Sayfa 200/200 İlkİlk ... 100150190196197198199200
1000 sonuçtan 996 ile 1,000 arası

Konu: Karayılan (Arşiv 6)

 1. #996
  Durum:
  Çevrimdışı
  lostsoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Cezalı Üye
  Üyelik tarihi
  13.02.2007
  Yer
  nothingness
  Mesajlar
  3,822
  Konular
  2
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  hayır bide kuledibi tespitlerinden biri.. izleyici mutlu aşk görmek istemiyor olmuş..

  ..çünki yazarların mutlu aşk anlayışları aşıkları sevgi böcüğü mutluluk kelebeği yapmaktan başka bişiy değil..
  misal beyaz gelincikte memedle meryemcenin yapışkan aşkları vardı..
  bu mudur mutluluk..
  he sonra ömer cerene bi dolu hırgür yazıyosun izleyici yahu bi gün mutlu göremedik diye şikayeti ayyuka çıkınca dizide böle bi repliğe yer veriyosun.. e nedemeye o zaman izleyici mutlu çift görmek istemiyo diyosun..

  ..yapay suni pembe mutluluklara tahammülsüz o kadar.. yoksa aşıkların mutluluklarıyla ne zorumuz olabilir..

  sadece kuledibinin açıklamalarına yorum getiriyorum dizimiz yazarlarının izleyici tariflerinden korktum ben.. bu diziyide anladıklarını sandıkları izleyici beklentisine göre şekillendirecekler korkarım..

  ha birde bım de kuledibi ortak çalışması değil ama kuledibi elemanlarından biri yazım grubundaymış şöle demiş.. millet gay zekeriyaya karşıymış sözüm ona..
  yaw bu millet sabrinayı yutturmana duyarlı değil oyuncu kaprislerine göre aşkı oyuncak etmene duyarlı değil iki sezon çifte iki kelam ettirmemene duyarlı değil bi tek zekeriyaya duyarlı öle mi.. benim bildiğim zekeriyadan şikayetçi olmak bi tarafa çokta sevilmişti yaw izleyici tarafından..

  böle izleyici ne sever ne sevmez kurgusu yapıp kendilerini sıkıştırmışlar bi köşeye.. nefes alın yahu.. iyi yazılıp oynansa kim yok ben izlemiycem diyo..
  Konu lostsoul tarafından (20-01-08 Saat 13:59 ) değiştirilmiştir.

 2. #997
  Durum:
  Çevrimdışı
  [arzu] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  24.06.2005
  Yer
  Bir Timur Sevdim/k
  Mesajlar
  28,452
  Konular
  12
  Verdiği Beğeni
  6

  Aldığı Beğeni: 14

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  lostsoul canım tüm sözlerinde haklısın ama şimdiye kadar böyle oldu bundan sonrada böyle olacak diye bir durum söz konusu değil ben umudumu koruyorum... Beyaz Gelincik hiç izlemedim ama BİM izledim. 49-69 arasını es geçiyorum sürekli değil ama arada baktım. Son 2 final bölümünü izleyip diziyi bitirdim...

  Umuyorum ki KARAYILAN da böyle bir durum yaşamayacağız. Bizim hikayemiz en başta sıradan bir hikaye değil ne kadar deformasyona uğratabilirler ki... O bakımdan rahat ol derim ben. Bekleyip görelim ve güvenelim...

 3. #998
  Durum:
  Çevrimdışı
  mıstaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  01.07.2006
  Yer
  Anadoludan...
  Mesajlar
  2,811
  Konular
  6
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Arrow Özet için teşekkürler...

  7. BÖLÜM ÖZETİ:
  Karayılan mücadeleyi şehirde sürdürmeye karar vermiştir. Artık semt semt, sokak sokak, teşkilatlanılacak; evden eve tüneller kazılacaktır. Karayılan eli silah tutan herkesi bir araya toplayacaktır; şehir hapishanesinde tutuklu olanlar da buna dahildir…
  Hapise sırf içerdekileri kurtarmak için girdiği belliydi zaten..Orda Memed'in yapacağı "yüreklendirici" konuşmayı çok merak ediyorum..Kuledibi yine farkını gösterip Memed için çok güzel bir replik hazırlamıştır...:img-yes:Ayrıca mücadelenin bundan sonra şehir ağırlıklı devam etmeside güzel..
  Bu arada Fransız Yüzbaşı Laroş da boş durmamaktadır. Karayılan’ın çok yakın bir adamını ele geçirmeyi başarır. Bu, artık Karayılan’a ulaşabilmesi demektir.
  Psiko yine iş başında.:)Laroş'un Memed'e çok yakın bir adamı ele geçirmesi Memed'e ulaşması anlamına gelmez zira o adamı kolay kolay konuşturamazlar...Bakalım ne olacak!!!
  Şehirde tırmanan gerilim aşka da yansımıştır. Belkıs kızının kendisine yalan söylediğini öğrenince onu eve kapatır. Evin içine kadar giren Karayılan, Belkıs’ın gözü önünde, Elvan’ı tutup evden çıkarır!
  İşte beklediğim sahne..:happy0064Memed'in Belkız Hanım'ın gözü önünde Elvan'ı evden çıkarması Belkız Hanım'da bazı renk değişikliklerine neden olacaktır.:)Bağırıp çağıracaktır ama faydasız.:)

  Öte yandan Antep kuşatmasının en önemli izlerinden biri olan “Şehit Kamil” olayı bu bölümde anlatılacaktır.
  O olayın Şehit Kamil olayı olduğu belliydi.Hatırla Sevgili'deki küçük Ali bu rol için çok iyi bulunmuş..:img-yes:

  Bir an önce Salı gelsede yeni bölümü izleyebilsek..:icon_whis
  Konu mıstaa tarafından (20-01-08 Saat 15:06 ) değiştirilmiştir.

 4. #999
  Durum:
  Çevrimdışı
  nugzari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  27.02.2006
  Yer
  Diyarbakır
  Mesajlar
  97
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı modest2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  bu dizi aşk dizisi olmadığı için ne derece önemli bilmiyorum ama ben memed ile sona'yı yakıştırıyorum. savaşı gölgelemeyecek tarzda geri planda memed-sona yakınlaşması görmek istiyorum illa bize bir aşk seyrettireceklerse.:img-wink:sona daha samimi ve sıcak geliyor bana.bir de juliete ısınamadım.margos gibi birinin karşısında böyle buz gibi bir karakter olmamış:icon_whis gizemliden öte resmen duvar gibi bir karakter.margos zaten ağır bir tip, karşısındaki bayan karakter daha heyacanlı, cılıl cıvıl olsaydı keşke.zaten juliet'in mesafesinin nedenini de anlamış değilim:img-wink:

  dizide en doğal karakteri nizipli olarak görüyorum. genç oyuncuyu kutlamak lazım, çok başarılı bir performans sergiliyor.bülent inal'da iyi oynuyor (özellikle şive filan mükemmel) ama elvana bakışları IA'daki Filiz'e bakışlarıyla aynı.mimikler de öyle aman aman değişik değil Yılmaz'dan.:icon_whis
  Elvanı en başından beri hiç beğenmeyenlerdenim.Dizilerde olur bazı karakterleri sevemezsiniz ya bu öyle değil Elvanı beğenmeme nedenim Begüm Birgörenin bana göre yeteri kadar iyi olmayan yorumudur.Begüm Birgörenin Elvan karakteri yorumu çok yapay ve izlerken rahatsızlık verecek kadar yapmacık duruyor.Elvan karakteri çizilirken güzel kurgulunmış ama ben oyuncunun yorumunu hiç beğenmiyorum.Diziyi izledikten sonra iş yerinde bile Elvanın ne kadar yapay ve zorlama olduğu konuşuluyor.Her hareketi her mimiği,bakışı,tonlamaları hiçbirşey doğal değil bana göre.Bence Elvanın dizideki ağırlığı azaltılmalı bunun yerine başka Mücadeleci kadın karakterler diziye sokulmalı.

  Kuledibi Öyle oturup kendi amaçlarını sorgulayan kahramanların pek izlenmediğini dile getirmiş.Ama ben Kuledibinin kendini sorgulayan kahraman profilini yeterince işleyemediklerini düşünüyorum.Kara Yılanın neden savaşmak istemediğini Mehmedin Sarıkamıştaki anılarına vs dönerek daha derinlemesine anlatabilirilerdi.Benim fikrime göre Kuledibi bunu yeterince hissettiremedi izleyiciye,ellerinde çok fazla metaryel olmasına rağmen yüzeysel işlemeyi seçtiler..
  Dizide aşk olmalı ama ben Kara Yılandaki aşkın anlatım yoğunluğunu mücadelenin anlatım yoğunluğundan daha fazla işlendiğini gördüğüm için bu gidişattan çok huzursuzum.
  Kara Yılan o dönemdeki gerçekleri fazla anlatmadığı için bazı yönlerini sivriltemiyor ve aşkın ivmesi fazla gibi algılanıyor.Belki böyle olması palnlanmamıştı ama şu an gördüğüm bu.Ermeni sorununu daha derinden işlemeleri gerekiyor.Ermeni sorununu işlemek bir risk olabilir hak veriyorum ama tarafsız bir anlatım diliyle bu yapılabilir.Ermenileri suçlamadan herhangi bir yoruma neden olmadan bu anlatılabilir.Yaşanmış gerçekler var ve bunları muhakkak yansıtmaları gerekiyor.Margos,Sona zaten iyi bir bakış açısı getiren karakterler ama bence dizide Ermeni geçeğide tarafsız bir şekilde vurgulanmalı ki dizi gerçekçilik temeline oturtulabilsin.Dizide gerilim yok diye yazmış bazı arkadaşlar.Dizide gerilim olmama nedeni yukarda anlattığım şeylerin olmamasından kaynaklanıyor.
  Şunuda belirteyim dizide basit reyting oyunları yapılacak yollar seçilmemiş.Mesela Margos ve Mehmed aynı kıza aşık değil.Kaliteden ödün vermeyen bir yapım Kara Yılan.Buram buram kalite kokan bir yapım ama dönem gerçeklerini sadece satır aralarında anlattıkları için amacından uzaklaşmış gibi algılanıyor.Tarafsız ama daha cesur bir anlatım dilinin olması gerekiyor.Ben bunu bekliyorum,çevremedeki çoğu kişi bunu bekliyor.
  Konu nugzari tarafından (20-01-08 Saat 15:28 ) değiştirilmiştir.

 5. #1000
  Durum:
  Çevrimdışı
  mıstaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  01.07.2006
  Yer
  Anadoludan...
  Mesajlar
  2,811
  Konular
  6
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Sevgili Nugzari;

  Türkiye'deki her dizinin başında bir cellat vardır..Reytingler düşük gelirse o cellat devreye girer.O bakımdan bahsettiğin konulara daha derin bir bakış açısıyla değinmeyi Kuledibi'de ister(di) lakin dediğim gibi o cellatın devreye girmemesi için diziye bir an önce aşk,aksiyon vs. girmeliydi, girdide..Ha reytingler yine kötü ama bir yerden başlanması gerekiyordu. Ermeni sorunu önemli olabilir lakin seyirciyede sıkıcı gelebilir...Onun için Kuledibi tüm bunları göz önünde tutarak yazıyor senaryoyu..İlerleyen bölümlerde hikaye ve reytingler oturduğunda her konuya yeterince değineceklerdir.Biraz daha sabır..

  Begüm konusunda ise söylediklerine saygı duyuyorum ama hiç katılmıyorum..Begüm Birgören, Elvan karakterini çok iyi oynuyor bence..:img-yes:
  Konu mıstaa tarafından (20-01-08 Saat 16:02 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Karayılan (Arşiv 7)
  By lostsoul in forum Karayılan
  Cevaplar: 999
  Son Mesaj: 30-01-08, 02:35
 2. Karayılan (Arşiv 4)
  By matraka in forum Karayılan
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 23-12-07, 19:09
 3. Karayılan (Arşiv 3)
  By YASİN in forum Karayılan
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 11-12-07, 15:05
 4. Karayılan (Arşiv 2)
  By beltiyet in forum Karayılan
  Cevaplar: 991
  Son Mesaj: 18-11-07, 15:55
 5. Karayılan (Arşiv 1)
  By RoseMarry in forum Karayılan
  Cevaplar: 965
  Son Mesaj: 26-09-07, 02:00

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

hd film izle
film izle
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
istanbul evden eve nakliyat
Kayseri evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

antalya eskort
escort ankara
Güvenilir Bahis Siteleri
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
maltepe escort
izmit escort
buca escort
iddaa siteleri
bahis siteleri
adiosbet
sağlam bahis siteleri
eskort
istanbul escort
bayan escort

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.