Sayfa 101/201 İlkİlk ... 5191979899100101102103104105111151 ... SonSon
1001 sonuçtan 501 ile 505 arası

Konu: Kavak Yelleri - Bölüm Yorumları (82)

Durum:
    ..MERWE.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ☾☆ ATATÜRK &#
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ben demiştim demek istemiyorum ama demiştim. :kahve

'Dağhan'ın dönüşü bu dizinin belini doğrultmaz.' demiştim. 'Dağhan'dan sonra bu kez Sarp'ın ayakta tuttuğu diziyi aşk üçgenleri devam ettirmez' demiştim..

'Her izleyiciye saygısızlık yapılmaya devam edildikçe senaryo saçmalayacak, iğrençleşecek. Herkes kendi yazdığına ihanet ediyor derecede olacak.' demiştim. Ah ah. Keşke yanılsaydım!

Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan bellidir. Herkes biliyordu aslında bir karışıklık olacağını. Kimse inkar edemez, bu diziyi izleyen herkesin sevdiği bir şeyler, birileri mutlaka olmuştur. Onları da bunları yazanların yazdığına inanmak çok zor olduğundan herkes umut etti, güvendi bu diziye, sevdiği şeyleri yazmış olan senaristlerin parmaklarına..:img-wink:

AslıEfe sevenler, Efe dönecek diye duyduklarında sevindiler, çünkü onların istediği, beklediği şey; gerçek bir aşkın geri dönüşüydü. Her şeye, yıllara, başka insanlara rağmen hala yalnızca birbirini seven, koşulsuzca seven iki insan görmekti. Ancak biz bunun yalnızca Efe tarafını görebiliyoruz. :img-tomat

AslıGüven sevenler, Aslı'nın, -Efe dönse bile- Güven'i unutmamasını istediler. Aslı'nın, Efe 'sevmiyorum seni' dediğinde ya da kendisini O'ndan uzaklaştırdığında değil, Efe'nin varlığına rağmen Güven'i sevmeye devam etmesini izlemek istediler. Ancak biz bunun yalnızca Güven tarafını görebiliyoruz. :img-tomat

MineDeniz sevenler, Mine'nin, Deniz için de -Mine'nin bu adama (adam demekten utandm!) verdiği değerle aynı oranda- değerli olduğunu görmek istediler. Her şeye rağmen kendisini seven kadını çok sevmesini, saçma sapan senaryolarla değil gerçek olaylarla, vurucu repliklerle, tüm kalbiyle sevdiğini görmek istediler. Peşinden koşmaktan yorulduğunda gördüğü ilk kadınla iğrenç ilişkilerde bulunmasını değil, gerçek bir aşkı görmek istediler. Ancak biz bunun yalnızca Mine tarafını görebiliyoruz. :img-tomat

Şimdi size soruyorum. Bu dizide platonik olmayan bir AŞK var mı? Aşklarının karşılığını gördüklerini sanan üç insan var sadece. Gördükleri şey yalnızca bencillik olmasına rağmen bunu aşklarına, sonsuz sevgilerine karşılık sanan üç aşık insan!

Hayır merak ediyorum, zor muydu bu sandıkları şeyin gerçek olması??:kahve

AE yazmak istiyorsanız
    , oturur tutarlı bir aşka dönüş senaryosu yazarsınız. Eskisinden daha vurucu, daha gerçek ne bileyim daha sağlam. Efe tekrar ölse tekrar aynı umudu aşılayıp, "abi gene Efe gelse, gene bunlar böyle aşk böceği olur bee." diye kesin düşündürecek kadar sağlam. Diğer taraf devre dışı kalır belki ama en azından bu taraf kırılmaz, gücenmez. Zarar görmez. :kitap

AG yazmak istiyorsanız
    , oturur tutarlı bir bağlılık, tutarlı bir ilişki senaryosu yazarsınız, ordan oraya uçmayan, bencil olmayan, değişen bir Aslı yazarsınız. Efe'yi unutmamıştır; O en iyi dostu, en sevdiği sevgilisi, evleneceği adamdı çünkü, doğaldır. Ama yeni bir hayat kurmuştur. Yeniden aşık olmuştur. Vazgeçemez. AE zarar görür ama en azından bu taraf kırılıp gücenmez. Kızmaz, zarar görmez. :kitap

MD ist-em-iyorsanız, oturur Mine'ye de Deniz'e sürekli hediye ettiğiniz karşı cinsin edeplisinden, ahlaklısından, psikopat olmayıp kıza değer vereninden bir tane yazarsınız. MD zarar görür ama en azından 'kader böyleymiş, kızcağız da mutlu olabiliyormuş demek, herkes için hayırlısı olsun.' denir. Kimse köpürmez, Mine de Deniz de kendi kabuklarına çekilip arkadaş arkadaş takılırlar. Eskiden ilişki yaşamış olup şuan yakın dost tavırlarına girenler gibi.. :kitap

...
    (Şimdi birileri oyuncu geliş gidişinden diyecek biliyorum. Ama bununla hiç bir ilgisi yok. Efe ve Su'nun da Aslı ve Deniz'in de ilişkileri vardı. Çok da güzel ilişkilerdi. Ama nasıl ki her şey bitti. Şu an dostlar ve kimse diziden çıkmadı. Gidenler de döndüğünde dizide kendilerine sağlam bir yer edinebilirdi. Amaç sırf, her tarafa mavi boncuk dağıtmak!)
    :kahve
    ...

Hal böyle olunca ortaya çok daha orijinal, çok daha başarılı bir yapım çıkar. Kimse de 'bu dizi saçmaladı, iğrençleşti.' , 'Kimse izlemesin.' , 'İzlemeyin.' , 'Ben izlemiyorum..' vs türü yorumlar yapmaz, diziden vazgeçmez. Vazgeçirmez. Hatta 'ne güzel dizi ya, hadi arkadaşlar siz de izleyin, pişman olmazsınız ha! Ben kefilim.' der. :icon_whis

Ama nerdeee??? Oyuncuların verdiği emeğe de izleyicilerin harcadığı zamana da böyle saçma senaryolar yazan senarist parmaklarının yorgunluğuna da set ekibinin saatlerce orada kendi hayatlarından feda edip çalışmasına da değmiyor artık bu dizi. :img-yes:

Güzelim yapım körü körüne harcanıyor. Çok yazık oldu. Ne diyelim.
    ALLAH rahmet eylesin ! :kahve

mor kedi
    mor kedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çok merak ediiyorum.. efe dönşü ile değişen kaç senaryo düşündüler yazmaya kalktılar.

çünkü benim saydığım tam 5 senaryo olacak bilecek döneçlerden geçti karakterler..

1 efe hiç bir şey hatırlamıyordu...hatırlıyor çıktı. bu bağlamda hayriye yok oldu..

2.mine denizi tamemen silmek istiyordu... onunla yattı...

3.güven-aslı ilişkisi devam ederken aslı birden evlilik meraklısı oldu.

4.deniz karakteri tarihinin en büyük dengesizliği içine girdi..

5.efenin kim olduğu ortaya çıkmadı.. kaç bölüm saklandı ki devamı için ne uyduracakları bir zaman olsun.

not:125 .bölümden bu yana izlediğim bölümlerde gördüklerim..

Durum:
    summer___17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kumandasız TV
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    3

Bahsedilme
    0 Mesaj

Dizi öyle bi hal aldıki korkuyorum bir AE, bir AG derken en sonunda AD ile bitirecekler bu gidişle :img-hyste valla öyle olursa hiç şaşarmam bile. Bekliyorum artık böyle bişe :img-hyste

Durum:
    summer___17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kumandasız TV
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    3

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bu bölüm gelen tüyolara kadar hep inandım Tayfun'un numarasıdır diye hastalık ama bu tüyolardan sonra inanmıyorum artık. Neden diye soracak olursanız bakınız bu adam gerçekten hasta olmasa neden gözleri kararsın yada en basitinden Güven'i taşırken Güven'den beter hale gelsin ki...

Bu hastalık olayını nasıl bir çözüme kavuşturcaklar onuda çok merak ediyorum açıksası. Hastasya bir mucize olup ameliyattan sağ mı çıkacak... Yada eğer gerçekten durumu o kadar vahim değilse Tayfun Efe'nin durumuna acıyıp gerçeğimi söylücek ne olcak nasıl çıkacaklar bu senaristler bu durumdan normal, mantıklı bir açıklamasını yapabilecekler mi bize. Yoksa yine üstün körü bi senaryomu bekliyor bizi.

*mirage*
    *mirage* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İki Güven arası izliyordum diziyi yeniden mola vereceğim anlaşılan. Şu kıymetli ygs-lys senemde bile sırf EfeAslı aşkı için izlemiştim ama görünen o ki konu bulunamadığı için tekrar aşk üçgenleri oluşturulacak dizide.

Aslı da birkaç bölümdür Güven'i anmıyordu bile. Ne çabuk acılar nüksetti anlamadım... Efe de seviyorum seviyorum diye bağırıyordu. Gerçi seven insan böyle olur zaten. O birkaç ay sonra ölecekse sevdiğinin mutluluğu için çalışır... Kendisi acı çekse bile. :img-cray:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)