Sayfa 157/157 İlkİlk ... 57107147153154155156157
785 sonuçtan 781 ile 785 arası

Konu: Kalp Ağrısı (Atv)

Durum:
    .: AsYa :. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    GökceBahadir
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Cesaretle ilgili olabilir mi sizce Zeyno'nun durumu? Hasan'in temsil ettigi o monotonluktan, dinginliktan, garanticilikten uzak ne varsa, Zeyno'yu inanilmaz bir sekilde cekiyor, Hasan'a asik oluyor ama yapamiyor iste, o can alici adimi atamiyor, atmaktan kaciniyor ve atmamasina ragmen sonunda hic bir sey eskisi gibi olmuyor. Hasan, onu degistiriyor... Öyle bir arada kalma hali ki bu, askini kalbine gömüp vazgecmekten cok daha aci sanki. Her yani acabalarla dolu gibi. Hasan'a mi gitseydim? Gitmemekle dogru mu yaptim? Peki ben nasil mutlu olacagim simdi?
    Tamamen sacmalamis olabilirim. Aklimdan geceni yazmak istedim sadece. Bu baslik altinda yeni mesajlar görmek cok güzel, hala özlüyorum o firtinali zamanlarimizi

Durum:
    ipekaziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Konular
    1191
    Verdiği Beğeni
    174

Aldığı Beğeni: 744

Bahsedilme
    26 Mesaj

Cesaretle ilgili olduğunu ben pek zannetmiyorum

Çünkü Zeyno aslında çok cesur...hatta gözü kara bir kadın

ben hâlâ ve ısrarla Zeyno'nun ne Azize'yi, ne de Saffet'i bu kadar büyük ve bu kadar çok üzebilmeyi göze alamamış olduğunu düşünüyorum

Azize'nin kendini öldürmüş olması bile Azize'nin zayıf kimliğinin en büyük sembolüdür kanımca

Şayet Azize , Hasan kendisini (Zeyno gittikten sonra dahi) terk ettiğinde kendini öldürebiliyorduysa, normal şartlarda çok daha kolay kıyardı canına

ve kendini öldürmüş bir Azize'nin gölgesinde nasıl ve ne kadar mutlu olabilirlerdi Hasan ve Zeyno?

Durum:
    parlakzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı .: AsYa :. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle bir arada kalma hali ki bu, askini kalbine gömüp vazgecmekten cok daha aci sanki. Her yani acabalarla dolu gibi.
    Asya'cim demissin ya arada kalma diye, bu bana hep "Araf'ta kalma"yi cagristirir. Ne cennet'e gidebilmis ne cehenneme... Ama isin ilginc yani, ne cennet belli burda ne de cehennem... Cennet; Hasanin kollarinin arasinda Azizenin olumune sebep oldugunu bilmek mi?, Saffet'in yaninda sakin ve huzurlu gorunen bir hayat yasayip nasil bir hayati iskaladigini bilmek mi? Ama arada kalinca hem Hasan'dan hem Azize'den, hem Saffet'ten oldu Zeyno...

Alıntı ipekaziz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ve kendini öldürmüş bir Azize'nin gölgesinde nasıl ve ne kadar mutlu olabilirlerdi Hasan ve Zeyno?
    Olamazdi tabi, ne mutlulugu... Ama diyorum ya, zaten Zeyno icin mutlulugun ihtimali Hasan onu islik calarken izlemeye basladiginda, kendine 'kim bu?' diye sordugunda, daha Azizeyle baglantisindan bi-haberken elini tutmak icin mazeretler urettiginde bitmisti. Azize kendini oldurmese, bu olaylarin hicbiri olmasa, Hasan carcabuk pes etse, Zeyno Saffetle evlenip Azize-Hasan hikayesini izlese, mutlu mu olacakti... Yok, olmayacakti. Ortama ask girdikten sonra, insanin derdi 'onunla olursam mutlu olurum' olmuyor ki zaten, 'onsuz duramiyorum, onsuz olamiyorum, ellerimin, gozlerimin, bedenimin onun yaninda olmasina ihtiyacim var' oluyor.

Hani hep diyorum ya, bana Zeyno arada Azize olmasa bile Hasanla olamayacak gibi gelir. Belki de kitabin etkisi (ki dizi kitaptan bircok acidan farkliydi) Zeynonun kitapta bir yerlerde aklindan "arada Azize ve Saffetin olmamasi, Hasanla ikisinin uzaklarda yasiyor olmasi" gecer. Belki imkansizliktan, belki de kendini avutmak icin bu dusunceyi silkeler atar. Olmaz diye... Ben de bu yuzden belki de, Zeyno ve Hasanin bir gelecege beraber acilmalarina korkuyla bakarim.

Aklima, Azize ve Saffetin olmadigi bir dunyada (ya da en azindan Azizenin kendini oldurmedigi bir dunya diyelim) ufacik bir evi bir ask yuvasina donduren bir cift gelir once. Butun dunyaya, gecmislerine, kendilerinden beklentilere kulak tikarlar, hayir, tikamazlar bile. Cunku onlarin nefesleri disindaki hersey bir ugultuda kaybolur. Haftalar, aylar sonra bir gun bir sey olur. Zeyno kizar, Hasan bagirir, Zeyno arkasindan birseyler firlatir. Ardindan once barisir sonra sevisirler, veya once sevisir sonra barisirlar, bilemiyorum. Sonra bir gun yine bir sey olur, bu sefer onlar barismadan veya sevismeden once Hasan kapiyi carpar gider. Kendini deniz kenarinda, veya arkadasinin teknesinde bulur. Denizi ne kadar ozledigini anlar belki, burada kisili kalisina verir huysuzlugunu. Zeynoysa bir bugu altindaymis gibi gelen Hasandan onceki hayatini ozler; isini, Zekiyi, Azizeyi, Saffeti, Saffetle Casablanca izlemeyi... Hasan geri geldiginde ve yeniden baristiklarinda, Zeynoya teknede yasamayi veya beraberce denize donmeyi teklif eder. Zeyno kiyamaz belki, kabul eder. Ve Hasanin yaninda olmadigi her saniye biraktiklarini tekrar tekrar ozler, her seferinde Hasani bu ozlemden sorumlu gorur. Bir gun, sakin bir konusmanin ardindan (en kotusu de bu sakin konusmalardir, gozunu seveyim kavganin) bir de uzaktan denemeye karar verirler. Ayni anda hem hayatlarini hem asklarini var etmeye calisirlar. Yurur belki de, her kavustuklarinda onlarca gunu bir gune sigdirarak butun sevismelerini ve kavgalarini bir gunde yaparak ileri sarilmis bir ask yasarlar belki. Sonra da yine hayatlarina donerler, yeniden ozlemek yeniden yaralanmak icin. Kimbilir, bir gun belki de 'olmuyor' derler. Cunku bir baskasiyla, bir baskasinin koydugu engelle mucadele etmek kolaydir; zor olan hic bir engel yokken, tek engel senken devam etmektir. iste ben bundan korkuyorum; aradaki o askin-o firtinanin dinmesinden, kaniksanmasindan, ezberlenmesinden... Hem de bu kadar sahsina munhasir, tutkulu, ozgurluklerine duskun olduklari icin; ellerinde ne kadar benzin varsa o atesin uzerine doymayacakmis gibi dokup harlayip sonra tuketecekleri icin...

PS: Biraz uzun yazmisim sanirim, kusura bakmayin. Nedense hicbir baslikta boyle kafa utulemiyorum. Ozlemisim burayi vesselam :)

Durum:
    ipekaziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Konular
    1191
    Verdiği Beğeni
    174

Aldığı Beğeni: 744

Bahsedilme
    26 Mesaj

12.bölüm sanırım...Hasan, Azize'den bebek haberini alıyor, hızlandırılmış evlilik hazırlıkları...nikah günü...gelincik seçimi vs...vs...

ama Hasan her adımda Zeyno'yu hayalliyor...misal Azize gelinlik seçerken, Hasan Zeyno'nun Saffet'le evlenmek üzere olduğu dönemde bir mağazada gelinlik denediği anı hatırlıyor falan

sonra daral geliyor Hasan'a ve Azize'yi gelinlikçide bırakıp atıyor kendini sokaklara

ve ilk iş telefona sarılıp Zeyno'yu arıyor
    adresini ver sana mektup yazıcam diyor

Zeyno duyamadığımız sesiyle bir iki mırın kırın sonunda pes ediyor

adresi alan Hasan ise oturup, hiç okuyamadığımız, ne yazdığını hiç bilmediğimiz bir mektup döşeniyor Zeyno'ya

ben hep o mektubu hayalledim..hep neler yazabileceği hakkında tahminler yürüttüm...ve hep mutlu sona bağladım bizimkileri

evet, o esnada, Hasan o mektubu yazarken henüz Azize intihar etmemişti, ama, yine de , bence Zeyno ve Hasan bir araya gelip o travmayı da atlattılar, Azize'nin vicdanlarına "haksızca" yüklediği o azabı hafiflettiler, yaralarını sarıp, bir araya geldiler diye hayal ettim, ediyorum, edeceğim

sahi sizce HAsan o mektuba neler yazmış olabilir?

Durum:
    parlakzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı ipekaziz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

sahi sizce Hasan o mektuba neler yazmış olabilir?

Benim tahminim bir kelime:
    "Degmez mi?"

Ben de bunu diyorum iste, onlari asklari icin aci cekerken, cabalarken, dunyayi bir yana birakmaya calisirken gormek, hayal etmek o kadar lezzetli ki... Ya gecerse bu azizim, ya dinerse, ya sonerse...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri