Sayfa 199/200 İlkİlk ... 99149189195196197198199200 SonSon
1000 sonuçtan 991 ile 995 arası

Konu: Kadın - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    904

Aldığı Beğeni: 1,513

Bahsedilme
    5 Mesaj

Standart Cevap: Kadın - Bölüm Yorumları

Bir kadının resmen kuması ile sabah kahvaltısını dizi yapmışlar. İzlemiyorum ama üzüldüm bir kadının böyle bir durumda olmasına. Adam iki karısını da aynı çatı altında sokmuş kardeş kardeş oturuyorlar resmen. Yani izlemedim ama az önce fragmanı gördüm sabah kahvaltısı var.

Hani bilmiyorum yanlış düşünüyorum belki ama bir kadın olarak öyle bir duruma düşeceğime ölürüm daha iyi derdim herhalde. Yani ne kadar kötü bir hal bu duruma razı edebilir ki bir kadını. Kusura bakmayın ama o çocukların da öyle bi ortamda ne kadar sağlıklı oldukları tartışılır diye düşünüyorum.

Hani töre dizilerinde doğuda olur gözüyle bakıyoruz bu olaylara ama sanırım dizi İstanbulun göbeğinde geçen bir hikaye. Onların belki pek söz hakkı yok ama bence bu dizideki kadının söz hakkı olması gerekir.

Bir de adam diğer adamın kim olduğu hesabını soruyor ya pes diyor insan. İnsan önce kendine bakmalı. Ama bahar da dediğim gibi madem rahatsız çeksin gitsin. Bence ölecekse de onuru ile ölsün. Çocuklar da güya kendi babalarının başka çocukları ile güle oynaya aynı çatı altında yaşayacaklarsa onlarda ölebilir. Ne kadar kötü bir çözümdür güya canlarını koruyorlar ama bulundukları durum daha trajik. Bence başrol kadın inisiyatif almalı çocuklar için..
    Sevgili kalbim. Neden hala apartman boşluğunun gün ışığı görmeyen penceresinde kuş sesleri beklersin

2. Beğenenler;
    darko (30-01-19), zorlu ikili (31-01-19)

Durum:
    darko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    özgürlük
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    135

Aldığı Beğeni: 225

Bahsedilme
    0 Mesaj

Sarp'ın çocukları ondan çıkmayacak demiştim o yöne gidiyor.Kesin ikizler tüp bebek yöntemiyle gelmiştirler dünyaya,Sarp'a da senden diye yutturmuşlar yapacaklar hikayeyi.
    Bir adam,2 kadın ve 4 çocuk aynı evde saçmalığına girmek bile istemiyorum.Hangi kadın böyle bir durumu kabul eder Allah aşkına.Güya Bahar da çok gururlu bir insan çocukları için katlanıyormuş sadece.Sarp ben Pırıl'ı sevmiyorum desin boynuna atlamaya hazır.Arif'i gene umutlandırıp hayal kırıklığına uğratmasa bari.Fragman da Sarp'a bıçak doğrultuyor ya iki bölüm sonra gene Sarp aşkı tutar.

Dizi de güzel tek şey Arif,ceyda,Enver dede ve Hatice kaldı..ceyda'nın hayal sahnesi harikaydı bence herkes ne mutluydu ama sonu hüsranla bitti.Enver,hatice,Arif ve Ceyda üzerinden gitse keşke hikaye.Bahar ve çocuklarını bile görmek istemiyorum artık.

Sarp geçen hafta kaldığı yerden devam edip gram üzüntü duymadı yine.Bölüm sonu zıp zıp çekirge gibi zıpladı.Ay adam bahar'ın rüyasında bile hesap sorarken çekilmiyordu canlısı ondan bin kat beter.Kendi 2 kadını aynı eve atmış Arif kim diye hesap soruyor.Bence Arif de Bahar'ın yanına gelsin,Sarp ve 2 karısı,Bahar'ın ex nişanlısı Arif hepsi bir arada gayet yaşayabilir.
    Bu kadar millet şu gelinen durumdan şikayet edip duruyor ama reytinglerin maşallahı var.şu an kesinlikle o reytingleri hak etmiyorlar.
    Konu darko tarafından (30-01-19 Saat 23:07 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    zorlu ikili (31-01-19)

Durum:
    refran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İç Dünyam..
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    16

Aldığı Beğeni: 25

Bahsedilme
    1 Mesaj

Güçlü, kendi ayakları üstünde duran, 2 çocuğunu şartlarının el verdiği ölçüde en iyi şekilde yetiştirmeye çalışan o gururlu “KADIN“ın hikayesi mi bu ?!
    Hep toparlayacak ümidiyle beklediğim, 1. sezonu hatrına sabrettiğim, olmaz, yok artık bu kadarını da yazmazlar dediğim her şey fazlasıyla gerçekleşiyor.
    Neyi, nasıl lanse ettiklerinin farkında mı bu insanlar ?
    Geçen hafta küçücük çocukların ağzından söyletilen saçmalıklar bu bölüm rezalet seviyesine ulaştı.
    Anne babamı öp, orda yatalım-burda beraber uyuyalım derken aştık iyice babam nerde yatacak, hangi karısıyla uyusun aşamasına vardık !
    Zaten tıkıldılar bir eve. Neyi bekledikleri, ne kadar kalmak zorunda(!) oldukları belli değil, Sarp efendinin bu saçmalıktan kurtulmak için ne yaptığı belli değil.
    Sahi çok merak ediyorum plan ne ?
    Nezir kendiliğinden vaz mı geçecek çok uğraştım yeter bu kadar deyip ?
    Ya da ölecek de onu mu bekliyorsun ?
    Yurtdışına mı kaçacaksınız ?
    Yoksa ömrünün sonuna kadar iki aileyi de kaçak hayatlara mı mahkum ederek yaşamak plan?
    Polise de gidemem diyor zaten.
    Olay nedir yani ben mi kaçırdım senarist mi yazmayı unuttu ?

Sarpa eskiden her söylenene inanan, basiretsiz, aciz ve oldukça talihsiz biri falan diyebiliyordum bunlara rağmen ailesini çok seviyordu. Başrol bir karakterden beklenmeyen pek çok kusuru vardı belki ama dizilerin aksine gerçekte insanlar mükemmel değildir zaten. Sarp çoğu zaman ilgimi bile çekmiyordu. Hatalarını da gerçekliğine veriyordum, ölmekten korkuyordu mesela. Tıpkı hikayenin gerçekliği gibi.. Baharın hayatına yeniden yön verebilmesi gibi. Hayatına başka insanları alabilmesi gibi. Ortada suç-suçlu olmadan istenmeden yaşanmak zorunda kalınan şeylerin insanları değiştirmesi gibi gerçek.
    Ama bu sezon izlediklerimden sonra kurgulanan karakterin bunların üstünde mükemmel(!) niteliklerde olduğunu görmüş oldum.
    Yeni karısına “Sen benim en iyi dostumsun“ ya da “Şartlar uygun olsa Bahara dönerdim“ diyebiliyor hala onunla yaşamaya devam ederken.
    Yeni karısı-eski karısı-kendi ve tüm çocukları aynı evde yaşamak zorunda(!) kalabiliyor mesela bu karakterin.
    Karşı odasında hala çok sevdiğini iddia ettiği eski karısı varken yeni karısıyla oğluyla uyumaya çekilebiliyor.
    Yelize üzülmek falan.. Lütfen. Öyle işte olabiliyor böyle şeyler ! Hayat yani normal de mi !

Tüm bu olanlardan sonra Bahar nasıl olur da unutabilir bu olanları artık imkansız derdim ama o tarafta çok daha büyük bir rezalet yaşanıyor.
    Sarp ve Pırılla aynı evde kalabilmesi kabul edilebilir değil. Yani başka bir çözüm bulmaya çalışmadılar bile. Hadi zorlayalım çocukların hayati tehlikesi vs diye ama..
    Sırf çocukları mutsuz olmasın diye katlanmadığı saçmalık kalmadı Baharın. Güya fedakarlık bunun adı.
    Bir şey söyleyeyim mi ? Mutlu olmak-mutlu etmek için her yol mübah değildir !
    Hayatta doğrular vardır yanlışlar vardır ya hani ! Çocuklara da bunu öğretmeliyiz di mi.

Fragmandan ben de memnun olmadım. Bahardan yine hiçbir şey anlayamıyorum. Sarpın canını yakmak istediği için mi böyle davranıyor kestiremiyorum. Sevmiyorsan arama şu adamı, umut verip mahvetme yine. Arifin kendi yoluna bakabilmesini çok isterdim ama adamın aşkı her bölüm Mecnuna daha bi yaklaşıyor. Ben mutlu olmasam da olur o mutlu olsun yeter de dedi. Ah be Arif.. Şu hikayede kalbi kırıldığına en üzüldüğüm karakter.

Hikayenin öte tarafında Yelizin gidişinin güzel yansıtıldığını düşünüyorum.
    Ceydanın Vay şarkısı eşliğinde kurduğu hayal sahnesi ve sonrası.. Ceydanın acısını mimiklerinde, sesinin değişmesinde gördüm, sonuna kadar hissettim. Bir de bunca acının üstüne birden Emreyle karşılaşması dengesini alt üst etti.
    Cenaze sahnesinde gencecik bir kadının, bir annenin, bir dostun ölümünün soğukluğuna, geride kalan masum çocukların gözyaşlarına inat hayatın hala ve hala devam ettiğini o güzel şarkıyla beraber gördük.
    Ama koca 2 bölüme yaymasalarmış keşke.
    Olaylar çok yavaş ilerliyor. Bahar gelecek bölüm hala o evde.
    Bu saçmalık değişene kadar diziyi izlememeye karar verdim. Hele ki Bahar ve Sarp arasındakileri hala romantize edenler var.
    Yaşadığımız çağda bile böyle olayların normal olmadığını anlatmaya çalışmak bile yordu. Gurur, onur, ahlak.. Tanıdık geldi mi?

6. Beğenenler;
    bhr94 (31-01-19), nemoo (31-01-19), zorlu ikili (31-01-19)

Durum:
    siyah-beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 38

Bahsedilme
    0 Mesaj

Sunu farkettim ki Sarp ve eşleri ve çocukları olmadan da dizi izlenecek..Sirin"e bile katlanabilirim garip,saçma Cesmeli ailesini izlemektense.
    Ceyda ve Emir hikayesini çok merak ediyorum...Emir"in ailesinde Bahar"ın hastalığını yaşayan biri var ,Arda belki çözüm olacak.
    Arif"in Ceyda ,Enver beye desteğini izlemek güzel.
    Tamam diziler mesaj vermek zoru da değil ama güzel şeyler oluyordu eskiden.İşçilerin yardımlaşmaları,pazar yerinde kaybolan çocuklara dikkat edilmesi,Jale"nin Musa'nın hikayesi,hayat kadını bile olsa kadına şiddet olamaz,psikolojik sorunlar yaşayanların doktora gereksinimleri filan..Çok şeyler vardı.Şimdi ne var" Aman da çocuklar mutlu olsun aman".Anneleriyle nişanlanan Arif"e yaptıkları tiplerin onda birini Pırıl"a gostermeyen çocuklar....
    Ayrıca Pırıl artık gözüme kötü bir kadın olarak gelmiyor.Tamam mücadele ediş tarzı yanlış ama onun da insani bir sınırı var.Mesela Bahar ve çocukların kaçırılacağını Pırıl haber vermiş.Ayrıca bence o bir şekilde mağdur Sarp tarafından hem de.Hangi kadın bu şekilde aşağılanmayı hakeder?Eskiden tekrarını bile izlerken bir kezi bile izlemek keyif vermiyor.
    Keşke dizi fabrika ayarlarına dönse Sarp dahil.

8. Beğenenler;
    zorlu ikili (31-01-19)

Durum:
    nemoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    .
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    134

Aldığı Beğeni: 186

Bahsedilme
    2 Mesaj

Alıntı darko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sarp'ın çocukları ondan çıkmayacak demiştim o yöne gidiyor.Kesin ikizler tüp bebek yöntemiyle gelmiştirler dünyaya,Sarp'a da senden diye yutturmuşlar yapacaklar hikayeyi.

...

Bu kadar millet şu gelinen durumdan şikayet edip duruyor ama reytinglerin maşallahı var.şu an kesinlikle o reytingleri hak etmiyorlar.
    Fragmanda Bahar'ın ettiği tüp bebek cümlesinden sonra ben de aynı şeyi düşündüm. Ama bu o kadar gereksiz bir detay ki gülmeden de edemiyorum hayır Pırıl tüp bebek yöntemiyle hamile kaldıysa bile ne değişir yani? O çocuklar yine Sarp'ın çocukları değil mi sonuçta? Çocuğa tüp bebek yöntemiyle sahip olunması bize bir evlilik hakkında ne söyleyebilir ki? Sarp'la Pırıl onca sene beraber yaşamışlar, evli kalmışlar, çocuk sahibi olma gibi büyük bir sorumluluğun altına girmişler ama o çocuğa/çocuklara tüp bebek yöntemiyle sahip olmuşlarsa eğer, Sarp eski karısına dönebilir öyle mi? Sarp'la Pırıl aynı yatakta yatıyordu, hatta Sarp'ın hortladığını gördüğümüz ilk bölümde Sarp kabuslarından uyandığında yataktan, Pırıl'ı öpmeden kalkmıyordu. Şimdi böyle bir çift o çocuklara, şu veya bu nedenden dolayı, tüp bebek yöntemiyle sahip olmuşlarsa bile bu neyi değiştirir ki? Bu ne saçma, ne gereksiz bir detaydır. Kesin buradan yürüyüp bu çocuklar zaten tüp bebek ve dolayısıyla Bahar-Sarp birleşebilir gibi saçma sapan bir sonuca vardı senarist ve şükela ekibi. Yazıklar olsun ya, Sarp'ı aklamak için yazdıkları her detayla daha da çok batıyorlar. Tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olan bir sürü aile var, bu saçma sapan senaryodan ne gibi bir sonuç çıkarmaları gerekiyor onların mesela? Tüp bebekle çocuk sahibi olmuş olmaları evliliklerinin sahte olduğunu mu gösteriyor?

Ratingleri kesinlikle hak etmiyorlar ama zaten değer gören, kıymet verilen her şeyin o noktaya hak etmeden geldiği böyle saçma sapan bir sektörde de tam kendilerine layık sonuçlar alıyorlar aslında.

10. Beğenenler;
    zorlu ikili (31-01-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri