Sayfa 200/200 İlkİlk ... 100150190196197198199200
1000 sonuçtan 996 ile 1,000 arası

Konu: Kavak Yelleri - Bölüm Yorumları (80)

Durum:
    yakut_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Mehmet Günsür ❤
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı baev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence senaristlerin aslı amacı bizim sinir sınırımızı ölçmek yani kafayı yemeden kaç bölüm dayanırız onu merak ediyorlar sanırım.Bildiğin dalga geçiyorlar izleyenlerle gerçek hayatta bile bu kadar saçmalık olmaz.Dizide doğru düzgün bi Metin kalmıştı o da bir bardak içkide gitti.Biri bana Metin'in çocuklarına ne olduğunu söyleyebilir mi öldüler bişi oldu herhalde.
    çacuklara bişey olmadı gönüldeler ama metin istanbula gelene kadar hiç görmemişti ilk istanbul bölümlerinde gönül çocukları gönderdi babalarıyla
    birgün geçirdiler selin hemen gitti sarıldı falan emre soğuktu babasına karşı
    öyle işte bir daha göstermediler maalesef

Durum:
    M_I_L_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Karlsruhe
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Efe'min lafi ile girmek istiyorum yoruma: bu ne abicim? bu ne yani? Bu neeee???

Harbiden ne bu? bu aksam tiyatroya gittim bir güzel, eve döndüyümde izlerim nasil olsa dedim. Allahtan gitmisim. Tiyatro da artan zeka oranim, bu bölümle geriledi yine.

Bu ne arkadas yaaaa. Ne sacma sapan bölümdü. Bide ben bütün ümitlerimi aylar önce gelen bir tüyo üzerine bu bölüme baglamistim, cünkü cikacak gibiydi, kesin gibiydi, eh nisan oluyordu. ama yok yok. Senaristler herhalde karsilastiktan sonra ne olacagini, nasil olaylari gelistirecegini bilemedikleri icin uzattikca uzatiyorlar.
    zivanadan cikmak üzereyim. Ama Allah karetsin iste, Daghan faktörü var.
    Bu adama o kadar hayranim ki, her hafta biraz daha aptallasmayi göze aliyorum.
    Ama artik yeter noktasina geldim.

Fiko Silaya sende gel dediyinde, eyvaaaaah demistim. Alarm canlari caldi, kulaklarim bugulandi. Vardi bunda zaten bir is abicim.
    Kizin da bayilacagi tuttu. Hergün Fiko ile Bünyo da fink atarken iyidin ama Sila hanim. Simdi nolduuuu? Sevmistim seni, bu kizda is var demistim, hemen ölmese bari demistim. Ama yok, bu bölüm nasil Hayriyeden nefret ettirdiyseler, senden de nefret ettim.

Bu bölüm tek merak ettiyim sey, bir anlam veremediyim Efe den bile daha cok gizemli gelen olay Güven oldu. Basta gitti pazara bilet aldi, tek gidis Karsa.
    Ilk düsündüyüm, bilet Fikoya ve nisan günü icin aman gelmesin diye. Ama o da fos cikti, cünkü nisan cuma aksami oldu. Eee sonra kalkti Aslinin arkadaslarini dolandirdi. Neden yapti, noluyor anlam veremedim.
    Ama yürütmekten korktugum tahminimi yürüteyim:
    Güven napcak ne etcek bu isi Fiko'nun üstüne atacak. Bilerek yapti herseyi. Fikoya da, abicim bak bidi bidi vidi vidi deyip pazar aksami Karsa gönderecek.

Zaten ödüm kopuyor her an Daghan diziden ayriliyor gibi bir haber okuyacam diye. Böylece de gelmeden gider. Belki de kurtuluruz, hem sizler bu kadar sacmaliktan, hem ben yine bu diziden.

Biktim, vallahi biktim. Yeter. Efkarlar basiyor. Öyle bir gecer zamanki kadar agir bir dram izlediyim de bile ben böyle olmuyorum.

Metin abiyi de kendine benzetti mavigöz. O da dünden razimiymis neymis, bir yudum ickiyle kosa kosa bandi kesti.

Bu aksam acaip nefretim kabarti, Hayriye ye, Güvene, Sila'ya, Asli'ya, Nurgül'e, Mine'ye, Metine bile.

Hic saygi deger bulmadigim senarist arkadaslar, hepinizi alip basiniza calin. Bu isi de beceremiyorsaniz, cekip gidin. Yerinize sokaktan cevirip her hangi bir insani koysalar, sizden iyisini yaparlar, eminim bundan.

Bu güzel gecemi zehi zikkim ettiniz! Bravo ...

Not: Bu kadar orjinal senaryodan uzaklastiktan sonra, lütfen Mine'yi Jen olayina cevirmeyin. Bu hatayi bari yapmayin. Mine'nin olayi da bu dizideki hersey gibi fos ciksin.
    :mad72::mad72::mad72:

Not2: Acaba bu dolandirici olayi yüzünden karakol önü bir karsilasmami yapacaklar. yok artik demeyin, bunlara belli olmaz, olurmu olur.
    Off cikamadim isin icinden, vicdansiz Güven ne yapacak acaba. Metinin gözüne baka baka yasayabiliyor ya, ondan hersey beklenir.
    Yok yok, kesin Efe'min basina belayi acacak. :img-cray:

Birsey daha geldi aklima. Acaba bu durumu kullanip Asli - Güven arasini bozacaklarmi? Tam aralarini bozduktan sonra mi karsilasma olacak?`
    yok arkadas, ben almiyim o zaman, böyle karsilasma kalsin ...
    Konu BERNA tarafından (30-10-10 Saat 11:44 ) değiştirilmiştir.
    http://img.photobucket.com/albums/v224/M_I_L_I/asliefe.jpg

Durum:
    Pesmanyaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Yeter.

Son bir kaç bölümdür dizinin hep aynı yere dönüp aynı yerde bittiğini izliyoruz. Ama bu bölümde diğerlerinden farklı olsun diye bölüm tekrar içinde tekrar yaptı. Güven'in geçen bölüm eline aldığı resmin bu hatfa gösterilmesi, bilet alması, Aslı'nın yanına gitmesi, bunlar iki dakikada gösterilebilecek şeyler. Ama uzattılar da uzattılar! Tepkileri iyice üzerlerinde toplamışken hala aynı saçmalıkları nasıl yapabiliyor bu yapımcılar, anlam veremiyorum.

Efe'nin rüyası bile kendini tekrar etmeye başladı. Eskiden ufak ufak artardı rüyanın süresi ve gösterilenler. Ama bu bölümde o da olmadı. Böyle kendini tekrar eden sahnelerle dizinin süresini dolduruyorlar akıllarınca, aman ne büyük marifet!

Mine'ye bölüm başında yaptırdıkları da ayrı bir saçmalık. Adamın motoru evinin önünde, demek ki evde bu adam. Yoksa plakasına bakıyorsun da motorun orada olduğunu algılayamıyor musun? Niye beklemiyorsun ki? Sabah vakti gelmişsin, belki uyuyordur bu adam? Belki insanlar ilk kalktıklarında yavaş hareket ederler ha? Ya da geç duyarlar kapıyı, ya da bir sesi? Efe kapıyı açarken Mine'nin gidişini görünce, "Aaa tüh. Ne kadar heyecanlı ya, tam da göreceklerdi birbirlerini, ne kadar güzel yazmışlar senaryoyu, ne kadar orijinal bir senaryo bu, çok heyecanlandım, kalp atışlarım hızlandı." dedik bizler de zaten. Hadi diyelim tüm bunlar geçtim, 2. gelişinde niye kapıyı bir kez daha çalmazsın? Belki uyuyordur ve sen kapıyı ilk çaldığında kalkamamıştır? Bir daha çalsana o sesi çıkmayan zili? Ama yok, maksat ömür uzatmak, bunu yaparken de insanları heyecanlandırmak. Artık yemiyoruz numaralarınızı yalnız, haberiniz olsun.

Sayın senaristler, ne düşünüyorsunuz çok merak ediyorum. "İşte budur, ne güzel senaryo yazıyoruz biz, olayları birbirine ne güzel bağlıyoruz, her şey ne kadar da mantıklı." falan mı diyorsunuz acaba? Çünkü hala ısrarla aynı saçmalıkları yapmaya devam ettiğiniz böyle düşündüğünüzün bir göstergesi. Lanet olsun ki elinizde çok büyük bir koz var, o da Efe karakterine duyulan sevgi. O herkesin mutlu olduğu Efe'li eski bölümleri o kadar özlüyor ki insanlar, dayanamıyorlar bunun artık olabileceği ihtimalini düşünerek açıyorlar izliyorlar. Ve şu da var, merak insanı öldürür derler. Siz bunları da çok iyi biliyorsunuz çok zekisiniz ya aklınızca. İnsanları gerizekalı yerine koymak ne kadar da hoşunuza gidiyor. "Nasılsa dayanamaz izler bu insanlar, reytingler de iyi geliyor, paraları da indiriyoruz cebe, böyle devam ettirelim diziyi." Ne güzel ya.

Şu dizi ne hale geldi ona üzülüyorum ben. Aile, sevgi, aşk, dostluk, arkadaşlık gibi kavramlarla dalga geçilen bir dizi oldu. Hiç kimse ailesiyle görüşmüyor. Böyle telefonda konuşma sahneleri olsun bari, boş boş tekrar sahnelerini koyacağınıza bu tarz şeylerle uğraşın bir zahmet.

Aslı'nın ne hale geldiğinin herkes farkında. "Annemle babama sonra haber veririm nişanlandığımı" diyecek kadar saçmaladı kendisi. Büyümek, genç kız olmak bu mu demek yani? Atakan'la Su ayrı bir saçmalık. Boşanma aşamasında olup da bütün günlerini aynı mekanda geçiren Dünya'da bir tane çift söyleyin bana. Barışsalar tamam da, şu anki durumları çok saçma. Metin çocukları için İstanbul'a geldi, yüzüne bakmayan çocuklarını bıraktı aşka yöneldi. Kavak Yelleri dizisinin en düzün karakterlerinden biriydi, bari sen bozulmasaydın be Metin!

Bazen düşünüyorum da, keşke 84. bölümde bitseydi dizi. Orada final olsa, ya herkes ölse, yada herkes yaşasa, Kavak Yelleri'nin gönlümüzdeki yeri apayrı olurdu. Ve yine düşünüyorum da Efe'yi bu kadar çok istemekle hata mı ettik? "Alın işte size Efe" dercesine Efe'yi önümüze sundular ve bizi cezalandırıyorlar resmen.

Önümüzdeki bölümde ne olacağını söyleyeyim, tahmin edeyim demiyorum bakın söyleyeyim diyorum, çünkü o kadar basitleşti ki dizi, olacakları söylemek hiç de zor değil. Güven yırtar o işten. Hande ve eşi dolandırıldıklarını, ev sahibi kadını aradıklarını falan söylerler. Güven de "Ay çok üzüldüm, nasıl da inandım ben o kadına da evi size tavsiye ettim, çok özür dilerim" diye kıvırır ve iş direkt Biricik'in üstüne kalır.

Ve Efe ilk Mine'yle karşılaşacak. Tayfun'un iş yerinde. Bunun ne zaman olacağı belli değil ama. 136. bölümde olacak diyeceğim ama bu sefer de komik duruma düşmekten korkuyorum.

Alıntı esma-selim005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +birde fragmanda gösterilen güvenin sadece sözde gidiş bileti aldığı sahne önümüzdeki bölüme ait. bölümde gösterilmediğine göre ve son sahneden bu çıkıyor ortaya.
    Bölümün başında gösterildi bu sahne, oraları kaçırdınız sanırım.

Durum:
    Cr9
    Cr9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ya ne var biliyor musunuz burda hepiniz gibi ben de bu diziyi çok seviyodum cidden bak böyle deli gibi her yerde savunurdum da bundan önceki bölümlerde de çok kızmışlığım olmuştur dağhan külegeç ayrılıdığı zaman da deli gibi nefretimi kusmuşumdur ama hiçbir zaman bakın hiçbir zaman bugünkü gibi kavak yellerini izlediğimden utanmamışımdır resmen yüzümeze tükürüyorlar yarabbi şükür diyoruz çaresizce, böyle hakaret ediyorlar işte bize..bu geceki fiyasko nedir ya biri bana anlatsın bunun hiç bir açıklaması olamaz hani 5 yaşındaki çocuk daha iyisini yazardı derler ya hakkaten gerçek anlamda öyle.

1-efe kapıyı açıyor 2 sn önce kapının önünde olan mine arabasıyla köşeyi dönmekle mesgul.babababa senaristime bak sen şaşırttı bizi.

2-mine geri dönüyor telefonunu bırakıyor.sonra vazgeçiyor???ama bu arada gelmişken bi daha kapıyı çalıyım demiyor.hoca kafanız mı iyi sizin..

3-hepimizin baştan beri sempati duyduğu hayriye karakterini reyting oyunlarında kullanarak antipatik yapıyorlar bu bölümde yalan söyleterek o ne kadar kendi içinde iyi niyetli olsa da teoride buluşmayı engelliyor.

4-daha önce nurgülün mektup konusunda feyk atmak için aslının odasını temizletmek gibi bir saçmalığa imza attıkları gibi bu bölümde de aslının elbisesini sırf su-atakan-halil üçlüsüne diyalog yazmaları için suya ütületiyorlar abi nedir bu kız kendi odasını temizlemez ütüsünü yapmaz.ne abi bu tanrıça mı..

5-sıla-özkan olayı..nasıl aceleye getirilmiş nasıl ucuz nasıl inandırıcılıktan uzak.

6-dizi ismini dizide birine söylettirme klişesi.neymiş nilüferden kavak yelleri..kavak yelleri havayolları..geçiniz.çocuk işleri bunlar.

7-kurdele olayına girmeyeyim hiç.

8-metin abi.ne o abi sen de 2 dakka önce kapıda içeri giremiyodun nurgülü götürünce mi nikahta hoppidi hoppidi oynamaya başladın.hayriyeden sonra bir diğer sağlam karaktere indirilen darbe benim gözümde.

9-aha bu en önemlisi.bakınız 130 da ne oluyor efenin burnu kanıyor konağı geldiği kapıdan değil de bambaşka bir çıkıştan terk ediyor.ama bu 10 bölümde bir daha burnunun kanadğına rastlamıyoruz tesadüfe bak.bi tane daha tesadüfe bak ki sılanın da 7-8 bölümdür ilk kez bayıldığı sahne nişana giderkene oluyor.

10-neyse bunu pozitif olarak yorumlayacağım.herkes önce benim de aralarına dahil olduğum herkes gibi güvenin mantığını kavrayamadı.ama bu iyi kurgulanmış.güven karakteri iyiye çıkarılacak.bütün bu dolandırıcılığı bilerek ayarladı bileti de kendine aldı aslı onu terk etsin diye böylece gidecek mehmetle-handenin anlayacağını biliyordu.ha evliliğe niye gerek vardı derseniz iyice kendinden nefret ettirecek bakınız nişanda ortaya çıkacakki hayal kırıklığı daha büyük olacak aslı öyle bi bitirecek onu kafasında.büyük ihtimalle haftaya karşılaşma olacak.güven ikisini buluşturacak.daha sonrası muamma gider mi gitmez mi ha eğer gitmezse aslı mutlaka güvenin bunları niçin yaptığını öğrenir bir nebze yumuşar hatta zorlanırsa a-e-g üçgeni bile izlenebilir ki aman allahım diyorum şimdiden iki tarafa da mavi boncuk dağıtan senaristlerin elinden üçgen izlemek ölüm gibi bir şey olur herhalde.

Nacizane bazı gitmesi/gelmesi gerekenler listem var eski kavak yelleri tadı yakalanması için;

gitmesi gerekenler:güven, nurgül, sıla
    gelmesi gerekenler:gönül, şükran, küçük aslı

Peki muhtemelen olacaklar;

şükranla aslı gelecek.güvenle nurgül gitmeyecek.sıla ölecek.gönül de gelmeyecek.ayrıca yeni bir kız gelebilir.

Toparlayacak olursam, dizinin durumu hiç iç açıcı değil eğer buluşmadan sonra da hala güven ve aslı karakterleri üstünden dönüyor olacaksa dizi diğer karakteler hala yancı efe bi var bi yok mine hala ezik deniz hala figuran hala reyting peşinden koşuluyor işte onu izleyen bölümler serisinde inanılmaz bir seyirci kaybı olacak göreceksiniz.benim gibi 135 bölümlük bazı izleyiciler bırakacak buluşma için izleyenler bırakacak vs..
    Çok ah aldılar bu gece ama ne demişler Eden bulur...bakalım ya tüm bu izleyenlerin gönlü alınacak ya da neleri bulacaklar hep beraber göreceğiz!

hiçkimse
    hiçkimse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Güven bu dolandırıcılık işi ile Aslı'nın kendisini terk edeceği düşüncesiyle yaptı çünkü kendi iradesi ile Aslı'yı bırakamıyor bu yüzden böyle birşey yaptı ve 136'da AE'yi buluşturacak.

Aslı'da Güven'in neden böyle birşey yaptığını anlayınca (Efe ile karşılaşmadan sonra) Güven için üzülecek,affedecek al sana üçgen.Ben üçgen olmaz diye düşünüyordum ancak Güven'in 136'da AE için yapacağı şey yüzünden artık üçgen ihtimaller dahilinde.

Güven o resimleri görünce gidip Aslı ile birlikte olabildi ya resmen karekterden iyice nefret ettim.Çok midesiz biri.Hatta Aslı'nın Efe'yi sevdiğini bile bile kendisinin şu dolandırıcılık işindeki gerçek sebebi öğrendiğinde Aslı minnettarlığından Güven'i bırakmayacak ve bir kez daha gurursuz erkek olarak rekor kıracaktır.Adım gibi eminim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri