Sayfa 1/12 1234511 ... SonSon
59 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Kanıt: Ateş Üstünde - Bölüm Yorumları

Durum:
    Relax 35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İzmir
    Konular
    11
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Kanıt: Ateş Üstünde - Bölüm Yorumları

Kanıt tekrar başlıyor diye bugün konusunu açacaktım ama tanıtım fragmanı yayınlandı. :)

Oyuncular değişmiş ve konusu da biraz değişmiş.

Oyuncular : Tansel Öngel (Kaan), Ahmet Olgun Sünear (Rüzgar), Başak Güröz (Asya), Gurur Aydoğan (Ömer), Okday Korunan (Enver), Müge Mertson (Melek), Ebru Aytemur (Melis), Mustafa Açılan (Ozan) , Hayati Akbaş (Tolga), Güvenç Selekman (Arif), Öykü Candanadam (Naz), Bennur Duyucu (Kevser), Duygu Şen (Bilge), Dila Uluca (Eylül), Çağatay Atasagun (Savcı)

Site de yazan konusu :

Kaan ve Rüzgar yetimhanede büyüyen iki kardeştir. Geçmişte yaşanan büyük aile dramı ve trajik kaçış hikayesinin sonunda iki kardeş yetimhaneye bırakılır. Kaan beş, Rüzgar iki yaşındayken hayatları tamamen yön değiştirmiş ve birbirlerinden başka tutunacak dalları kalmamıştır. Ancak onlar, aralarındaki sevgiden sımsıcak bir hikaye yaratır; anne-babasız büyümenin zorluklarından sıyrılıp kendilerine bir yön çizerler. Kaan polis olur, Rüzgar ise cinayet hikâyelerini kaleme alan yazar. Biri cinayet bürosunda gerçek katillerin peşine düşerken, diğeri romanlarında hayali karakterlerine cinayet işletip, polisçilik oynar. Ancak Kaan ve Rüzgar’ın dünyası, Ömer’in ortaya çıkışıyla yerle bir olacaktır. Bir zamanlar çocukken arkadaş olan Kaan ve Ömer artık düşmandır. Ve onların düşmanlığının tam ortasında Rüzgar durmaktadır. İkisinin de derdi kardeşidir ve bu, sevgi kadar intikamın da yolunu açacaktır.

Tüm bunlar olurken hayat durmaz elbet. Karakterilerin yanı sıra cinayet masasının sürekli çözmek zorunda olduğu vakalar hiç bilinmeyen insanların hayatını gözler önüne serer. Genç yaşına rağmen birçok cinayeti zekası ve önsezileri ile aydınlatan Baş komiser Kaan, aralarında Tolga, Melis, Arif, Kevser ve Naz’ın yer aldığı çok başarılı bir ekiple çalışmaktadır. Amerika’da eğitim alıp sonradan bu ekibe dahil olan Asya’nın gelişi Kaan’ın tüm çalışma düzenini bozar. Kaan ve Asya, hem kişilik hem de çalışma biçimi olarak taban tabana zıttır. Kaan ile Asya arasında hiç bitmeyecek gibi duran bu didişme aslında gittikçe büyüyecek olan bir aşkın da habercisidir.

Durum:
    hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    123
    Verdiği Beğeni
    43

Aldığı Beğeni: 423

Bahsedilme
    6 Mesaj

Standart Kanıt ateş üstünde-kanal d

KANIT ATEŞ ÜSTÜNDE 12 TEMMUZ SALI BAŞLIYOR.
    Hikaye ve Künye
    Kaan ve Rüzgar yetimhanede büyüyen iki kardeştir. Geçmişte yaşanan büyük aile dramı ve trajik kaçış hikayesinin sonunda iki kardeş yetimhaneye bırakılır. Kaan beş, Rüzgar iki yaşındayken hayatları tamamen yön değiştirmiş ve birbirlerinden başka tutunacak dalları kalmamıştır. Ancak onlar, aralarındaki sevgiden sımsıcak bir hikaye yaratır; anne-babasız büyümenin zorluklarından sıyrılıp kendilerine bir yön çizerler. Kaan polis olur, Rüzgar ise cinayet hikâyelerini kaleme alan yazar. Biri cinayet bürosunda gerçek katillerin peşine düşerken, diğeri romanlarında hayali karakterlerine cinayet işletip, polisçilik oynar. Ancak Kaan ve Rüzgar’ın dünyası, Ömer’in ortaya çıkışıyla yerle bir olacaktır. Bir zamanlar çocukken arkadaş olan Kaan ve Ömer artık düşmandır. Ve onların düşmanlığının tam ortasında Rüzgar durmaktadır. İkisinin de derdi kardeşidir ve bu, sevgi kadar intikamın da yolunu açacaktır.

Tüm bunlar olurken hayat durmaz elbet. Karakterilerin yanı sıra cinayet masasının sürekli çözmek zorunda olduğu vakalar hiç bilinmeyen insanların hayatını gözler önüne serer. Genç yaşına rağmen birçok cinayeti zekası ve önsezileri ile aydınlatan Baş komiser Kaan, aralarında Tolga, Melis, Arif, Kevser ve Naz’ın yer aldığı çok başarılı bir ekiple çalışmaktadır. Amerika’da eğitim alıp sonradan bu ekibe dahil olan Asya’nın gelişi Kaan’ın tüm çalışma düzenini bozar. Kaan ve Asya, hem kişilik hem de çalışma biçimi olarak taban tabana zıttır. Kaan ile Asya arasında hiç bitmeyecek gibi duran bu didişme aslında gittikçe büyüyecek olan bir aşkın da habercisidir.

Yapım
    : ANS / NULOOK

Yapımcılar
    : Abdullah Oğuz / Muzaffer Yıldırım

Yönetmen
    : Abdullah Oğuz

Genel Koordinatör
    : Evren Oğuz

Proje Danışmanı
    : Prof. Dr. Sevil Atasoy

Hikaye : Selin Atasoy
    Senaryo : Ahmet Saatçioğlu, Ayşe Teker Dereköylü, Pınar Erkum
    Uygulayıcı Yapımcı : Mahmut Kayımtu
    Proje Koordinatörü : Gözde Yılmaz
    Görüntü Yönetmeni : Ferhat Uzundağ
    Sanat Yönetmeni : Hasan Doğan
    Oyuncular : Tansel Öngel (Kaan), Ahmet Olgun Sünear (Rüzgar), Başak Güröz (Asya), Gurur Aydoğan (Ömer), Okday Korunan (Enver), Müge Mertson (Melek), Ebru Aytemur (Melis), Mustafa Açılan (Ozan) , Hayati Akbaş (Tolga), Güvenç Selekman (Arif), Öykü Candanadam (Naz), Bennur Duyucu (Kevser), Duygu Şen (Bilge), Dila Uluca (Eylül), Çağatay Atasagun (Savcı)

Durum:
    neyisecelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

önceden kanıtı yan karakterlerin vs. figüran kıvamındaki oyunculuklarına rağmen severek takip ederdim. öncekinde sadece başrollere itina gösteriliyordu diğer karakterler özensizdi umarım bu sefer öyle olmaz daha kaliteli olur amatör olmasın lütfen zira gerçekten ilgi çekici olaylar konular oluyordu :)

Durum:
    GÜL GÜZELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Bursa
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 13

Bahsedilme
    0 Mesaj

Salı günü başlıyoo ve tabiki KANIT hatrına bi şans vericem en azından ilk bölümü izlicem.. Karakterlere alışmak zaman alıcak benim açımdan çünkü konu ve karakterler farklı ama inş tutar ve izleriz çünkü polisiye dizileri seviyorum ve arka sokaklar dışında tutabilicek bi polisiye dizi yok.. Bi zamanlar Kanıt vardı çokda güzel gidiyodu 50yi anca buldu neden hala anlamış değilim dizi gerçekten güzeldi tutulmucak bi dizi değildi izleniyodu neden kıydılar güzelim dizime hala anlamıyorum İnş bunada tam alışmışken veda etmek zorunda kalmam malum konu ve karakterler farklı olunca tutturmasıda mucizeye bakıyoo makalım yeni dizimizde mucizeler ne kadar yanımızda salı akşamı hepberaber görücez :)

Durum:
    Relax 35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İzmir
    Konular
    11
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı GÜL GÜZELİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Salı günü başlıyoo ve tabiki KANIT hatrına bi şans vericem en azından ilk bölümü izlicem.. Karakterlere alışmak zaman alıcak benim açımdan çünkü konu ve karakterler farklı ama inş tutar ve izleriz çünkü polisiye dizileri seviyorum ve arka sokaklar dışında tutabilicek bi polisiye dizi yok.. Bi zamanlar Kanıt vardı çokda güzel gidiyodu 50yi anca buldu neden hala anlamış değilim dizi gerçekten güzeldi tutulmucak bi dizi değildi izleniyodu neden kıydılar güzelim dizime hala anlamıyorum İnş bunada tam alışmışken veda etmek zorunda kalmam malum konu ve karakterler farklı olunca tutturmasıda mucizeye bakıyoo makalım yeni dizimizde mucizeler ne kadar yanımızda salı akşamı hepberaber görücez :)
    Kanıt gerçekten çok güzel bir diziydi hatta CSI : Istanbul gibi birşeydi :)
    Ama işte Türkiye de bu mantıktaki diziler belli bir düzeyde karşılık bulabiliyor çünkü bu halkın hoşlandığı şeylere yahut zeka seviyesine uymuyor. Daha basit daha yapay daha IQ düşük içerikler karşılık bulabiliyor. Dizi bu seviyeye inebilmek için olay örgüsünü en son sevil atasoy anlatmasına rağmen yine çok da karşılık bulmuyordu. Reytingleri çok yüksek değildi ne yazık ki.

Dizinin tekrar başlayacağını aylardır biliyorduk ve sevinmiştim ama CAST komple neredeyse değişmiş. Açıkcası eski kadro yok diye aslında soğudum ama belli de olmaz bende izleyeceğim. Eski kadronun olmaması en azından mevcut kitlesini bile bulamama ihtimali demek neden böyle birşey yapmışlar anlamıyorum.

Zaten daha önce forumda söylemiştim ama tekrar yazayım. Bu dizinin diğer yaz dizilerinden farkı var. Kanal D dizi bittiğinden beri gecenin kör saatleri tekrarlarını veriyorlar (aynı haber öncesi arka sokaklar gibi). İşte bu gecenin kör saattindeki tekrarını izleyen bir kitle oluştu (Örn. Ekşi bakabilirsiniz). Bu tekrarlar bazen normal reyting alırken bazen de çok reyting aldı bugüne kadar. Bazen o kadar çok reyting aldı ki bir takım Prime Time da yayınlanan dizilerden bile daha çok izlendi.

İşte Kanal D bu ilgiyi görerek diziyi tekrar çektirmiş. Anladığım kadarıyla Prime Time da çok karşılık bulmasa bile gecenin köründe defalarca dönen bölümlerinin yerine (insanlar artık kaçıncıya izliyo) bu yeni bölümlerden de tekrarlar gelsin diye çektiriyorlar gibime geliyor.

Bu arada 50 yi anca bulmadı, kanıt 100. bölüm de bitti.

Şimdiden hayırlı olsun.

Sayfa 1/12 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri