Sayfa 200/200 İlkİlk ... 100150190196197198199200
1000 sonuçtan 996 ile 1,000 arası

Konu: Karayılan (Arşiv 7)

Durum:
    lostsoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezalı Üye
    Yer
    nothingness
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

arkadaşlar bu bölüm kerestecimiz vardıya ben ona bayıldım ne asi ruhtur boyun eğmezliktir öyle.. oyuncuyu çok beğendim ben.. sahne çok güzel yazılmış oynanmıştı.. onlara satmaktansa yakmayı ölmeyi göze alması ve karayılanın son noktayı koyması harikaydı..

Durum:
    absolutelycandy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı ebrucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    candycigim selahadinin cenaze sahnesindeki repliklerini isteyim
    Yazmaz mıyım Ebrucigim :img-kiss:
    Dr.Osman muhteşemdi o cenaze sahnesinde. İlk işim olsun o replikler.
    Arzucum bu hafta bir dolu replik bizi bekliyor

Bölüm yorumumu yarın yapacağım ama şunu da atlamadan geçmiyim. Keresteci kadın da muhteşemdi. Ateşe veririm de satmam dedi. Mükemmeldi :good:
    Bugün bu mücadele kadınıyla erkeğiyle kazanıldı yazarken akşama 2 kadını birden bulmak harikaydı

Durum:
    neville - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı dFKto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün her ne hikmetse herkese cevap yetiştiresim var.

Dürr-efşan günümüze uyarlama olunca bazı değişiklikler yapılabilir, antepi yeniden kurtarmak şart değil. heö zaten ben de ciddi değildim.

neville, "alaturka" sözcüğünü mü anlamadın? Türk dil kurumunun sözlüğü hizmetinde:

Eski Türk gelenek, görenek, töre ve hayatına uygun, Doğuluca, alafranga karşıtı
    açıklama için çok teşekkür ederim, aslında sormak istediğim kelimenin sözlük anlamı değildi, bu kelime ile neyi ifade etmek istediğinizdi. yoksa sizi uğraştırmazdım kelime anlamı aramakla, açar az biraz internet bilgimle hadi olmadı işte ilkokul bitirmişliğimiz var, o zamanlardan kalma bir sözlükten bakardım...yine de teşekkür ederim...

neyse o zaman sorun yok, elvanın kullandığı kelimeler gayet alaturka...hatta batı menşeili kelimeler kullanmıyor elvan belki senin kastın arapça ya da farsça kökenli osmanlıca kelimeler kullanması gerekkliliğidir.....sanırım elvandan beklediğin arapça ve farsça unsurlarla dolu söz hünerleri yapması...mesela hayal gücü yerine muhayyile demesi, ama hayalgücü demesi de alaturka olmadığını göstermez zannedersem kelimenin...hatta muhayyile mesela hayalden türemiş arapça bir sözcüktür vs vs vs...ama elvan hayal yerine imge dese işte o zaman böyle bir iddiada bulunabilirsin...çünkü imge image dan gelme batı orijinli bir kelimedir yani senin tabirinle alafranga...

fakat özellikle bugün de takip ettim dizide benimsenmiş genel bir konuşma adabı var...hatırlarsanız ilk bölüm memed bu yüzden birini azarlamıştı bırakın süslü konuşmayı diye...yani kısacası elvanın memedle nizipliyle behramla bilgi aktarımını değil de hüner göstermeyi hedefleyen amacı anlaşılırlık olmayan süslü anlatımlar yoluyla konuşması da abes kaçardı...e bir de biz varız ekran karşısında ya anlarız ya anlamayız, o yüzden orta bir yol benimsenmiş dil mevzusunda benim gördüğüm kadarıyla...yani ne elvan lüzumundan fazla alafranga konuşuyor ne de dr osman alaturka sizin tabirinizle. belirli bir standartta her ikisi de...

bugünkü bölümü çok beğendim. dr osman muhteşemdi...inanılmaz bir konuşmaydı yaptığı. behram çavuş ve laroş...karşılıklı döktürdüler...candycim seni andım bol bol güldüm, aslan adam hikayesine:)

barutçuyu çok sevdim...

dizide müziklerde oldukça değişim gördüm. daha önce duymadığım müzikler duydum...kamilin cenazesindeki müzik ilk başta biraz kulak tırmalayıcı gelse de beğendim...geçiş sahnesi müzikleri, çatışma müzikleri çok başarılıydı...

bir de görüntüde de farklılık hissettim. eskiden daha soluktu görüntü...

Durum:
    lostsoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezalı Üye
    Yer
    nothingness
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı ebrucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bundan sonrası tufandır artık kaygım maygım kalmadı
    canım ebrucukcum ne güzel sözler umutlandım ya.. dua edip duruyorum ben:)

benimde en çok sevdiğim sahne beni koparan sahne karayılanın bırakmak yok dediği sahne oldu..

Durum:
    ilizya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Muzafferin Kalbii
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

allahım deliricem ya deliricem her sahneyi düşündükçe içim kıpır kıpır oluyor nefes almakta zorlanıyorum izlerken çok komik bişi oldu annemle beraber izliyodum annem yanımda uyukluyodu heycanlı sahneler başlayınca ben koltuktan fırladım hadiş aslanlarım hadi yiğitlerim diye çığlık çığlığa tepiniyodum annemin uykudan bir fırlayışı vardı görülmeye değerdi yarıldım gülmekten ama kendimi kaybetmişim o bağrışlarımı tam hatırlamıyorum bile kendimi bir an orda hissettim ohh valla kasede kaydettim bütün hafta en az 15 kez izlerim yaşasın teknoloji internetten çok ii olmuyo çünkü

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri