Sayfa 1/23 1234511 ... SonSon
115 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Yusuf Akgün (Arşiv)

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  crazygirl7500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  30.08.2006
  Yer
  rüyalar aleminde memomla
  Mesajlar
  249
  Konular
  2
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Yusuf Akgün (Arşiv)

  ŞİMDİLERDE SHOW TV DE YAYINLANAN HEPSİ 1 DE KORKUT ROLÜYLE GÖZ DOLDURAN YUSUF AKGÜN HAKKINDAKİ YORUMLARIMIZI BU BAŞLIK ALTINDA TOPLAYAYLIM........

  Yusuf Akgün

  11 Eylul 1984'de Istanbul'da dogdu. Orta ve lise öğretimini Bilge Kagan Lisesinde yaptı. Lisede Shakespeare 'in Bir Yaz Gecesi Rüyasi'nda Lysander roluyle sahneye çıktıi. Provalaıi bitiremeden tiyatrodan kovuldu. Ancak katıldığı bir kaç provada oyunculuğu sevdi ve ertesi yil oynadığı Hababam Sınıfı'nda Akil Hoca roluyle ödul aldı. Liseyi tiyatro sayesinde bitirdi.

  2003 yilinda Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakultesi Tiyatro Bölümü'nü burslu kazandı. 2004 ılında Ortaoyuncularda Ferhan Sensoy'un asistanı olarak çalıştı
  Ilk filmi Balans ve Manevra'ya Engin Cezzar'in tavsiyesiyle dahil oldu.

  21 yaşındaki oyuncu halen Yeditepe Üniversitesinde 'aktör olmak' icin hazırlanıyor.

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  crazygirl7500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  30.08.2006
  Yer
  rüyalar aleminde memomla
  Mesajlar
  249
  Konular
  2
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Balans ve Manevra Yusuf Akgün'ün ilk filmi ve o ilk filminde soyundu! 'Sadece kadınlar değil, küvette ben de soyundum ama filmde belden üstüm gözüküyor'

  Adını, sanını daha önce hiç duymadığınız genç bir oyuncuya röportaja gitmek... Size ne anlatabilir ki, en fazla geçmişini ve içinde bulunduğu birkaç yapımı... Sadece tek bir filmi olan Yusuf Akgün hayatını, aşkını, Teoman'ı, Bodrum'u, ailesini ve aklına eseni anlattı. Aslında röportaja hayli temkinli (!) başlamıştı, bir saatin sonunda 'Bak şimdi damardan girdiniz' deyip açıldı. Susturamadık. Neşeli, eğlenceli, anlatırken gülen ve güldüren cinsinden biri Yusuf Akgün. Hani derler ya birilerine şeytan tüyü var sende diye, Yusuf Akgün de o birilerden biri. Peki nereden çıktı bu Yusuf Akgün şimdi? Balans ve Manevra'dan. O, Teoman'ın merakla beklenen filmi Balans ve Manevra'da 17 yaşındaki genç Ruhi'yi canlandırıyor. Her oyuncu gibi oyunculuğa küçük yaşlarda merak sarar. İlk sahne deneyimi dokuz yaşında gerçekleşir, o günden sonra da tüm müsamerelerde sahnede hep o vardır. Lisede tiyatro klubüne üye olur. Bir Yaz Gecesi Rüyası adlı oyunun provalarına beş dakika geç kalıp üstüne bir de yönetmenle kavga edince, kendi deyimiyle, 15 yaşında faal tiyatro hayatı biter.

  Engin Cezzar önerdi

  Üniversite sınavları gelip çatar. Ailesi 'Aman oğlumuz mühendis olsun' hayalleri kurarken, sayısal bölümde 'mecburi' okuyan Yusuf'un aklında aslında hep tiyatro vardır; 'Ah şu konservatuvara bir kapak atsam!' Talih Yusuf'dan yana güler. Üniversite yerine konservatuvarı kazanınca Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü'ne kayıt yaptırılır. 'Ben hiçbir zaman kendimi bir ameliyat masasının başında düşünmedim. Bir ara karizmatik iş diye mimar olmaya karar vermiştim. Üniversite olmayınca ailem de, boş boş dolanacağına bari oyuncu olsun, durumuna geldi. Aslında babam aydın bir adamdır, oyuncu çocuğu kaldırabilir gözüyle bakıyorsun ama yok öyle bir şey. Tiyatrodan adam korunan bir ülkede yaşıyoruz biz!' Yusuf sadece okulla bu işin olmayacağı kararına varır, mutlaka bir yerinden tiyatroya bulaşmalıdır. Ferhan Şensoy'un kapısını aşındırmaya başlar: 'Ferhan Hoca'nın yanına gittim geldim, gittim geldim. Adam en sonunda 'İyi anasını satayım, gel' dedi. Uzun Don Kişot oyununda ikinci asistanlığını yaptım' Ve şans kapıyı çalar, okuldan hocası Engin Cezzar'ın kulağına Balans ve Manevra filmi için oyuncu arandığı haberi gelir. 'Engin Hoca, aslında benim dersime hiç girmedi, sadece bir oyunumu seyretmiş. Valla ben adımı bildiğini bile bilmiyordum. Benim telefonumu istemiş arkadaşlardan. Çok da korktum, acaba bir suç mu işledim diye. Sonra ben onu aradım, hayırlı bir habermiş!' Yusuf, Engin Hoca'nın tavsiyesiyle film için görüşmeye gider...

  Görüşme bizzat Teoman'la mı gerçekleşti?

  Aslında onunla olmayacaktı. Kameraya çekeceklerdi, sonra o seyredecekti. Ben de kameraya karşı hiç oynayamam, çok iyi değilimdir açıkçası. Bereket o gün kamerada film bitmiş. O anda Teoman da orada, gelip beni kendi izlemek zorunda kaldı. Sakallıydım, 'Git sakalını kes' dedi. Hemen kestim, sonra fotoğraf aldılar. Yarın arayacaklarını söylediler. Ertesi akşam oldu, çıt yok. Tam ümidi kesmişten telefon geldi, 'Senaryo gönderiyoruz' dediler.

  Sizi neden seçmiş olabilir Teoman?

  Valla benim oynadığım rol, çok büyük yetenek isteyen bir şey değil. Fiziksel seçmiş de olabilirler, yakışıklı adamım sonuçta. Benim rol için en zorlandığım taraf, dört günde altı kilo vermek oldu. 17 yaşın fiziğine bürünmek için o kilolardan kurtulmak şarttı.

  Teoman'ı öncesinde dinler miydiniz?

  Hayranı değildim de dinlerdim yani, severdim şarkılarını. Teoman'la birebir takıldık. Çok eğlenceli, kültürlü ve iyi bir adam gerçekten. Zaten uzun uzun rol hakkında konuşmadık. Ben kafamdakileri yaptım, olmayan yerlerde o beni uyardı.

  Ruhi nasıl bir tip?

  Hafif asi, hard, asosyal bir adam. Biraz da sinirli. Ruhi ile ilgili çok fazla bir şey bilmiyorum aslında, aklıma eseni oynadım. Ailesinden, okuldan, kızdan kaçıyor ve Bodrum'a gidiyor. Herif looser ya yolda bile parasını, telefonunu kaybediyor. Yaşlı bir adamla tanışıyor, falan filan... Tip garip, senaryo da garip, garip bir yerlere doğru gidiyor işte. Ruhi'nin sonu yok filmde, öyle yaşamaya devam ediyor.

  Ruhi ile kendinizi karşılaştırın desek, ortak bir yön bulabilir misiniz?

  Ben lise sondayken ne yapacağımı bilmiyordum. Bir yerden tiyatroya bulaşma hayalleri kuruyorum. Sonra bir kızla tanıştım, aşık oldum ama o yüzüme bakmıyor. Hayatta bir şeyler hep kötü gider ya ve sen düzeltmeye çalışırsın ama, anasını satayım, olmaz yani. Ruhi kötü gidiyor işte. Benim gibi evde, okulda, kızda problem. Kızda problem, kızın olmaması gibi bir sorun Ruhi'de. Herşey kötü giderken Bodrum'a gidip düzeltmeye çalışıyor. Aynen benimki de bu hesap işte. Her şey kötü giderken iyileştirmeye çalışıyordum. Talih döndü derler ya, önce kızla döndü, dolayısıyla diğerleri de döndü. Bunlar çok özel oldu ama şimdi yaa, ben sevgilimden bahsetmek istemiyordum.

  Bahsettiniz bir kere devam etmemek olmaz ama şimdi!

  Çok fazla peşinden koştum, deli gibi aşık oldum. Zaten hala da öyleyim. Sarhoş geceler falan... Çok ağladım, gitti gidiyor çocuk. Evde, okulda psikopat etiketi yedik. Liseden sonra kızla birlikte olmaya başlayınca, her şey de iyi gitmeye başladı. Şimdi ikimiz de aynı üniversitedeyiz. Artık iyi bir hayatım var, başıma da iyi şeyler geliyor. Fizik formüllerinin hiçbirini ezberleyemedim, formül var mı onu da bilmiyorum ama iyi bir adam olduk be hocam. Filmle ilgili basına genelde çıplak kareler yansıdı. Görmediğimiz başka çarpıcı neler var?

  Sonuç olarak Bodrum'da bir film çekiyoruz, Bodrum'da çekilen film cami görüntülerinden ibaret olmayacak herhalde. Ama film erotik bir film değil. Çıplaklık hayatta ne kadar varsa, filmde de o kadar var. Çarpıcı mı bilmem ama benim de çıplak olduğum bir küvet sahnesi var mesela.

  İlk filminizde soyundunuz yani!

  Çekimde kolaylık olsun diye 'Çıkarayım mı?' diye sordum, Teoman 'İyi olur' dedi. Kızlar falan sette, onlar çıktı dışarı. Dört beş kişi kaldı yanımda. Çektik işte öyle. Ama filmde sadece belden üstüm gözüküyor. Hatta o sahneyi çekerken Teoman, 'Hadi çocuklar, Marlon'u fazla bekletmeyelim' falan dedi. Marlon Brando'ya benzetti beni.

  Siz filmin oyuncusu değil de izleyicisi olsaydınız Balans ve Manevra'yı beğenir miydiniz?

  Biz bu işi ortaya kalbimizi koyarak yaptık. Oyuncusuyum diye söylemiyorum, gerçekten güzel ve ilginç bir film. Özellikle Burak Sergen izlenmeye değer. Teoman'ın dünya kadar hayranı var. Onlar Teoman'ın ne yaptığını merak edip bu filme gideceklerdir.

  Ruhi'yi kafama göre oynadım

  Teoman oyuncusunu rahat bırakan bir yönetmen. Uzun uzun Ruhi hakkında hiç konuşmadık. Önceki Ruhi nasıldı, ben nasıl oynadım, aradaki farklar ne, hiç bilmiyorum.

  Sizden önce o filmde Eser Ali oynayacaktı. Onu çıkarıp yerine sizi aldıklarını biliyor musunuz?

  Valla çocuğu tanımıyorum. Ne problem çıktığını bilmiyorum, o yüzden hiçbir fikrim yok. Bana gel dediler, geldim. Onaylanmamla çekimlerin başlaması arasında sadece beş gün vardır.

  Filmle ilgili size en çok ne soruyorlar?

  Teoman'ı. Arkadaşlar bol bol soruyorlar, ben de cevaplıyorum. Sıkılsan da belli edemezsin, çünkü o zaman da pat diye bir etiket yersin. 'Ooo meşhur oldu, falan filan...' diye. Ama bak Bodrum'da meşhur bir adamım. Çocuklar gelip 'Abi bu kameralar hep seni çekiyor. Ünlü olunca bizi tanımazsın, bari şimdi imza ver' deyip bol bol imza aldılar benden.

  Bu film size neler getirecek?

  Bu filmi kendimi pazarlama yeri olarak görmedim. Ama yönetmenler iyi tekliflerle gelirlerse mutlu olurum.

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  sarıseren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  21.03.2006
  Yer
  ♥Galatasaray♥
  Mesajlar
  4,226
  Konular
  9
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  yusuf hakkında kısa bi bilgi:)


  Doğumu
  11/09/1984 - İstanbul
  Eğitimi
  Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü

  bunlarıda yeni buldum:

  Saç Rengi /Kahverengi
  Göz Rengi /Kahverengi
  Ayak /44
  Boy/1.82
  Konu Sunrise tarafından (02-05-16 Saat 17:27 ) değiştirilmiştir.

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  fenerli_kiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  26.06.2005
  Yer
  Avusturya/Tirol
  Mesajlar
  868
  Konular
  5
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  arkadaslar bir calisma yaptim bu haftaki yusufun gözlüksüz resimlerinden..
  aslinda daha güzel güldügü yerler vardi ama orda tam yüzünün üstüne reklam gelmis sinir oldum.. elimde olan resimlerden yaptim artik..

  +


  biraz degisgi..

  +


  korkut&yasemin.. zeka patlamasi aninda..

  +
  Konu Sunrise tarafından (02-05-16 Saat 17:27 ) değiştirilmiştir.


 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  fenerli_kiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  26.06.2005
  Yer
  Avusturya/Tirol
  Mesajlar
  868
  Konular
  5
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  arkadaslar.. buyurun size bir tane korkut calismasi..

  +


Sayfa 1/23 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Yusuf Çim
  By Meryem in forum Yerli Oyuncular
  Cevaplar: 88
  Son Mesaj: 18-07-18, 12:53
 2. Yusuf Akgün
  By gurbetci in forum Yerli Oyuncular
  Cevaplar: 419
  Son Mesaj: 17-02-15, 18:38
 3. Yusuf Yusuf (26.12.2014)
  By SerdarTr in forum Türk Sinemasından Film Tanıtımları
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 22-12-14, 00:30
 4. Bir Yusuf Masalı - Bölüm Yorumları
  By NATY&FACU in forum Biten Diziler (TRT 1)
  Cevaplar: 49
  Son Mesaj: 08-06-14, 13:47
 5. Yusuf Ömer Sınav (Arşiv)
  By angel666 in forum Kapatılan Başlıklar (Yerli Oyuncular)
  Cevaplar: 737
  Son Mesaj: 28-03-10, 17:16

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

hd film izle
film izle
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
istanbul evden eve nakliyat
Kayseri evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

antalya eskort
escort ankara
Güvenilir Bahis Siteleri
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
maltepe escort
izmit escort
buca escort
iddaa siteleri
bahis siteleri
adiosbet
sağlam bahis siteleri
eskort
istanbul escort
bayan escort

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.