Alıntı Rafadan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Öncelikle çok geçmiş olsun inşallah bir an önce şifa bulursunuz.

Şimdi siz yazınca dank etti. Evet bu süreçte Selim Eylül'le konuşmuş ve böylece dolaylı da olsa Eylül'ün Ali'yi reddetmesini sağlamış olabilir. Arkası dönükken söylediği "Lütfen bir daha karşıma çıkmayın." cümlesinden sonra Ali biraz bekleyip sonra Eylül'ün aslında ne demek istedigini anlamışçasına gülümseyerek tekrar koşuyor peşinden. Bu da duygularına bir isim koyduğunu kanıtı zaten.

O "On yıl filan çektim bu acıyı." repliğini sadece biz seyirciler duyduk sanirim Gökhan orada doğaçlama mi yaptı nedir

Film olayında Eylül film değilmiş diye bozulmadı bence. Esmanin gazına gelip rezil oldugunu düşündü ki bu yüzden kendine kizdi o değil de Ali'yi yolcu ederken de adamın el sallaması bitmeden kapıyı kapattı çat diye müthiş bir duygu yoğunluğundan sonra adamla aynı ortamda daha fazla kalmaya dayanamadı Eylül. Çok hoş bir sahneydi. Tabi Ali'nin kapı kapanırkenki gülüşü de

İnsanlarin bir oyuncuyu daha çok sevip birini ona daha çok yakıştırmalarını anlayabilirim. Ama sosyal medyada Oğuz diye tutturan çoğu kişinin bunu biraz da Gokhan'a duydukları antipatiden dolayı yaptığını düşünüyorum. Ama başrolleri belli, hikayesi belli bir dizide bu tarz söylemler can sıkıcı oluyor. "Ya Oğuz çok tatli, Eylül keşke onunla olsa." dense bir nbze anlayabilirim ama bazı cümleler var ki çok irrite ediyor beni. Bir örnek mesela sosyal medyadan:"Ogey istiyoruz artık yeter, bıktık saçma Ali Asaf Eylül sahnelerinden!!!" İşte bu tarz yorumlar art niyet içerir. Bu çok açık. Umarım rayından çıkmadan, insani yönlerimizi bize hatırlatan, küçük şeylere gülümseten çizgisiyle devam eder dizimiz.

Ayrıca tekrardan çok geçmiş olsun sevgili asir
Cok tesekkür ederim. :love01:Insallah, zira yazin gribi hic cekilmiyor.:865323
Ali - Selim konusmasinda Selim Eylül`ü taniyordu.. „Onu yanliz birakma“ dediginde „Eylül`ü mü“ diye soruyor.. O konusmanin öncesinde bir konusma daha var ki Eylül`ün adini biliyor. Sonrasinda da olma ihtimali cok yüksek. Ali önce evden sonra okuldan ayrildi. Üzerinden baya zaman gecmis olmasi gerekiyor ki babaanne ameliyat olsun, ölsün, defnedilsin… Bu sürede de Selim ise dahil olup Ali amerikaya gidecek diye, Eylül`le kontaga girmis, Ali`nin asik oldugunu ögrenince de Eylül`ü onunla görüsmemeye ikna etmis diye düsünüyorum. :img-wink:

Hapishane sahnesinde ikiside duygularinin farkina vardi ama isim koymalari sizinde dediginiz gibi son karsilasmalarinda oldu. :img-in_lo
Bence de büyük ihtimalle aci biberi yiyip ask acisindan daha aci oldugunu görünce spontane bir tepkiydi Gökhan`dan.:img-hyste Seyircilerin icinde de bir siz, bir ben, bir de bir kac kisi duymus, cogu kisi fark etmemis bile. Gitti güzelim sahne… Hala ayni düsüncedeyim. Keske Selim ve Eylül duymus olsaydi ve yüz ifadelerini görseydik… Bircok ihtimale cevap verebilecek bir sahne olurdu bana göre.. Bosa harcandi..:whistle2

Esma`nin gazi olsada birlikte film izleme fikri hosuna gitmisti. Biraz hayal kirikligi sezdim ben. O yüzden bozuldugunu düsündüm. Ali ile zaman gecirmekten, Ali`nin ilgisinden cok mutlu olan, yüzü gülen bir Eylül var… Heyecanlaniyor, eli ayagina dolaniyor. O yüzden kaciyor. O bir an önce yollama cabasi, kapiyi suratina kapatmasi hep Ali`ye ve duygularina yenik düsmekten korkmasi :img-in_lo

Bende anlarim sadece begenme, yakistirma ise. Bazilari ipin ucunu kacirip sevgili olun, evlenin diye diretiyor. Evli oyunculara bosan diye baski yapiyor, bunlar yetmiyor istedikleri olmayinca küfür hakarete basvuruluyor.. Olabilir benimde bir kez izledigim dizide basrolleri birbirine yakistirmadigim olmustu ama kimseye keske su olsaydi bu olsaydi, aa niye bu degil o demedim.. haddim degil… Nihayetinde senaryosu icin izliyorum dizileri. Oyuncular 2. Sirada.. yakissinlar yakismasinlar beni rollerinin hakkini verip vermemeleri, senaryosunun bana uyup uymamasi ilgilendirir.

Dediginiz gibi, yazilanlar normal seyler degil, art niyetli ama daha cok hastalikli… Eylül icin soguk nevale, buzdolabi Ali Asaf ona mi kaldi, Bahar hakediyor Ali`yi, Bahar-Ali olsun diye küfürlü hakaretli yazanlarla, Ogey istiyoruz, Oguz daha cok yakisiyor Eylül`e, burnu büyük Asaf halt etmis diyenler mide bulandirici bir sekilde ölümüne kapisiyor…

Bir insan tanimadigi ve hic taniyamayacagi birini neden ve nasil cok sever ya da antipati duyar bilmiyorum.. Gökhan`i tanimam, ilk bu dizide gördüm. Gayet eli yüzü düzgün rolünü basariyla yapmaya calisan biri… Gercek hayati, nasil bir karakteri oldugu zaten beni ilgilendirmez. Gökhan degil, Ali Asaf izliyorum ve bundan da hoslaniyorum.

Bazen senaristler yogun isteklerle basa cikamayinca ufaktan basliyorlar istenileni yapmaya ya ondan cok korkuyorum. Bende umarim ki basladigi gibi devam eder, egilmeden bükülmeden, kirilmadan…

Alıntı lazuli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Haklısınız yaşı küçük olanlar olmakla birlikte 40lı yaşlarda olanlara bile denk geldim, bu tarz tutturanlara başka dizilerdende. Kendisiyle özdeşletirenler var, yakışıklı/güzel diye var, hiç izlemediği halde bu diziyi karıştırıyım diye destekleyeni var. Her biri başka olay
Senaristler ciddiye almadıktan sonra göze batmıyorlar benim için, bu bölüm Esma'nın o mu bu mu kararsızlığında mesela bu tutturanlara bir taş gibi geldi.
Oyuncuları gerçekte de sevgili olsunlar diye tutturma bana çok çocukca geliyor ama evli olanları bile boşan onla evlen diyenleri bile gördüğüm için
şaşırmıyorum artık bunlara. Oyunculara selfie diye baskı yapılması da çok itici. İçlerinden gelirse atarlar bu kadar basit.

Selim Ali Asaf'ı 10 yıl boyunca yanlış yönlendirdiyse bu konuyu illa ki işleyeceklerdir bence. Dostlukları bitecek ve karşı karşıya gelecekler. Burdan senaristlere hikaye çıkar bayağı. Selim'in Eylül'e ilgisini bu kadar çabuk geçiştirmezler, kullanırlar bunu ilerde. Konu buraya geldiğinde geçmişten sahnelerde izleriz gibi.

Ziyanur'un da öleceğini sanmıyorum ben, Ali Asaf babası ve Eylül arasında kalacaktır. Ali babasınında bu olaylara göz yumduğunu öğrendiğinde Eylül'e söyleyip söylememe arasında kalacak ve söylemeyecek bence

Emin olun o 40li yaslardakiler ergenlerden daha cok ve daha beter… Siz de yazmisssiniz zaten, neler var neler… Sorunun sebebi zaten kendileriyle özdeslestirmeleri… Kendilerini esas kizin/ oglanin yerinde hayal etmeleri, bu yüzden kendilerini tatmin etmek icin o olsun bu olsun, söyle öpüssünler, böyle sevissinler diye diretiyorlar… Allah hayal dünyasinda yasayan, sanalla gercegi ayirt edemeyen, diziyi gercek zannedecek kadar düsünce yoksunu insanlardan korusun hepimizi…:img-wink:
Maalesef bunlara yenik düsen senaristeler oldu, cogunlugun istedigini zannederek…

Cocukluk?? Cok iyi niyetli ve anlayislisiniz… Ben direk ruh hastalari diyorum… Hani mahallelerde olur ya cöpcatan teyzeler, sununla evlen, bak bu kiz güzel, su cocuk yakisikli diye, onlarin, onlari yanlis anlamis cakmalari :img-beee:

Selfi olayi zaten evlere senlik… Yok anlamiyorum, neden ayni iste calisan iki is arkadasi sirf birileri istiyor diye birlikte resim cekip paylasmak zorunda ki?? Bunu doktorlardan, hemsirelerden, mühendislerden, ögretmenlerden, kisacasi baska birlikte calisan meslektaslardan istiyor muyuz da oyunculardan istiyoruz? Ve hangi hakla?? :img-beee:

Bende sanmiyorum Ziyanur`un ölecegini… Ali Asaf mutlaka babasiyla Eylül arasinda kalacaktir, ama Eylülü sececektir, secmelidir.. Bu kadar seven bir adam, haksiz olan babasinin yaninda yer alirsa, susarsa askina olan inanc kaybolur. En azindan benim icin…

İlk bölümü hatırlattı bu sahne

:img-in_lo:img-in_lo:img-eat:

Evet Mehmet en çok sen güldürüyorsun Eylül'ü:img-hyste

:img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste