Sayfa 192/200 İlkİlk ... 92142182188189190191192193194195196 ... SonSon
1000 sonuçtan 956 ile 960 arası

Konu: Kadın - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    nemoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    .
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    135

Aldığı Beğeni: 187

Bahsedilme
    2 Mesaj

Standart Cevap: Kadın - Bölüm Yorumları

Fragmanda bölümün son sahnesini vermenin gerekçesini asla anlayamayacağım. Ha tabii bunu geçen seneden beri yapmalarına rağmen dizi izleniyor mu; izleniyor. Eh o zaman neden yapmasınlar tabii... Ki bunu yapan tek dizi de Kadın değil zaten. Ben artık tv'den izlemiyorum, yüklenen kısa videolardan da yalnızca ilgimi çekenleri seyrediyorum. Ama fragmanda gösterdikleri son sahneyi reklamla bölerek 2-3 kere baştan vereceklerini tahmin etmiştim; nitekim öyle de olmuş.

Ahmet Rıfat Şungar gibi bir oyuncunun diziye katılması ve karakterinin de Sarp'ın bayık dünyasından ve Bahar'dan tamamen bağımsız olması çok sevindirici bir gelişme senaryo açısından. Şaşırdım yani sadece Ceyda için diziye yeni bir karakter katılmış olmasına. Anlaşılan artık senaryonun tıkandığının sonunda kendileri de farkına vardı. Ceyda üzerinden yeni hikayeler katmaya çalışacaklar belli ki. Bence biraz geç kaldılar, artık diziye gösterilen ilgi çoktan sönmüş durumda. Ama olsun; Gökçe Eyüboğlu ve Ahmet Rıfat Şungar'ı birlikte izlemek güzel olacağa benziyor. Üstelik hikayeleri de şimdilik iyi görünüyor. Tabii hikaye kurarken ve geliştirirken gayet başarılı olan ancak hikayenin devamını ve elbette sonunu getirmekte ne kadar zorlandığını bu diziyle bir kez daha gözümüze sokan Hande Hanım ve profesyonel ekibi bu iki karakterin hikayesini nasıl götürecek bakalım, göreceğiz.

Sarp'ın Bahar'la çocukları götürmesi umarım Sarp ve Bahar'ın oturup yüz yüze konuşmasına ve Sarp'ın geçmişiyle ilgili gizli kalmış ne varsa açık seçik konuşmalarına vesile olur. Sarp'ın telefonda Bahar'a "ben hala senin Sarp'ınım" demesi bana göre inandırıcılıktan çok uzaktı. Artık ne olacaksa olsun. Bahar'ın arabaya inerken Arif'e attığı bakış bende de soru işaretleri yarattı ama çok da emin olamıyorum. Şimdi dördü beraber bir yere gizlenip çekirdek aile modunda birlikte vakit geçirince Bahar'ın öfkesi geçer ve fikirleri yine değişebilir; yapmadığı şey değil neticede. Ancak her halükarda Arif için yeni bir şeyler yazmaları gerektiği ortada. Ceyda için bu nasıl yapıldıysa, Arif için de yapılmalı. Geçen sezon hasta annesi vardı, babasıyla arasındaki gerilim vardı, babasının Ceyda'yla olan ilişkisine duyduğu sessiz öfke vardı, eski sevgilisi Berşan vardı. Bu sezon Arif tamamen Bahar'ın sağ koluna dönüştürüldü. Çocukları okula götürsün, okuldan getirsin, Bahar'a sonsuz sevgi ve anlayış göstersin; başka bir işlevi yok. Bu adam çocukların servis şoförü mü ya? 2,5 saatlik bölümler yazıp çekiyorsunuz, süreyi doldurmak için bölüm sonundaki sahneleri reklamla bölerek tekrar tekrar veriyorsunuz, uzun uzun bakışmalar, gıygıy müzikler... onun yerine karakterlere daha dolu hikayeler yazsanız, onları Bahar'ın etrafında dört dönen karton karakterler olarak yazacağınıza kendi hayatları, kendi dertleri ve sıkıntıları da olan gerçek karakterler olarak yazsanız olmuyor mu? 2,5 saat sürüyor dizi ya, 2,5 saat! 150 dakika! Şu 150 dakika boyunca Arif ve tabii ki diğer karakterler için daha doyurucu hikayeler yazmak bu kadar mı zor? Mafya mufya izleyeceğimize geçen sezonki gibi mahalle ekseninde dönen daha ilgi çekici şeyler izlesek olmuyor mu? Devamlı Sarp'ın buğulu bakışlarla çaresiz çaresiz etrafa bakındığını, mafya mufya olaylarını ve Şirin'in artık kabak tadı veren manyaklıklarını izletmeyi sürdürdüklerine göre olmuyor demek ki.

Dizi en az 3 hafta yayınlanmayacakmış. Umarım bu süre boyunca bu diziyi hayatımdan çıkarabilirim

Ben de vurulanın Hatice olduğunu düşünüyorum. Çok da merak etmiyorum aslında ama Bennu Yıldırımlar'ın diziden ayrılmak istemiş olabileceğini düşündüm. Bu benim tahminim tabii.

2. Beğenenler;
    refran (27-12-18)

Durum:
    angelic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşeye rağmen iyi kalpli olmaktan VAZGEÇME!
    Yer
    necatitutkunu
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    2,342

Aldığı Beğeni: 744

Bahsedilme
    7 Mesaj

Alıntı Doga2014 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elbette bahar pirili yeni oğrendi. aksini yazmadim ki. zaten bahar bilmediği icin kendini kotu hissettirdi. evli adamin askim demesi.

Sarp Pirilla Evli ve Çocuklu değil mi? evli birisi nasil yillar once evlendiği simdi ne durumda ne duyguda olduğunu bilmeden birine aşkim der.

Yani evli biri baskasina aşkim derse ayri bir ev acarsa kendisine kalsa ne karisina ne eski karisina (iki karisi olamayacağina gore biri otamatikman gorulduğu uzere ESKi oluyor.) birbirinden habersizce plan yaparsa o soylediklerim az bile.

Ayrica hukuken de dinen de Bahar in hayatinda biri olabilir.kocasi değil artik.
    cunku Sarp ölü.
    sarp bizzat kendini ölü göstermis.baska bir hayat kurmus. bahar a baharim eski gunlere donelim demeden once bu durumlari ikisiyle konusmasi gerekirdi.
    ama sarp ne zaman doğru birsey yapti ki.

cocuklarini karisini adam gibi aramadi.
    uzerindeki suça zengin hayatin gozune, aklina, kalbine,hayatina, girmesine razi oldu.
    olum korkusu ailesini kaybetmis biri icin viz gelir.

cocuklarini karisini ne zamana kadar boyle bir kaçmaya mecbur edecek. koruma guvenlik sifir. hayatlari tehlikedeydi. gotururken de tehlikenin katmerlisiydi. o an cocuklarin hayati tehlikedeydi. o kadar kisiye bir basina kurtulabilir miydi..

onlarin hayatlarini alt ust edip ozgurluklerini kisitlayacak.

munir suatin adami imkanlar parapul suatin.boyle mi koruyacak.

buna bu sekilde hic hakki yok.

edit: evet olacak olmasi gereken gayet normal birsey. siz birine asiksinuz sevgili oldunuz. evli oldugunu soylememis soylemiyor.
    yuvasini ailesini korumak icin karisi evli oldugunu soyleyince veya muhatap olup iki tarafinda can yakici bir konusmadan kacip evli oldugunu gosterince suclu mu olur?
    Sarp hala Baharı seviyor ondan aşkım diyip duruyo ben Sarp bu konuda kızmıyorum evet
    Pırılla evliler ama Sarp Baharı hep sevmeye devam etmiş ama bu konuda kızamıyorum ben ona
    dediniz ya çocukları adam gibi aramadı ona katılıyorum işte çocukları adam gibi arayıp durumu
    anlatıcaktı Münirin Sarpa yardım edeceğini düşünüyorum Suatın adamı olsada tedirgindi yapmak,
    istemediğini belli etmeye başladı bu yüzden yardım edeceğini düşünüyorum ben ki Sarp özgürlüklerini
    kısıtlayarak bir yere varamaz
    ​

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    104

Aldığı Beğeni: 323

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı nemoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahar'ın arabaya inerken Arif'e attığı bakış bende de soru işaretleri yarattı ama çok da emin olamıyorum. Şimdi dördü beraber bir yere gizlenip çekirdek aile modunda birlikte vakit geçirince Bahar'ın öfkesi geçer ve fikirleri yine değişebilir; yapmadığı şey değil neticede. Ancak her halükarda Arif için yeni bir şeyler yazmaları gerektiği ortada.
    O kadar katıldım ki bu kısma alıntılamadan duramadım. Bahar'ı öyle tutarsız bir karakter olarak yazdılar ki vereceği tepkiler tahmin edilemez oldu. Şimdi biri, senaryonun gidişatını öğrendim, Bahar ve Sarp barışacak, mutlu bir aile kuracak, hatta iki çocukları daha olacakmış desin şaşırmam. Bahar'dır yapar derim ancak. İsmi "Kadın" olan bir dizide bu duruma şaşırmayacak olmam da çok enteresan.

Karakterlerin derinlikli olması, olayın yalnızca Bahar ve mafyadan ibaret olmaması gibi konularda zaten hemfikiriz, ben de yazdım. O yüzden özellikle alıntıladığım bu kısma dikkat çekmek istedim. Umarım Bahar bizi yanıltır da Arif'in değerini anlar diyeyim. Yok anlamayacaksa da Arif'i daha fazla Bahar etrafında pervane olarak yazmasınlar. Karaktere yazık oluyor. Senarist olsam, Arif gibi de bir karakter oluştursam, gözbebeğim olurdu. Her bölüm öncesi, Arif'in hikayesini nasıl şekillendireyim diye düşünürdüm. Koca bölümde yalnızca çocukları okula getirip götürme sahnesi yazarak böylesine incelikli bir karakteri heba etmek tuhaf.

5. Beğenenler;
    nemoo (28-12-18)

Durum:
    siyah-beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 38

Bahsedilme
    0 Mesaj

EGER DOGRUYSA 1 Ocak 2019 itibariyle Kadın dizisi ve bazı diziler internetten para ile izlenecekmis.Bh sebeple fragman dizinin sayfasından kaldırılmışmis....Oysa dizinin ekranlarda olmayışı için,3 haftalık olağan tatil demislerdi.Ben inanmıyorum ama " acaba ? " da demeden edemedim.

Durum:
    Burcu_Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Bende bilmiyorum (=
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1

Aldığı Beğeni: 12

Bahsedilme
    0 Mesaj

Diziden ayrılan karakter Yeliz'miş arkadaşlar. Başka bir diziye başlayacakmış oyuncu. Ayrıca sete gidenler de ölenin Yeliz olduğunu doğrulamış.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri