Sayfa 1/201 123451151101 ... SonSon
1001 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Karadağlar - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    ilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Karadağlar - Bölüm Yorumları (1)

KARAMAZOV KARDEŞLER 1930’LARDA NASIL YAŞARDI?

Dostoyevski’nin ‘Karamazov Kardeşler’i yerli dizi oluyor. Ancak eserin birebir kopyası değil Med Yapım’ın projesi. Dizi, 1930’ların Türkiyesi’nde geçiyor. Freud, “Oidipus kompleksini anlatan ender romanlardan biri” demiş Karamazov Kardeşler için. Dizide bu yön öne çıkıyor. Son olarak ‘Elveda Rumeli’de izlediğimiz Erdal Özyağcılar babayı oynuyor. Dört çocuğu Sabahattin, Kadir, Gülali ve Cemal. Cemal fırlama. Kadir dindar, Sabahattin hukuk mezunu. Mesela dizide oğulla baba aynı kadına aşık oluyor. Kadın aslında babadan intikam almak için eve gelmiş. Ve babanın geçmişinde de travmalar var.

Özyağcılar’la konuştum. Usta oyuncu, “Mesela çocuğa tecavüze yeltenme sahnesi var, bunu çekeceğiz” dedi.

Yani dizide entrika ve şiddet bol olacak. Peki kimler oynayacak kardeşleri? Değişik isimler geldi kulağıma, ‘Bir Bulut Olsam’ın Mustafa’sı Engin Akyürek bunlardan biri. ‘Ezel’in Kerpeten Ali ve Tefo’su Barış Falay ve Sarp Akkaya düşünülen ya da ‘keşke olsa’ denilen isimler.
    Şu anda üç bölümün yazımı, 13 bölümün tasarımı tamam. Peki hangi kanalda yayınlanacak? Belli değil.

Milliyet/Cadde-Sina Koloğlu- 24.06.2010
    Konu Ayşegül tarafından (22-01-11 Saat 02:00 ) değiştirilmiştir.

Freddy
    Freddy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

konusu harika zaten böyle entrikalı çarpık ilişkilerle dolu dizilere bayılırım Rtük yüzünden eskisi kadar böyle diziler çekilmese de aşk-ı memnu'nun yarattığı etkiyle birlikte yeniden revaçta Nuran Devres yazıyordur umarım senaryoyu :)

baba ile oğlunun aynı kadına aşık olması durumu bana 1996 yılında tarık tarcan ve sibel turnagöl'ül oynadığı bana sevgiyi anlat filmini ve 2002'de ayşegül aldinç, can gürzap, başak köklükaya, nejat işler, ece erken, tolga çevik ve yıldız kenter'in (kusura bakmayın uzun oldu ama ayıklayamadım böyle isimleri :)) oynadığı can aik ve gurur dizisini anımsattı

erdal özyağcılar çok sevdiğim bir usta Şehnaz Tango'dan beri bir dramda oynadığını hatırlamıyorum Umarım diğer oyuncular da onun gibi kaliteli oyunculardan oluşur Çünkü diğer oyuncuları tanımıyorum..

Durum:
    Yavlakoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İki kapılı bir han...
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    3

Aldığı Beğeni: 18

Bahsedilme
    0 Mesaj

Dostoyevski'nin en sevdiğim kitaplarından biridir.Bir edebiyat klasiğidir.Fakat uyarlamasının yapılacak olaması açıkçası beni biraz kaygılandırıyor. Çünkü izlediğimde "canım kitabı ne hale getirdiler?" demek istemem...

Uyarlama konusunda Türk yapımcıların kariyerleri bana göre ortadayken, üstelik bize ait olmayan bir eseri ne hale getirecekler çok merak ediyorum...

Benim mi dikkatimdne kaçtı yoksa belli değil mi anlamadım...Uyarlamayı hangi yapımcı yapıyor ve senaryo kime ait olacak? Esas nokta bence uyarlamada bu olacak...

Durum:
    Athena_Minerva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Sivas
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Türk tv tarihine bir roman uyarlaması daha.. Bu sefer yabancı bir roman uyarlaması.. cesaret istiyor.. başarılı oyuncular, dengeli senaristler ve yapımcı hoşgörüsü üst düzeyde olmalı.. Özellikle uyarlama kumaşında olur olmaz yırtıkların yamalarla kapatılamayacağı bir hikaye örgüsü. En azından umarım yazara ve emeğe saygısızlık yapmayarak doğru düzgün uyarlarlar.

Erdal Özyağcılar biçilmiş kaftan olmuş. Oynayacağı her karaktere başarıyla bürünebilen, işini çok çok iyi yapan türk sinemasının en önemli mihenk taşlarından biri kendisi. Kendisine de kendisini idare edebilecek ölçüde oyuncular gerekiyor kenarda köşede popüleritesiyle ün edilmiş isimlerden ziyade. İlker Aksum iyi bir seçim olabilir, zira Yabancı Damat'ta Erdal beyle uyumları birbirlerini tamamlar seviyedeydi.

Ek olarak, Ben Melike Güner'in de iyi bir seçim olabileceğini düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla kesinleşmiş bir yapımı yok ve genelde med yapımla çalışıyor. Dizi de herhangi bir karaktere özüyle oyunculuğunu harmanlayarak cuk diye oturup karakteri özgünleştirebilir. Med yapımın bu ismi kesinlikle düşünmesi gerektiği yargısındayım.

Kesin olarak isimler belli olduğunda daha net yorumlar yapabileceğiz sanırım.
    yapıma hak ettiği ve edeceği ölçü de şimdiden başarılar..

Durum:
    semurla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    MY-KNG
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

İşte bu çok şaşırtdi...

Dostayevski okumak sabr ister....Ben hiç bir eserini sonuna kadar okuyamadım mesela...Kitab sever birisiyim...Rus yazarlarını severim...Ama Dostayevski gerçekden duyğuları olağınüstü birisi bana göre...

Ama "Karamazov kardeşlerin" ruslar çekdiyi mühteşem filmini izledim...

Bana göre şedevr eser...O yüzden bu türk ayarlamasında nasıl olur diye düşünüyorum şu ana...

Eser fövkalade...Kaşke yapım da öyle olsa...
    aşk kapısıyken tasavvuf ehli
    destur de
    burası suskunlar mekânı
    efendisi kırmızı

Sayfa 1/201 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)