Sayfa 198/200 İlkİlk ... 98148188194195196197198199200 SonSon
998 sonuçtan 986 ile 990 arası

Konu: Karayılan (Arşiv 5)

Durum:
    matraka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı lostsoul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    matraka gündem değişti farkındamısın acaba.. üç hafta olacak yeni bölüm yok.. dizi yavaş yavaş elden gidiyo sen hala eşkıyadır tutturdun gidiyo..
    içinde onca şey var millet aymadı da eşkiya saldırınca mı birinci olacak dizi..
    bozan eşkiyasına dönülecektir.. yazarların elinde böyle malzeme varken niye deşmesinler.. o konuya değinilecektir elbette.. konular kaçmıyoya bi tarafa..
    dizin bu kadar rezil bu kadar anlatamadığını düşnüyorken niye izlediğini de anlamıyorum.. diziden hiç keyif aldığını görmedim ilginç yahu..
    haklısın,böyle bir kadrodan,haliyle beklentinde yüksek oluyor,sonuda hayal kırıklığı,sen tutturmuş eşkiya olayı diyorsun,tarih sıralarını atlayarakmı yapıcak bunu,yada olayları değiştirerek,zaten dizide olayları değiştirmesine gerek yok,

örnek verelim,bayrak sahnesinde,mamo ağa,ateş etti,burda kişisel olarak değilde o kalabalığın bayrağı,indirtmediği vurgulanabilirdi,buraya gelince kahramanlık,karayılana gelince ön planda olmasın,zaten yaşanmış olayları verse 80 bölüm eder,tarihte yeterince ilgi çekici,çünkü dokunulmamış
    ilk 2 bölüm zirveye çık,sonra diziyi izlemeyi bıraksınlar,bizde bunu tanıtım eksikliğine bağlayalım,ben kendimi kandırmak istemiyorum

bizim en buyuk sorunumuz reyting,bu sorunu halletmenin yollarını yazıyoruz burda dizi 3 hafta sonrada olsa yayınlanmayacakmı,yayınlanınca aynı reytingleri alınca ne olucak sonu kaldırılmak

ben önlemimi senaristlere tavsiler yazarak alıyorum,kendi üzerieme düşeni,mail atmak telefon etmek,kişisel olarak zaten yapıyorum
    eleştirmek en büyük fayda,bana göre
    "Gerçek aşk, karşılık olarak hiçbir şey beklemediğin yerde başlar."

Durum:
    lostsoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezalı Üye
    Yer
    nothingness
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

tarihi kronolojik bi sırada anlatıcaz diye bi sözleşmeleri mi var.. senarist yahu bunlar.. adamlar kendileri bi eser yaratıyor.. kurguluyor..
    o kalabalık aynı ruhla orda toplanmış.. hepsinin birden bayrağa koşması saçma.. böyle bişiy yok.. hep öne çıkan sivrilen biri olmuş burda da mamo ağa..

karayılan etrafında dönüyo diyosun.. yahu kuledibinin karayılana toleranslı olduğunu ben hiç görmedim.. bayrağı için kurşun atan da o.. geçen bölüm doğru kararı veren sülo diilde yine karayılan olsaydı.. vs vs.. he o zaman de bu dizideki herkes vatan savunmasında fgüran bi karayılan kahraman.. yok böle bişiy..

kahramanlık hikayesi yazıyorlar ewet.. ama ucuz kahramanlık hikayelerine alışmış bi toplumun bu anlatım tarzına alışması için zaman tanımak lazım bence..

Durum:
    matraka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı lostsoul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tarihi kronolojik bi sırada anlatıcaz diye bi sözleşmeleri mi var.. senarist yahu bunlar.. adamlar kendileri bi eser yaratıyor.. kurguluyor..
    o kalabalık aynı ruhla orda toplanmış.. hepsinin birden bayrağa koşması saçma.. böyle bişiy yok.. hep öne çıkan sivrilen biri olmuş burda da mamo ağa..

karayılan etrafında dönüyo diyosun.. yahu kuledibinin karayılana toleranslı olduğunu ben hiç görmedim.. bayrağı için kurşun atan da o.. geçen bölüm doğru kararı veren sülo diilde yine karayılan olsaydı.. vs vs.. he o zaman de bu dizideki herkes vatan savunmasında fgüran bi karayılan kahraman.. yok böle bişiy..

kahramanlık hikayesi yazıyorlar ewet.. ama ucuz kahramanlık hikayelerine alışmış bi toplumun bu anlatım tarzına alışması için zaman tanımak lazım bence..
    bu anlatılan dilde ise almayalım o zaman
    kimin etrafında dönüyor ben başka birşey görmüyorumda beni aydınlatırmısın
    gerçekten merak ediyorum şuraya yazda onun etrafında dönmüyor diyim bekliyorum
    "Gerçek aşk, karşılık olarak hiçbir şey beklemediğin yerde başlar."

Durum:
    lostsoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezalı Üye
    Yer
    nothingness
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

kuledibinin anlatamadığını benim sana anlatabileceğimi sanmıyorum:)

merkezi karayılan olan bi hikaye..
    ama tamamıyla onun merkezinde değil hikaye..
    bi başka yazarın elinden çıksa çok rahat ucuz kahramanlık hikayesine dönüşme tahlikesine de açık bi hikaye..
    sen hangi kahramanlık hikayesinde kahramanın zaaflarını gördün.. yanlış kararlar aldığını içsel bi gelişim yaşadığını.. insan olduğunu hatalar yaptığını..
    allah allah naraları atıp bayrağı indermemek.. karayılanın her attığını vurmaması.. her bölümün en esaslı replikliklerin illa ona yazılma kaygısı olmaması kuledibi anlatımından bikaç örnek..

örneğin çello kızı emine kürsüye çıktığında bölümün adeta kahramanı odur..
    ona yazılan repliklerde kadın vardır..
    elvanın yazdığı miting çağrısında da kadın vardır..

sen bi kahramanlık hikayesi yazacaksın.. ama kadını bu denli başkahraman yapacaksın yok böle bişiy..
    kuledibini bu filmde yeniden çok çok sevdim:)
    Konu lostsoul tarafından (05-01-08 Saat 17:10 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    laylaylomm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

arzu, dergah dedesinin adı İsmail bilgisi için teşekkürler.

Candy, kanal hakkında yazdıkların için bütün duyguların ifadesiyle hoştu.

Dün akşam hiç fragmanı görmedim, 8 Ocak 2008 tarihinde yayınlanacak fragmanı geri çektiler galiba. Yayınlamaya devam etseler çok kötü olurdu. KK ı izlememiştim, 4 bölüm yayınlayıp iki bölüm ara mı veriyorlardı ilginç. Yapımcının başka tarihi dizilerinde böyle aksaklıklar yok.

Sona 'nın da diğer dizideki rolü azaldı bence Karayılan'daki rolü daha artacaktır. Fragmanda da pek yoktu, Halim ve Behram Çavuş da yoktu, kesin yayınlanacağı günle ilgili yeni fragman daha çıksa güzel olur.

Matraka ve lostsoul, saygı çerçevesinde diziyle ilgili görüş farklılıklarını bildiriyorsunuz o yüzden konunuza müdahil olmak istemedim.
    Konu laylaylomm tarafından (05-01-08 Saat 17:16 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)