Sayfa 196/200 İlkİlk ... 96146186192193194195196197198199200 SonSon
1000 sonuçtan 976 ile 980 arası

Konu: Kadın - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    darko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    özgürlük
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    135

Aldığı Beğeni: 225

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Kadın - Bölüm Yorumları

Alıntı SELVERR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diziyi hiç izlemedim burda yorumlar ve fragmanlar sayesinde birazcık fikrim var.

Şimdi kadının kocası öldü biliniyordu ama yanılmıyorsam kardeşi ile de bir şeyler vardı arasında ama yine okuduğum kadarıyla adam o sürede başkasıyla evlenmiş ve çocukları var.

Bir şekilde korunmak amaçlı o adamla gitmiş bir yerde kalıyorlar ve diğer kadında orda kalıyor. Ve bahar denen başrolümüz fragmana göre o kadınla kalıyor ve aptal olmadını savunuyor.

Peki aptal değil de hala o evde neden var o kadınla beden muhabbet içinde ve kendini gururlu güçlü gösterme derdinde. Kadının onun varlığından haberdar olması onu gerçekten suçlu mu yapıyor. E adam onda kalmış mu kalmış çocukta yapmış. Ki yine aynı kadını suçlarken kendine bakmıyor mu merak ediyorum sonuçta o kadının yanında duruyor ve kendi de kocasının bir başka kadınla oldunu biliyor.

Çocuklar için kaçmış anladığım kadarıyla da o çocuklar başka türlü de korunamaz mı. Böyle midesiz bir duruma kendini nasıl düşürmüş..

Yanılmıyorsam kadının tek başına mücadelesi anlatılıyordıu dizide. Şu izlediğim fragmana her nerde kalmış mücadele.

Bir de yine yorumları göze alarak yazıyorum baharın arifle bir yakınlaşması varmış koca ortaya çıkana kadar. Böyle dizilerde aldatan yada kaybolan koca ve karısı kaybolunca öldü bilerek başkası ile hayata başlayan karakterlerin gerçek ortaya çıkınca yada adam ortaya çıkınca o diğer adamı emek vereni yok saymasna sinir oluyorum. Anladığım kadarıyla kadın ve çocuklar o emek veren seven ve baba namzetinin yerimi dolduran adamın adını anmıyorlarmış.

Sırf başrol diye ve de daha ünlü diye senaryonun onun üzerine oynayıp diğer karakteri yok saymalarona ve önem vermemelerine sinir oluyorum.

Fragman görünce kadının kocası ile evli olan kadına üstünlük sağlamak üzerine aptal olmadını savunma durumuna gülmeden de edemedim şahsen. Ki diğer kadın suçlu bile olsa bu gerçek değişmiyor bence. Ne kadar utanç verici bir durum bir kadının geldiği durum yani

Evlilikler resmi mi bilmiyorum yada ı diğer kadınla resmi evli ise onunla boşanma gibi bi amaç taşıyor mu adam merak ediyorum.

Bir de böyle bir hikaye anladığım kadarıyla reytinglerde birinci ve ödül alıyor. Anlamak güç ne diyeyim
    Sarp ve Bahar evliydi.Bahar'ın üvey kardeşi Şirin Sarpa takıntılıydı.Sarp bir gün küs olan Bahar ve annesi barışsın diye evlerine gidiyordu vapurda Şirin'in bu adam beni taciz ediyor haykırışıyla vapurdakiler tarafından tartaklanırken boğaza düştü.

Sarp'ın şimdiki karısı olan Pırıl onu boğazdan çıkardı ve tekneyle bir yalıya geldiler.burada Pırıl'ın eski kocası pırıl'a saldırıp dövmeye başladı araya Sarp girip adamla boğuşmaya başladı kavga ederken silah yanlışlıkla patladı ve o adam öldü.O kişinin adamı da kaçarken Sarp'ı vurdu.Bunlarda adamın babasından korkup Amerika'ya kaçmışlar.bu sürede sarp kimlik değiştirip Alp olmuş. Bahar ve çocuklarını durumunu sormak için Bahar'ın annesinin evine adam göndermiş ama kapıyı Şirin açıp onların yangında öldüğü yalanını atmış.Sarp ülkeye döndüğünde onları yangında öldü biliyordu mezarlarını kazıp boş olduğunu gördü.Tabi Amerika'da iken Pırıl ile evlenip çocuk yapmış.

Arif yeri geldi o çocuklara babalık yaptı okula gidip velisi oldu,okula arabayla götürdü,keşke sen bizim babamız olsaydı lafları bile ortada dolanıyordu ne zaman babaları geldi Arif sınır dışı kaldı.Bahar da Arif'e karşı duygular başlamıştı kocasının yaşadığını bildiğini söylemedi diye nişanı bile attı.ilk sezon gerçekten bir başkaydı kadının emekleri gayet güzel işleniyordu ne olduysa Sarp ortaya çıkıp peşinden mafyatik adamların gelmesiyle oldu.

Bahar gururlu bir kadın imajındaydı şimdi yerinde yeller esiyor.sarp iki laf söylesin herşeyi unutup boynuna atlar o derece.Ayrıca kendi hastayken ilik lazımken her işine koşan annesine,üvey babasına,komşusu Ceyda,kendisi ile aynı yerde çalışıp sonra zengin bir adamla evlenip işi bırakan çocukları olan arkadaşı Yeliz'e,Arif'e kocasının yaşadığını söylemedi diye trip atıp azarlayan bir karakter oldu.
    Kuması Pırıl ile aynı evde yaşadığını görsek şaşırmam artık.

Kocasının öldürdüğü adamın babası adamlarını Bahar'ın yaşadığı eve gönderip öldürecekti ama sarp erken öğrenip onları oradan kaçırdı.Adamlar onları bulamayınca çıkan kargaşada Yeliz vurularak öldü.sarp durumu öğrenmesine rağmen Bahar'dan saklıyor şu an.Ayrıca birinin kendisi yüzünden öldüğü bildiği halde dün gayet neşeliydi şarkılar türküler söylüyordu.
    Anlıyacağın hikaye rayından çıktı izlenmeyecek hale geldi.Dizinin bütün büyüsü gitti.
    Konu darko tarafından (23-01-19 Saat 21:23 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    SELVERR (24-01-19), zorlu ikili (24-01-19)

Durum:
    mehgüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    istanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    20

Aldığı Beğeni: 33

Bahsedilme
    0 Mesaj

Arkadaşlar merhaba, bölümü izledim gerçekten çok ağladım.Yeliz karakteri için o kadar üzüldüm ki sanki gerçekmiş gibi sanki ailemizden biri gibi bize bu duyguları o kadar vermiş ki Yeliz karakterini oynayan Ayça Erturan yüreğine sağlık yolun açık olsun. Bahar Yelizin öldüğünü henüz bilmiyor öğrendiğinde Sarp'a iki çift lafı olur sanırım.Yelizin ölümü bir nevi Sarp yüzünden ve Şirin yüzünden Sarp bu aileye girmeseydi Şirin böyle haince oyunlar oynamasaydı, mafyavari adamlar bu insanların içine giremeyecek böyle bir olay yaşanmayacaktı.Sarp çocuklarına bir sürü hediyeler alarak onları sevindiriyor fakat bu çocuklar yokluğu öyle güzel biliyorlar ki fazla oyuncakları herkese dağıtmayı istiyorlar Bahar çocuklarına varlığı yokluğu o kadar güzel öğretmiş ki Bahar ve Sarp'ı aynı evde yan yana görünce hiç heyecanlanmadım sanki ikisinin ilk sezondaki aşkları bitmiş iki yabancı gibi geldiler bana Bahar bence Arifle olmalı onların ikisinin o naif duygusal hallerini izlememiz gerekiyor diye düşünüyorum.Sarp hayatlarına kötü olaylardan üzüntüden başka birşey getirmedi artık senaristlerin konuları toparlamaları gerekiyor gibi geliyor.Enver dednin ağzına sağlık arabada Şirine öyle güzel bağırıp haddini bildirdi ya bravo

4. Beğenenler;
    zorlu ikili (24-01-19)

Durum:
    nemoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    .
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    140

Aldığı Beğeni: 191

Bahsedilme
    2 Mesaj

Alıntı bhr94 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama benim için bölümün en etkileyici sahnesi Ceyda, Arif, Enver ve Hatice’nin sarılıp, teselliyi birbirlerinde aradıkları sahneydi. Bu insanların neredeyse hiçbirinin birbiriyle kan bağı yok; ama dörtlüyü o şekilde ekranda görünce bunlar bir aile dedim. Peşisıra hep beraber Enver ve Hatice'nin evine gidip orada kaldıkları, Hatice’nin kahvaltı hazırlayıp “Çocuklar uyandı mı? “ diye sorması o üzüntüde içimi ısıtan sahneler oldu. O aile olma hissini, birbirlerini düşünmelerini, arkadaşları için duydukları üzüntüyü; hepsini hissettim. Dizi bu insanların kan bağına ihtiyaç duymadan birbirlerine hissettikleri sevgi ve bağlılık ile güzeldi. Mafyalar, kaçma kovalama, Sarp; bunların hepsi dizinin ruhunu bozan detaylar oldu.

Gelelim diğer üzüldüğüm sahneye; Ceyda’nın Yeliz için benim onu sevdiğimi bilmedi diye ağladığı sahne. Gerçekten üzücüydü. Keza Hatice’nin “Dün Yeliz öldü, ben burada yumurta yeter mi diye düşünüyorum.” demesi de hayatın tuhaflığını gözler önüne seren bence dokunaklı bir sahneydi.

Buraya kadar olan sahneler, dizinin ufacık bir bölümünü teşkil ediyordu. Dizinin geri kalan bölümü değersiz, dizinin o bölüm için anlattıklarıyla alakasız şeylerdi. Yetmezmiş gibi Ceyda’nın ağlayışına kapılmışken biranda Sarp’ın gülücükleriyle karşılaşmak da son derece konsantremi bozdu. Tam dizinin içine girerken kendimi biranda hikayenin dışında kalmış gibi hissettim. Yeliz ölmüş, ama kime ne? Sarp her şeye rağmen mutlu. Ne bu, cidden neydi bize izletilen? Evet Sarp, Yeliz’i tanımıyor, evet Sarp ölenin Yeliz olduğunu da bilmiyor. Ama önemli mi bu sahiden? Senin için oraya gelmiş adamların, suçsuz bir insanı öldürdüklerini öğreniyorsun, ama ufak bir tepki yok. İnsan hiç mi vicdan yapmaz? Öleni tanımaman, üzülmemen ya da vicdan azabı duymaman için bir sebep mi? Bahar’ın bir komşusu diyince bir önemi kalmadı mı ölen insanın? Neden Sarp’ta ufak bir duygu kırıntısı görmedik? Dizi tarihinin gördüğüm en düz, en duygusuz karakterleri arasına girdi bence Sarp. O kadar sinir oluyorum ki karakteri izlemekten. İşin komik tarafı bunun için ekstra bir çaba sarf edilmiyor. Yani mesela senaristler, kötü karakterleri sevmememiz için uç şeyler yaptırırlar onlara; örneğin Şirin. Ama Sarp’ın hiçbir şey yapmasına gerek yok, sevemiyorum ki göründüğü kadarıyla çoğunluk da sevmiyor. Çünkü Sarp kötü biri olmasa da bencil bir karakter. Bu bölümdeki tavırları bunu zaten açıkça gösterse de ikizlerine olan tavırları da bu kapsamda değerlendirilebilir. Bu bölüm Sarp’ın bence bencillik kokan sahnelerini izlemekle geçti. Çocukların Bahar’ın uydurduğu silahlı oyun yalanına kanmaları, başka bir şekilde durumu sorgulamamaları da tuhaftı. Doruk tamam da Nisan o kadar ufak bir çocuk değil, bu kadar kolay kanmış olmasını saçma buldum. Çocukların sürekli, annem ve babam birlikte yatsın, annem babamı öpsün, annem güzel giyinsin şeklindeki tepkileri de bir yerden sonra sırıtmaya başladı. Bahar’ın çocukların her dediğini, neredeyse, yapacak halde olması da hiç hoşuma gitmiyor. Bir kere de bir şeyi, çocuklara usulünce anlatmasını istiyorum. Çocuklara da hayır denebilir. Çocuklar da hayır diyebileceklerini ve kendilerine hayır denilebileceğini öğrenmeliler. Nisan durumu anlamamış olsa Bahar, sırf Doruk istedi diye Sarp’ı öpecekti. Beraber yatalım lafına karşılık binbir türlü yalan söyleyip bahane üretti.

İkizler aşırı tatlı. Nisan ve Doruk da son bölümlerde o kadar itici yazılıyor ki ikizlere daha çok üzülüyorum. İkizlerin babasız büyüyecek olmaları Nisan ve Doruk’tan daha çok üzüyor beni. Nerede, sen kermesi sever misin Arif abi diye çekinerek soran Nisan, nerede şimdiki Nisan? Nerede termofisoonn diye masumca bağıran o sevimli Doruk, nerede şimdiki Doruk? Neden çocukları bu denli umursamaz yazdılar, neden o sevdiğim çocukları bu denli değiştirdiler şaşıyorum. Doruk’un, oyuncakların çokluğu ile ilgili sahnesi dokunaklı olmalıyken hiçbir şey hissedemedim ben. Evet orada eski Doruk’u gördük, ama yine de eğreti bir şeyler var çocukların yazılışında. Eskisi gibi olmuyor.

Son olarak mafya babasının adamlarını vurma sahnesi gereksiz ve de ekranda görmek istemeyeceğim bir sahneydi. Çok gereksizdi.

Fragmanın bölümü merak etmemi sağlayacak bir yanı yok. Bahar evine geri dönmedikçe de diziye olan ilgim yerine gelmeyecek. Sürekli villada eski kocası ile sanki hapis hayatı yaşayan Bahar’ı, sahte mutluluklar içindeki çocukları ve zerre ilgi duymadığım Sarp’ı izleyemem ben. Bahar ve Pırıl’ın tartışmalarını da izleyemem. Sarp kimin olacak saçmalığını hiç izleyemem. Bence bu dizi Kadın olarak devam etsin, Arif, Ceyda, Enver ve Hatice’yi de ayrı bir diziye alalım. Arif ve Ceyda’nın hikayesini izleyelim biz, Çeşmeli ailesinin hikayesini merak edenler asıl diziyi izler. Biz de ekran başında bunalmayız. :) Gerçekten aşırı sıkıcıydı. Şöyle Arifli Ceydalı bir fragman gelmez ise ben bir sonraki bölümü izlemem. Sürekli bir adım ileri gidemeyen bir senaryo beni daraltıyor. Kızım’da her bölüm mutlaka hikaye için önemli bir gelişme oluyor. Burada zerre ilerleme yok. Nasıl sıkıcı bir bölümdü ki yaza yaza, şikayet ede ede bitiremedim. Benden bu kadar olsun. İkinci fragman ilgi çekici olursa izlerim sonraki bölümü, yoksa ben de yokum.
    Yorumunuzun her bir cümlesine katılıyorum; hatta o kadar ki siz düşündüğüm her şeyi gayet açık ve net ifade etmiş olduğunuz için ben ayrıca bir şeyler yazmayı pek de istemedim. Ama özellikle de alıntıladığım kısımlarda yazdıklarınızı bir kez daha vurgulamak istedim.

Sarp karakterini bu bölüm düşürdükleri konumun, bu karakteri sevenler tarafından da hoş karşılanmadığına eminim. Telefonda, apartmanda birilerinin öldürüldüğünü öğrendi mi? Öğrendi. Peki buna üzüldüğünü, buna istemeden de olsa sebebiyet verdiği için, az bile olsa vicdan azabı duyduğunu gördük mü? Görmedik. Aksine Bahar'a alttan alttan mesaj göndermeler, çocuklar aracılığıyla onu yumuşatma çabaları, günümüz tabiriyle "yürüme"ler şunlar bunlar... Bir tek kahvaltı masasında Nisan rüyasında Yeliz Teyzesi'ni gördüğünü söyledikten sonra Yeliz'in komşuları olduğunu öğrendiğinde az biraz suratı değişti, o kadar. Onun dışında bir iç hesaplaşma yaşadığına tanık olmadık. Halbuki geçen sezon finalinde Enver kendisi yüzünden vurulduğunda (o zaman henüz Bahar'ın yaşadığını da bilmiyordu üstelik) vicdan azabından deliye dönmüş gibiydi, hatta Doruk'un onu ilk kez gördüğü hastane bahçesine de sırf bu yüzden gitmişti, Pırıl'a da öyle söylemişti zaten. Peki şimdi? Öldürülen kişi Enver olmayınca Sarp'ta herhangi bir vicdan duygusu uyandırmıyor mu? Nasıl böyle karton bir karaktere dönüştürüldü Sarp?

Ayrıca çocukların önünde Yeliz'in ölümünden bahsetmek istememesini anlarım ama Bahar'a neden hala söylemiyor? Bunu kaç bölüm devam ettirebileceklerini düşündükçe içim sıkılıyor. Bu dizi zaten maksimum bir-iki bölümde çözülebilecek düğümleri 2 sezon boyunca çözmek yerine kördüğüm haline getirmesiyle nam salmış bir dizi. Bahar'ın Yeliz'in öldüğünü öğrenmesi Mart ayını falan bulmaz umarım. Bahar'ın evine dönmesi de aynı şekilde uzadıkça uzayacak gibi görünüyor. Bahar'la Pırıl'ın restleşmeleri, çocukların yine garip garip isteklerde bulunmaları filan... yani bunların izleyiciye cazip geleceği kanısına nasıl kapıldılar gerçekten bir anlam veremiyorum.

Bahar ve çocuklarının Pırıl ve çocuklarıyla aynı çatı altında kalacak olmasına artık diyecek bir şey bulamıyorum. Bu dizinin de sonunda kumalı dizilere döndüğünü gördük ya, hayırlı olsun. Bahar'ın çocuklarının, babalarının başka biriyle evli olduğunu bilmelerine rağmen, sürekli hadi öpüşün hadi aynı yatakta yatın diye gereksiz ısrarlarda bulunması ve bunlara gereken cevapların verilmemesi de çok sinir bozucu. Bu çocukların anne babası boşanmış olsa anlayacağım; dizilerdeki en vazgeçilmez klişedir çocukların boşanmış ebeveynlerini öpüşmeye sarılmaya falan zorlaması. Ama burada öyle bir şey de yok. Üstelik Nisan'ın bu kadar kolay kandırılması da gerçekten saçma olmaya başladı. Anladığım kadarıyla Nisan 2. sınıfa gidiyor, yani 8 yaşında. günümüzde 8 yaşında hangi çocuk annesinin arabada anlattığı o masala inanır bilemiyorum?

Bu arada internet üzerindeki videoların yorumlarında devamlı ikizlerin Sarp'ın çocukları olmadığına dair komplo teorileri görüyorum. Ha tabii ölmüş adamı dirilten bir dizi bu; her şey olabilir. Bunu da yaparlarsa şaşırmam. Ama en başta Sarp'ın Pırıl'la gayet düzgün bir evliliği olduğunu gösterdiler. Evet Baharlar'la ilgili kabuslar görüyordu ama Pırıl'la olan hayatından da gayet memnun görünüyordu. İkizler de 1. yaş günü kutlamalarıyla katıldılar diziye. Yani o ikizler Sarp'ın çocukları. Tabii şimdi sonunda Bahar ve Sarp beraber olsun diye böyle bir şey de yazabilir bu müthiş yaratıcı senaryo ekibi, o nedenle çok da kesin konuşmamak lazım. Ama en baştan o çocukların Sarp'tan olduğunu gösterdiler

Diziden soğuyanları yeniden diziye çekmek için olsa gerek; ikinci fragmanda Bahar Arif'i arıyor ve Arif'e tek kişiyle konuşma hakkı olduğunu söylüyor. Yani o hakkı Arif'ten yana kullanmış. Wow gerçekten Arif-Bahar destekçilerini yeniden diziye ısındıracak kadar akıllıca bir hamle Neyse bu kadar berbat bir dizi için fazla bile yazdım. Böyle bir potansiyeli mahvetmeyi başardığınız için tebrikler. Rezil ettiniz diziyi. Üstelik dibi de yok; gittikçe daha da beter oluyor.

6. Beğenenler;
    bhr94 (26-01-19)

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    106

Aldığı Beğeni: 324

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bu yazıyı, şu zamana dek izlediğim dizilerdeki karakterler içinde kendini öne çıkarıp, özel bir karakter dediğim Kadın dizisinin Arif’i için kaleme aldım. Hep bölüm yorumu yazıyoruz, bu sefer farklı bir konseptle geldim ve karakter analizi yapmak istedim. Yorum yapmayı çok sevince karakter analizi daha çok hoşuma giden bir yazı şekli oldu.Yeni bölümden önce de yazdıklarımı burayla paylaşmak istedim.

Mahalleye yeni taşınmış olan Bahar’ın sokağa adımını atması ile tanıdık Arif’i. Sert ve dik bakışları, sessiz de olsa aksi tavrı izleyenlerin birçoğunu ilk etapta huzursuz etmiş olsa da Arif dizinin en sevilen karakteri olmayı başardı. Peki neydi Arif’i bize sevdiren, hepsini tek tek konuşacağız.

Arif, çocuklara olan babacan tavırları ile etrafındaki duvarları yıkmaya başladı, yavaş yavaş gardını düşürdü. Arif’i tanıdığımızda hasta bir annesi, komşuları Ceyda ile ilişkisi olan bir babası ve onu yakın arkadaşı ile aldatmış olan eski bir aşkı vardı. Hayatta pek bir dayanağı kalmamış, güven duygusunu tatmayalı yıllar olmuş bir karakterdi Arif. Belki de Bahar’a karşı önyargılarının, ona karşı kaba ve aksi olmasının sebebi Arif’teki güven duygusunun fazlaca hasar görmesi kaynaklıydı. Bahar’ı tanıdıkça, çocuklar ile zaman geçirmeye başladıkça Arif’in içindeki sevgi de ortaya çıkmaya başladı. Özellikle Arif’in gardını düşürdüğü ve Bahar ile dostluk tohumlarının filizlenmeye başladığı Bahar’ın uğradığı kapkaç sonrası, ikili arasındaki yakınlık ve güven duygusu artmaya başladı. Sonraki bölümlerde Bahar’ın her daim yanında; Bahar ve çocuklarının en büyük destekçisi oluverdi Arif. Yeri geldi Bahar’ın dostu oldu, yeri geldi abisi, yeri geldiği sevdiği adam oldu. Çocukların ise babası oldu desek yanlış bir cümle kurmuş olmayız. Her ne kadar Nisan da Doruk da şimdilerde babamız da babamız diye tuttursalar da zamanında arkadaşlarına Arif’i babası olarak tanıtan Nisan’ı da izledik, keşke Arif abi bizim babamız olsa diyen Doruk’u da. Babasının omuzlarında gezdirdiği çocuğa özenen Doruk’un bu boşluğu Arif ile doldurduğunu da izledik, Enver dedeleri hastaneye kaldırıldığında teselliyi Arif’in kucağında arayan ve güvenli bir limanmışçasına ona sığınan Nisan’ı da izledik. Çocuklar ve Arif arasında o kadar sıcak bir ilişki vardı ki şuan gelinen aşama içime sinmiyor. Her çocuk babasını ister, bunu yadsıyamayız. Ama bunun, Arif abilerine sırt çevirmek olarak gösterilmesi izleyici olarak benim hoşuma gitmiyor. Çünkü Arif ki babası için ağlayan Nisan’ı sarıp sarmalayan sevgisini o an ondan asla eksik etmeyen bir karakter. Yine Arif ki sırf Nisan istemedi diye sonuna kadar savaşırım dediği sevdiğinden ayrılmayı ‘’Bir çocukla savaşamam.’’ sözüyle kabul edip usulca kenara çekilen bir karakter. Sevdiği ve hatta zamanında nişanlı olduğu kadının eski eşine nasıl sarıldığını görüp gönlünde başkası var düşüncesi ile aşkını içine atıp sadece insani duygularla onların yanında olmaya devam eden bir karakter Arif. Ekranlarda başkasına aşık olduğunu bildiği halde onunla olmaya çalışan, bu uğurda nice entrikalar çeviren o kadar fazla dizi karakteri var ki Arif’in davranışı çok mantıklı ve asil bir duruş oldu. Ama yine Arif’in diğer karakterlerden ayrıldığı bir nokta var ki Arif küsüp darılmak yerine her ne kadar yüreği kırgın da olsa Bahar’ın yanında durmaya ve ona destek olmaya devam etti.

Arif severken bunaltan, sevdiğini yorgun düşüren bir karakter değil. Ceyda’nın da Bahar’a dediği gibi yanında kendi gibi olabildiği biri Arif. Bahar, Arif’in yanında mutlu, kendi gibi doğal; yani Arif’i sevmek de Arif tarafından sevilmek de yorucu değil. Burada bir kıstas yapmak durumundayım; Sarp’ın sevgisi Bahar’ı yoruyor, üzüyor. Sarp ortaya çıkalı ne kadar bölüm oldu, ama Bahar’ın gözünden yaş eksik olmadı. Elbette Sarp’ın başına gelen onca olay var; elbette Sarp’ın yaşadıkları da kolay değil. Ama düşünüyorum da Sarp’ın yerinde Arif olsaydı ne olursa olsun bence Bahar’ın hayatına biranda dalmaz, çocukların karşısına öcü gibi çıkmazdı. Sarp ile Arif’in en belirgin farkı da burada kendini gösteriyor.

Arif sadece Bahar ve çocuklarının hayatında yer almadı elbet. Mesela Enver’e de çokça yardımı dokundu. Enver’in paraya ihtiyacı olduğunda ona destek olan Arif’ti. Enver, hakkı olan parayı alabilsin diye Abbasların karşısına dikilen ve bundan Enver’e hiç bahsetmeyen de Arif’ti. Dikiş makinesinin taşınması gerektiğinde bile ilk akla gelen Arif oldu. Çünkü hepsi de biliyor ki yapabileceği bir şey varsa Arif geri çevirmez.

Şirin’in de çokça musallat olmaya çalıştığı bir karakterdi Arif. Fragmanlarda ters köşe olurcasına Şirin ile işbirliği yapacakmış gibi gösterilse de hiç şüphe duymadığım bir karakter oldu Arif. Başından beri Şirin’in yalanlarına kanmadı. Sarp ve Bahar’ı ayırabilirim, sen de kazançlı çıkarsın laflarına karşılık durup düşünmedi bile. Başlarda da söylediğim gibi, sevdiğine kavuşmak için entrika çevirmeyerek diğer dizi karakterlerinden farklı olmasıyla da öne çıktı Arif.

Dobra da bir karakter Arif, ne düşünüyorsa bunu açıkça söylüyor. Mümkün olduğunca yalandan kaçınmaya çalışıyor. Tek pürüzü Sarp’ın yaşadığını Bahar’a söylememek oldu ki toplu alınmış ve hatta doktor tarafından onaylanmış bir karara karşı çıkıp burnunun dikine gitmesi de pek beklenilemezdi herhalde. Belki bu akşam izleyeceğimiz bölümde Yeliz’in öldüğünü de söyleyemeyecek Bahar’a, ama bölümü izleyip yorumumu daha sonra yaparım o konuda.

Şimdi izleyicilerin çoğu gibi ben de Arif’in sevdiğine kavuşması için izliyorum diziyi. Kavuşur mu kavuşmaz mı bilinmez; ama Arif karakteri tek başına da izlemeye değen bir karakter. Kavuşursa ne ala, kavuşmazsa ve kendisi yerine Sarp tercih edilirse Bahar kaybeder. Ama gerek Ceyda’nın söyledikleri olsun gerekse de Bahar ile Arif arasında yaşanılanlar olsun ben sonunda Arif’in mutlu olacağını düşünüyorum.
    Konu bhr94 tarafından (30-01-19 Saat 00:11 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    araszeynepp (29-01-19), Doga2014 (29-01-19), nemoo (30-01-19), SELVERR (30-01-19), zorlu ikili (30-01-19)

Durum:
    Doga2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    183

Aldığı Beğeni: 229

Bahsedilme
    1 Mesaj

sarp hakkinda cook soylerim ama susacağim. pirilla ailesine ayri bir ev daha tutacak. iki evi olaca sanirim bahar ceydayi arayana kadar yeliz i bilmeyecek.

umarim cabuk arar.ceydanin soyleyecegini umuyorum.

10. Beğenenler;
    araszeynepp (29-01-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri