Final bölümünde bir çok soru cevabını bulmadı maalesef.Sanki dizi devam edecek de bir süre mola vermiş gibiydi.Mehmetin, Yarenin gerçek kimliğini öğrenmesi dışında açığa çıkan hiç bir şey olmadı.İsteselerdi Yaren Deryayı ziyarete gittiğinde, Derya eğer bu tezgahın içindeydiyse Yarene bunu anlatabilirdi.Ya da Erdem olayı birlikte tezgahladıkları diğer adamla konuşmaları sırasında neden böyle bir tezgah yaptığını ve olayların gelişimini anlatabilirdi.Hatta silahi kimin bile değiştirdiği açıklanabilirdi.Eğer apar topar sorulara cevap vermek dizinin etkisini daha da düşürür diye düşündülerse, zaten aman aman etkileyici bir final değildi,olması mümkün de değildi , bu kadar karmaşık bir konu bir bölümde zaten etkili bir şekilde bağlanamazdı.

Ben bilerek bazı konulara açıklık getirmediklerini düşündüm.Belki başka kanalla anlaşmayı düşünüyordur,bir de örneğin Mehmetin teslim olduğu bile gösterilmedi,Oğuz Karahan bunu engellemeyecek mi ya da Derya korktuğu için ben yaptım demeyecek mi...Sorular sorular....

Kanal D de hiç dizi izlemezdim ve çok doğru yapıyormuşum ,bunu kara yazıya reva gördükleri anlayıştan sonra daha iyi anladım.Diğer kanallarda, hatta kendi kanallarında bile daha düşük reytingli işler devam ederken,kara yazıya 10 bölüm bile devam etmemeleri, son bölümü ikiye bölüp, üstüne üstlük gecenin bir körü yayınlamalarına söyleyecek söz bulamıyorum.

Dizi yayın hayatına başka kanalda devam eder mi bilemiyorum, bu konuda herhangi bir duyum,ya da bilgi de yok, ama devam etse de, araya girecek olan zaman ve Yarenin kimliğinin erken ortaya çıkması nedeniyle asidi kaçmış gazoz gibi olur bu saatten sonra..

Bu kadar iyi oyuncuyu kısa bir sürede olsa bir arada izlemek güzeldi.Hepsi çok başarılıydı.Emeklerine sağlık..