Sayfa 5/39 İlkİlk 12345678915 ... SonSon
193 sonuçtan 21 ile 25 arası

Konu: Kadın - Bölüm Yorumları

Durum:
    siyah-beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 38

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Kadın - Bölüm Yorumları

Ayrıca..
    Piril'i kötü bulmuyorum.Gece yarısi yatağına gelen bir çocukla güzel güzel sohbet eden biri bana kötü gelmiyor..Hatta sempatik bile buluyorum.
    Ayrıca...
    Senarist unutabilir ama ben unutmadım , Şirin'i Sarp'a söyleyerek Bahar'in hayatını kurtaran o...Ilık onun sayesinde bulundu gibi...
    Ayrıca...
    Çocukları kacirtmaya teşebbüs eden Pırıl mi hatırlamıyorum ama bunu yapan babasıydı galiba...
    Ayrıca...
    Gene Bahar'ın ve cocuklarin kacirilacagini Sarp'a haber veren Piril...
    Ay diziye bakın o kaçırıyor, bu kaçırıyor..
    Ayrıca..
    Metodları yanlış ama Piril'in Sarp'a rağmen ailesini kurtarmaya calismasi anlaşılabilir
    Ayrıca...
    Bahar'in Pırıl'dan daha dik duruşlu olduğunu söyleyemiyorum son bolumlerdeki ki haline bakarsak.
    Ayrıca...
    Bahar bu kadar silahli adamların ve silahların oldugu bir ortamdaki çocuklarınin psikolojisini kahvaltılarla, kıymalı patateslerle mi korumayi düşünüyor?
    Ayrıca ...
    Bence hikaye tıkandı...

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    104

Aldığı Beğeni: 323

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı siyah-beyaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca..
    Piril'i kötü bulmuyorum.Gece yarısi yatağına gelen bir çocukla güzel güzel sohbet eden biri bana kötü gelmiyor..Hatta sempatik bile buluyorum.
    Ayrıca...
    Senarist unutabilir ama ben unutmadım , Şirin'i Sarp'a söyleyerek Bahar'in hayatını kurtaran o...Ilık onun sayesinde bulundu gibi...
    Ayrıca...
    Çocukları kacirtmaya teşebbüs eden Pırıl mi hatırlamıyorum ama bunu yapan babasıydı galiba...
    Ayrıca...
    Gene Bahar'ın ve cocuklarin kacirilacagini Sarp'a haber veren Piril...
    Ay diziye bakın o kaçırıyor, bu kaçırıyor..
    Ayrıca..
    Metodları yanlış ama Piril'in Sarp'a rağmen ailesini kurtarmaya calismasi anlaşılabilir
    Ayrıca...
    Bahar'in Pırıl'dan daha dik duruşlu olduğunu söyleyemiyorum son bolumlerdeki ki haline bakarsak.
    Ayrıca...
    Bahar bu kadar silahli adamların ve silahların oldugu bir ortamdaki çocuklarınin psikolojisini kahvaltılarla, kıymalı patateslerle mi korumayi düşünüyor?
    Ayrıca ...
    Bence hikaye tıkandı...
    Bir şey söyleyeyim mi; ben Pırıl'ı neredeyse seviyorum bile. Bu kadın birara böyle değildi sanki, Şirin'in kötü tekliflerini reddetmişti. Ama bir yerden sonra onun da tepesi attı herhalde, Sarp'ın yan etkileri olsa gerek. Senarist ben olsam Pırıl'ı Sarp'ın peşinde koşturan bir karakter olarak yazmazdım. Hikayenin devamı için ille de Pırıl ile Bahar arasında bir çatışma olması gerekiyorsa da bunun Sarp'ın çocuklara babalık yapması hususunda olması çok daha iyi olurdu. Malum, Bahar tarafından kabul edilse ikizlere sırtını dönüp gidebilecek kadar umarsız bir Sarp izliyoruz. Pırıl çocuklarının babasız büyümemesi, Sarp'ın babalık vazifelerini yerine getirmesi için uğraş verseydi. Sarp'ı kim elinde tutabilecek savaşı hiç hoş değil ve rahatsız edici.

Pırıl, her bölüm Sarp tarafından azarlanan, görmezden gelinen bir karakter oldu çıktı. Sanki Sarp her bölüm, bu kez neyi bahane etsem de Pırıl'a kızsam diye düşünüyor. Pırıl bir yerde psikolojik şiddet bile görüyor gibi. İsmi kadın olan bir dizide hiçbir kadının bu durumda bulunmasını istemiyorum.

Bölüm yorumumda da demiştim, Pırıl'ın her şeyden uzak ve en içten halini Doruk ile konuşmasında gördük bence. Çocuklara karşı en ufak bir kini yok. İster istemez ufak da olsa içinde bir çekememezlik oluşabilirdi, ama Pırıl çocuklara karşı oldukça iyi ve samimi davranıyor. Her sorularına sabırla ve yumuşak bir şekilde cevap veriyor. Bu tavrı da izleyici olarak benim hoşuma gitti.

3. Beğenenler;
    elitay88 (10-02-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    232

Aldığı Beğeni: 532

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bu kaçak göçek hayatları ne zaman son bulacak? Nisan'ın okulu var. Bahar hiç mi düşünmüyor? Arif gel bizi al dese Arif de onları güvenli bir köye götürür. Pırıl'dan yardım istesin. Bıktım dağ evindeki iki eşli hayattan. Bahar Tarlabaşı'na dönsün. Yeterince vakit geçirdi Sarp ve Pırıl ile. Arada Nisan ve Doruk evlerine gider. Orada görüşürler. Bu bölüm gelişmeler olsun bari dizide biraz. Kaçak hayatları son bulsun. Çocuklar eski düzenlerine dönsün. Bahar ve Arif ilişkisi ciddi bir yola girsin. Gerçek bir nişan izleyelim.
    Konu elitay88 tarafından (10-02-19 Saat 19:34 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    104

Aldığı Beğeni: 323

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kaçak göçek hayatları ne zaman son bulacak? Nisan'ın okulu var. Bahar hiç mi düşünmüyor? Arif gel bizi al dese Arif de onları güvenli bir köye götürür. Pırıl'dan yardım istesin. Bıktım dağ evindeki iki eşli hayattan. Bahar Tarlabaşı'na dönsün. Yeterince vakit geçirdi Sarp ve Pırıl ile. Arada Nisan ve Doruk evlerine gider. Orada görüşürler. Bu bölüm gelişmeler olsun bari dizide biraz. Kaçak hayatları son bulsun. Çocuklar eski düzenlerine dönsün. Bahar ve Arif ilişkisi ciddi bir yola girsin. Gerçek bir nişan izleyelim.
    Çekimler hala saklandıkları evde devam ediyor. Yeliz'in ölümünü öğrenmesi bile Bahar'ı evine geri dönmeye ikna edememiş anlaşılan. Ben Bahar hışımla geri döner derken o ,işler ciddi demek ki diye mi düşündü kim bilir. Her şey beklenir artık. Hayır, çoğunluk da bıktı zaten o evde yaşamalarından. Senaryo gram ilerlemiyor orada kaldıkları süre boyunca.

EKLEME: Şaka gibi, ikizler sahiden Sarp'ın çocukları değilmiş. Özette öyle yazıyor. Ben o kadar da olmaz derken senaryo yokuş aşağı gitmeye devam ediyor. Sarp'ı aklamak, masum göstermek için hikaye mantıksız bir şekilde ilerliyor. Hoş, çocukların Sarp'tan olmaması hiçbir şeyi değiştirmez ama, senarist için değiştiriyor demek ki. Ben demiştim demek için diyeceğim, Emre'nin kuzeni Arif için hikayeye dahil edildi. Çünkü senaristin kafasında Sarp-Bahar şeklinde bir son olduğunu düşünüyorum. Peki sorarlar adama, o zaman neden birinci sezondaki onca sahneyi izledik. Niye Arif'e ince, etkileyici sahneler yazıldı? Sarp-Bahar ikilisi bize ne gibi bir mesaj veriyor? Bu hikaye nereye gidiyor? Bu ne saçmalık? Özeti okuyana kadar hep Arif, Bahar'a kavuşur diyordum. Hikayede verilen birçok mesaj, ikili arasında yaşananlar, buradan bir arkadaşın dediği gibi Arif'in annesinin yüzüğünü geri alması gibi bir detay bile senaristin Arif'i mutlu sona kavuşturacağını simgeliyordu bana. Bahar karakterini sevmiyor ve çok kızıyordum, ama yine de hikayenin sonunu tahmin ettiğimi sanmam diziyi izletiyordu. Ama şu özet, haftalardır Bahar saçma sapan bir şekilde Sarp ile kalması filan, boşa bekleme, senaristlerin niyetleri farklı dedirtti bana. Yine de kim ne derse desin, o çocukların Sarp'tan olmaması Bahar cephesinde hiçbir şeyi değiştirmemeli! Bahar'ı takıntılı bir aşık gibi yaptığınız yeter. Yine de diyorum ki umarım yanılıyorumdır.
    Konu bhr94 tarafından (11-02-19 Saat 12:16 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    darko (12-02-19), nemoo (11-02-19)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    232

Aldığı Beğeni: 532

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı bhr94 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çekimler hala saklandıkları evde devam ediyor. Yeliz'in ölümünü öğrenmesi bile Bahar'ı evine geri dönmeye ikna edememiş anlaşılan. Ben Bahar hışımla geri döner derken o ,işler ciddi demek ki diye mi düşündü kim bilir. Her şey beklenir artık. Hayır, çoğunluk da bıktı zaten o evde yaşamalarından. Senaryo gram ilerlemiyor orada kaldıkları süre boyunca.

EKLEME: Şaka gibi, ikizler sahiden Sarp'ın çocukları değilmiş. Özette öyle yazıyor. Ben o kadar da olmaz derken senaryo yokuş aşağı gitmeye devam ediyor. Sarp'ı aklamak, masum göstermek için hikaye mantıksız bir şekilde ilerliyor. Hoş, çocukların Sarp'tan olmaması hiçbir şeyi değiştirmez ama, senarist için değiştiriyor demek ki. Ben demiştim demek için diyeceğim, Emre'nin kuzeni Arif için hikayeye dahil edildi. Çünkü senaristin kafasında Sarp-Bahar şeklinde bir son olduğunu düşünüyorum. Peki sorarlar adama, o zaman neden birinci sezondaki onca sahneyi izledik. Niye Arif'e ince, etkileyici sahneler yazıldı? Sarp-Bahar ikilisi bize ne gibi bir mesaj veriyor? Bu hikaye nereye gidiyor? Bu ne saçmalık? Özeti okuyana kadar hep Arif, Bahar'a kavuşur diyordum. Hikayede verilen birçok mesaj, ikili arasında yaşananlar, buradan bir arkadaşın dediği gibi Arif'in annesinin yüzüğünü geri alması gibi bir detay bile senaristin Arif'i mutlu sona kavuşturacağını simgeliyordu bana. Bahar karakterini sevmiyor ve çok kızıyordum, ama yine de hikayenin sonunu tahmin ettiğimi sanmam diziyi izletiyordu. Ama şu özet, haftalardır Bahar saçma sapan bir şekilde Sarp ile kalması filan, boşa bekleme, senaristlerin niyetleri farklı dedirtti bana. Yine de kim ne derse desin, o çocukların Sarp'tan olmaması Bahar cephesinde hiçbir şeyi değiştirmemeli! Bahar'ı takıntılı bir aşık gibi yaptığınız yeter. Yine de diyorum ki umarım yanılıyorumdır.
    Çocuklar Sarp'tan değilmiş diye Sarp'a mı dönecek Bahar? Evlenmiş, hayatına birisini almış. Onu nasıl yok edecek? Aramamış ailesini uzaktan kumandayla aratmış. Düşüncesizce davranışlarını nasıl açıklayacak? Ya hadi hepsini geçelim Arif ile yaşadıkları yalan mıydı? Aşk dediğin karşılıklı beğeniden ibaret değil ki. Birlikte mücadele demek. Güvenmek demek. Uzak bile olsa arada bağ olması demek. Bahar onca zaman neden evlenmedi? Kimseye başka gözle bakmadı? Arif ile yavaş yavaş tanıdılar birbirleri ve aşık oldular. Bağ kurdular. Telefonda sevgilisiyle konuşan Bahar dostça mı konuşuyordu yani? Sezon başı Pırıl ile öpüşen Sarp dostça mı öpüşüyordu? Bahane ve kılıf uydurmaya gerek yok. İkisi de birbirini öldü bildi ve yoluna biri tek diğeri evlenerek devam etti. Bahar yıllar sonra birine bir şey hissetti ki evlenme teklifini kabul etti. Nisan dedi ayrıldı. Çocukların babası diye Sarp ile olmak zorunda değil. Aşk olarak da Arif ile aşkı daha ilgi çekici. Sarp çocuklarıyla mutlu olsun ama Bahar kimi seviyorsa onunla mutlu olsun. Sarp'a aşıksa da Arif'i umutlandırmasın. Arif'in Bahar aşkı güzel zaten.

8. Beğenenler;
    nemoo (11-02-19)

Sayfa 5/39 İlkİlk 12345678915 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 32 kullanıcı var. (2 üye ve 30 konuk)

1. bhr94,
  2. zorlu ikili

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri