Sayfa 2/200 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon
998 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Karayılan (Arşiv 10)

Durum:
    Kurt_Memati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    11
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Arkadaşlar Sis Yapım ile görüşüldü. Dizideki eksiklerin farkında olduklarını ve bunların düzeltilmesi için çalıştıklarını ilettiler. eleştirileri tek tek okuyup dikkate aldıklarını belirttiler. Bize düşen diziyi izlemeyi bırakmamak.

Durum:
    neville - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

efendiiim yorumumu yazayım. öncelikle söylemeli ki ben de weasleys ile aynı fikirdeyim. yeni gelen senaryo yazarları ellerinden geleni yapıyor. kadınlar bile başkasının mutfağında rahat edemezken, bu ekipten mucize beklemek yanlış.ellerinden gelen bu. ve ellerinden gelenle bu göreve gelmişler. ama biz kuledibinin üstüne replik yazamayız deselerdi de hani mertlik olurdu.başkasının hayalini bilip de tamamlayamaz ki kimse.bu anlamda bu ekibi göreve getiren yöneticilere hesap sorulmalı...böylesine reyting esiri olmuş yöneticilere.

açıkçası dün senaryo dışında ben çekimleri de beğenmedim. tutarsızlık vardı. mesela elvanın vasilden kaçış sahnesi, hani ormanın ortasında peşinde hayalet var da öyleymiş gibiydi. tuhaftı açıkçası.

sonra bana karakterler kocakafadakiler gibi geldi. sanki onlar oynamış da önce, dışarıdan biri seslendirmiş gibi.yani ısınamadım. dizi başka diziydi sanki. umarım böyle gitmez. umarım kknın ilk 13 bölümü gibi bunun da ilk 10 bölümü hafızalarımda efsane olarak kalmaz. umarım geçmişteki hatalardan pay çıkarılır...
    Konu neville tarafından (13-02-08 Saat 17:58 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    sevgii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    yakamozlar ülkesinde
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı suri06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    izlenme oranlarına değinmek istiyorum

1 BINBIR GECE [NET] KAND 19,50 42,90
    2 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 14,20 32,00
    3 BINBIR GECE (OZEL) [NET] KAND 9,60 25,10
    4 KANAL D ANA HABER BULTENI [NET] KAND 8,60 27,30
    5 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 6,20 19,60
    6 SPOR GUNDEMI KAND 6,10 17,30
    7 ARKA SOKAKLAR (TKR) [NET] KAND 5,30 20,70
    8 KARA YILAN [NET] ATV 5,10 15,00

ab deki izlenme oranını iyi görüyorum kendi saattinde 1inci olduğunu düşünüyorum
    4 KANAL D ANA HABER BULTENI [NET] KAND 8,60 27,30
    5 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 6,20 19,60
    6 SPOR GUNDEMI KAND 6,10 17,30
    7 ARKA SOKAKLAR (TKR) [NET] KAND 5,30 20,bunlar zaten haber ve 17:00 ile 20:00 kuşağa kadar
    ee diğeride malum programlar Karayılan kendi saattinde izlenen tek dizi
    Bakın seneryo ekibi kendini toparlasın total de de iyi sıralarda yer alacaz
    anlamamakda direnilen sorun aslında tamda senin anlattığın bakın ne güzel reyting alabiliyoruz demek için yapılan bir dizi izlemek isteseydik aynı gün 2 senedir insanları ekrana bağladığı söylenen o ahlaksızlığı öven diziyi izlerdik bizim izlemek istediğimiz bu değildi ki biz ilk bölümünden beri hayallerimizi süsleyen o muhteşem dizimizi izlemekden çok memnunduk
    benim için sorunun aslı senaryo ekibine süre tanımakdan kaynaklanıyor ne yani rahat bırakalım istedikleri gibi dönüştürsünler diziyi bizde bize verilen neyse onu izleyip razımı olalım asla kabul etmiyorum bunu yapacaklarına adam gibi toparlayıp final yapsınlar 2-3 bölüm içinde en azından bütün bölümlerini indirip senelerce tekrar tekrar izleyeceğim bir baş yapıtım daha olur
    bu senaristlerle bu dizinin gitmesi mümkün değil bizler onlar için elimizden geleni yaptığımıza göre onlarda bize saygılı olmaları gerektiğini öğrenmek zorundalar bizimle dalga geçme hakkını vermiyoruz kimseye tabiki kuledibide hata yapabilirdi tabiki onlarda hata yapsa eleştirirdik ama bu hata değil bu tamamen farklı bir şey burada weasleys e kesinlikle katılıyorum kuledibide konusunda neden gittiklerini bilmiyorum ama iyi yazmaları şımarık çocuklar gibi davranma hakkı vermez kimseye benim istediğim gibi olmazsa çeker giderim demek en kolayı neden daha zorunu kimse seçmiyor anlamıyorum
    sinirlerim yatışacağına daha da hırslanıyorum en iyisi bir süre uzak durmak sanırım
    Konu sevgii tarafından (13-02-08 Saat 17:39 ) değiştirilmiştir.
    O İHTİMAL BENLE VAR MI?

Durum:
    matraka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

aksiyon sahnelerine kulplar takılıyordu,bizlerde taktık,ama kimse karayılan a diğer dizi muamelesi çekmedi,bu yönde görüş belirtmedi,herkesin fikir birliği yaptığı tek konu karayılan kalitedir olmuştur,bunun meyvelerinide 1-2-3 bölümlerde aldı düştü ama klite gene farkedildi 8-9 bölümde düştüğü yerden kalkmaya başladı...10.bölm reytingleri 8-9 beklenti reytingleridir

işte onuncu bölüm kaliteninde katledildiği bölüm olmuştur,eksi sözlükte karayılan ile ilgili 50 tane yorum vardır herkes girsin diğer sözlüklere de baksın köşe yazarlarını incelesin karayılan dizisine yapılan muameleyi görsün
    sonra 10.bölümden sonra o yorumları okuyun

karayılan kalitesinden taviz vermiştir,bu bölümden sonrada kurtarması çok zordur!!
    O Bir artık En pahalı Diğer dizilerdendir!!
    "Gerçek aşk, karşılık olarak hiçbir şey beklemediğin yerde başlar."

Durum:
    absolutelycandy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı weasleys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama ben burada inanın yeni senarya grubuna kızmıyorum, kızamıyorum. ben burada her ne olursa olsun izleyicisini yüzüstü bırakmış olan kuledibine ve taylan biraderlere kızıyorum şayet kovulmadılar ise. eğer bir işe başlamış iseniz, o işi ne olursa olsun yarım bırakma profosyonellik dışıdır. bunlar çocuk oyuncağı değilki.madem anlaşıp başladınız, anlaşmazlıklarınızı da içinizde halletmek zorundasınız.

Weasleyscim,
    Dün izlediğimiz bölüm, bize ne şekilde bir hikaye sunulmak istendiğini gösterdi. Sebep ama rayting ama başka şey. Yapım şirketi böyle bir gidişatı uygun görmüş. Abartılı çatışma sahneleri (bizimkilere kurşun işlemez oldu), ajitasyonlu dram sahneleri, verilmek istenen mesajı gözümüze sokan cümleler (bkz:hoca efendinin sözleri), karakter oluşturmakla zaman harcamak yerine tiplemelere başvurma, sahip olduğumuz karakterleri mutasyona uğratma... gibi bir dolu şey.

Bunu bizler 9 bölüm boyunca bu diziye gönül veren kemik izleyiciler kabul etmez, tahammül edemezken; Kuledibi nasıl kabul etsin. O kadar emekle ince ince işledikleri karakterleri geri çekmek, mücadeleci kadınları aşk budalası yapmak, kendi derin replikleri simgesel anlatımları yerine sahnenin bir de alt yazısını geçirelim der gibi cümleler yazmak, klişelere başvurmak.. vb istememeleri bana çok doğal geliyor. Sorun sadece karakterlerde, repliklerde değildi. Sorun tüm bir bakış açısındaydı. Ve senaristler; inandığımın aksine iş yapacağıma, değiştireceğime, sıradanlaştıracağıma, her iş gibi olmasına izin vereceğime giderim demişlerse ben kendilerini ancak takdir ederim.

Tümüyle kurgu bir hikaye değişime/dönüşüme rağmen sürdürülebilir (ki 74 bölüm izlediğim BG'nin başladığı noktayla bitişi arasında dağlar kadar fark vardı). Ama gerçeklik barındıran, gerçekleri aktaran bir işte kendi inandıklarının aksini uygulamak istemeyebilirler. Buna karşı durabilirler.

Aslında buradaki tepki de yeni senaristlere değil. Sonuçta dizi dünkü haliyle de ekrandaki diğer işler gibiydi. Sanki en çok izlenen yapımlar çok mu farklı. Raytinglerde 1. olan öyle diziler varki, barındırdıkları repliklerle insanların resmen zekasına hakaret ediliyor.
    Ancak dünkü bölüm bir klasik olmaya aday Karayılan'a asla yakışmayan bir bölümdü. 9 bölümlük diziye yapılmış haksızlıktır. Bir klasiği baltalamaktır. Tepki de bunu yayınlayan yapım şirketine.

Yeni senaristlere benim eleştirim; milli mücadelede kadını bu kadar yoksayan bir bakış açısını kaleme almalarıdır. Repliklerinden zerrece hazzetmedim bu da bir diğer nokta.
    Konu absolutelycandy tarafından (13-02-08 Saat 18:00 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/200 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri