Toplami 2:30 dakikayi gecmeyen 2fragman, bir kliple 57 sayfa yorum yaptirmislar, trend listelerine girmisler, cok izlenmisler, bunun hakli! Gururunu! Yasiyorlar…. Allah akil fikir versin… Reklamin iyisi kötüsü olmaz dedikleri bu olsa gerek… Millet sövüp sayarken, mantiksizligin dibine vurdunuz diye bas bas bagirirken onlar zafer cigliklarinda…. Dikkat etsinler de bu cikisin inisi tepe üstü cakilma olmasin….

Ilk fragmani izledigimden beridir ayni seyi düsünüyorum daha öncede yazdim. 2. Fragmandan sonra emin gibi oldum… Tanisikliklari Marmaris öncesi, belki ufak capli cikma, flörtlesme filan olmus aralarinda, ama evlilik Marmaris sonrasi gibi… Formalite degil, gercek bir evlilik…

Ali Selim`le konustugunda „ bu sefer duygularima sahip cikacagim“ dediginde, Selim “güzel, sonunda tam olarak ne istedigini bulmus olmana sevindim“ demisti. Eylül odakli bir konusma olsa da gerek Ali`nin yüz ifadesi, gerekse bu cümle bana baska birseyler olabilecegini cagristirmisti.. Simdi gelinen durumda daha mantikli oldu. Ne istedigini tam olarak bilemedigi bir süre-birseyler olmus hayatinda. Bu evlilik mesela…

Düsününce; Eylül, „ seni hayatimda istemiyorum, bir daha karsima cikma, bütün ögrencilerinize böyle mi davranirsiniz Hocam“ demisti, „Hocam“ì vurgulayarak, en son… Ali kendisine bile ögrencisine asik oldugunu itiraf edememisken hemde. Bu sözlerin agirligiyla, egosu, gururu incinmis, ögrencisine asik olmanin altinda ezilmis olarak Amerikaya gittiginde de zaten tanistigi, belki aralarinda birseyler yasanmis Nazli ile karsilasinca, Eylül`ü asmak icin evlenmis olabilir. Olmamistir, yapamamistir, terketmistir. Terk ettikten sonra hamile oldugunu ögrenip, koca olmak icin degil, baba olmak icin dönmüstür. Bir sekilde bebegi kaybetmisler, Nazli`da belki kendisiyle ilgilenmedigi icin, kendisini yok saydigi icin vs. bebeklerini kaybettiklerini öne sürerek Ali`yi suclamistir… Ali`de birine umut vermis olmanin, basaramamanin, hala ögrencisine asik olmanin, unutamamanin verdigi vicdan azabiyla kadina yaptigi haksizligin altinda ezilmistir, hala daha eziliyor… Esi tarafindan cok suclaninca acilarini bile paylasamayacak kadar kacmis gibi Ali… Ayrica, Nazli`nin Eylül`den haberi varmis gibi geldi bana fragmanlarda…

Ali Eylül`e karsi cok vicdan yapti. Simdi sira Eylül`de… Kendisi yüzünden baslayan ve yine kendisi yüzünden biten bir evlilige karsi vicdan yaptirarak Ali`nin yaninda olmasini saglarlarsa sasirmayacagim.. Ondan/Marmaristen öncesinde ya da sonrasinda, hicbir sekilde Eylül`ün bu evliligi yargilama, sorgulama hakki yok. Daha öncede yazdim. Sadece neden yalan söyledigini sorgulayabilir. Ama tanidigimiz Eylül düsünmek icin bile olsa bir süre geri cekilir. Eger Ali`nin yanindaysa o yüzükler takilirsa büyük ihtimalle Ali`ye karsi vicdanen sinanacak, kendini suclu hissedecek…

Ali`nin hoplaya ziplaya, mutlu mesut söyledigi, evlenmedim, bosanmadim, cocukta yok, yalanini „unutmak istedim, hatirlamak istemedim“ gibi sacma bir sebeple kapatamazlar.. Sevgili Itouch yazmisti sanirim „kadin iyi sevisiyordu, onun icin evlendim, bunu da sana söyleyemedim“ demesi, cok daha mantikli ve kabul edilir bir sebep olur benim icin… Kaldi ki görünene göre aci yasanmisliklar olan bir evlilik… Unutulmak istenen, aci dolu yasanmislik öyle güle oynaya inkar edilemez, yalan söylenemez…
Yine diyorum, neden, nasil, ne zaman evlendi umurumda bile degil. 17 bölümdür gösterilen, Ali`ye de hikayeye de olmadi, olmuyor bu evlilik. Üstünede Bay mükemmeli yalanci durumuna soktu. Gözümüzün icine baka baka hem bizi hem Eylül`ü kandiran ve hicbir acik vermeyen bir Ali var su anda... Delirmemek icten degil....:whistle2

Kim yazmisti hatirlamiyorum, forumun hali malum, yorumlara yetismek imkansiz, Ali Eylül`ü ilk gördügünde selam bile vermeden direk "evli misin, sevgilin var mi" diye sormustu... Adam kendi öyle bi halt yediginden, Eylül`den emin olmak istedigi icin sormus meger... Oysa ki ben yillarca hergün karsilasma ve karsilastiklarinda da kavusma umuduyla yasamis, o yüzden ilk onlari sordu diye düsünüyordum, safligima doymayayim... :865323

Eylül`ün zaten haberi varmis olmasi tüy diker bütün sacmaliklara. Önemli olan, Eylül`ün degil, seyircinin bilmesi, süphelenmesi, mantigini cözmesi,kabul edebilecegi birseyler bulmasi ki su ana kadar hickimse basaramadi. Bölümden sonra da basarabilenin cikacagina inanmiyorum…:865323:whistle2