Sayfa 20/20 İlkİlk ... 101617181920
100 sonuçtan 96 ile 100 arası

Konu: Karayılan Replikler/Senaryolar/Mantık Hataları

 1. #96
  Durum:
  Çevrimdışı
  KIRÇİÇEĞİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  07.03.2006
  Yer
  '' Umutlar Diyarı ''
  Mesajlar
  3,023
  Konular
  6
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Cool Karayılan Devam Senaryosu 23.Bölüm part - 5

  Sezon Finali


  Mücadelede 2. günde geceye bağlanmıştı. Hava her an yağmur yağacakmış gibi ağırdı. Karayılan ve Şahin Bey sağ kalan adamları ile birlikte Dohurcum değirmeninde buluşmuşlardı. Çaresizlik tüm şiddetiyle devam etmekteydi. Yağı bitmek üzere olan bir fitil lambası eşliğinde kümelenmiştiler. Yüzlerinde göremedikleri bir hüzün ve kızgınlık hâkimdi. Şahin Bey, söze başladı.

  Şahin Bey: Kardaşlarım, düşman kuvvetleri her konuda bizden üstün görünüyor. Harp taktiklerimiz de bazı yerlerde uygulanamamıştır. Sol kanat kuvvetleri tepelere yerleşene kadar düşman kuvvetleri makineli tüfenkleriyle saldırıya geçmişlerdir. Sol kanadı kaybetmek üzereyik. O yüzden Karayılan, Selahaddin ve Behram Çavuş siz sol kanada gidin. Oradaki kuvvetlerimizi yerli yerine eyice yerleştirin. Nizipli, Margos siz de burada kalın.

  Karayılan:
  Tamam Şahin Bey. Sol kanadımız bizim için çok önemli. Oradaki geri çekilme burayı da etkiler. Makineli tüfeğimiz, topumuz yok. Ama orada kazanacağımız zafer sonrasındaki tüfenklere çok ihtiyacımız olacak. O yüzden orada düşman kuvvetlerine çok büyük zayiatlar verdirmeliyiz. Ele geçirdiğimiz silahları da buraya aktarırık.

  Şahin Bey: O zaman kanımızın son damlasına kadar savaşacağımız için yemin edelim. Bizler esir yaşamaya dayanamayik. Düşman işgalinden kurtulduğumuz günleri göremesek de biliyik, çocuklarımız görecek. Biz de vatanımıza son görevimizi yaparak bu dünyadan göçüp gitmiş olacağık. Şimdi size sorayim, korkaklar gibi esaret altında mı yaşamak isteyisiniz, yoksa hür bir şekilde kanınızın son damlasına kadar şehit olmak pahasına savaşmayı mi yeğleyisiniz? Şehitlik mertebesinin çok yüksek olduğunu, şehit olanların sorgusuz sualsiz Cennet mekânında olduklarını unutmayiniz! Dinimiz için, devletimiz için, bu toprakları kanlarıyla sulayan atalarımız için kanımızın son damlasına kadar savaşmak için yemin ediymisiniz?

  Karayılan ve Arkadaşları: Yemin ediyik, kanımızın son damlasına kadar savaşıciğik!


  Fransız cephesinde ise Andrea kuvvetleri de Laroche kuvvetlerine katılmıştı. Albay Andrea Laroche’a karşı tepkiliydi.

  Andrea: Bizler gelene kadar büyük bir başarıya imza atamadığın yetmiyormuş gibi bir avuç Türk’ü yenemedin, ulu Fransız askerini kötü duruma düşürdün!
  Laroche: Albayım, bir avuç asker deyip geçmeyin! Nasıl oluyor biz de anlamadık! Silahları yok ama …
  Andrea: Kes sesini Laroche! Bana bahaneler üretme! Bahanelerin ardına saklanan Binbaşı iyi bir asker profili çizmez! :hıh

  Laroche mücadelede başarılı olup, planlarını yürürlüğe koyamamasıyla beraber Sona’nın acısını derinden hissediyordu. Bu durum onu daha da hırslandırmıştı, öfkesini kusmak istiyordu. Acı yaşanacaksa o yaşatırdı. Ona kimse acıyı tattıramazdı. Andrea’nın sözlerine karşılık cevap veremedi ama içinden ‘Lanet olsun bunu çok kötü ödeyeceksiniz’ diye geçirmeyi de ihmal etmedi… :hıh


  Mücadelenin 3. günü olmuştu. Düşman askerleriyle çarpışmalar devam etmekteydi. Cephede verilen her şehit yüreklere kor gibi düştüğü gibi umutsuzluğun tohumlarını da ekmeye devam ediyordu. Yanlarında can veren, kurşunlara toplara maruz kalan arkadaşlarını gördükçe sağ kalan gençler de ‘Burada hepimiz bu silahlar altında öleceğiz’ diyorlardı. Umutsuzluk hâkimdi ama hiç kimse bulunduğu alanı terk etmeyi aklından bile geçirmiyordu. Karayılan ve arkadaşları Şahin Bey’den ayrılarak mücadeleyi sol kanattan devam ettirmeye başlamışlardı.

  Behram: Karayılan! Ne olici bu işin sonu?
  Karayılan: (Silahını ateşledikten sonra kayaların ardında gizlendi yeniden) Ne olicisi var mı Behram? Karşımızdakiler zayıfladılar eyice, az daha dayandık mı binecez tepelerine!
  Behram: Hade o zaman (ellerine tükürür gibi kendine has hareketini yapar) alın size cani Frenkler!

  Karayılan ve arkadaşları bir avuç insan olarak kalsalar bile karşılarındakileri mağlup etmelerine ramak kalmıştır. Şiro, Selahattin, Behram ve Karayılan sağ kalan adamları ile birlikte korkusuzca mücadele etmeye devam ediyorlardır…


  Aynı anda Antep…

  Sona hızlı adımlarla karargâha ulaşmayı başarmıştı. İçeriye girdiği sırada Anuş Anayı karşısında görünce çok şaşırmıştı ama günlerdir yaşadıklarından sonra kendisini tutamadı ve gözyaşlarını akıtarak Anuş Anaya doğru koştu. Sona’yı gören Anuş Ana da çok sevinmişti ama Sona’nın durumunu görünce ters giden bişilerin olduğunu anlamıştı. Sona koşarak Anuş Anaya sarıldı, Anuş Ana da sıkıca sardı Sona’yı ve saçlarını okşamaya başladı…

  Hastaneye akın akın cephedeki yaralılar geliyordu. İlk müdahaleyi Dr. Osman yaptığı için şehre getirilen yaralılarla ilgilenmesi zor olmuyordu Saime için. Dr. Osman yapılacak olanları yaralıları taşıyanlarla iletiyordu çünkü. Hastanedeki yaralılarda artış olduğu için Asiye de cepheden geri gelmişti. Halime abla, Saime ve Asiye hastanede koşuşturup ellerinden gelenleri yapmaya çalışıyorlardı…

  Iraz karargâh ile cephe arasında mekik dokuyordu. Fransız askeri Lamar’ın süslü laflarından hazetmediği için ‘Bi daha her göreve atlamiycim, Karayılan ne derse onu yapacim!’ diye karar vermişti. Zaten karargâhta da pek rahat değildi. Anuş Ana ile sürekli zıtlaşma halindeydi, yeni gelen kızın sessiz oluşundan da kuşkulanıyordu. Cepheden getirilmesi gereken yaralıları gördükçe de içi sızlıyordu. ‘Ya ağama da bişi olursa’ diye yüreği yanıyordu…

  * * * * *

  Elvan: Osman abi, ağır çok ağır yaralı geldi! Yaralıyı getirenler taşırlarken silah seslerinden ürküp düşürmüşler bir de! Ne yapacağız?

  Dr. Osman getirilen yaralının durumunun kritik olduğunu, kurtulmasına ihtimal dahi olmadığını biliyordu ama günlerdir umudu kırılmak üzre olan Elvan’ı sakinleştiremeyeceğini düşündüğü için;

  Dr. Osman: Yatırın Elvan, hemen şuraya yatırın! Geliyorum!
  Elvan: Osman abi! Bu da kurtulamayacak değil mi? Onun için böyle sessiz kaldın!
  Dr. Osman: Elvan!
  Elvan: Osman abi ben de gideceğim cepheye! Memed’den haber alamıyoruz, ya onlara da bişi olduysa? O zaman Antep’in durumu ne olacak?:img-cray:
  Dr. Osman: Elvan sakin ol, bana yardım etmen lazım. Asiye’yi de gönderdik. Burada bulunan hemşirelerden daha tecrübelisin! Toparlan artık!

  Tam o sırada yaralı askerleri taşıyan bir başka grup geldi. Gruptaki genç Dr. Osman’a bakıp; ‘Ağam çadırları neyin daha güvenli yere alacakmışsığınız, geri çekilmeye başlayabilirsiğiniz dedi Karayılan!'


  Elvan: Sen… Sen Karayılan’ı gördün mü?
  Genç: He ya gördüm, beraber savaşıyik omuz omuza! Bugün Fransızlara ağır kayıplar verdirdik! Sol kanattan geçirmedik Fransızları! Şahin Bey de muvaffak olacak deyi Karayılan, o sebeplen çadırları daha geriye alabilirsiğiniz dedi Karayılan!
  Dr. Osman: Gördün mü Elvan? Umudunu yitirdiğin anda, umutlanman için bişiler çıkıyor ortaya!
  Elvan: Gördüm Osman abi gördüm, Allah’a şükürler olsun… :img-in_lo


  devamı geliyor...

 2. #97
  Durum:
  Çevrimdışı
  KIRÇİÇEĞİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  07.03.2006
  Yer
  '' Umutlar Diyarı ''
  Mesajlar
  3,023
  Konular
  6
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Cool Karayılan Devam Senaryosu 23.Bölüm part - 6

  Sezon Finali


  Mücadelenin 4. günü:

  Şahin Bey, kuvvetleri ile bir tepeye gelmişti. Fakat mücadelenin seyri istediğimiz şekilde gitmiyordu. Laroche’un gönderdiği kuvvetler, Şahin Beyin grubunu toplarıyla yararak arka tarafa doğru ilerlemeye başlamıştı. Şahin Bey ne yapacağını düşündüğü sırada elini cebine attı. Oğlunun verdiği mektup olduğunu anımsadığında heyecanlandı ve mektubu açarak okumaya başladı ;

  Babacığım;

  Dün akşam geldiğinden beri çok mutluydum. Doya doya hasret gidermeye çalıştık. Ama hasretimiz bitmeden sen buralardan ayrılacaksın. Anam, kızkardeşim ve ben yine gerinde kalacağız. Bizleri Allah’a emanet etmiştin. Anama, kızkardaşıma ben de gözüm gibin bakiyim, bakiciğim. Düşmanla cenk ederken bizi aklına getirip de hüzünlenme. Ben diyimki; yeğit bir babanın ve fedakâr bir ananın oğluyum. Elim kalem tutuyi, ama Fransız kalemi tutmak istemiyim.

  Düşmanlarının karşısına dikildiğinde; çoluk çocuk hasreti değil de Vatan hasreti çektiğini görsünler. Yeğitliğinle dağlar inleyecek biliyim . Kanının son damlasına kadar savaşıciğini de biliyim. Olur da şehit olacağını hissedersen de beni hatırına getir. Bir evlat yetiştirdim, ben bu dünyadan göçüp gitsem de o kanının son damlasına kadar savaşacak, atalarının kanını yerde komayacak, vatanımızı sahapsız bırakmayacak de, bağa güven. Ben her daim savaşmaya hazir bekliyim. Dinimize, vatanımıza, namusumuza dil uzatan bu nağmertleri topraklarımızda barındırmayacağık. Gözün arkanda kalmasın.

  Selametle… Allah’a Emanet Ol
  .  Şahin Bey’in gözleri dolmuştu. 10 yaşında küçük bir kalp bile ‘Vatanım’ derken kendine aciz olmayı yakıştıramamıştı. Atının terkesine atlayıp oradan uzaklaşmaya başladığı sırada Şahin Beyin gittiğini gören Nizipli ve Margos da atlarının üzerine atlayıp Şahin Beyi takip etmeye başlamışlardı.

  Şahin Bey, düşman kuvvetlerine karşı daha da çok celallenmişti. Şahin Bey Kör bir noktaya geldiklerini fark edememişti bu yüzden. Düşman askerleri görüş alanlarına giren Şahin Beyi çok net görüyorlardı ama Şahin Bey kör noktada kaldığı için düşmanları göremiyordu.


  Fransızlar makineli tüfekleri ile ölüm kurşunlarını atmaya başlamışlardı. Margos ve Nizipli atlarından inip silah seslerinin geldiği yöne ters istikamette yürümeye çalışıyorlardı. Kendilerini koruyacak bir kaya ararlarken hedefini bulmak için atılan kurşunu Margos fark etmişti ve Nizipli’yi kenara doğru iterek kurşunun önüne atlamıştı. :icon_sorr


  Devamı geliyor...

 3. #98
  Durum:
  Çevrimdışı
  KIRÇİÇEĞİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  07.03.2006
  Yer
  '' Umutlar Diyarı ''
  Mesajlar
  3,023
  Konular
  6
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Cool Karayılan Devam Senaryosu 23.bölüm part - 7 (Son)

  Sezon Finali  Aynı anda Antep


  Jüliet, Meryem Ana tablosunun önüne geçmiş dua ediyordu. Duasını bitirdikten sonra Margos’un daha önceden hediye ettiği ama kendi dikkatsizliği yüzünden kırılan melekli bibloyu eline aldı. Margos ne de güzel tamir etmişti bibloyu. Margos’u düşünürken birden yüreğinin sızladığını hissetti ve melekli bibloyu ikinci defa elinden düşürerek yeniden kırılmasına sebep oldu:icon_sorr Biblonun yere düşüşüne mani olamamıştı ve sadece bakmakla yetinmişti, dudaklarından ise ‘Margos’ ismi dökülmüştü…

  * * * * *

  Margos yediği kurşunun darbesi ile yere yığılmıştı. Günlerdir basık duran hava iyice kapandı ve sağanak halinde yağmur yağmaya başladı. Öyle şiddetli bir yağmurdu ki sanki birazdan olacaklara karşı ağıt yakıyor gibiydi… Margos kısık sesle;

  Margos: Şahin Bey, burası kör nokta, düşman askerlerine yem olacağik. Geri çekilmemiz lazımdır. Çekilelim! Diye bağırmaya çalışıyordu o sırada ise vücudundan oluk oluk kanlar akmaya devam ederken sağ eli yanına düştü ve gözleri yavaş yavaş kapandı…:img-cray:

  Ne olduğunun idrakine varamayan Nizipli şoka girmiş gibiydi. Yere Margos’un yanına çöktü ve ;

  Nizipli: Magros, sen benim önüme atladin! Diğer yandan da Şahin Beye sesini duyurmaya çalışıyordu…


  Şahin Bey, bağrışmalardan ve olanlardan habersiz mahal yerine gitmeye çalışıyordu. Elmalı köprüsünde çekilmeler olmuştu. 18 kişiden geriye sadece Nizipli ve kendisi kalmıştı. Birde ölüp ölmediği belli olmayan Margos…

  Şahin Bey ‘’Düşman bunu başaramayacak’ diye söylenirken, düşman kuvvetlerine ateş etmeye başlamıştı. ‘Yenilmedik buradayık’ diye de ekliyordu cümlesine...

  Nizipli ise Margos’un kanayan yerine gömleğini sarmıştı. Margos’un kapanan gözlerine ve yitmekte olan umuduna aldırmadan ‘Kan dinecek meraklanma, gelip seni alıciğik’ diye kendi kendisine teselli verdikten sonra kayalardan birinin ardına saklandı ve ateş etmeye başladı…

  Laroche kör noktanın olduğu yerde kuvvetinin başındaydı. Dürbünü ile baktıktan sonra;


  Laroche: Bunlar ne yapıyor? Bizim karşımızda durabileceklerini mi sanıyorlar? Askerler, ateş etmeye devam!!! Durmak yoookk!!! Diye bağırmaya devam etti…  Karayılan, Selahattin ve Behram Çavuş da Andrea komutasındaki kuvvetlerle mücadelesinde sona geldiklerini düşünüyorlardı. Topların çıkardığı dumandan göz gözü görmez olmuştu. Karayılan ve arkadaşları, ele geçirebildikleri taramalı tüfekleri düşman kuvvetlerine karşı kullanıyorlardı. Top ateşlerinden dolayı kuvvetlerde dağınıklık olup hâkim tepeler boşalmaya başlamıştı. Karayılan atını oradan oraya sürüyordu. Askerleri düzene sokmaya çalışıyordu.

  Andrea bir avuç Türk’ün gücünü yeni gördüğünden ve bu durumu hazmedemediğinden dolayı konuşmaya başladı;

  Andrea: Sağ kanattan ilerlemeliyiz! Dağlar geçit vermiyor!!!

  Daha birkaç gün önce Laroche’a ‘Bahanelerin ardına saklanan Binbaşı iyi bir asker profili çizmez! ‘ diyen kendisi değilmiş gibi dağları bahane göstererek rotasını değiştirmeye başladı… :hıh


  Atacak kurşunu kalmayan Şahin Bey, son hareket olarak tüfeğini yere çarparak kırdı, akın akın gelen Fransızların karşısında ve köprünün üzerinde bir ululuk ve kahramanlık heykeli gibi durdu. Göğsünü açarak “Allah’ım Vatanımı kurtar, alçak düşman gel de süngüle” diyerek haykırdı…

  Nizipli de bir yandan ateş etmeye devam ediyor, arada da Şahin Bey’in olduğu yere bakmaya çalışıyordu. Kör bir noktada sıkışıp kaldıkları için hiç bişeyi net olarak göremiyordu. Aklında hem Margos’un kendisi için kurşunların önüne atlaması hem de Şahin Beyin haykırışları vardı. Ne yapacağını bilemiyor şekilde çaresizce silahını ateşlemeye çalışıyordu…

  Şahin Bey, üzerine saldıran düşman kuvvetlerine karşı süngüsünü ve yumruğunu kullanıyordu. Askerlerinin Şahin Bey’i alt edemeyeceğini anlayan Laroche ‘Ateş etmeye devam edin’ diye bağırıyordu.


  Dağlar haykırıyordu! Şahin vuruldu! Sema onun için ağlamaya çoktan başlamıştı, hiç dinmeyecekmiş gibi şiddetini arttırarak devam ediyordu. Yağmur damlaları adeta Şahin Bey’in kandamlalarını göstermemeye, her tarafa yaymaya yeminliydi.:icon_sorr

  Düşman bütün çirkinliğini göstermeye devam ediyordu. Korkusuzluğu ve yiğitliği ile nam salmış, gerçek bir kahraman olan Şahin Beyin vücudunu, süngülerle delik deşik ediyorlardı! Sağken yapamadıklarını, cansız kalmış bedenine yapıyorlardı…


  Şahin Bey düşmana ilk kurban oldu!
  Fransız kuvveti Antep’e doldu!
  Analar babalar saçların yoldu!
  Uyan Şahin uyan gör neler oldu!
  Sevgili yurdum düşmanla doldu!

  Uyan Şahin uyan uyanmaz mısın?
  Al kızıl kanlara boyanmaz mısın?
  Uyan Şahin uyan ah neler oldu
  Yaralı vatana düşmanlar doldu.


  Şahin’i sorarsan otuz yaşında
  Süngü’yle delindi köprü başında
  Çeteler topalanmış ağlar başında
  Uyan şahin uyan gör neler oldu
  Sevgili Antep’e Fransız doldu

  Uyan Şahin uyan yaran çok mudur?
  Düşmandan intikam alan yok mudur?
  Saplanan bağrına yoksa ok mudur?
  Uyan Şahin uyan gör neler oldu
  Sevgili yurdum düşmanla doldu

  Şahin Bey vuruldu yollar açıldı
  Antep’in üstüne matem saçıldı
  Bir çok camilere çanlar takıldı
  Uyan Şahin uyan bak neler oldu
  Yaralı vatana düşmanlar doldu


  Çeteler durmayıp birden bozuldu
  Şanlı bayrağımız kanla yazıldı
  Avallı vatana mezar kazıldı
  Uyan Şahin uyan gör neler oldu
  Sevgili Antep’e Fransız doldu


  Kimi yaralanmış kanlar saçıyor
  Kimi süngülere bağrın açıyor
  Kimi yavrusunu almış kaçıyor
  Uyan Şahin uyan ah neler oldu
  Sevgili yurdum düşmanla doldu

  Antep’in harbine onbir ay oldu
  Kanımız kurudu rengimiz soldu
  O masum yavrular acep ne oldu?
  Uyan Şahin uyan ah neler oldu
  Yaralı vatana düşmanlar doldu

  Camiler yıkıldı namaz kılınmaz
  Minareler viran ezan kılınmaz
  Tekkeler harabdar zikrolunmaz
  Uyan Şahin uyan gör neler oldu
  Sevgili yurdumuz hep harap oldu

  Ben bir Antepliyim perişan halim
  Düşmana kaldı malım melalim
  Ayaklar altında evlad u iyalim
  Uyan Şahin uyan ah neler oldu
  Yaralı vatana düşmanlar doldu
  23. Bölüm Sonu

  Sezon Finali  * * * * *

  Bi hatamız, bi kusurumuz olduysa affola...

  Gelecek sezon görüşmek umuduyla...

  Sevgi ve Saygılarımızla

  ÇiçekLom

  Kırçiçeği & Laylaylomm


 4. #99
  Durum:
  Çevrimdışı
  KIRÇİÇEĞİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  07.03.2006
  Yer
  '' Umutlar Diyarı ''
  Mesajlar
  3,023
  Konular
  6
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Cool

  Merhabalar...

  Gelecek Sezonda buluşmak dileği ile ayrılmışız bu sayfadan ama Sevgili Laylaylomm'um ile birlikte aldığımız kararı açıklamak istiyoruz...

  Çok severek yazdığımız devam senaryosunun, malesef devamını getirmeyeceğiz. Birlikte aldığımız bu kararda, dizi oyuncularımızın yeni dizilere yelken açması, diziye olan ilginin az da mazide kalması etkilidir. O sebeple ileriye dönük hayallerimizi bir gün tekrardan sizlerle paylaşabilmek dileği ile senaryomuza Sezon Finali değil Final noktasını koyuyoruz...

  Bizlerle birlikte olduğunuz ve içten desteğiniz için teşekkür ediyoruz...

  Hayallerimizin yarım kalmaması, düşlerimizin gerçek olması dileği ile...

  Sevgi ve Saygılarımızla

  ÇiçekLom...

  Kırçiçeği & Laylaylomm

 5. #100
  Durum:
  Çevrimdışı
  laylaylomm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  05.05.2007
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  2,670
  Konular
  2
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Kırçiçeğim, çok güzel ifade etmişsin. Birçok nedenden dolayı Karayılan senaryolarımızı noktalandırdık. Seninle ortak bir senaryo yazmak zevkti. İyi bir yazım yeteneğine sahipsin. Herşey için çok teşekkür ederim.

Sayfa 20/20 İlkİlk ... 101617181920

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 742
  Son Mesaj: 24-04-20, 00:49:36
 2. Cevaplar: 77
  Son Mesaj: 09-10-11, 15:43:33
 3. Tek Türkiye - Replikler, Senaryolar ve Mantık Hataları
  By ~*~NaR-ı GüL~*~ in forum Tek Türkiye
  Cevaplar: 134
  Son Mesaj: 04-08-11, 13:50:24
 4. Şöhret Replikler/Senaryolar/Mantık Hataları
  By cutiepie in forum Şöhret
  Cevaplar: 97
  Son Mesaj: 28-06-07, 23:38:28

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
betexper
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
cratosslot giriş
eta saat
bahis forum
ilbet
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
bahis
deneme bonusu
escort ankara
izmit escort
izmir escort
vdcasino
ilbet giriş
ilbet
en iyi casino siteleri