Sayfa 189/200 İlkİlk ... 89139179185186187188189190191192193199 ... SonSon
1000 sonuçtan 941 ile 945 arası

Konu: Kadın - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    siyah-beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 43

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Kadın - Bölüm Yorumları

Bu bölüm dizi fabrika ayarlarına döndü gibi oldu, eski bölümlerin
    tadını alır gibi oldum..Gercii Sarp'li sahneler demokkesin kılıcı gibi tepermizde sallanıyor olsa da...Sarp'in Piril'in davranışına ben de kızıyorum ara ara özür diliyor olsa da.Hic bir kadın Pırıl hatalı da olsa )kocasının unutamdığı bir kadınla yarışmak istemez.Sureklu aglak,mutsuz bir adamla yaşamak Pırıl için de zor olmalı.
    Bir arkadaşın dikkatini ceken o, Ceyda,'nin düğününden bahsederken " ne güzel eglenmiştik,gene olur mu" filan dendiğinde Bahar'ın "kısmet" deyip utangaç utangac gülumsemesi bana da manidar geldi.
    Arif" gönlünde baska biri olan bir kadınla işim olmaz" sözüne gire davranıyor.Bahar Arif'in fikrini değiştirmek için uğraşacak sanırım.
    Sarp Bahar'in telefonunu söyleyecek sözü olmadığı için mi açmadı yoksa çocukların başına gelenlerden dolayı tirsti mi?Ayrıca hala anlamıyorum neden polise gitmiyor böyle kaçarak nereye kadar?
    Ceyda için sevda görünüyor galiba ufukta.
    Sarp'in bir şekilde Arif'ten haberdar olmasını,hatta kiskanmasini istiyorum.Hani evliyrken bir gece rüya görmüştü de Bahar'a " rüyamda sen başkasına aşıktın" dediği gibi.Hani Bahar bir kez bayildiginda Arif kucaklayıp koltuğa yatırdığında o ruyayii hatırlamıştı.
    Konu siyah-beyaz tarafından (20-12-18 Saat 00:17 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    396

Aldığı Beğeni: 370

Bahsedilme
    13 Mesaj

Diziyi tam olarak izlemiyorum hâlâ bir iki yerde bir dakika bile olmayan videolarına denk gelmem yetiyor açıkçası.. Fakat yorumları okuyunca iki kelam etmek istedim, bir önceki düşüncelerime paralel bir şekilde..

Eğer Bahar evlilik ve çocuk olayını öğrenip kolayca özüne dönmeyi başardıysa, aslında Sarp'ı zaten yüreğinde bitirmiş demektir. Bunun bir tık gerisinde, daha onu görür görmez Sarp'a karşı bir kavuşma ve özlem içinde aklına hiç hesap sormak gelmiyorsa o süreç boyunca yine yüreğinde bitirmiş demektir..

Çünkü önceliğinde Sarp'ın zamanında ona yaptıklarının hesabını sormak olmalıydı.. Onu hırpalamak olmalıydı..

Neden hırpalamadı.. Neden başkalarını suçlamayı seçti.. Neden Sarp'tan hesap sormadı..

Duyacaklarından mı korktu? İlk aklımıza bu geliyor değil mi.. Bekledik. Ee? En beterlerini öğrendi. Doğru ya da yanlış.. Öğrendi. Peki bunlara rağmen aklında bu hesaplaşma var mıydı? Hayır.. Bir tık daha gitti.. Bu sefer evli ve çocuklu olduğunu öğrendi. Ağır bir şey yaşar düşünüyor insan değil mi? Ama o da olmamış anladığım kadarıyla.. Bayağı çabuk atlatmış.. İçinde gereksiz bir yorgunluk olduğunu düşünmüş..

O zaman bu ilk seçeneği atıyoruz.. Demek ki Sarp konusunda duyacaklarından korkmuyormuş. Cesaretsizliğinden, hesap sormayı ertelemiyormuş..

Peki neden bu konuda tam tersi davranıyordu?

Bir diğer seçeneğimiz daha var..

Sarp'a ihanet edebilme ihtimalinden korkması.. Ondan önce bir suçluluk duygusuna kapılması. Bunun için o yükten kendini kurtarması.. Evet bir yük. En doğru tanım bu sanırım..

Eğer Sarp'ın evli ve çocuklarını olduğunu öğrendikten sonra yıkılıp dağılsaydı, bunu ciddi olarak sorun etseydi Sarp'ı yüreğinden atamamış olduğunu görür bu saatten sonra da yapacak bir şey olmadığı düşünülürdü..

Çünkü zamanında Sarp'a karşı Şirin konusunda şiddetli bir öfke duyuyordu. Neden? Çünkü seviyordu.. Hatta kendine kızıyordu bunun için. Ama sevgi böyle bir şeydi.. Nefret de bu sevginin bir parçasıydı..

Fakat bunun aksine tam tersi bir şekilde hareket etmeye başladıysa, onun adına belki de kendini huzurlu hissediyorsa Bahar'ın kalbinde Sarp artık yok demektir..

Peki ihanet edebilme durumuna gelirsek..

Eğer Sarp yaşamıyor olsaydı, Bahar bu ihanet ifadesini düşünmezdi.. Çünkü hayatta olmayan birine, haber verecek bir şeyi olmazdı..

Sarp yaşadığı için, o aşılmaz bağlılık tutkusunu gösterircesine her şeyi bir yere ötelemeyi seçti.. Fakat ötelerken hayat da onu öteledi..

Sarp, evli ve çocukluydu..

İşte bu önemli.. Sarp'ın evli ve çocuklu olması değil önemli olan. Bahar'ın kendine artık dur demesi önemli..

Demek artık Sarp'ı beklemiyormuş Bahar..

Demek Bahar eski Bahar değilmiş artık..

Demek bıraktığı yerde kalmıyormuş insan.. Her şey bir sarılmayla bitmiyormuş.. Özlem hiçbir şeyin cevabı değilmiş..

Köprünün altından çok sular geçmiş..

O zaman bir soru daha geliyor insanın aklına..

Bir yıl önce Sarp'ın yaşadığını, evli ve çocuklu olduğunu öğrenseydi.. O zaman ne olurdu?

Bunların hiçbiri olmazdı.. Bahar ortalığı ayağa kaldırırdı.. Sarp'ın burnundan getirirdi..

Çünkü o zaman hayatında Tarlabaşı yoktu.. Ceyda yoktu.. Enver babası yoktu.. Annesi yoktu.. Kötü kardeşi yoktu..

En önemlisi Arif yoktu..

Sadece çocukları ve çocuklarına yaşattığı babalarına ait pembe masallar vardı..

Demek ki Bahar artık pembe masalların insanı değil..

Çünkü Sarp artık bir masal prensi değil..

Ve Bahar'ın bir masal prensine ihtiyacı yok artık..

Ona prenses olmadığını anlatan gerçek insanlara ihtiyacı var..

...

Tabii bunların ötesinde, senarist gerçekten yazdığı bu hikayeye inanıyor mu?
    Konu fracture tarafından (20-12-18 Saat 00:55 ) değiştirilmiştir.

3. Beğenenler;
    *Sultan* (20-12-18), kirmizi su (21-12-18), lavinya (21-12-18), zorlu ikili (21-12-18), [arzu] (20-12-18)

Durum:
    hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Editör
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    122
    Verdiği Beğeni
    43

Aldığı Beğeni: 415

Bahsedilme
    6 Mesaj

Kadın dizisine flaş transfer! Hangi ünlü oyuncu kadroya katıldı?

Rekortmen dizinin kadrosuna taze kan...

TV sektörünün iki duayen ismi Faruk Bayhan ile Fatih Aksoy'un yapımcılığını üstlendiği FOX'un 'Kadın' dizisi salı akşamlarına damga vurmaya devam ediyor. Nadim Güç'ün yönettiği diziyi Hande Altaylı kaleme alıyor. Cem Tuncer ve Ercüment Orkut'un müziklerine imza attığı 'Kadın'ın kadrosuna son olarak ödüllü oyuncu Ahmet Rıfat Şungar dahil oldu.

Özge Özpirinçci, Feyyaz Duman, Caner Cindoruk, Bennu Yıldırımlar, Şerif Erol ve Seray Kaya gibi ünlü isimleri buluşturan dizinin ekibine bir süredir Ceyda'nın (Gökçe Eyüboğlu) çocuğunun babası 'Emre' karakterinin katılacağı konuşuluyordu.

Ceyda ile ayrı dünyaların insanı olan Emre rolünü Ahmet Rıfat Şungar'ın canlandıracağı öğrenildi.

Birsen ALTUNTAŞ- MEDYATAVA

Durum:
    kirmizi su - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    atanamayan öğretmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    110

Aldığı Beğeni: 129

Bahsedilme
    1 Mesaj

Baharın, kendi adına da çocukları adına da bir karar vermesi için olanları sağlıklı ve mantıklı bir şekilde düşünmesi lazım. Ben en sonunda Arif ile en sonunda mutluluğu bulacağını umuyorum hala . Sarp çok fazla geliyor bu hikayede bana. Belki yaşadıklarında kendisi tam olarak sorumlu değil , ama ailesinin ölümünü bunca zaman araştırma gereği bile duymaması çok saçma . Bu çağda bir kere bile gidip bir şekilde onların yaşadığını öğrenmek için çabalamayisi bana çok garip geliyor . Keşke Sarp bu hikayede gerçekten ölmüş olsaydı. Orjinal hikayede böyleymis sanırım .Ama sebeb neyse artık burda öyle olmadı.
    Not şirin gibi Hatice de hasta bence. Kızı kadar olmasa da annesi de hasta . Bu anne kıza aynı derecede sinir oluyorum
    Olan hep Enver dedeye oluyor . Kızı yüzünden düştüğü durumlar yetmiyor bir de karısının yaptığı hatalar için üzülüyor .
    Keyifli yorumlar

6. Beğenenler;
    lavinya (21-12-18)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    240

Aldığı Beğeni: 537

Bahsedilme
    0 Mesaj

Dizinin orijinalinde Sarp geri gelmiyormuş ama Türkiye versiyonunda dizi saatleri o kadar uzun ki sürekli hayallerde ekrana getiremediler. Esas kız, esas oğlan hikayesi gibi izlenmediği için Bahar'ın Arif ile olması sorun değil. Yan karakter diye olmaz diye düşünmüyorum. Çünkü aşkları o kadar naif işlendi ki. Arif o kadar sevildi ki. Birini severken öbürünü kötülemeye de gerek yok. Sarp da bahtsız bir karakter. Önce Şirin ona iftira atıyor ve denize düşüyor. Sonra kurtulduğunu düşünürken başı bir belaya giriyor. İyileşince kaçak yaşamak durumunda kalırken, Bahar ve çocuklar için para göndermek istiyorken Şirin tarafından yine kandırılıyor. Önce Şirin Bahar'ın kardeşi olduğunu saklayıp Sarp'ın Bahar'a aşkını hazmedemeyince iftirasına uğradı, sonra yalanı ile hayatı alt üst oldu. Bunda Sarp'ın da suçu var. Şirin'e inanması, Arif'in tabiriyle uzaktan kumanda ile karısını ve çocuklarını araması yanlıştı. Şirin'in ne tür bir manyak olduğunu vapurda ona iftira atarken anlamış olması gerek. Sözüne inanılacak olsa kendisine atılan iftira ne?

Sarp yeni bir hayat kurmuş ve 2 çocuk sahibi olarak geri dönüyor. Gerçeklerle yüzleşiyor. Bahar ve çocuklarına geri dönmek istiyor. İstiyor da dönmek istediği kadın da yerinde kalmadı. 2 çocuğuyla zor koşullarda yaşadı. Yeni birine kalbini açması yıllar sürdü. Arif'e güvendi, güvendikçe sevdi, sevdikçe tanıdı, tanıdıkça aşık oldu. O rüyanın da tesadüf olmaması gerek. Sarp daha tüm bunlar başına gelmeden gördüğü rüyada sen başkasına aşık oluyordun dedi. Ben ise hiçbir şey yapamıyordum, beni görmüyordun diyordu. Bunun gerçek versiyonunu izlememize az kaldı gibi. Çünkü Bahar artık Arif'e aşık. O yüzden rahatladı Sarp'ın yeni bir hayata başladığını öğrenince. Arif'e aşık olmasa diyorum ona bakarken boynu tutulacak gibi dönmezdi. Peyami bırakacak sizi dediğinde bozulmazdı. Çünkü Sarp evliyse bari Arif'e aşık olayım diye bir durum söz konusu olamaz. Sarp'ı seviyorsa onun evlenmesinin verdiği üzüntüyü yaşamalıydı. Derdi o kadar Sarp değil ki geçen sezon gibi kriz geçirmedi. Sarp'ın onu aldattığını düşündüğündeki tepkileri aşk acısı çeken, aldatıldığını düşünen bir kadının yaşadığı dramdı. Başka bir kadın var yine. Verdiği tepki hayal kırıklığı, şaşkınlık ve neyse mutlu olsun. Geçmişte Sarp'ı çok sevmiş Bahar, güzel de bir evlilikleri varmış sevgi bağıyla bağlı. Sarp'ın gözü yükseklerdeymiş de. Yetememe duygusu, arkadaş ortamında parasızlık yüzünden ezilme Sarp'ı zengin olma için borsaya yönlendirmiş. Şu anda zengin bildiğimiz kadarıyla ama mutsuz.

Bahar Arif ile o mahallede mutlu ve huzurlu yaşayabilir. Sarp geri dönmese hayatlarına ki bir göründü kayboldu başındaki belalar yüzünden Arif ile evlenecekti Bahar. Yarım kalmış bir hikaye oldu. Çocuklar istemiyor diye. Şimdi aynı çocuklar annelerinin Arif abileriyle evlenmesini istemeli ki bu evlilik olsun. Babaları başkasıyla evlenmiş çünkü. Çocukları bile olmuş. Nisan babasını isteyip, ağladı diye geri adım attı bu insanlar. Nisan mantıklı bir çocuksa, annesinin de mutlu olmasını istemesi gerekir. Babaları gelicem dedi yine gelmedi. Bu çocuklarda bir hayal kırıklığı oluşturur. İşleri varmış, meşgulmüş anlamaz ki çocuklar. Demek ki bizi sevmiyor diye düşünürler. Hele ki evlenmiş, başka çocukları olmuş ya Doruktaki kıskançlık bu hayalden uzaklaşmanın belirtileri. Çocuklar babaları geri dönünce anneleri ile birlikte mutlu olacak, yeniden aile olacaklar sandı. Gerçekler öyle değil. Bu eksikliği kapatan bir Arif abileri vardı, hatta Nisan ona baba demişti. Doruk Arif abi keşke bizim babamız olsa demişti. Bu nedenle tekrardan Arif abilerini ailelerinde istemeleri olası. Çünkü hayallerindeki o mükemmel baba figürü sarsıldı. Başka bir kadın ile evli ve 2 çocuk sahibi olması bir yana, onların en zor zamanlarında yanında olmaması, olamaması var. Yine bir kriz yaşandı ve babaları ortada yok. Yazık her kapı çaldığında babamız mı geldi acaba diyorlar. Hayal kırıklığı. Belaları da anlayacak yaşta değiller. Bahar çocuklarını korumak için de Sarp'tan uzak durumunda.

Mafyatik adamlar Bahar ve çocuklarını alınca ne olacak? Sarp gelecek ve onu öldürüp, intikamını mı alacak? Onun yerine Sarp'ı yaşarken öldürmeyi seçecek belki Nezir hikayelerini öğrenince. Arif ve Bahar evlenirse Sarp çok sevdiği ailesini kaybetmiş olur Nezir'in gözünde. Pırıl ve babasını da beş parasız bırakmak için uğraşacak. Belki Pırıl, babası, çocuklar ve Sarp'ta ileride Tarlabaşı'na taşınır. Belki de oğlunu başkasının öldürdüğünü öğrenip, vazgeçer intikamdan. Şu anda Sarp suçlu ve saklanıyor. Yani ortaya çıkarsa hapse gönderilir. Nezir Sarp'ı öldüremeyecek hikaye açısından. İntikamdan vazgeçerse de ne yapacak dizide nasıl yer alacak? Bu yüzden Bahar ve Arif aşkına intikam amaçlı destek olabilir diye düşünüyorum. Tabi Arif ve Bahar tüm planlardan bağımsız gelişen bir aşk. Ezberleri bozdu ve devam edebilir. Bahar ve çocuklarının Arif ile bir aile kurmalarını istiyorum. Bahar, Arif ve çocuklar mutlu olsunlar. Tabi çocuklar babalarıyla görüşsün, Arif eşine güvenerek Bahar'ı Sarp'ın yanına yollarken çocukları için konuşmak amacıyla, Pırıl güvensiz ilişkilerinin tedirginliğini yaşasın. Bilerek yalanlar söylemesinin, yaşattıkları ve kurduğu sahte mutluluğun bedeli. Bahar yine Pırıl zorda kalsa gider ona destek olur. Gerçekten parasız kalırlarsa. Gelecek bölümlere dair ipuçları verildi gibi. Bakalım umarım güzel ve heyecanlı bölümler seyrederiz.

İyi yorumlar...

8. Beğenenler;
    Doga2014 (22-12-18), lavinya (22-12-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri