Sayfa 200/200 İlkİlk ... 100150190196197198199200
1000 sonuçtan 996 ile 1,000 arası

Konu: Kadın - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    230

Aldığı Beğeni: 529

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Kadın - Bölüm Yorumları

Pırıl neden başka birinden tüp bebek yapsın ki? Sarp da boşluktaymış zaten ikna olurdu. Hem ne fark eder? Bunca zaman o çocuklara babalık yapmadı mı? Kan bağı olmasa bile ama bu çocuklar benden değil deyip atacak mı kenara? Sarp bir aile kurmuş. Şimdi eski ailesini geri istiyor. Yok öyle. Bahar da kendisine yeni bir aile kuracaktı ama Nisan istemiyor diye vazgeçti. Aslında burada Bahar'ın yaptığı fedakarlık çok gereksiz. Sarp'ın evli olduğunu bilmediği zaman yeniden aile olabileceklerini düşünmüş olabilir buna bir şey diyemem. Arif çocukları, çocuklar Arif'i seviyor. Kocan pardon eski kocan evlenmiş. Neden çocukları ikna etme yoluna gitmiyor kendi mutluluğunu da düşünmüyor? Aslında sadece kendi mutluluğu da değil çocukları bir garip ortamdan da uzaklaştırmış olur. Görüyorlar ki babaları 2 kadınla aynı evde. Anneleri ile ayrı. Başka kadın babalarını çalmış gibi davrandılar ama Sarp Pırıl'ı geri çeviremezdi. O da onun karısı ve çocuklarının annesiydi. Sonuçta bu duruma alıştılar. Arif ile Bahar'a çok daha kolay alışırlar şu saatten sonra. Babaları Pırıl ile aile kurmuş sonuçta. Anneleri de başkasıyla evlenebilir. Görüyorlar ki Arif abileri anne ve babalarının bir araya gelmelerine engel değil. O zaman neden çok sevdikleri Arif abilerinden vazgeçsinler? İsterler tabi Arif abileri de yanlarında olsun. En zor zamanlarında olan kişi Arif. Anneleri ile yakıştırıyorlardı. Yani bence artık Arif Bahar aşkı önünde bir engel kalmadı ve kalmamalı da. Tabi Bahar hanım gerçekten aşıksa. Hala Sarp'a aşıksa ve yeniden onunla olma umudu varsa böyle bir şeye kalkışmasın. Enver ve Hatice gibi birbirlerini seveceklerse bir aile kursunlar. Hikaye yavaş her zamanki gibi. Emre Bahar dönünce işe dönsün demişti. O yüzden birkaç bölüme döner diye düşünüyorum.

Bahar Tarlabaşı'na dönecek ama ne zaman? Ya tehlikenin geçmesini bekleyecekler ya da gerçekler ortaya çıkacak ve Sarp gizlenmek zorunda kalmayacak. He bu demek değil ki Bahar Sarp'a dönecek? O evde yaşadıklarından sonra ve tabi arkadaşı Yeliz'in ölümünü öğrendikten sonra Sarp'ı suçlayacak ve onun kendisinden umudunu kesmesi için Arif ile ilişkisini resmileştirecek. Sarp bu sefer sevdiği kadını başkasıyla görüp üzülecek. Çocukları ile görüşebilecek. Pırıl ile resmi nikah kıyacaklar belki. Çünkü Sarp yıllardır ortada yoktu. Bahar ile evliliği düşmüş olabilir. Düşmediyse boşanma davaları görülür. Bahar evli kalmak istemez. Bahar Arif ile evlenince Sarp da Pırıl'a resmi nikah kıyar. Başkalarıyla evli iki insan olurlar. Buradan da çiftler arasında çatışmalar çıkabilir. Tabi bunlar tahmin. Başka bir yol da izleyebilirler. Bölümlerce kaçak göçek yaşayabilriler.
    Konu elitay88 tarafından (31-01-19 Saat 12:35 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    bhr94 (31-01-19), darko (31-01-19), zorlu ikili (31-01-19)

Durum:
    darko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    özgürlük
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    135

Aldığı Beğeni: 225

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı nemoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fragmanda Bahar'ın ettiği tüp bebek cümlesinden sonra ben de aynı şeyi düşündüm. Ama bu o kadar gereksiz bir detay ki gülmeden de edemiyorum hayır Pırıl tüp bebek yöntemiyle hamile kaldıysa bile ne değişir yani? O çocuklar yine Sarp'ın çocukları değil mi sonuçta? Çocuğa tüp bebek yöntemiyle sahip olunması bize bir evlilik hakkında ne söyleyebilir ki? Sarp'la Pırıl onca sene beraber yaşamışlar, evli kalmışlar, çocuk sahibi olma gibi büyük bir sorumluluğun altına girmişler ama o çocuğa/çocuklara tüp bebek yöntemiyle sahip olmuşlarsa eğer, Sarp eski karısına dönebilir öyle mi? Sarp'la Pırıl aynı yatakta yatıyordu, hatta Sarp'ın hortladığını gördüğümüz ilk bölümde Sarp kabuslarından uyandığında yataktan, Pırıl'ı öpmeden kalkmıyordu. Şimdi böyle bir çift o çocuklara, şu veya bu nedenden dolayı, tüp bebek yöntemiyle sahip olmuşlarsa bile bu neyi değiştirir ki? Bu ne saçma, ne gereksiz bir detaydır. Kesin buradan yürüyüp bu çocuklar zaten tüp bebek ve dolayısıyla Bahar-Sarp birleşebilir gibi saçma sapan bir sonuca vardı senarist ve şükela ekibi. Yazıklar olsun ya, Sarp'ı aklamak için yazdıkları her detayla daha da çok batıyorlar. Tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olan bir sürü aile var, bu saçma sapan senaryodan ne gibi bir sonuç çıkarmaları gerekiyor onların mesela? Tüp bebekle çocuk sahibi olmuş olmaları evliliklerinin sahte olduğunu mu gösteriyor?

Ratingleri kesinlikle hak etmiyorlar ama zaten değer gören, kıymet verilen her şeyin o noktaya hak etmeden geldiği böyle saçma sapan bir sektörde de tam kendilerine layık sonuçlar alıyorlar aslında.
    Fragmanda ki o cümleler ne alaka yani anlamadım tüp bebek mevzusu açmışlar onu konuşuyorlar.Bunlar kesin hikayeyi oraya bağlayacak.Daha önce çocuklar Sarp'ın çıkarılmayacak yazmıştım tüp bebek mevzusu attılar ortaya işte.Valla Sarp efendi Pırıl'a da seni seviyorum bırakmam diyordu eskisini bulunca yenisinin yüzüne bakmaz oldu.Şimdi arada çocuklar ve Pırıl var diye Bahar'ın kendisinden uzak durduğunu düşünüyorsa diyelimki bebekler tüp bebek yada kendisinden çıkmadı gayette sevinir çünkü arada engel kalmıyor.Çocukları ve Pırıl'ı da atar bir kenara bahar bahar diye tutturur.Sarp'ın Pırıl ile evliliğinde yaşananları görmesek adamı Pırıl tarafından zorla hapsedilmiş sanacağız.Bahar ortaya çıkmasaydı hayatım,sevgilim,öpüşmeler havada uçuşacaktı.Bahar'ı görmeden önce Pırıl sevgilisi aşkıydı sonra en iyi arkadaşı dostu oldu artık çocuklar ondan çıkmazsa bana yalan söyledin Pırıl diye bahaneside olur.

Ne yapsınlar etsinler artık şu aynı ev saçmalığına son versinler.Resmen aynı evde iki gurursuz kadın izlettiriyorlar bize.2. fragmanda inşallah Yeliz'in ölümünü öğreniyordur da geri dönüyordur.Nerede Tarlabaşındaki samimiyet nerede bu gayri ahlaki samimiyetsiz villa ortamı.Sarp ve ailesi olamasaydı da yürürdü bu dizi.Ceyda,Arif ,enver dede,Hatice,Şirin ve bahar'ın iş arkadaşlarından gayette diziye konu çıkardı.

Çocuklar babalarının evli ve çocukları olduğunu öğrendi,Yeliz teyzelerinin ölümünün babalarının başındaki belalar yüzünden olduğunu öğrendiklerinde annelerinin Arif abileri ile evlenmesini destekleyebilirler.İlerde bahar ile Arif nikah masasına oturabilir gibi.Çocuklar da Arif abilerini tanıyorlar seviyorlar zaten.Ama işte ben Bahar hanıma güvenmiyorum.Nikah masasına otursa birden sarp sarp diye fırlar gider.Arif'i tekrar umutlandırıp sonra hayal kırıklığına uğratmasınlar.
    Konu darko tarafından (31-01-19 Saat 14:09 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    elitay88 (31-01-19), nemoo (01-02-19), zorlu ikili (31-01-19)

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    103

Aldığı Beğeni: 320

Bahsedilme
    0 Mesaj

Resmen diziyi izlemektense yorumları okumak daha keyifli geliyor. Yazdıklarım elitay88, darko ve nemoo arkadaşlarımızın yazdıklarına da yorum gibi olacak. Tek seferde birkaç alıntı yapmayı öğrenemediğim için bu şekilde yazayım dedim. :)

İkizlerin Sarp'tan olduğunu düşünüyorum. Pırıl, Sarp'ı severken ve kendisi de bir eş olarak görülürken neden bir başkası ile birlikte olsun? Kaldı ki çocukların normal yolla ya da tüp bebek ile olmasının hiçbir önemi yok. Bu ne evlilik ile ilgili bir şeyi ifade eder ne de çocuklarla ilgili. İster normal yolla ister tüp bebekle olmuş olsun, o çocuklar Sarp’ın çocukları. Yani tüp bebek demek, çocuk farklı birinden demek değil ki. Bambaşka bir şey o. Orada Bahar'ın söylediği de güya misilleme aslında. Ama bence saçma, yersiz bir laftan fazlası değil. Orada öyle bir cümle kuracağına "Ben sana Pırıl için hesap soruyor muyum? Çünkü beni ilgilendirmez." dese çok daha uygun ve mantıklı olurdu. Diğer türlü kurduğu cümle ağzına da yakışmamış. Ayrıca şunu da ekleyeyim, isterse ikizler Sarp'tan olmasın, bu yaşananları değiştirir mi? Sarp ve Pırıl evliymiş, gerçek bir evlilik. Burada Bahar için engel ikizler mi? Eğer öyleyse zaten Bahar'a edecek lafım yok. Gitsin Sarp’ına kavuşsun, ailesi ile birleşsinler de kurtulalım. Dizinin adı ile tamamen zıt bir hikaye de anlatmış olurlar. Zaten Sarp-Bahar kavuşmasını isteyenlerin ileri sürdüğü birkaç gerekçe var ki aklıma mantığıma sığmıyor. Birincisi; ikizler Sarp’tan değilmiş. Ne önemi var? Bu başka biri ile bir evlilik yaşadığı gerçeğini değiştirmez. Saçma. İkincisi; Sarp, Bahar’ın çocuklarının babasıymış, bir aile olmalıymışlar. Böyle bir şey olabilir mi, nasıl bir düşünce bu? Bir sürü yanlış adım at, hatalar yap, ama çocuklarının babasısın diye kadınla beraber olmanda sıkıntı görülmesin. Nasıl bir mantık bu? Üçüncüsü; Sarp, Bahar’ın ilk aşkıymış. Yani? Her insan ilk aşık olduğu kişiyle mi hayatına devam eder? İlk aşık olunan insan, her zaman doğru kişi midir? Ya da Bahar Arif ile geç karşılaştı diye Arif’in sevgisi hor görülüp yaşadıkları görmezden mi gelinecek?

Çocukların Arif ile Bahar’ın birlikte olma isteğine karşı bakış açılarının değişmesi konusunda elitay88tarafından yazılanlar doğru. Ama, bu çocuklar Doruk ve Nisan ise onlar Pırıl’ı kabul eder, Arif’i etmez. Öyle de tutarsız yazılıyorlar. Ama mantık doğru. Pırıl’ı kabul eden ve anne ile babalarının tekrar beraber olma ihtimali olmadığını anlayan çocuklar Arif ile annelerinin evlilik isteğini geri çevirmemeli. Hatta önceki bölümlerdeki çocuklar bu duruma sevinirdi bile, ama artık eskisi gibi tutarlı yazılan karakterler izlemiyoruz; Arif, Ceyda, Hatice ve Enver dışında. Şirin bile bir tuhaf.

Sarp Bahar’dan kolay vazgeçmeyecek deniliyordu. Sarp’ın Arif’i öğrenmesinden sonra ben de rahat bırakacağını düşünmüyorum, Sarp'ta öyle bir ifade göremedim. Bayağı can sıkacak anlaşılan.
    Konu bhr94 tarafından (31-01-19 Saat 19:12 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    elitay88 (31-01-19), nemoo (01-02-19), zorlu ikili (31-01-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    230

Aldığı Beğeni: 529

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı bhr94 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resmen diziyi izlemektense yorumları okumak daha keyifli geliyor. Yazdıklarım elitay88, darko ve nemoo arkadaşlarımızın yazdıklarına da yorum gibi olacak. Tek seferde birkaç alıntı yapmayı öğrenemediğim için bu şekilde yazayım dedim. :)

İkizlerin Sarp'tan olduğunu düşünüyorum. Pırıl, Sarp'ı severken ve kendisi de bir eş olarak görülürken neden bir başkası ile birlikte olsun? Kaldı ki çocukların normal yolla ya da tüp bebek ile olmasının hiçbir önemi yok. Bu ne evlilik ile ilgili bir şeyi ifade eder ne de çocuklarla ilgili. İster normal yolla ister tüp bebekle olmuş olsun, o çocuklar Sarp’ın çocukları. Yani tüp bebek demek, çocuk farklı birinden demek değil ki. Bambaşka bir şey o. Orada Bahar'ın söylediği de güya misilleme aslında. Ama bence saçma, yersiz bir laftan fazlası değil. Orada öyle bir cümle kuracağına "Ben sana Pırıl için hesap soruyor muyum? Çünkü beni ilgilendirmez." dese çok daha uygun ve mantıklı olurdu. Diğer türlü kurduğu cümle ağzına da yakışmamış. Ayrıca şunu da ekleyeyim, isterse ikizler Sarp'tan olmasın, bu yaşananları değiştirir mi? Sarp ve Pırıl evliymiş, gerçek bir evlilik. Burada Bahar için engel ikizler mi? Eğer öyleyse zaten Bahar'a edecek lafım yok. Gitsin Sarp’ına kavuşsun, ailesi ile birleşsinler de kurtulalım. Dizinin adı ile tamamen zıt bir hikaye de anlatmış olurlar. Zaten Sarp-Bahar kavuşmasını isteyenlerin ileri sürdüğü birkaç gerekçe var ki aklıma mantığıma sığmıyor. Birincisi; ikizler Sarp’tan değilmiş. Ne önemi var? Bu başka biri ile bir evlilik yaşadığı gerçeğini değiştirmez. Saçma. İkincisi; Sarp, Bahar’ın çocuklarının babasıymış, bir aile olmalıymışlar. Böyle bir şey olabilir mi, nasıl bir düşünce bu? Bir sürü yanlış adım at, hatalar yap, ama çocuklarının babasısın diye kadınla beraber olmanda sıkıntı görülmesin. Nasıl bir mantık bu? Üçüncüsü; Sarp, Bahar’ın ilk aşkıymış. Yani? Her insan ilk aşık olduğu kişiyle mi hayatına devam eder? İlk aşık olunan insan, her zaman doğru kişi midir? Ya da Bahar Arif ile geç karşılaştı diye Arif’in sevgisi hor görülüp yaşadıkları görmezden mi gelinecek?

Çocukların Arif ile Bahar’ın birlikte olma isteğine karşı bakış açılarının değişmesi konusunda elitay88tarafından yazılanlar doğru. Ama, bu çocuklar Doruk ve Nisan ise onlar Pırıl’ı kabul eder, Arif’i etmez. Öyle de tutarsız yazılıyorlar. Ama mantık doğru. Pırıl’ı kabul eden ve anne ile babalarının tekrar beraber olma ihtimali olmadığını anlayan çocuklar Arif ile annelerinin evlilik isteğini geri çevirmemeli. Hatta önceki bölümlerdeki çocuklar bu duruma sevinirdi bile, ama artık eskisi gibi tutarlı yazılan karakterler izlemiyoruz; Arif, Ceyda, Hatice ve Enver dışında. Şirin bile bir tuhaf.

Sarp Bahar’dan kolay vazgeçmeyecek deniliyordu. Sarp’ın Arif’i öğrenmesinden sonra ben de rahat bırakacağını düşünmüyorum, Sarp'ta öyle bir ifade göremedim. Bayağı can sıkacak anlaşılan.
    Tüp bebek başkasından bebek sahibi olduğu anlamına gelmez. Sadece Pırıl bebek için Sarp'ı ikna edemediyse başka birinden tüp bebek sahibi olmuş olabilir. Bu da pek mantıklı değil doğrusu. Sonuçta o zaman Bahar ve çocukları ölmüş olarak biliyorlardı. Gayet öpüşmeli karı koca ilişkileri vardı sezon başlarında. Ben şunu demek istedim Arif ile Nisan ve Doruk arasında kan bağı yok ama gönül bağı var. Arif başka kadına aşık olsa bile kendisine baba diyen, kendisinin de çocukları olarak bildiği Nisan ve Doruk'u veya birlikte ebeveyn olarak zaman geçirdiği ve yanında büyüyen çocukları bir kenara atar mı? Sarp da atmamalı. Çocuklarının hepsi aynı şekilde değerli. Nisan ve Doruk büyük olduğu için onları düşünmüş olmalı.

Çocuklar babaları hayattayken Arif'i baba olarak kabul etmek istemediler. Haklılar. Yalnız öğrendikleri gerçekler ışığında düşünceleri değişebilir. Pırıl ile tanıştılar. İkiz kardeşleriyle tanıştılar. Şimdi ne istiyorlar? Arif abilerini. Yani Arif&Bahar ilişkisi çocuklar açısından daha kabul edilebilir noktada. Bahar çocuklarına babalarını hiçbir zaman kötülemedi. Şirin ile birlikte olup kendisini aldattığını düşününce bile. Şirin'i bile kötülemedi. Lakin çocuklara iyilik yapmış olmuyor gerçekleri saklayarak. Ben Şirin teyzenizi sevmiyorum, onunla anlaşamıyorum ve onun sizi kötü etkilediğini düşünüyorum. Lütfen Şirin teyzenizle yakınlık kurmayın diyebilmeli. Babanız iyi bir insan ama peşindeki belalar nedeniyle burada saklanıyoruz. Tehlike geçene kadar buradayız. O yüzden çok dikkatli olun. Habersiz bir yere gitmeyin. Çocuklara tehlikeden bahsetseydi mesela belki Nisan babanızın arkadaşıyız diye gelen adama inanmayacaktı. Tamam çocuk olarak yine inanabilirdi ama tehlikeden bihaber. Her şey toz pembe diyerek çocukları korumuş olmuyor. Arif ile ayrılarak sorunu çözmüş olmuyor. Kendisini cezalandırmış oluyor. Çünkü orta yol bulmayı tercih edebilirdi. Yol arkadaşı olacak birini bulmuş. Yolda bıraktı. Hala bir çıkış var bence. Tabi Bahar ne istediğini bilmeli öncelikle. Bütün olaylar durulduktan sonra Bahar bir seçim yapacaktır. Sarp Bahar için mücadele edebilir ta ki Bahar Arif ile ilişkisini resmileştirene kadar. Ceyda Bahar'ın düğün makyajını yapacaktır bir gün. Nedense bana sezon finali olabilir gibi geldi. Dizi bir sezon daha devam eder diye tahmin diyorum. Yorumuma son verirken herkese iyi yorumlar diliyorum.
    Konu elitay88 tarafından (31-01-19 Saat 19:57 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    bhr94 (31-01-19)

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    103

Aldığı Beğeni: 320

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüp bebek başkasından bebek sahibi olduğu anlamına gelmez. Sadece Pırıl bebek için Sarp'ı ikna edemediyse başka birinden tüp bebek sahibi olmuş olabilir. Bu da pek mantıklı değil doğrusu. Sonuçta o zaman Bahar ve çocukları ölmüş olarak biliyorlardı. Gayet öpüşmeli karı koca ilişkileri vardı sezon başlarında. Ben şunu demek istedim Arif ile Nisan ve Doruk arasında kan bağı yok ama gönül bağı var. Arif başka kadına aşık olsa bile kendisine baba diyen, kendisinin de çocukları olarak bildiği Nisan ve Doruk'u veya birlikte ebeveyn olarak zaman geçirdiği ve yanında büyüyen çocukları bir kenara atar mı? Sarp da atmamalı. Çocuklarının hepsi aynı şekilde değerli. Nisan ve Doruk büyük olduğu için onları düşünmüş olmalı.

Çocuklar babaları hayattayken Arif'i baba olarak kabul etmek istemediler. Haklılar. Yalnız öğrendikleri gerçekler ışığında düşünceleri değişebilir. Pırıl ile tanıştılar. İkiz kardeşleriyle tanıştılar. Şimdi ne istiyorlar? Arif abilerini. Yani Arif&Bahar ilişkisi çocuklar açısından daha kabul edilebilir noktada. Bahar çocuklarına babalarını hiçbir zaman kötülemedi. Şirin ile birlikte olup kendisini aldattığını düşününce bile. Şirin'i bile kötülemedi. Lakin çocuklara iyilik yapmış olmuyor gerçekleri saklayarak. Ben Şirin teyzenizi sevmiyorum, onunla anlaşamıyorum ve onun sizi kötü etkilediğini düşünüyorum. Lütfen Şirin teyzenizle yakınlık kurmayın diyebilmeli. Babanız iyi bir insan ama peşindeki belalar nedeniyle burada saklanıyoruz. Tehlike geçene kadar buradayız. O yüzden çok dikkatli olun. Habersiz bir yere gitmeyin. Çocuklara tehlikeden bahsetseydi mesela belki Nisan babanızın arkadaşıyız diye gelen adama inanmayacaktı. Tamam çocuk olarak yine inanabilirdi ama tehlikeden bihaber. Her şey toz pembe diyerek çocukları korumuş olmuyor. Arif ile ayrılarak sorunu çözmüş olmuyor. Kendisini cezalandırmış oluyor. Çünkü orta yol bulmayı tercih edebilirdi. Yol arkadaşı olacak birini bulmuş. Yolda bıraktı. Hala bir çıkış var bence. Tabi Bahar ne istediğini bilmeli öncelikle. Bütün olaylar durulduktan sonra Bahar bir seçim yapacaktır. Sarp Bahar için mücadele edebilir ta ki Bahar Arif ile ilişkisini resmileştirene kadar. Ceyda Bahar'ın düğün makyajını yapacaktır bir gün. Nedense bana sezon finali olabilir gibi geldi. Dizi bir sezon daha devam eder diye tahmin diyorum. Yorumuma son verirken herkese iyi yorumlar diliyorum.
    Aslında sizin yorumunuzun tüp bebek mevzusu değil de Arif ve Bahar ilişkisi kısmına yorum yazdım. Tabi pek anlaşılır olamadım. Yorumunuza katılıyordum, hala katılıyorum. Diğer arkadaşlarınkine de katılıyorum, zaten bu bölüm hakkında güzel, mantıklı yorumlar yapılmış. Keyifle okudum.

Siz yazmıştınız yanılmıyorsam, yanlış olmasın; hikayede Enver ve Bahar gibi kan bağı olmadığı halde baba-kızdan farkı olmayan iki karakter var. Dolayısıyla bu bile Arif-Bahar ilişkisi için bir örnek gibi geliyor bana. Enver ve Bahar arasındaki bağ öyle güzel ki çocukların yalnızca Sarp ile mutlu olmak zorunda olmadıklarını gözler önüne seriyor. Burada demek istediğim Sarp ile çocuklar görüşmesin değil, Arif de onlara ikinci bir baba olacaktır, hatta oldu bile. Bunu söylemek istiyorum.

Bahar'ın her şeyi çocuklardan saklaması beni de çok rahatsız ediyor. Sadece gerçekleri saklamıyor, her dediklerini yapmaya çalışıyor. Belki de maddi olarak onlara veremediklerini bu şekilde telafi etmeye çalışıyor; ama doğru yapmıyor. Sırf Nisan istemedi diye Arif ile yollarını ayırması çok yanlış bir hareketti mesela. Arif'in çocuklara da kendisine de iyi geleceği aşikar. Oturup güzelce anlatıp sizin de dediğiniz gibi bir orta yol bulmalıydı. Bu yüzden Bahar, Arif ile ilişkisi konusunda hiç fedakarlık göstermedi diyorum. Hiç uğraş vermedi birlikte olabilmek için. Şimdi Bahar'ın yapması gereken oturup çocuklarla sakin bir şekilde babaları ile bir hayat kurmasının mümkün olmadığını anlatmak. Çünkü Doruk hala bunu anlamış gibi görünmüyor. Ben de dizinin sonunun Bahar ve Arif şeklinde biteceğini düşünüyorum. Ama bunu izlerken de Bahar'ın Arif'e karşı gerçekten bir şeyler hissettiğine inanmak istiyorum. Yoksa Arif'in Bahar'a verdiği yüzüğün hala duruyor olması ve Ceyda'nın hayalinde Bahar'ın parmağında olarak görmemiz, Bahar'ın Arif'in verdiği kolyeyi takıyor olması, Sarp'ın ilk bölümlerde Bahar'ı başkasına aşık olarak gördüğü rüya, ikili için yazılan o kadar sahne bana da ikisi sonunda mutlu olacak dedirtiyor. Ama bunu Bahar cephesinde de daha doyurucu olarak izlemek isterim.

Ben de iyi yorumlar diliyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri