Sayfa 1/157 123451151101 ... SonSon
785 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Kalp Ağrısı (Atv)

Durum:
    parlakzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Kalp Ağrısı (Atv)

Alıntı gial Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya biraz daha hareket katılırsa süper olur Hasan Zeyno ilişkisinin başlayacağı bölümü dört gözle bekliyorum itirafların ilk öpücüğün gelceği bölümü iple çekiyorum Azize ve Zeyno arkadaşlıı çok güzel
    Arkadaşlıkları Hasanla sınanıyor arkadaşlıklarının bozulmaması dostluklarının sağlam temeli olduunun kanıtlıyo Zeyno arkadaşı için hayatının aşkını elinin tersiyle iticek ama keşke Zeyno Hasan sonsuza kadar beraber olsaydı
    Haklisin, biz de son bir haftadir ayni seyi soyluyoruz. Diyorum ya, artik gitsin Zeyno Yesilkoye:)

Dun aksam Kalp agrisi romaninin devami olan romani bir kez daha okudum... Icim ciz etti. Bu iki romanin boyle bir etkisi var iste. Bir de, Zeynonun ve Hasanin bu olaylar icindeki degisimi o kada vurucu ki...

Neyse, bugun cok guzel bir yorum gordum, Oylum Yilmaz tarafindan yapilmis. Bazi parcalarini paylasmadan edemedim:

"Romanlarında otobiyografik özelliklerin çok yoğun olduğunu bildiğimiz Halide Edip, Kalp Ağrısı yayımlandığında tam kırk yaşındadır. Savaşın, hayatın ve aşkın içinden yana yana geçmiş, her şey bir yana insan hayatını belirleyen, kaderini çizen şeyin en derinindeki kalp ağrısı olduğunu tüm varlığıyla kavramıştır. En mühimi de kalp ağrısı denen şeyin öyle çok fazla dillendirilip ortaya saçılmaması gerektiğini düşünüp daha sonraki eserlerinde böylesi bir aşk hikayesine yer vermeyecek olmasıdır; Selim İleri’nin de dediği gibi “aşk üzerine söyleyeceklerinin tümünü, sanki bu sızılı eserde söylemiş; sonra bir aşk kırgını gibi susmayı tercih etmiştir”. Kim bilir, Kalp Ağrısı’nın tüm yoğunluğu, hazinliği, ağırlığı belki de onun bu tercihinden ileri gelir.
    .
    .

.
    Halide Edip, modernleşme yolunda ilerleyen öncü-aydın kadının erkekler tarafından mutsuz edilmeye mahkum olduğunu çok iyi bilir. Onu toplumsal hayata sokan, hayran olduğu babası çok eşlidir, çok sevdiği ilk kocası ise yazarı sık sık aldatmış, onun üzerine ikinci bir eş almak istediği için de evlilikleri bitmiştir.
    .
    .
    .
    Bir grup genç aydının bireysel hikayelerine odaklansa da arka planda 1900’lerin ilk çeyreğindeki İstanbul, bu yılların halet-i ruhiyesi, toplumsal yaşayışı anlatılır Kalp Ağrısı’nda. Yazar Boğaz’ın suları, Yeşilköy’ün sahili ve Erenköy’deki köşkün bahçesi gibi birkaç istisna dışında hemen hemen hiç dış mekan tasviri vermez; merkezinde yanan bir sobanın bulunduğu odalar, genç kız dertlerinin paylaşıldığı karşılıklı yataklar, roman kişilerinin karşılıklı söyleştiği verandalar ve taraçalar... Yazara göre kalp ağrısının derinliklerinde zamanın ve mekanın ince tortularından başka bir şey yok gibidir.
    "

Durum:
    dnzdefnedevrim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bölüm resimleri için teşekkürler eymen_gonca.

Yeni bölümden önce erken bir saatte tekrar ya da yine kolaj verilse çok iyi olur. Tekrarları da geç saatte verince geniş bir kitleye ulaşmıyor.

Diziyle ve oyuncularla ilgili gruplar:

Kalp Ağrısı
    http://www.dizifilm.com/forum/group.php?groupid=8726

Sarp Levendoğlu
    http://www.dizifilm.com/forum/group.php?groupid=3045

Polat Bilgin
    http://www.dizifilm.com/forum/group.php?groupid=6332

Durum:
    Figüran
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Sesli fragmanin zamani gelmistir, derim ben:) Hareketli ve vurucu bir sesli fragmana ihtiyac var kesinlikle. Gorurseniz yazin mutlaka, bilgisayar basinda olacagim her zamanki gibi.

Bir de bugun tekrar bolumu verirler zannetmistim, vermiyorlarmis. Ama kesinlikle erken bir saatte tekrara ihtiyac var. Gecenin korunde insanlar ne izlediklerini anlamiyor.

Durum:
    erennn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Bilecik
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    165

Aldığı Beğeni: 104

Bahsedilme
    0 Mesaj

parlaklazz verdiğin bilgiler için sağol canım.Ben spoileri açtım okudum kendi isteğimle öğrenmek istedim :img-hyste

Okuduğuma şaşırmadım desem yalan olur açıktan yorum yapmak istemiyorum şaşırdım:icon_whis

Bence de sesli fragmanımız gelsin artık:happy0064

Durum:
    Figüran
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı erennn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    parlaklazz verdiğin bilgiler için sağol canım.Ben spoileri açtım okudum kendi isteğimle öğrenmek istedim :img-hyste

Okuduğuma şaşırmadım desem yalan olur açıktan yorum yapmak istemiyorum şaşırdım:icon_whis

Bence de sesli fragmanımız gelsin artık:happy0064
    Erennn'cim, bende daha ne spoilerlar var bir bilsen:) Kendimi zor tutuyorum.

Sevgili senaristler, siz de kendinizi tutmayin nolur. Kalp agrisinin olayi, suprizi bitmez. Halide Edip, asktan ve savastan ogrendigi herseyi dokmus ortaya. Yazin gitsin!

Sayfa 1/157 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri