Sayfa 1/136 123451151101 ... SonSon
678 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: İclal Aydın (Arşiv)

Durum:
    optik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart İclal Aydın (Arşiv)

Duvara karşı Sibel

Sibel Kekilli’nin ödül aldığı son filmi görmedim henüz.

Neyse ki bu yazının konusu Sibel’in oyunculuk yeteneği değil (her zamanki gibi bu konuyu en sevdiğim sinema yazarı Uygar Şirin’e bırakmaktan yanayım). Bendenizi asıl ilgilendiren, Sibel’in iki kültür arasında cesaretle salınan bir genç kadın olarak sahip olduğu, gözlerinden okunan o enteresan özgüven.

Kendisini şahsen tanımıyorum. Belki iyi bir insandır, belki de değildir (yüzünde iyi insanlara özgü bir ışık var gerçi). Belki dürüsttür, belki de güzel insan Ahmet Hakan standartlarına göre “yapmacık” takılıyordur aslında. Ayrıca, Türk toplumunun kolay kolay bağrına basamayacağı bir özgeçmişi var. Yaşam tarzını beğensek de beğenmesek de herkesin kendi bileceği iş. Zaten yazımızın konusu bunlar da değil.

Yazımızın konusu şu: Bu kızda özgüven var. Türkiye’deki yaşıtlarında pek rastlanmayan türden, icabında gayet mütevazı ve birey olmanın getirdiği bir özgüven. “Ben yaparım” diyor bakışlarıyla: “Çalışırsam başaramayacağım, üstesinden gelemeyeceğim hiçbir şey yok.”

Ona baktıkça Almanya’da ses getiren başka Türkleri de hatırlıyor insan: Fatih Akın, Birol Ünel, Cem Özdemir ya da çok eski arkadaşım İdil Üner gibi (Ah İdil’ciğim, ne alemdesin?)

“Avrupalı olmak” ırkla ya da kanımızın markasıyla değil, kafa yapısıyla ilgili bir şey demek ki. Beni bile bazı meslektaşlarıma “itici” gösteren özgüvenimi Almanya’da geçen yıllarımda edinmiş olduğumu düşünürüm hep. Oradaki eğitim sistemi, iş hayatı ve insan ilişkileri kişinin kendine inancını ve yaratıcılığını beslemeye, onu birey haline getirmeye yönelik. Büyük ve gelişmiş bir ülkenin, bu konumunu devam ettirebilmek için yaratıcı bireylere ihtiyacı var demek ki. Takdir edersiniz ki yaratıcılık da biraz olsun özgüven gerektiriyor.

İki yıl kadar önce Can Dündar’la yaptığı söyleşide şunları söylemiş Sibel: “Film çekimi için 15 yıl sonra ilk kez İstanbul’a geldim. Çok yorucu, fazla stresli, hareketli bir şehirdi. Ezdi beni bu şehir. Bunalıma girdim. Ama rolle beraber ben de büyüdüm, olgunlaştım. Nasıl filmdeki genç kız, olgun bir kadına dönüşüyorsa, ben de onunla aynı yoldan geçtim film boyunca...”

Ona naçiz tavsiyem, “Duvara Karşı” filminde canlandırdığı kızı o kadar da örnek almasın kendisine. Buraların duvarları, özellikle akıllara örülü olanları bazen Berlin’dekinden bile kalındır çünkü. Ona uymaya çalışıp olgunlaşmak isterken bir de bakmış baştaki özgüvenden eser bırakmamışlar yüreğinde. Aman!

2.11.2006 VATAN
    Her şeye rağmen hayat güzeldir..

Durum:
    BeyazGelincik1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    FenerBahçeCumhuriyeti
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Konu Sunrise tarafından (10-05-16 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    _butterfly_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    30
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese Merhabalar....
    Bugün süper,harika,olağansütü bir gündü.kelimelerle anlatılma keisnlikle.. şule'cim ile çok güzel bir gün geçirdikk.... hepinizn bildiği gibi iclal ablamızı gördük.. aman tanrım yok böylee birşey yaa heyecan+merak+bol sorularr laa dolu halimizle.. nelermi yaptık onları anlatacaz tabikdie ama öncesinde İCLAL ABLAMIZIN SİZE BİR SELAMI VAR......

Resİmlerin birazını ekliyorum.... aa sAKın bu kadar olurmu daha devamı var.. hem bizde ne yazıcaklarımzı bir toparlayalım.. o kadar çok yazıcak şey varkii.. neyse... siz resimlere baka durun.. bende hemen anlatmaya başlimm neler OLDU NELER....

iştee iclal ablanın bizi gördüğü an.. hani imza aldıkta aonu bir köşeden izliyordukya.. şulecim sşğolsun hemen yakalıaıd o pozu..
    ah iclal ablaa dedim ben sana ama dimi bırakmayız biz bugün senii.
    ehuehe.. şulee sorma ancm yaa çenemiz bir düştü birr sormayın yane... ay ben tutulurum deidm maa belkide ne biliyormusunuz söylemek isteidğim çok şey olduğu için onları birden söyleme ihitiyacı hissetim bir an.. şule'mde bakıyor bana susanaa bir diye.. ama zaten ben kendim dedimm.. iclal abla kusuraa bakma diyee

iştee özel çalışmlarımzın oldğu cd yi verirkenn...içinde nilgünün çalışmları çoğunlukla... buğra ve hayrini klipleri de var... benimde çalışmalarım var .. öyle yane..zaten elim tiriyor nası verdİyseM cd yii
    Konu Sunrise tarafından (10-05-16 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    _butterfly_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    30
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart 4 KASIMDA İCLAL ABLAMIN İMZA GÜNÜDEYDİK.. ""_butterfly_"_seboist_s"".....ecem_şule...

Söze nasıl başlayacağımı inanın bilmiyorumm...İLK baştaa iştee karlı ,soğuk sinir bir havanın gölgesinde o kadar güzel şey oldukii....sa: tam 14:00'De ordaydık.. hata şulecim benden önce gelmiş de sıraya girmiş.müge ablayıda gördümm...iki aile aileis ordaydı yane.....zaten biz oraya geldğimizde iclal ablamız yoktu... 5 dk sonra iclal abla geldi.. meğersem arkamızdna geçmişde haberimiz yok biz bıcır bıcır konuşuyoruz...bir baktık iclal ablamız.. bizi bir heyecan bastı anlatamam.. kıyafeti çok hoştu..siyahlar çok yakışmış iclal ablamzıa hele şapkasınaa bitimm süperdi.. çok ttalıydııı....
    ecem-şule: ay geldi vallahide geldiii...ay heyecan bastıı
    şule:tama sakin ....aaa heyecan valahi yaa
    ecem: yaa ellerim nası titriyor bakarmısın
    şule: yaa asıl benimkii.. bunee heyecan yaa...
    ecem-şule: ay çok tatlı yaaa..çok şekerr.....
    nese bu konuşmalr böylee devam etti zatenn.. tam sıraa bize geldi küçük bir kız foto çekinmek istiyormuşş....nese işte aldım elime telefonunu ama halimi sormayın ellerim nası titriyor.. yaa ağladım ağlayacam o derecedeyim... iclal ablayaa diyorum yaa ellerimee bakın heyecandan gidecem şimdii.. o da gülüyor tabe.. şule'm de aynı durumda... nese o kızda baybir heyacnlıymış..masadki kitapları devirdii.. (heyecandır ablasıı)..İCLAL ablamzıda olsun olsun dedi işte.. nese sıraa bize geldii.. biz hemen başlaıdk daha doğrusu benim çenem düştüü....ztaen hemen dedik biz forumdan diye.. iclal ablmızda dedi zaten forumu takip ediyoruz.(bir bakışı vardı anlatam çok tatlıydı yaaa..:img-kiss: .). ben pek takip edemiyorum ama tuna takip diyor dedi... özelliiklede youtubedaki videolarınızı izliyoruz dedi.. sizin yazdğınız yorumlar çok dikkatee alınıyor. senaryonun gidişatından büyük rol oynuyrır dedi..(bizde dyaa aaa gerçektenmii hadi yaa ay süperr...).star yönetimide takip ediyormuşş....sonra hazırlamış olduğum daha doğrusu iki aile ailesinin çalışmalrının bulunduğu cd yi verdik.şule'mde imzalatı kitaplları o iclal ablayı öptü bende tuturunnca tabe aa bende istiyorum ya öpmedim ben iclal ablamı diyince bende öptümm..(ay cnm benim yaa :img-kiss: ..hayatımın en güzel anıydı herhal).... vee sonra kitapları imzalatıp resim çektirip ayrıldık ordan.. ama halimiz tam bir komedii..
    nese sonra biz dedik bir kere iclal ablamzıı bırakmayız.. vee bırakmadıkda(şule'm neydi gerekirse 404 oluruz deidk ama galiba aolduk)...bir köşeden iclal ablamızı izleidk.. ama ne izleme yane.... iclal ablamızın koruyucu mellekleri olduk dimi şulecimm.bir kaç laf edenler olduu...icabında öylee cevaplar verdikkii forumdan zaten alışığızz böylee laflaraa hemen cevabını yapıştırdık..ama nee cevapp..kkadın bakakaldı bize.. onların ne deidkleri çok öenmli dğeil açıkcasıı...ne dediğini yazmaıdm bile. önemsizz.

zaten herkes böyle -aa iki ailede oynayan kadın... -aaa iclal aydınn..- resim çekilim.. -ay çok şeker kadın yaa.. -makyajsızda çok güzelmiş...(bizde.. her zmanki hali o bir kere makyajlı makyajsız fark etmiyor.. savunma drumundayız işte).... o oldğumuz yerden fotolar çektik.. ama biz heyacndan bir şeyi unutmuşuz... iki aile aileisinee imza... bir dhaa sırayaa grmek zorundaydık ama sattlerde sonuna yaklaşıyırduk/( yaa inanırmısınız o 2 saat bize 2 dk gibi geldii..zamanın naısl geçtiğini anlamaıdk bile.. .)nese bir daha sıraya gircektikde kim gircek şimdi o sırayaa (aradan girelim deidk ama naplaım yane yaa biz bekleidk önceden girsek ne olurr..nese biraz ah işiitik ama olsunn.. ve sonudna iclal ablamzıla tekrar görük(kadın sıkıldı bizden yaa)..ben susarmıyım yinee susmadım... bu sefer geçmiş olsun diyemeiştik onu dediikk... işte kusura abakma iclla abla heycandan unutmuşuz bunu deidk.. o da güldü filann...AMA ÇOK GÜZEL GÜLÜYOR..YÜZÜNDNE HEP O SICACIK gülümsemesi var.. vee o 2 saat hızlıca akıp geçtii. her güzel şeyin bir sonu oldğu gibi bu da bitii.... .... biz mutlu birşekilde ayrıldık ordan aaa tabi bunun daha diğer imza günü var aa yoksaa diğerimi yada başkaa brşeymi(anladın sen cnm)..
    ben iclal ablama doyamıdm yaa.(şule'mde o durumda)....o kadar şeker o kadar tatlıydıkii...anlatamam keisnlikle...o sıcaık gülümsemesiyee içimizi sıısttı.. gamzeleri zaten görülmeye değerdii...br an olsun bile o yüzndeki gülümsemesi gitmedi.. eda ablamzı neyse iclal ablamzıda öyledyii.. mimikleri,bakışları..hataa "aaaa öylemiiiiiiii" naısldı şulecim ama.... neysee herşey ilee mükemledii..onu o kadar çok seviyoruzki kelimelerlee anlatmaya yetmez demiştim...ki yetmez yane....

şuanda aklıama gelenler bunlardı..inşallah göznüzde az çok canlanmıştır.. resimleri önce ekledimki ordamdan iclal ablamın halinden biraz daha iyi canlansın diye.. sorularınızı sormaya başlayabilirsiniz seve seve yanıtlarnız...

not: resimlerin devamını hemen şimdi ekliyrum.....

Durum:
    _seboist_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İki Aile "köşkümüz"
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

artık sıra bize yaklaşıyodu. Sadece bir küçük kız vardı önümüzde imza alıyodu heycanı çok belliydi ama masanın üstündeki kitapları devirince iyice anladık heycanını ecemle kitapları kaldırmasına yardım ettik... İclal ablada o sırada olsun olsun diyodu kıza... Sonra kız ecemden fotoğraf çekmesini istedi. Allah'ım nasıl bir istektir bu Eceme telefonu verdi Ecem tirtir titriyoeheh nerden açılıyo ya diyede söyleniyo Bende ordan Eceme tamam canım titremeden çek diyorum (ama sonra aynısı benim başıma geliyo orayada gelicem)
    Küçüğün resminide çektikten sonra artık İclal ablayla konuşma sırası bizdeydi. Önce ecem biz dizifilm.comdan ecem ve şule dedi. İclal ablada "öyle mii?" dedi. Ecem belki takip ediyosunuz dedi. İclal abla da benim pek vaktim olmuyo ama takip ediyoruz dedi. Özellikle Tuna abimiz takip ediyormuş Burdanda selamlar ve tabiki tebrikler Nikah varmış üç gün sonra çok sevindim çok güzel bi haber! Tuna abiii bizide çağırırmısın nikaha? İclal Abla davetliniz olsak? Neyse konuya dönüş yapiyim. Kliplerle oluşan cd'yi verdik iclal ablaya İclal abla da hepsini izlediğini ve çok beğendiklerini söyledi. Ayrıca sizin yorumlarınız senaryolarınız star tv tarafından çok dikkate alınıyo dedi. Bende bazen söylediğimiz şeyler gerçekleşince bizde çok mutlu oluyoruz çok hoşumuza gidiyo dedim. Sonra resim çekme sırası bendeydi ecem makinayı bana verdi Ama Aman Allah'ım şimdide benim ellerim titriyodu Buseferde Ecem tamam tamam tireme demeye başladı... İclal ablada bizim şaşkın hallerimize gülüyodu. Çok sempatikti yaa... İmzalarımızı aldıktan sonra İclal ablaya dedimki İclal abla sen dörde kadar burdaymışsın bizde dörde kadar seni burda bekliycez Ecemde Bizden kurtuluşun yok dedi Ve bi köşeye çekildik (daha fazla şey konuşurduk ama arkadan isyan etti insanlar artık) Tabi unuttugum şeyler olmuştur kesin onları ekliycem sonra zaten ecemde yorumunda belirtir.
    Bitişe kadar İclal ablayı köşeden izledik resimlerini çektik. İclal ablada bizim orda oldugumuzu beklediğimizi fark etti... Hatta tam bize bakarken es kaza ama süper bi kaza olarak bi resmini yakaladım Hem İclal ablayı izliyo hemde ecemle sohbet ediyoduk. İclal ablanın bi röportajını izliycez galiba çekim vardı çünkü. Bakalım onuda öğreniriz... Arada baya şeyler gelişti onlarıda yavas yavaş anlatıcam. Mesela bi küçük kız çocuğu geldi annesiyle birllikte. resim çekildi, imza aldı. Çok mutlulardı. İclal ablanın çocuklarıda çok sevdiğini biliyoruz. Düşünün ordaki tabloyu. Ahh keşke Lal'de bi imza günü yapsa onunda başından ayrılmayız minik kelebeğimiz bizim:img-grin2
    İclal ablayı beklerken iki aile ailesi içinde imza alalım dedik. Ama almak pek mümkıün değildi okadar kalabalıktı ki anlatamam (zaten okadar kalabalık olmasaydı bizim sohbet uzarrrr giderdiii. Ona söyliyceğimiz çok şey var) Ama biz yinede bi yolunu bulup sonlara doğru iki aile ailesi adına da bi imza aldık hemde ne imza okadar güzel şeyler yazdı ki iclal ablamız çok sevindik ecemle uçtuk resmen... İki aile ailesi adına imza almaya gittiğimizde biz direk "yine biz " dedik (valla baya bi şirindik sanki dimi ecemcim) Neysee ecem başladı konuşmaya bıdır bıdır susmuyo ben dedim tamam artık bunalttık eheh ecemde sıktık tamam haklısın dedi (o sırada iclal abla cvp vermediğinden böyle düşündük) ama iclal abla aynı zamanda tost yiyodu ve ağzında lokma vardı ehhh tabi bize iki meraklı, heycanlı, panik insan ağzında lokma varmış yemek yiyomuş düşünmeden konuşuyoruz sürekli bide cvp bekliyoruz. Eheh neyse İclal ablada yok çocuklar sıkılmadım ağzımda lokma var oyuzden dedi (tabi biz koptuk ki ne koptuk) Sonra işte o mükemmel imzayı attı ve çok etkileyici sözler yazdı. Gerçekten çok duygulandık. İclal ablayı biraz daha izledik ve ayaklanmasına yakın ayrıldık... (ayrıntılar daha sonra gelicek arkadaşlar bukadarla kurtulmak olmaz)
    Konu _seboist_s tarafından (04-11-06 Saat 22:42 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/136 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)