Sayfa 3/121 İlkİlk 12345671353103 ... SonSon
602 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Karadayı - Bölüm Yorumları

Durum:
    erendiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    20

Aldığı Beğeni: 14

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı ayan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senarist Sema Ergenekon'un eşi oluyor kendisi Bu yüzden ona torpil yapıb iyi adama çevirmeye çalışıyorlar Ama küçük Nazif'in ölümünde onun da payı var Bunu her kes biliyor Herhalde senarist hanım unuttugumuzu sanıyor Bir de utanmadan küçük Nazif'in annesiyle aşk yaşatıyorlar SAÇMALIK
    Valla kaç gündür şunu yazayım diyordum, sağ olun siz yazmışsınız. İyi de oyuncu torpilli olabilir (nitekim bütün kabadayılar nalları dikti, bu cani üstüne bir de İlknur'la evlendi), oynadığı karakter değil ki. Nasıl bir pislik olduğunu biliyoruz ve sonunda sütten çıkmış ak kaşık olarak diziyi bitirirse o zaman senarist ablalara diyeceğimizi diyeceğiz...calis:calis

Neyse ben fragmanı görünce sonra da Orhan'ın sümüklü sevgilisinin lafı edilince çok şükür bir lüzumsuz gidiyor dedim ama heyhat; zalim senarist ablalar Dalyan'a kıydılar. Ne istediniz adamdan ya? Orhan'ı kurtarmışmış, o ölmeseydi de Orhan yaralansaydı ve iyileşseydi ya... Yok olmaz, her bölüm muhakkak bir trajik ölüm yaşanacak.

Benim bir ölüm listem var, ağır toplar dışında: Sümüklü nişanlı Nilay, İlknur embesili, Songül şaşkını - iyi olurdu ama bu kadarını Mahir hele hele Nazif Baba kaldıramaz, onun yüzü suyu hürmetine bu ayran gönüllüyü bağışladım.

Eskiden olsa listenin en başına bitli Ayten'i koyardım, şimdi sonuna koydum, o kalabilir ama bu salaklıkla yaşaması çok zor. Süeda kalsın o çocuğuna bakar.

Ağır topların en başında malum Seyis geliyor, MS'den bile daha çok nefret objesi benim için. O domates-biber sahnelerini boşa izlemedik. Biricik eşi İlknur oğlundan her bahsettikçe adamın yüzü gözü bir tarafa kayıyor, bu noktada umutluyum; bu herif bir şekilde ölecek inşallah; aksi olursa son bölümden sonra gazabımdan korkun ortişler; torpil yok, herkese hakkı neyse o:img-hyste:img-hyste:img-hyste

Bu arada Turgutcuğum sonsuza dek yaşayabilir, Dalyan'a nasıl üzüldü, iyi kalpli aslında, hem de komik, ayrıca Mahir ve Feride dahil herkesten daha zeki; canım benim… Ama ortişler ona acımazlar tabii ki.

Mahir bebeği öğrendin, başın göğe erdi de yalnız önünde 20 küsur sene hapis var, 12 Eylül de birkaç sene sonra, hayatta dışarı salmazlar seni, n’olacak halin bilmem. Tahminim iblis paçayı kaptırınca Nazif Baba gidip her şeyi anlatacak, o yargılanacak belki hapis bile yatmaz, zira evladını korumuş. Eh iblisin de foyası çıktığına göre. Ama Feride’nin verdiği 6 yılı bilemem, onu yatacaksın galiba; hiç değilse hapiste sağ kalırsın…

Son olarak iblisin Feridoşuma sen bisikletten düşünce bla bla bla…tiradı neydi öyle? Çocuğu düşünce yerden kaldırmayacaksan neden yaptın o zaman? Çok kötü yazılmış bir sahneydi, bereket oyuncular iyi de bir nebze sineye çektik. Nerede Mahir Kara benim tiradı, nerede bu? Bu sahne dizinin Mahir Kara benim’den sonra -hatta ondan da önce- en önemli sahnesiydi.

Bu arada Ayten'in kardeşi Nurten İzmir'e teyzesinin yanına gidip bu tımarhaneden kendini kurtarmıştı, en akıllıları o çıktı. O tamam da bir Bülent vardı, nerede acep? Hayır bütün bölümleri de seyrettim; bir ara ölmüş olsa bilirdim; en son Seyis'i şişlemişti, eline sağlık ama onu dahi becermemişti.

Melih'in karısının ölümü de evrendeki sırlardan biri oldu, ne olduğunu öğrenemedik detaylı olarak. İblis belki bir yerlere tıkmıştır, ölünce Feridoşun eline geçer umarım, biz de öğreniriz

Son olarak Suna seni hiç sevemedim, kusura bakma, ama müzevirlik huyun bu sefer işe yaradı, yoksa sen üçüydü, beşiydi demesen Mahir ile Yasin, bu iki şaşkoloz hayatta bu denklemi çözemezdi. Yasin'i kafeslersin umarım, Songül'den sonra biraz zor ama...
    "gül, ey saf çelişki,
    nice gözkapağının altında,
    hiç kimsenin uykusu olmamanın
    sevinci"
    Rainer Maria RILKE

Durum:
    angelic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşeye rağmen iyi kalpli olmaktan VAZGEÇME!
    Yer
    necatitutkunu
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    2,519

Aldığı Beğeni: 816

Bahsedilme
    7 Mesaj

Senarist Sema Ergenekon'un eşi oluyor kendisi Bu yüzden ona torpil yapıb iyi adama çevirmeye çalışıyorlar Ama küçük Nazif'in ölümünde onun da payı var Bunu her kes biliyor Herhalde senarist hanım unuttugumuzu sanıyor Bir de utanmadan küçük Nazif'in annesiyle aşk yaşatıyorlar SAÇMALIK

aaa sema hanımın eşimi seyisi oynayan oyuncu bilmiyordum ben
    yahu şimdi sizden öğrendim
    benim bildiğim seyisin bomba işinde parmağı yoktu yaptıran yusuftu
    emri veren beyefendiydi yanlış biliyorsam düzeltin beni

Durum:
    Tevion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    HD
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    5

Aldığı Beğeni: 6

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı vadikızı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim seyisin bomba işinde parmağı yoktu yaptıran yusuftu
    emri veren beyefendiydi yanlış biliyorsam düzeltin beni
    İlk başta MS bomba işini Seyis'e veriyor. O da yapamıyacağım diyerek Sosyete Yusuf'a devrediyor. 79. bölümde flashback ile gösterdiler bu meseleyi.

Bence haksızlık olur bu hem Sema Ergenekon'a hem de Uğur Aslan'a... sonuçta adama torpil yapılacaksa en baştan kötü adam olarak sokulmazdı diziye.
    Kaldı ki başından beri yüzde yüz kötü biri olarak gösterilmiyor Seyis. Orhan'a yardım etti, bomba işini düğünde çoluk çocuk var diye yapamadı, 3. sezonun başından beri İlknur'a ilgi gördü (ve biraz da vicdan azabı çekti)... ama tabii adi bir kabadayı olduğu için de bazen kötü olmaya devam etti. Salt kötü değil yani karakter, tam başından beri. Sema Ergenekon şimdi torpil yapıyor demek yersiz olur bence...
    http://www.dizifilm.com/forum/signaturepics/sigpic208852_4.gif

Durum:
    AllStar1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Almanya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

bölümün son sahnesi banada sönük geldi. replikler hic olmamis, msaim bos bos konustu, kendini acindirmaya calisti. feridenin sözleri gene iyidi. bende daha vurucu bir hesaplasma bekliyordum.

ugur aslan eylem hanimin esi degilmiydi? seyis de gidici olacak bence. orhanla seyis turgutu köseye sıkıstırdiktan sonra turgut her seyi anlatir orhana ve iknura, seyisin bu bombalama isini bildigini vs. ozm artik orhanmi öldürür seyisi yoksa iknurmu bilmem.

mahirin hapisden kurtulma sansi var aslinda. feridenin verdigi karar (6 yil hapis cezasi) yargitay yoluna acik demisti feride. belkide yargitaya basvurursa erdal, beraat edebilir. diger sucundan sadece msaim kurtarabilir. feride bir anlasma yapabilir babasiyla, mahiri akla bende senin kacmana yardim ederim misal. mahirde turguta böyle bir teklifte bulunmustu, aynisini simdi feridede yapabilir.

bebek olayida tam komediydi. mahirle yasin ne kadar aptal yerine koyuldu öyle? bu kadarda olmaz dedim yani. baska zaman akli zehir gibi calisan mahir bebek mevzüsunda saf gösterildi.

karadayinin vikipedia sayfasina baktimda biraz, ne yazmislar oraya allah askina? dogrumu orada yazan seyler? Farah Zeynep Abdullah diziye dahil olacakmis, yok belginin en yakin dostuymus fln, bir de ölüm listesi var orada. bunlar senaristler tarafindan dogrulandimi, bilen varmi?
    Siz hiç kaybeden birine rastladınız mı sayın mahkeme reisi?
    Ben umudumu kaybettim!
    #karadayımahir

Durum:
    nevegreen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    CimBom!Ne Şike Ne Para !
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ugur Aslan(Seyis)Sema hanımın eşi.Kendisi diğer dizilerindede kötü roldeydi .Seyisin iyi ve ya kötü olmasına daha karar veremediler galiba:)bomba olayında net onun parmağıda vardı onu unutmasınlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri