Sayfa 197/200 İlkİlk ... 97147187193194195196197198199200 SonSon
1000 sonuçtan 981 ile 985 arası

Konu: Kadın - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    >DOLUNAY< - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    21

Aldığı Beğeni: 87

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Kadın - Bölüm Yorumları

Ben dizinin ilk sezonunu izledim aralıklı olarak annem çok seviyor o izlerken bu sezonda aralarda baktım
    Bugünde öylesine çalışmaya ara verince baktım Yelizin cenazesi ölümü falan var
    Nedense izlerken Yelizi Bahar-sarp ile ilişkisini temsil ettiğini düşünmüştüm hep baharın o yanından konuşuyordu sanki onunda bir kız ve oğlu olması çocukları ile bir aile arama telaşı olaya baharın bu yanından seslendiğini düşündüm, ceydanın ise baharın başka bir yanından acılarından daha realist ve daha net yanından konuştuğunu düşünmüştüm daha çok güven sevgi emek vefa acılar ve hayatın gerçeğinden
    yani kısıca "kadın" ın iki yakın arkadaşı onun iki farklı yanını temsil ediyordu bence, Bahar karakteri nezdinde
    Bugünde Yelizin öldüğü görünce bu düşüncem geldi aklıma, Bahar Yelizin ölümü ve ölme şekli ile yelizin temsil ettiği tarafından olucak gibime geliyor... tabi tahmin...
    neyse ben yine arada derede bakarım hikaye nerelere gitmiş diye, oyunculuklarda çok iyi ancak ben 2.5 saat diziye dayanacak sabırda değilim

Haa bu arada Arif seni ilk gördüğümden beri sevdim, adamsın ve umarım sende mutlu bir hikayeye gidersin
    İyi forumlar....
    "Öyle olur bazen... Yaşayamadıkları yaşadıklarından daha fazlakoyar insana..."Yağız....

2. Beğenenler;
    auroraa (30-01-19), bhr94 (30-01-19), darko (30-01-19), Doga2014 (30-01-19)

Durum:
    Doga2014 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    169

Aldığı Beğeni: 218

Bahsedilme
    1 Mesaj

Yelizin kocasi da baskasiyla evlenmisti sanirim. kendi kocasina ister o istemesin ister yeliz biraraya gelmediler.

yillarca kendisine iftira atmis birine inanip ailesini aramayip ölumlerini kabullenip yeni bir hayat kurmasindan sonra yeliz sarp i istememesi gerekir.
    neyse yeliz e kizamayiz artik.
    ama ozunde iyi birisiydi. gitmeden once de mucadelesini gosterdi.

bahar yeliz i sirinden de duyabilir.

bir yanimiz yaprak doker bir yanimuz bahar bahce..ne guzel sozleride muzigi de. ben cok severim. dizide de guzel olmus.

ali ve omer babalarina hic yaklasmadilar. nisa ve doruk da onlara. nasil cocuk bunlar anlamadim. cocuklar oynar da kiskanir da kavga da eder gulerler de.

fragmana gelince ki sarp bahar a arif kim niye aradin diyor. nasil yani sarp efendi harem kurdun/kurduruyorlar bunu mu ispatliyorlar.

bahar in verecegi cevap sinirle sanane olmamaliydi.

arif arkadasim dostum sevdiğim...
    bu kadar.
    sarp tek basina olsaydi da arif e olan sevdigi gercegini silecek miydi? ya da hic anlatmayacak miydi?

bilmiyorum ama umarim bahar icin arif in kim olduguna verilecek cevap sadece sanane olmasin

Durum:
    nemoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    .
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    134

Aldığı Beğeni: 186

Bahsedilme
    2 Mesaj

bhr94, ne kadar güzel ve ayrıntılı bir Arif analizi olmuş ellerinize sağlık :) Büyük keyifle okudum bu kadar detaylı bir yorum yazdığınız için çok teşekkür ederim :)

Dünkü bölüme gelirsek... ben uzun zamandır tv'den bütün bölümü izlemiyorum. Dizinin resmi hesabının ve yapım şirketinin youtube'a yüklediği videolardan takip ediyorum. Sarp-Pırıl ve Bahar arasında geçen kim kimle aynı odada kalacak sahnesini içeren videoya uygun görülen başlık: SARP KİMİNLE YATACAK? Başlığın Türkçe'nin azizliğine uğrayarak başka yönlere çekilebilecek bir soru cümlesi olması elbette bu videoları youtube'a yükleyen çalışanın sorumluluğu değil. Ancak senaryonun ne kadar dibe battığını göstermesi açısından ibretlik bir örnek olduğu kanaatindeyim. Altından yapılma alfa erkek acaba bu gece, kendisine aşık iki karısından hangisini tercih edecek de onunla yatacak??? Bekleyelim görelim!
    90'lardaki Kaygısızlar dizisini hatırlayan varsa bilir; oradaki Memnun Kaygısız'ın da üç karısı vardı ve o üç kadın arasında Memnun'un hangisiyle yatacağı konusunda devamlı kavga olurdu. Tabii o dizi komedi, hatta kara mizah dizisiydi. Peki Kadın dizisi ne? 2019'da hala böyle şeyler yazmaya ve izletmeye utanmıyor musunuz? Sarp'ın Pırıl ve Bahar arasında kaldığını anlatmak için bundan başka sahne gelmiyor mu aklınıza? Oldu olacak Pırıl'la Bahar bir de kavgaya tutuşsalardı "Sarp benimle yatacak," "hayır benimle," "hayır benimle yatacak dedimmm" diye. Yazıklar olsun gerçekten.

İkincisi, Sarp karakterini bilerek mi bu kadar sinir bozucu göstermeye çalışıyorsunuz? Sürekli yüzünde aciz bir ifade. İki "karısına" da, o iki karısından" olan çocuklarına da devamlı melül melül bakıyor. Ya bi silkelen kendine gel, bi insiyatif al be adam. Bahar Sarp'a laf soktukça içim soğudu, gerçekten laf sokulmayacak gibi değil. Ki güya Sarp senaryoya göre mağdur olan karakter. Ama kendisini iki eşli ve bol çocuklu şeyhler gibi yazmakta ısrar ettikleri için insan o mağduriyeti yaşayan Sarp'a üzülemiyor, empati kuramıyor, kurmak bile istemiyor izlerken.

Bir de fragmana Bahar'a "Arif kim?" diye hesap sorduğu sahneyi koymuşlar. Sarp'ın sevileceği varsa bile şu sahnelerden sonra gittikçe daha da soğutuyorlar izleyiciyi. Sarp Bahar'ın hayatta olduğunu öğrenmeden önce Pırıl'la gayet normal bir evliliği vardı. Şimdi ne cüretle Bahar'a böyle diklenip hesap sorabiliyor? Adı "Kadın" olan bir dizide, kendi ayakları üzerinde duran güçlü bir kadın olarak yazdığınız karakteri, şimdi kocasının yeni karısı ve çocuklarıyla beraber aynı evde yaşarken göstermeye, bir de üstüne üstlük kocasının ona "Arif kimmm" diye böğürerek duygusal şiddet uygulamaya kalkıştığını bize izletmeye utanmıyor musunuz? Total izleyicisine daha çok hitap edebilmek için mi böyle bir yola başvurdunuz bilmiyorum ama bu tür sahneler yokken de dizinin izlenme oranları gayet yüksekti zaten. Neden bu kadar batırdınız, güzelim diziyi neden bu kadar berbat ettiniz gerçekten aklım almıyor ve çok sinirleniyorum. Bari dizinin adı "Kadın" olmasaydı o zaman. Neymiş Sarp bu gece kimle yatacakmış??? Kimle yatarsa yatsın

Bahar'ın Yeliz'in cenazesine katılmasına da engel oldular, bravo. Bir bu kalmıştı zaten. Yeliz Bahar'ın en eski arkadaşıydı. Taa atölye zamanlarından yani dizinin ilk bölümünden itibaren hep Bahar'ın yanındaydı. Sarp Bey kendisi yüzünden iki küçük çocuğun annesiz kaldığını maksimum 30 saniye süren zoraki bir üzüntü içinde idrak ettikten sonra unuttu gitti. Tabii, kendisinin dört çocuğu ve iki karısı da güvende olduktan sonra Bahar'ın apartmanındaki sıradan insanları kim takar? Yeliz değil de, atıyorum alt katta oturan ve Bahar'ın hiç selamının sabahının olmadığı biri öldürülmüş olsa Sarp'ın umrunda bile olmayacaktı muhtemelen. Zaten Yeliz de umrunda olmadı, geçen bölüm Yeliz'in Bahar'la yakınlığını henüz öğrenmediği için bu ölümü hiç umursamamıştı. Şimdi bu bölüm Bahar'ın ve çocukların hayatındaki önemini kavrayınca az bir üzülür gibi oldu, o kadar. Bravo, Sarp karakterini müthiş yazıyorsunuz gerçekten.

Ceyda, Yeliz'in ölümünü ve acısını en gerçekçi karşılayan karakter oldu. Bu diziye Gökçe Eyüboğlu ve Feyyaz Duman'ı tanımamıza vesile olduğu için teşekkür edebilirim sadece. Gökçe Hanım o kadar iyi oynuyor ki Ceyda'yı. Ceyda'nın Emre'yle karşılaşması da çok dokundu. Keşke peşinden gitseydi Emre. Ceyda'nın alkol sorunu başlayacak gibi görünüyor. Sarp efendi Bahar'ı alıkoyduğu için Bahar'ın ona destek olması da mümkün görünmüyor şimdilik. Umarım Arif fark eder ve biraz destek olur Ceyda'ya.

Ve Arif... Keşke Bahar'ı unutabilse de kendine yeni bir yol çizse. Fragmanda Nisan'ın annesine "Arif Abi'yi arayalım, onu çok özledim" demesinin altında babasını Pırıl'la görmekten dolayı hissettiği öfke yoksa ben de ne olayım Neyse, sonuçta küçücük çocuk. Ama bu işin sonunda Arif'in mutlu olacağını hiç zannetmiyorum. Sarp'ın melül melül bakışlarına dayanamayan Bahar finalde mutlaka onu seçecektir. Keşke Arif ve Ceyda olmasının bir yolu olsaydı Emre'den Bahar'ın kocasının öldüğünü söylediğini duyduğunda yaşadığı şaşkınlık, Bahar'ın sadece onu aradığını duyduğunda umutlanmaktan korktuğu halde hissettiği mutluluk ve kahvedeki çocuk "Bahar da kocasıyla gitmiş diyorlar" dediğinde yaşadığı burukluk... hepsini o kadar iyi yansıttı ki Feyyaz Duman'a da tebrikler. Bahar hiçbir şekilde Arif'in bunca özverisini hak etmiyor.

Yeliz'in çocuklarına çok üzüldüm. Yeliz'in kanını temizlemek zorunda kalan, onun yatağının baş ucuna bıraktığı hdiyeleri bulan Ceyda'ya da öyle... Bahar da olmayınca Ceyda yapayalnız kaldı. Ne kadar zor bir şeydi yaptığı. Gökçe Eyüboğlu'nu gerçekten tebrik ediyorum, müthiş oynuyor.

Bahar önümüzdeki bölümde de bulunmaz Hint kumaşı kocası Sarp ve kuması Pırıl'la beraber o evde anlaşılan. Kim bilir ne zaman döner apartmana? Artık üç bölüm mü sürer on üç bölüm mü... Sarp'ın geceleri hangi karısının yanında uyuyacağını izlemek gerçekten çok heyecanlı, böyle devam etmelisiniz. Finale kadar böyle gitsin hatta. Pırıl Sarp'ın resmi karısı olarak Bahar'a nispet yapsın, Bahar da ona. Bir erkek için, hele de böyle bir erkek için, kapışan iki kadını izlemek çok güzel oluyor doyamıyoruz valla, kalite akıyor yaptığınız işten.

5. Beğenenler;
    bhr94 (30-01-19), darko (30-01-19), nazella (30-01-19), refran (31-01-19), serebra (30-01-19), zorlu ikili (30-01-19)

Durum:
    nemoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    .
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    134

Aldığı Beğeni: 186

Bahsedilme
    2 Mesaj

Ha bir de... Bahar Sarp'la olsun diye o kadar uğraşan, hatta bu yüzden Arif'le arasını bozan Yeliz'in Sarp yüzünden öldürülmesi ve Sarp'ın da bundan hiç de öyle fazla etkilenmemesi ve üstüne üstlük Bahar'ın Yeliz'in cenazesine katılmasına bile engel olması da baya ironik oldu. Bir hiç uğruna hayatından oldun valla Yeliz. O kadar savunduğun Sarp yüzünden öldün ve Sarp'ın da umurunda bile olmadın.

7. Beğenenler;
    araszeynepp (31-01-19), darko (30-01-19), nazella (30-01-19), zorlu ikili (30-01-19)

Durum:
    [arzu] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Bir Timur Sevdim/k
    Konular
    12
    Verdiği Beğeni
    6

Aldığı Beğeni: 14

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı nemoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ha bir de... Bahar Sarp'la olsun diye o kadar uğraşan, hatta bu yüzden Arif'le arasını bozan Yeliz'in Sarp yüzünden öldürülmesi ve Sarp'ın da bundan hiç de öyle fazla etkilenmemesi ve üstüne üstlük Bahar'ın Yeliz'in cenazesine katılmasına bile engel olması da baya ironik oldu. Bir hiç uğruna hayatından oldun valla Yeliz. O kadar savunduğun Sarp yüzünden öldün ve Sarp'ın da umurunda bile olmadın.
    Akşam izlerken aynı şeyi düşündüm. Yeliz'cim senin ölümünde o yere göğe koyamadığın Zarp (yanlış yazmadım, bilerek yazdım) yüzünden oldu. Tamam yazık oldu ama bak yine senin için göz yaşı döken, Arif oldu dedim.

SA NA NE ye gelince,
    Biraz olsun içimin yağları eridi. Bir başladı ya arkası gelir inşallah. İlk tepki olsun ve devamında Arif'in anlamı neden onu aradığı dökülsün saçılsın...

9. Beğenenler;
    nemoo (30-01-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri