Sayfa 1/99 123451151 ... SonSon
493 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Zeynep Beşerler (Arşiv)

Durum:
    desire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    almanya/stuttgart
    Konular
    15
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Zeynep Beşerler (Arşiv)

Dogum Yili / Date of Birth August 1, 1979

Dogum Yeri / Birth Place

Izmir, Turkey

Boy / Height 1.72 mt.

Beden / Size 36

Ayak / Shoes 40

Saç Rengi / Hair Color Kahverengi / Brown

Göz Rengi / Eye Color Kahverengi / Brown

Özellikler / Characteristics

Sunuculuk, Oyunculuk, Spor, Dans

TV Presenter, Acting, Sports, Dance

Ögrenim Durumu / Education

Istanbul Üniversitesi, Fransiz Dili ve Edebiyati Ögrencisi

University of Istanbul, Department of French Language and Literature
    Konu Sunrise tarafından (01-04-16 Saat 11:48 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    chaylack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İZMİR
    Konular
    16
    Verdiği Beğeni
    353

Aldığı Beğeni: 97

Bahsedilme
    7 Mesaj

Tiyatro dünyanın en zor mesleği

‘Beni ilk keşfeden Uğur Yücel’dir. ‘Dudu’ klibini çektikler sonra Uğur Yücel ile tanıştık. Yücel, bende doğuştan gelen bir yeteneğin olduğunu söyledi. Yani kısacası oyunculuğa başlamamı Uğur Yücel’e borçluyum diyebilirim.’

Başrolünde oynadığınız ‘Esir Kalpler’den başlayalım isterseniz...

Kanal D’de yayınlanmaya başlayan, yapımcılığını Ilgaz Giritlioğlu, yönetmenliğini Taner Akvardar’ın üstlendiği ve Sis Yapım adına çekilen dizi film de başrolleri benimle birlikte Savaş Dinçel, Serhat Tutumluer, Tolgahan Sayışman, Ayda Aksel, Lale Mansur, Nurinisa Yıldırım, Civan Canova gibi isimler paylaşıyor. Proje-tasarım Tomris Giritlioğlu, senaryo ise Deniz Sertbarut’a ait. Dizide Savaş Dinçel’in canlandırdığı zengin bir işadamı olan Rüçhan Akerman’ın kızı Zuhal Akerman’ı oynuyorum. Kadromuz yetenekli oyunculardan kurulu. Savaş Dinçel, Ayda Aksel ve Lale Mansur’un oyunculukları tartışılmaz. Yıllarını tiyatroya vermiş bu güçlü isimlerle birlikte kamera karşısına geçmekten dolayı kendimi şanslı hissediyorum.

Şimdiye kadar kaç dizide rol aldınız?

‘Esir Kalpler’ benim üçüncü dizi filmim. Daha önce ‘Rüzgarlı Bahçe’ ve Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte rol aldığım ‘Alacakaranlık’ var. Bu diziyi kabul etmemin en önemli nedenlerinden biri dizinin proje tasarımından sorumlu olan Tomris Giritlioğlu’na senaryonun devamlılığı açısından çok güvenmem.

Bildiğimiz kadarıyla eğitiminiz oyunculuk üzerine değil...

Ben İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Bu bölümü okumak istemediğim halde sadece babamın gönlü olsun diye yazdım ve oldukça yüksek bir puanla kazandım. İlk tercihim değildi ama sonuçta o bölümü kazandığım için ve babamı kırmak istemediğimden dolayı okula gitmeye karar verdim. Önümüzdeki yıl mezun olacağım.

Oyunculuk eğitimi almamış bir oyuncu olarak mesleğe nasıl başladığınızı öğrenebilir miyiz?

Oyunculuk hayatıma reklam filmleriyle başladım. Ardından sunuculuk teklifleri geldi. Bu teklifleri değerlendirerek konumumu daha da sağlamlaştırmak amacıyla gelen teklifleri kabul ettim ve sunuculuk yapmaya başladım. Daha sonra Tarkan’ın ‘Dudu’ şarkısına çekilecek olan klip teklifi geldi. Çevremdeki herkes bu şansı iyi değerlendirmem gerektiğini ve o klip teklifini aldığım için çok şanslı olduğumu söylediler. Karşılıklı konuşmalardan sonra teklifi kabul edip Tarkan ile birlikte kamera karşısına geçtik ve klip büyük beğeni topladı. Beni ilk keşfeden Uğur Yücel’dir. ‘Dudu’ klibini çektikler sonra Uğur Yücel ile tanıştık. Yücel, oyunculuk kariyerime başlamam gerektiğini ve bende doğuştan gelen bir yeteneğin olduğunu söyledi. Yani kısacası oyunculuğa başlamamı Uğur Yücel’e borçluyum diyebilirim.

En çok sevdiğiniz ve birlikte aynı sahneyi paylaşmak istediğiniz oyunculardan birkaç isim sayar mısınız?

Şu anda aklıma gelen isimler Şener Şen, Haluk Bilginer, Hülya Koçyiğit, Gülşen Bubikoğlu ve Kenan İmirzalıoğlu. Tiyatro kökenli oyuncularla birlikte oynamanın bana daha büyük bir keyif vereceğini düşünüyorum. Çünkü tiyatro geçmişine sahip oyuncuların oyunculuğa bakış açısı ve sahip oldukları bilgi ve birikim beni çok etkiliyor.

Biraz da oyunculuktaki hedeflerinizden bahsedelim...

Oyunculukta bir hedefim yok. Gittiği yere kadar gidecek diyorum ben. Gerilim ya da romantik komedi tarzında bir sinema filminde oynamayı çok isterim. Alacakaranlık dizisinde birlikte oynadığımız Kenan İmirzalıoğlu’yla birlikte bundan sonra bir dizide değil ama bir sinema filminde rol almak isterdim. Oyunculuk anlamındaki hedeflerimin dışında iyi bir aile kurup çocuk sahibi olmak var. Yani kısacası evliliğe sıcak bakan biriyim.

Sandra Bullock ve Defne Samyeli’ne olan benzerliğiniz hakkındaki yorumunuz ne olacak?

Sandra Bullock’a olan benzerliğimi ilk kez Uğur Yücel’den duymuştum. Bunun dışında birçok insan bu benzerlikten söz etti ama Defne Samyeli’ne olan benzerliğimi ilk kez siz söylüyorsunuz. Yine de teşekkürler...

Kendinizi güzel buluyor musunuz?

Kendimi güzel bulduğum söylenemez. En azından benim güzellik kavramıma uymuyor. Ama insanların beni güzel bulması her kadın gibi benim de hoşuma gidiyor. Güzellik olarak pek bir özelliğimin olduğunu sanmıyorum.

Ekranlarda yayınlanan dizileri beğeniyor musunuz?

İşim gereği kendimi geliştirebilmek amacıyla bol bol film seyrediyorum. Bu çok işime yarıyor açıkçası. Oyunculuk kariyerimde 4. yılıma girdim fakat bir otorite olmadığım için eleştiri yapmayı kendime yakıştıramam. O dizilerde birçok insanın emeği var. Eleştiride bulunmak vicdansızlık gibi geliyor bana, hırslı bir insan değilim.

Mutlaka sinema filminde oynamak istediğinizi belirttiniz. Tabularınız olacak mı?

Zaten bu konuyla ilgili birçok teklif geliyor. Eğer çıplaklık, bahsettiğiniz tabulardan biriyse evet böyle bir tabum var. Yani böyle bir sahneyi tasvip etmem. Yine de bu konuyla ilgili olarak filmin içeriğine ve duruma göre değişir demek istiyorum.

Kenan Bey şimdiye kadar ilişkinizle ilgili açıklama yapmaktan kaçınıyor. Bunun nedeni ne olabilir sizce?

Kenan, basına karşı kapalı bir kutu olmayı seviyor. Özellikle özel hayatı hakkında konuşmamaya dikkat ediyor. Bu da onun bir özelliği sanırım.

MUSTAFA YILDIZ

‘Kenan’la birlikteliğimizde 3. yıla girdik. Çok iyi anlaşıyoruz ve bana birçok konuda yardımcı oluyor. Ama özellikle oyunculukla ilgili pek konuşmuyoruz. Sadece gelen teklifleri kabul edip etmememde yardımcı oluyor. Zaten son zamanlarda işlerimizin yoğunluğundan dolayı doğru dürüst görüşemiyoruz bile. Kenan sanıldığı gibi maço ve sert bir yapıya sahip değil.’

08.04.2006

STAR GAZETESİ

Durum:
    esma_ela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart vatan iki

Genç kızların çoğu dünyadan bihaber tembel ve şımarık

Bu akşam Kanal D'de başlayacak Rüzgarlı Bahçe dizisinde şımarık bir genç kızı canlandıran Zeynep Beşerler, "Özel bir çalışma yapmama gerek kalmadı. O kadar çok işi gücü olmayan dünyadan bihaber genç kız var ki... Etrafa bakmam yetti" diyor

İlk olarak spor ayakkabı reklamının okuldan kaçan kızı olarak çıktı karşımıza... Sinan Çetin'in keşfi... Önce 'Alacakaranlık', ardından 'Rüzgârlı Bahçe'de oynadı.. Dizi beklenen reytingi alamayıp yayından kaldırılınca bir süre ortalıklarda görünmedi. Zeynep Beşerler, suskunluğunu bu akşam Kanal D'de başlayacak olan 'Esir Kalpler' adlı dizi için bozdu. Zeynep'le ilk başrol deneyimi sonrası yaşadıklarını ve yeni projesini konuştuk...

* İlk başrol deneyiminizi yaşadığınız Rüzgarlı Bahçe çok erken veda etti ekranlara. Neden bu kadar çabuk bitti?
    Gerçekten çok büyük masraflar yapılan ve büyük emek harcanan bir işti. Fakat kendi içindeki iddiayı bir türlü dışarıya yansıtamadı. Senaryoda bir takım problemler de vardı.

* İlk iddialı işinizde böyle bir şey yaşamak sizi nasıl etkiledi?
    Hayal kırıklığı yaşadım. Hatta o dönem
    gelen birçok projeyi de bu yaşadığım hayal kırıklığı nedeniyle kabul etmedim.Sonra kendimi toparladım.

* Hayal kırıklığı yaşadığınız bu işin ardından atacağınız adım, belki de kariyerinize yön verecek. Böyle bir aşamadayken bu projeye evet demenizi sağlayan etkenler neydi?
    Uzun zamandır tanıdığım ve birlikte çalışmayı çok istediğim Tomris Giritlioğlu'nun imzasını taşıyan bir iş olunca, ona olan güvenim evet dememe yetti. Çünkü Tomris Abla'nın çok iyi bir kadro kuracağını biliyordum. Hikaye de beni çok etkiledi.

* Canlandırdığınız Zuhal karakteri nasıl biri?
    Dünyadan bihaber, dediğim dedik, her şey kendi etrafında dönüyormuş gibi yaşayan, etrafinda ne olup bittiğini gerçek anlamda bilmeyen ve kendi kurduğu altın kafesinde yaşayan bir kız...

* Peki, bu karakterin sizin sevdiğiniz bir yönü var mı?
    Aslında Zühal'de öyle sevilecek bir taraf yok. Çünkü gerçekten çok şımarık ve hiçbir işi olmayan, her şeye karşı çıkan, dikbaşlı bir karakter. Benimle ortak sayılabilecek tek yönü biraz dikbaşlılığı...

* Karaktere hazırlanırken özel bir çalışmanız oldu mu?
    Etrafta Zuhal gibi genç kızlarımız maalesef o kadar fazla ki... Özel bir çalışma yapmama pek de gerek kalmadı. Etrafıma bakmam yeterli oldu.

Kenan sayesinde iş yapmıyorum
    * Sevgiliniz Kenan İmirzalıoğlu bu projede size destek oluyor mu?
    Kenan, yaptığım her işte bana inanılmaz destek oluyor. Bu işte de öyle

* Şimdi artık rakip sayılırsınız...
    Dizilerimiz aynı güne denk gelseydi onlar avantajlı olurdu. Çünkü oturmuş bir işleri var. Fakat biz de pes etmezdik.

* Peki, birbirinizi eleştiriyor musunuz?
    Ben Kenan'ı oyunculuk açısından çok fazla eleştirmiyorum, çünkü benden çok önde. Ama o beni şunu şöyle yapsaydın diye eleştiriyor zaman zaman.

* Adınızın hep birlikte anılması sizi rahatsız ediyor mu?
    İsmimin onunla anılması normal. Beni asıl rahatsız eden, sanki Kenan'la olmaya başladıktan sonra bir şeyler yapmaya başlamışım gibi bir izlenimin olması. Bu doğru değil. Kenan'dan önce de oyuncuydum.
    Konu Sunrise tarafından (01-04-16 Saat 11:49 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    maison - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cansel'le baglan hayata..
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Reklamdaki liseli üniversiteli çıktı
    Arzu AKBAŞ / MAGAZİN SERVİSİ

Kinetix reklamlarında okula spor ayakkabıyla geldiği için içeri alınmayan liseli kız, üniversiteli çıktı. Lise üniformasını çıkarıp tayt ve askılı bluzla kaldığı için tartışmalara yol açan reklamın baş aktörü Zeynep Beşerler, İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde okuyor.

Ali Atıf Bir'in pazar günü Hürriyet Gazetesi'ndeki köşesine de taşıdığı tartışmalı reklam filminde rol aldıktan sonra gündeme gelen 23 yaşındaki Zeynep Beşerler, dünyaca ünlü yıldız Julia Roberts'a olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü son sınıf öğrencisi Zeynep Beşerler, oyunculuğu hobi olarak yaptığını, ama ilerleyen yıllarda kaliteli rollerde yer almak istediğini söyledi. Güzelliğiyle yönetmenlerin dikkatini çeken Zeynep Beşerler, çevresinin tüm ısrarlarına rağmen mankenlik yapmayı reddettiğini belirtti. Beşerler, reklam filminin yarattığı tartışmalar hakkında da şunları söyledi:

‘‘Bana tam tersi tepkiler geliyor. Okullarda öğrenciler de, veliler de lastik ayakkabı giyilmemesini eleştiriyor. Bunu gündeme getirdiğim için çok memnunum. Okulu kırma konusu fazla gündeme gelmiyor. Öyle bir şey oluyorsa, çocuklara hiçbir şey izletmemek lazım. Ayrıca ben bu reklam filminin sadece oyuncusuyum, senaristi değil. Okullarda pantolon giyilmeli zaten. Bu kadar kısıtlama gerekmiyor. Orası eğitim verilen bir yer. Eğitim kampı değil. Tabii ki kısıtlamalar olmalı, ama katı kurallara gerek yok.’’

ÇELİK KEŞFETTİ

Kendisini ilk kez arkadaşı Çelik'in 15 yaşında keşfettiğini söyleyen Zeynep Beşerler, Çelik'in yoğun ısrarlarına rağmen ailesinin karşı çıkması yüzünden, o dönem klipte rol almamış. Beşerler, 17 yaşına girmesiyle birlikte ailesinin de onayıyla ilk kez Çelik'in ‘‘Ayrılık Deme Bana’’ adlı şarkısının klibinde oynamış. Klibin ardından mankenlik teklifleri almaya başlayan Zeynep Beşerler, şöyle konuştu:

‘‘İnsanların mankenliğe bakış açısı, benim de ailemin de hoşuna gitmiyor. Arkadaşlarımın ricası olduğu zaman fotomodellik yapıyorum ama hiçbir zaman manken olmayı düşünmedim. Okulum devam ederken ara sıra da küçük işler yapıyorum. Bu iş benim için hobi. Çok eğlenceli bir iş ama bunu asla bir meslek olarak kabul edemem. Kaliteli olan her şeye kapım açık. Ben Asmalı Konak ya da Tatlı Hayat dizisinde rol almayı isterdim.’’

Durum:
    sweetjulia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Ankara
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

derginin adı "Süper"di...küçük resimlerini buldum...bu da dergiden röpörtaj...

Bu sezon favorim 60'ların elbiseleri

Genç oyuncu Zeynep Beşerler, bu ayki Süper dergisine alışveriş alışkanlıklarını anlattı. Renkli giyinmeyi sevmeyen Beşerler, "Beyaz tişört benim tarzımı anlatmaya yeter!" diyor.

* Sezon başında aldığınız ilk ürün neydi?
    Spor ayakkabı.

* Yakında almayı planladığınız bir ürün var mı?
    Yazlık rahat bir elbise...

* Sezonun en sevdiğiniz trendi nedir?
    60'ların esintilerini taşıyan kıyafetler.

* Tarzınızı en iyi açıklayan cümle...
    Sadelik! Çok renkli ve abartılı giyinmeyi pek sevmiyorum. Beyaz tişört benim tarzımı anlatmaya yeter.

* En sevdiğiniz aksesuvar nedir?
    Kolye.

* En sevdiğiniz çanta markası hangisidir?
    Gucci.

* Tercih ettiğiniz bir jean markası var mı?
    Diesel.

* En sevdiğiniz tasarımcı kim?
    Tom Ford.

* Giymeden sokağa çıkmadığınız bir şey var mı?
    Öyle bir şeyim yok!

* En iyi alışveriş arkadaşınız kim?
    Kendim. Kalabalık gezmeyi sevmiyorum.

* Ucuz kaçış noktalarınız var mı?
    Beyoğlu'ndaki pasajlar.

* Alışverişe çıktığınızda mutlaka uğradığınız 3 mağaza...
    Zara, Topshop, Vakkorama.

* Eskiyene kadar giydiğiniz parçalar var mı?
    Jean, siyah ceket ve beyaz tişört.

* Alışveriş yaparken en nefret ettiğiniz şey nedir?
    Kıyafetleri denemek! Genelde denemeden alıyorum, bu sebeple evde değiştirilmeyi bekleyen bir sürü kıyafet var.

* En çok aldığınız ürün nedir?
    Beyaz tişört.

* Cumartesi gecesi giymeyi en sevdiğiniz kıyafet nedir?
    Kot üzerine farklı bir üst...

* Habersiz bir davette giymek için kurtarıcınız olan parça nedir?
    Siyah elbisem.

* En yaratıcı kombininiz nedir?
    Beyaz pantolon üzerine renkli bir tunik giymiştim, bence çok farklı bir kombin olmuştu.

* Vazgeçemediğiniz klasikler neler?
    Siyah uzun elbise ve siyah pantolon.

Sayfa 1/99 123451151 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)