Sayfa 198/200 İlkİlk ... 98148188194195196197198199200 SonSon
1000 sonuçtan 986 ile 990 arası

Konu: Kadın - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    nemoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    .
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    134

Aldığı Beğeni: 186

Bahsedilme
    2 Mesaj

Standart Cevap: Kadın - Bölüm Yorumları

Alıntı [arzu] Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akşam izlerken aynı şeyi düşündüm. Yeliz'cim senin ölümünde o yere göğe koyamadığın Zarp (yanlış yazmadım, bilerek yazdım) yüzünden oldu. Tamam yazık oldu ama bak yine senin için göz yaşı döken, Arif oldu dedim.

SA NA NE ye gelince,
    Biraz olsun içimin yağları eridi. Bir başladı ya arkası gelir inşallah. İlk tepki olsun ve devamında Arif'in anlamı neden onu aradığı dökülsün saçılsın...
    Evet aynen. Tabutunu sırtlayan yine Arif oldu. Sosyal medyadaki "sen bilmem ne bilmem ne yaparsın ama cenazene bilmem kim gelir" capsleri gibi oldu biraz Yeliz o kadar deli gibi savunduğu, uğruna Ceyda'yla ağız dalaşına girdiği Sarp yüzünden öldü ama cenazesine gelen Arif oldu tövbe tövbe ya

Durum:
    Demi77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    KÖLN - Almanya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 5

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ne kadar kötü ve duragan bir bölümdü.
    Tamam Yeliz önemli bir karakterdi.
    Lakin ana konuyu zerre ilerletmemek ugruna...
    Habire Yelizin ölümü islendi.
    Cook SIKICIYDI ...
    KARADAYI DIRILI$ ICERDE

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    103

Aldığı Beğeni: 320

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bölüm için güzel yorumlar yapılmış. Ben aslında bu bölüm için yorum yazmayı düşünmüyordum. Çünkü yorum yazmaya değecek bir bölüm olduğunu düşünmedim. Ama yine de bölüme dair bir iki cümle kurayım.

Aynı geçen hafta olduğu gibi bölüm beni yordu. Ne zaman ki Arif-Ceyda sahnelerine geçildi, o zaman biraz daha zevkle izledim. Bölümün güzel diyebileceğim iki-üç sahnesi vardı. Biri Ceyda'nın şarkı söylerken kurduğu hayaldi. Aynı masa etrafında sevdiği, değer verdiği tüm insanları beraber ve mutlu olarak hayal etmesi üzücüydü. Arif ile Bahar nişanlanmış ya da belki evlenmiş, Yeliz hala hayatta ve hala Arif-Bahar ilişkisi için Ceyda'ya imalı kaş-göz hareketleri yapmakta, Hatice-Enver de mutlu bir şekilde yanlarında. Bu sahnedeki bir detay da Emre'nin olmamasıydı bence. Ceyda kendi mutluluğundan ziyade etrafındaki insanların mutluluklarını ön planda tutuyormuş gibi hissettim. Yoksa bir sandalye de Emre otursa ve onun parmağında Ceyda ile takmış oldukları bir yüzük bulunsa fena mı olurdu? Ya hikaye dahilinde bu durum atlandı ya da Ceyda'nın şuanki öncelikleri arasında Emre yok. O sahnedeki diğer bir güzel detay da Arif'in Ceyda'yı yalnız bırakmaması oldu. İkisi de her fırsatta hınçlarını birbirlerinden çıkarsalar da iyi bir dostlukları olduğu ekran başından bana geçiyor. Ben de keşke bir imkanı olsaydı da Arif ve Ceyda birlikte olsalardı diyen taraftayım. Çünkü hala Bahar'ın Arif'i hak ettiğini düşünmüyorum. Kalbi bir parça da olsa Sarp'ta kalmış olan Bahar'ın Arif ile olmasını izlemek de istemiyorum. Bu bölümdeki Sarp-Bahar sarılmasını görünce de iyice istemez oldum Bahar'ın dönüp Arifle olmasını. O sarılma neydi öyle? Bahar'ın Sarp'a doyamamış şekildeki bakışları, hatta neredeyse kokusunu özlemişcesine hareketleri. Ne yani en sonunda itti diye Bahar'ın bu hareketini görmezden mi gelmeliydim? Peki ya Pırıl? O kadın bu sarılmayı pencereden izliyor; ama Pırıl her koşulda haksız öyle mi? Gülerim ben buna... Pırıl yanlış tavırlar içinde, asla onaylayamam. Ama durup bir de onun cephesinden mi baksak? Düne kadar kocası ile arası çok iyiydi ve Pırıl da Bahar'ın yaşadığı bilgisine başından beri vakıf değildi. Evet öğrendi ve söylemedi; büyük hata. Ama söylese ne olması gerekirdi? Normalde evliliğinde bir bozulma olmadan yaşamlarına devam etmeleri gerekirdi. Çünkü sen benim ikinci tercihimdin, birinci tercihi bulduysam seni ve senden olan çocuklarımı bırakabilirim gibi saçma bir durum olamaz. Madem Sarp, Pırıl ile mutsuzdu; o halde önceden ayrılsalarmış. Ama pardon Bahar'ı öğrenene kadar ortada bir mutsuzluk da yoktu değil mi? Pırıl'ın yapması gereken ne halin varsa gör diyip çekip gitmektir, çünkü gururlu bir insanın yapması gereken budur. Ama ortada iki küçük çocuk var ve Sarp babalık vazifesini yerine getirmeli. Biz ne izliyoruz; ikizlerinin suratına bunlar da nereden çıktı der gibi bakan Sarp'ı. Bir de bir yorum okudum, ne yapsınmış adamcağız Pırıl'ı da çocukları da istemiyormuş ki! Kendi çocuklarını! İnsan sırf bir kadını sevmiyor diye ondan olan çocuklarını da sevmiyorsa benim ona diyecek bir lafım yok zaten. O çocukların suçu ne de tek bir ilgi göremiyorlar. Hayır bir de o kadar tatlılar ki; insan onlara nasıl ifadesizce bakabilir aklım almıyor. Uzun lafın kısası Sarp'ın sadece Doruk ve Nisan'a değil Ali ve Ömer'e karşı da sorumlulukları var.

Arif ve Bahar'ın telefon konuşmasına gelirsek Arif için üzüldüğüm bir sahneydi, başka da bir şey değil. Bahar'ın tavırlarına da söylemlerine de hiç güvenim yok. Dolayısıyla dilinin ucunda bir şey varmış da söyleyemiyormuş gibi duruşu da bakışları da beni etkileyemedi. Madem Arif ile bir şey düşünmüyor, bunu net bir şekilde ifade etse de Arif de umutlanmasa. Çünkü umut etmesine sebep olacak şeyler gerçekleşiyor, sonu hüsran olmasa. Arif'in Bahar'ı bırakıp kendi yoluna bakması dileğiyle, çünkü Bahar'ın ikili oynamalarından çok sıkıldım.

Arif'in Yeliz'i söylemek istemesine rağmen bir şekilde bunu yapamayacağını düşünüyordum ki bunun da sebebi Sarp'mış. Adam arayıp direktif verdiriyor bir de. Ceyda Bahar'a söylenmemesi gerektiğinden haberdar değil, yani bu bir şekilde Ceyda yolu ile Bahar'a ulaşacak. Ama on bölüm sonra filan olursa şaşırmam. Çünkü Sarp ve Bahar aynı evde kalmaya devam etsinler, bayılıyoruz ya (!) ikiliyi izlemeye.

Aynı evde yaşamaya başlamaları, çocukların sürekli kim kiminle uyuyacak muhabbeti, Bahar'ın mutluluk oyunu sıktı, beni rahatsız da etti. ''Babam kiminle uyuyacak?'', ''Biz Nisan ile uyuyalım, sen baban ile uyu Dorukcum. Tabi önce Pırıl teyzen izin verirse.'', ''Ben, Pırıl teyze ile babamın ortasında yatayım.'' Böyle diyaloglara ne gerek var? Neden iki bölümdür bu tarz saçmalıkları izliyoruz? Çok mu önemli Sarp kiminle yatmış? Sıktı.

Bahar hala mutluluk pozları veriyor. Aman çocuklarım iyi olsun, aman psikolojileri bozulmasın... Öte yandan Yeliz'in çocukları öksüz kalmış, aman kime ne? Önemli olan Bahar, Nisan ve Doruk. Bütün sezon Bahar hayatta kalsın, çocukları sahipsiz kalmasın diye emek verildi; ama olana bakın. Yeliz öldü, iki çocuğu annesiz kaldı; ama cenaze sahnesine trambolinde hoplama sahneleri eşlik etti. Tamam bir yanda bahar bahçe onu anladık da bu kadar sert geçiş olur mu? Çeşmeli ailesi diye lanse edip duruluyor ya midem bulandı resmen. Sarp kısa vadede mutluluğuna devam etti; Nisan ve Doruk'un psikolojisi bozulmasın ben de o arada Sarp ile eğlenmiş olayım diyen Bahar da trambolinde hopladı durdu. Diğer yanda ise Yeliz uğurlandı. Bu sahne Sarp her şeyden bihaber olsaydı anlaşılabilirdi, ama şu durumda beni sadece rahatsız etti. Arkadaşlara katılıyorum, Yeliz Sarp diyip durmuş, hiç tanımadığı adamı desteklemiştti ama onu uğurlayan da Arif oldu. Hayat işte...

Fragmana gelirsek sevmedim. Neden sevmedim, çünkü sanane bir cevap değildir. Dosdoğru söylese ya Bahar, neden saklama gereği duyuyor. Sarp'ı cevap vermeye layık görmüyor ondan derdim ama, Bahar'ın karakterini de net bir şekilde gördüğüm için böyle bir şey mümkün değil diyorum. Arifin kim olduğunu net bir şekilde anlatırsa belki o zaman Bahar'a karşı bir hoşgörü sergileyebilirim. Şimdi Arif'in Yeliz konusunda gerçekleri anlatmadığını duyunca da bağırıp çağırır Bahar. Ama Sarp'a gelince hiçbir şey yapmaz. Görür bakarsınız. Nefret ettim karakterden. Kaç bölümdür gururunu ayaklar altına alıp o evde kaldığı için kızgınım. Polisi aramak çok zor çünkü, aman o evden çıkmasınlar. Sarp'a kaç bölümdür başka kimseye göstermediği kadar sabır ile yaklaşmasından nefret ettim. Hala yorumlar görüyorum, Bahar-Sarp ile evli diyen. Yani? İnsan ilk aşık olduğu insan diye birinden vazgeçemez mi? İstemediği şeyler yaşanmışsa sırf çocuklarının babası diye bir insanla beraber olmak zorunda mı? Nasıl saçma bir bakış açısı...Ayrıca Sarp için gaiplik kararı alınmışsa Bahar ile Sarp evli olmayabilir, onu da söylemiş olalım.

Sarp'a her bölüm o kadar kızıyorum ki senarist bunu bilerek mi yapıyor anlayamıyorum. Caner Cindoruk'u da severim, ben Sarp'ı sevmiyorum.

Bu bölüm için fazla bile yazdım. Kin kustuğum bir yazı gibi oldu.

4. Beğenenler;
    darko (30-01-19), nemoo (31-01-19), zorlu ikili (30-01-19)

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    16
    Verdiği Beğeni
    393

Aldığı Beğeni: 369

Bahsedilme
    13 Mesaj

Herkese merhaba,

Diziye ne zaman dönerim diye düşünüyordum da.. Buldum cevabını sonunda..

Ne zaman Sarp Bahar birlikte olur artık bir şekilde kavuşurlar ve çocuklarıyla birlikte mutlu yaşayıp, hikayeden hemen çıkarlar gözüm görmez bir daha onları, işte o zaman diziye seve seve bir şans daha verebilirim..

Ya da Arif'i, Ceyda'yı, Enver'i ne bileyim hatta Şirin'i bile daha çok görmeye ne zaman başlarsak, yeni giren başka canlı ve gerçek kadın hikayeleri izlersek, işte o zaman da dönebilirim.

Fakat bu ikisi de bu saatten sonra, imkansız..

Su anki reytingler toplumun erkek kadın ve aile ilişkilerini nasıl gördüğünü gösteriyor.. Senariste artık hiç kızmıyorum.. Çünkü zeki biri ki yakalamış izleyiciyi.. Nereden vuracağını iyi biliyor.. Helal olsun.. Böyle izleyiciye böyle hikayeler devam..

İki eşli "masum (!)" gibi gösterilen Sarp'ın karşısında ezilen, gururları ayaklar altına alınan, yok çocuklarım yok ailem yok başımız belada gibi bahanesi bol cümlelere sığınarak kadınları ve erkekleri şekillendiren bir kurguyu millete empoze eden gizli kahramanlar.. Sizlere de helâl olsun.. Nasıl da biliyorsunuz toplumu.. İki yüzlü ahlâk bekçilerine de selam olsun..

Yapmayın artık.. Bu insanların zekasıyla dalga geçmeyin.. Bunun ticaretini yapıp üstüne de para kazanmayın..

Boşuna yorulmayalım.. Bu hikayede çıkarılacak bir ders yok... Zevk alınacak bir hikaye de hiç yok..

Ne diyeyim artık.. Ne diyeyim..

Yazık..

Aman yanlış anlaşılmasın.. Oyunculara lafım yok.. İşlerini olabildiğince iyi yapıyorlar, ekibin emeğini ve kendi kariyerlerini düşünüyorlar.. Haklılar ona asla lafım olmaz..

Fakat.. Bir konuda sitemim var bu ekibe.. Reklamlarını yaparken, empoze ettikleri şeylere dönüp bir baksınlar.. Farkında değilseler bir daha baksınlar.. Reklamını yaptıkları konuların nasıl incitici, nasıl rahatsız edici olduklarını görsünler..

Ben çok üzüldüm.. Çok rahatsız oldum..

Neyse..

Sevgiler..
    Konu fracture tarafından (30-01-19 Saat 19:48 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    darko (30-01-19), kirmizi su (30-01-19)

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    904

Aldığı Beğeni: 1,513

Bahsedilme
    5 Mesaj

Bir kadının resmen kuması ile sabah kahvaltısını dizi yapmışlar. İzlemiyorum ama üzüldüm bir kadının böyle bir durumda olmasına. Adam iki karısını da aynı çatı altında sokmuş kardeş kardeş oturuyorlar resmen. Yani izlemedim ama az önce fragmanı gördüm sabah kahvaltısı var.

Hani bilmiyorum yanlış düşünüyorum belki ama bir kadın olarak öyle bir duruma düşeceğime ölürüm daha iyi derdim herhalde. Yani ne kadar kötü bir hal bu duruma razı edebilir ki bir kadını. Kusura bakmayın ama o çocukların da öyle bi ortamda ne kadar sağlıklı oldukları tartışılır diye düşünüyorum.

Hani töre dizilerinde doğuda olur gözüyle bakıyoruz bu olaylara ama sanırım dizi İstanbulun göbeğinde geçen bir hikaye. Onların belki pek söz hakkı yok ama bence bu dizideki kadının söz hakkı olması gerekir.

Bir de adam diğer adamın kim olduğu hesabını soruyor ya pes diyor insan. İnsan önce kendine bakmalı. Ama bahar da dediğim gibi madem rahatsız çeksin gitsin. Bence ölecekse de onuru ile ölsün. Çocuklar da güya kendi babalarının başka çocukları ile güle oynaya aynı çatı altında yaşayacaklarsa onlarda ölebilir. Ne kadar kötü bir çözümdür güya canlarını koruyorlar ama bulundukları durum daha trajik. Bence başrol kadın inisiyatif almalı çocuklar için..
    Sevgili kalbim. Neden hala apartman boşluğunun gün ışığı görmeyen penceresinde kuş sesleri beklersin

8. Beğenenler;
    darko (30-01-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri