bana çok imalı geldi. Belki de ben öyle hissettim ama, Bahar’ın aklında farklı bir şey canlandı hissiyatı geçti bana. Şimdi tüm bunları gözden geçirdiğimizde sanki Bahar, Sarp’ı sildiği için Arif’e olumlu bakmaya başladı gibi görünüyor. Ama bu durum çok da göründüğü gibi olmayabilir. Bahar’ın Arif’e seni çok sevdim şeklinde bir itirafı vardı. Sarp gelince Bahar kalakalmıştı, kafası karışmıştı, kaldı bu çok normal bir durumdu. Benim Bahar’a kızdığım nokta Şirin ile Sarp arasında birtakım şeyler olduğunu duyan Bahar’ın bunu hiç umursamadan Sarp’ı beklemesiydi. O kavuşma anında hiçbir şey konuşamadılar, o yüzden Sarp’ı beklemesinde de anormal bir durum yok. Ama Bahar Sarp’ı neler oldu, başına neler geldi diye sormak için değil kavuşmak için bekledi. İşte ben buna kızmıştım. İnsan iki kişiyi aynı anda aşk bağlamında sevebilir mi? Bence aynı ölçüde sevemez. Ama bu iki ikişi farklı zamanlarda hayatına girdiyse? Daha doğrusu birini ölmüş bilirken bir diğeri karşısına çıktıysa? İşte o zaman sevebilir bence. Çünkü Bahar için Sarp diye biri yoktu artık, öyle biri hayatta yoktu. Bahar’ın tekrar aşık olması, birini yürekten sevmesi olağandı. Bahar da böyle yaptı, kalbi biri için çarpmaya başladı. Bu bölümdeki davranışları da Bahar, Arif’i sahiden seviyor galiba dedirtti bana. Bir önceki bölüm için konuşsak Bagar, Sarp’a aşık, Arif ile olan Selvi Boylu Al Yazmalım’daki Cemşit hikayesi gibiydi derdim. Ama bu bölüm diyorum ki hayır, Bahar’ın iki sevgi arasında bir şeçim yapması gerekiyordu ve olanlarla beraber yaptı. Bahar’ınki minnet borcu filan değildi. Bahar’ın gönlünde Arif varmış da Sarp’ın hayaleti tarafından sıkıştırılıp duruyormuş. Ne zaman ki Bahar’ın yüreğinde, hayallerinde yaşattığı Sarp öldü, işte o zaman Arif ortaya çıktı.

Bölümün bir diğer hoşuma giden yanı da Arif’in Bahar’a çok fazla ilgi göstermemesi oldu. Bölümlerdir Arif’in aşkı için fedakarlıklarını, yaptıklarını izliyorduk; sıra Bahar’da. Bahar’ın da biraz emek vermesini izleyelim ki Arif’e olan sevgisi daha net bir şekilde ortaya konulsun.

Bu bölümden sonra muhtemelen Sarp hakkındaki gerçekleri, bu sefer hakikaten gerçekleri, öğrenen bir Bahar izleriz. Ama bu bir şeyi değiştirir mi zannetmem. Bahar’ın kararlı duruşundan vazgeçmemesi önemli bu dizi için. Gerçi bir bölüm Sarp’a diğer bölüm Arif’e güzel sahneler döngüsü yaratıldığı için çok da güvenemiyorum ama, haydi bakalım.

8. Beğenenler;
    Doga2014 (19-12-18), fracture (20-12-18), PeliNaz_Melisa (19-12-18), zorlu ikili (20-12-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri