Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
19 sonuçtan 16 ile 19 arası

Konu: Kasaba Replikler/Senaryolar/Mantık Hataları

Durum:
    mümtaz&yağmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

senaryonun devamı...
    yağmur odasında yatağının arkasına sakladığı kutuyu çıkarır ve mümtazın mektuplarını okumaya başlar neyse işte o okuya dursun mümtaz tülaya odasını gösterir iyi geceler dileyerek gider işte mümtaz aşağıya iner camdan bakar yağmur da bakar suratına kapar pencereyi yağmur aynada kendine bakar haftalardır saçını topluyordu şimdi açacak makyaj yapacak…sabah oldu yağmur avluya çıkar haydar şaşırır süslenmiş bu yine der yağmur haydara gülümseyerek günaydın der haydarın da gözlerinin için güler ekin gelir sarılır yağmura yağmur da sarılır sonra öper der hadi sen şimdi ayşe ablaların yanında ben de geliyorum kahvaltıya der haydara tekrar gülümser içini kurt kemirir
    ve mümtazın avlusuna doğru gider kırmızı arabayı hala orada görür tepesi atar
    kadın burada kalmış der deliye döner ben lsam kapıyı kırardım ya sonra mümtaz görür bunu çünkü gözü hep camdadır yağmurda mümtazı görünce hemen dönüp gidermümtazda peşinden gider yağmur kaçar mümtaz kovalar avluya gelir ikisi de mümtaz yetişmiştir o sırada bizim ahali de ordadır bunları izliyordur
    şaşkın hepsi dede gülümser herkesin kafası onlarda mümtaz yağmur bir dk dursana der yağmur ne var nasıl konuşuyorsun sen benle öyle..ne oldu ki şimdi ne olacak birşey mi olması gerekiyor ben de sana soruyorum yağmur birşey mi var yok bir şey ya sen gitsene işine...ne bileyim git karınla kahvaltı et özlemişsindir ya da git birilerinin bacağından vur sen.. yağmur ağır konuşuyorsun ama…gerçekler bunlar...bana dün iki kez tattırdın...hadi mümtaz işim var benim güle güle sana..der ve mandıraya doğru gider mümtaz da peşinden...haydar kızgın bakıyordur ekin niye kavga ediyorlar haydar der haydar yine kızgın mümtaz kendine çeker yağmur yüzüne yaklaşmak istemediğinden her nedense yüzünü geri çeker ayrıca biraz zayıf olduğu için sarsılır mümtazın kollarında bunlar bölye karşılıklı mümtaz yağmura der eden böyle yapıyorsun yağmur lütfen... der elini yanağına götürür yağmur malum hareketi yapar mümtaz üzgün bir şekilde şaşırır böyle mi yapacaksın yani bana küsecek misin çocuk gibi..mümtaz lütfen... zorlama beni canım sıkkın daha nejdetin şokunu atamadan o kadın geldi..mümtaz kafa sallar haklısın ama bunlar bizim için problem olmamalı aramızda bu gibi sorunlar olmamalı yağmur…o zaman sen de sorun çıkarma mümtaz…ben mi çıkarıyorum…sen...sen bu kadından boşanmadın mı…mümtaz şaşırır ne biçim soru bu böyle yağmur…gayet mantıklı bir soru...ben demedim o dedi karım diye
    yağmur lütfen..boşanmasam sana neden evlenme teklif edeyim..sence ben böyle bir adam mıyım…bilemiyorum artık nasıl bir adam olduğunu mümtaz...yağmur lütfen...mümtaz niye gelmiş o zaman o kadın…mümtaz düşünceli bir şekilde kafasını öne eğer bilmiyorum...madem bilmiyorsun evinde misafir ediyorsun ama
    buna nasıl müsade ettim ki sanki mümtaz gülümser bıyık altından...kıskandın mı sen Tülayı…yağmur şaşkın bakışlarından birini mümtaza yöneltir efendim???yani bunca konuşmadan sonra bunu mı çıkardın…yağmur başka ne düşüneyim ayrıca evime misafir olan birini kovamam gecenin vaktinde..vallahi bana söyleseydin ben kovardım...ama maşallah kadın senin saçına bıyığına takmış..yağmur hadi ama evlilik öncesi bunu problem etme..merak etme gider zaten yok bir de düğüne kalsaydı mümtaz yine bıyık altından güler...hadi barıştık mı der…o kadından rahatsız oldum mümtaz bu kadar basit değil bu konu o kadına yolla öyle konuş benle ben gidiyorum yağmur ama bir dinler misin beni sonra mümtaz yorgunum hadi... der ve gider...yağmur sinirle kahvaltı sofrasına oturur ayşe sorar mümtaz beye de tabak koyalım mı yağmur hanım...hayır canım ne gerek var..o etmiş kahvaltısını der haydar bakar kızgınlıkla dede haydara bakar ekin sorar mümtaz amca sana bağırdı mı yağmur gözlerini devirir hayır canım niye öyle düşünüyorsun mümtaz kimseye bağırmaz hadi ye kahvaltını...sonra haydara bakar...bir şey demez kahvaltısını sürdürür.konakta işler karışmıştır tülay evi gezer sanki kendi evi gibi çiçekleri budamaya başlar mümtaz gelir günaydın der
    tülay da gülümser günaydın der ne yapıyorsun burada hiç..çiçeklere eskisi gibi değiller bazılarının kökü kurumuş bakmıyorsun galiba son zamanlarda tülay...lütfen...bırak şu aleti….(devamı belki yarın belki yarından da yakın beklide hiçbir zaman) senaryo fracture arkadaşımıza ait kendi adıma teşekkürü bir borç bilirim bu güzel senaryo için teşekkürler…

Durum:
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

18.bölüm senaryosunun devamı mahsen sahnesi...
    yağmur gramofona bakar ve eskiyi hatırlar gramofon da mavi tuna çalıyor annesiyle dansını hatırlıyor sonra o fırıldak gibi döndürdüğü oyuncağa geliyor onu çevirmeye başlıyor aklına ablası geliyor sonra mümtaz geliyor mümtaz ona bu oyuncağı yapmış yani hatırlıyor onu sonra haydar geliyor yağmur duyuyor diyor burasının da bir gizliliği kalmadı artık...ne güzel sığınırız diyorduk ekin ile ama herkes öğrendi burayı isterseniz gideyim yağmur hanım... ufff haydar sana demiyorum zaten sen buldun burayı diyor ve haydar o bilindik kafa sallamalı gülüşünü yapıp oturuyor yağmur gülüyor iyi misiniz yağmur hanım diyor haydar bilmem oradan nasıl gözüküyorum kötü mü der yağmur merakla haydar kafa sallar ben bilmem tarzında yağmur güler..sen anlamayacaksın beni de kim anlayacak haydar.. hadi ama ona kızdığımı anlamışsındır haydar mahcup bir şekilde gözlerini indirir yağmur tekrar güler mümtaz beni yine kızdırmayı başardı haydar ben ne yapacağım sence bundan sonra acaba diyorum... sen haklı mıydın ben tanımıyor muyum onu haydarın suratı değişir gerginleşir söyledi mi size gerçeği der(Haydar tülayın kim olduğunu bilmiyor daha her ne kadar halayda görsede ne olduğunu anlamamıştır)yağmur duraksar gerçekten kastın necdeti kimin vurduysa ben onda takılı değilim bana zaten önceden bunu bir şekilde anlatmıştı sadece saklamış o umurumda değil artık beni başka şeyler üzüyor haydar şaşırır...ne üzüyor yağmur seni der merakla haydar yağmur devam eder gülerek ben geçmişimde bir çocuk tanıdım bana mızıka çalan oyuncak yapan ablamla beni gezdiren bir çocuk gönlüme yerleştirmişim onu sonra birşey olmuş o çocuk gitmiş ben hiçbir şey hatırlamıyorum o çocuğa ait o çocukluğa ait aradan onca zaman geçiyor adını bile hatırlamıyorum bu çocuğun sonra yine beni bir şey çekiyor buralara bu kadere sonra karşıma bir adam çıkıyor o iyi tanıdığım çocuk adam olmuş şimdi karşımda ben bu adamı tanıyorum ama tam olarak anlamıyorum sence ben nerdeyim haydar...ya da ben gerçekte o çocuğu mu seviyorum yoksa o adamı mı haydarın devreleri atmıştır çünkü hiçbir şey anlamamıştır haydar üzülür durumu değiştirmek istercesine bir pot kırar şu kadın onun tanıdığı biri mi yağmurun yüzündeki tebessüm yerini gergin bir surata bırakmıştır bu sırada mümtaz kapıdadır ve bu konuşmayı dinler…yağmur heydoya cevap veriyor geçmişten gelen bir hayalet diyor haydar biraz da olsa anlıyor hayaletler musallat olur sadece yağmur hanım..canını sıkma sen..çeker gider...yağmur gülümser tekrar...ama bu hayalet canımı yakıyor haydar...birşey rahatsız ediyor beni... geçmiş kötü şeylerle dolu diyor yağmur haydar biraz geriliyor ben geçmişimi bilmem yağmur...senden daha kötü bir durumdayım ben...sen hiç değilse geçmişini tekrar yaşıyorsun...yağmurun gözleri dolar haydara şefkatle bakar...haydar ayağa kalkar yağmur gözleriyle onu takip eder...çok mu seviyorsun onu der haydar... yağmur anlamsız bakışlarını haydarda diker seviyorsan benim ne hissettiğimi anlarsın o zaman...ama anlamıyorsun işte...yağmur gözlerini kaçırır yine aynı konu mu haydar...bunu senle konuşmuştuk öyle değil mi...konuştuk konuştuk ama sen beni hala anlamadın...sana diyeceğim odur...sen mümtazı sevmiyorsun...sevseydin o hayaleti de kovardın...sevseydin beni de anlardın yağmur....mümtaz geri çekilir kapıdan uzaklaşır düşünmeye başlar yağmurun gözleri dolar...yağmur ayağa kalkar haydara yaklaşır haydarın bakışları serttir ama gözlerinde aşk vardır yağmurun ise gözleri iyice dolmuştur ve şunları söyler..
    beceremiyorum haydar...onu sevmeyi onun gibi sevmeyi beceremiyorum ne onun için birinin canını yakarım ne de kendim için onun canını anlıyor musun... beceremiyorum işte...yağmur ağlamaya başlar haydar duydukları karşısında ne yapacağını bilemez yağmura sarılmak ister ama yapamaz sonuçlarının ne olacağını kestiremiyordur kafasını çevirir o sırada mümtazı görür mümtazın gözleri dolmuştur haydar sinirlenir ama burada durmasının iyi olacağını düşünmez...yağmura döner ayak seslerini duyan yağmur başını kaldırır mümtazı gördüğünde şaşırır ağlamasını keser mümtazın bakışları aynen silah öğretme sahnesinki gibi derinleşmiştir yağmur ciddi bir surat ifadesi alır ne işin var senin burada der sinirle mümtaz bir şey demez daha da yaklaşır yağmur ayağa kalkar git buradan mümtaz..lütfen şu an çok sinirliyim der..ama sesi titrektir mümtaz iyice yaklaşır gözlerine bakar yağmurun yağmurun gözlerinde aşk vardır...mümtaz o derin gözlerle bıyık altından güler bu gözler mi beceremiyor sevgini söylemeyi ben herşeyi görüyorum yağmur der ve yağmurun gözlerini öper sonra yağmura canım diye sarılır saçlarını koklar yağmur da karşılık verir mümtazın yakasına yapışır yakasını koklar yağmur mümtaza sıkıca sarılır bırakma beni lütfen bırakma beni der ve sahne biter...

Durum:
    ByDizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Canım benim senaryoların çok güzelmiş,çok beğendim klavyene sağlık...

Bu son çok güzel...:love05::img-in_lo

Durum:
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı ByDizi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canım benim senaryoların çok güzelmiş,çok beğendim klavyene sağlık...

Bu son çok güzel...:love05::img-in_lo
    saol canım fracture saolsun böyle güzel bir senaryo çıktı ortaya...

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)