Sayfa 3/201 İlkİlk 12345671353103 ... SonSon
1001 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Kavak Yelleri - Bölüm Yorumları (82)

 1. #11
  Durum:
  Çevrimdışı
  DuYuGuSaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Cezalı Üye
  Üyelik tarihi
  17.02.2009
  Yer
  huzun&melankoli</3
  Mesajlar
  1,313
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  ya sorun mine&denzin olup olmamasi degilki..
  Bende olmasini istemiyorum..Allah korusun
  sorun Asli&Efenin Mine yerine DENIZE akil verip destek olmasi..
  ya ortada durun bisey dmeeyin yada Mineye yardim edin..ama yok onlar denizi secti..

  senaristler hangi akilla deniz&efe dostluguna yogunlasiyor cok merak ediyorum..
  yani olucak sey degil..
  Efe bari Asliyida Denizle paylassin ara sira..
  bu gidisle Mineyi idslayalim Efe-deniz dostlugu yaratalim derken boyle olucak.

 2. #12
  Durum:
  Çevrimdışı
  LamiAslı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  27.01.2009
  Yer
  eylülmeselesi.
  Mesajlar
  4,815
  Konular
  5
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı summer___17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Efe ne beceriksizmiş ya Aslı'nın parmağına bi yarabandını yapıştıramadı doğru düzgün. Heycandan olsan gerek. Bi acayip yapıştırdı. Oraya dikkat ettniz mi bilmiyorum ama...


  ...
  Efe'nin yüzündeki telaş okunuyordu hemencecik Zeynep'cim. Aslı'nın canının yandığını görünce telaşlanmıştır. :img-in_lo Ben de farkettim onu ama Efe'den de soğukkanlılıkla bandı yapıştırmasını beklemezdim. :img-wink:

 3. #13
  Durum:
  Çevrimdışı
  jixues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  04.12.2010
  Yer
  3FA:)
  Mesajlar
  5,514
  Konular
  5
  Verdiği Beğeni
  0
  Beğenilen Mesaj
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı ~Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Lanet olsun.Bu senaristlerin Mine ile derdi ne?
  Dizideki tüm karakterleri seviyorum, birinden biri olmasa çok eksik kalırdık. Fakat senaristlerimiz hep Aslı'ya yoğunlaşıyorlar. Mine = dış kapının dış mandalı diyorum ya. Yine forumda okumuştum, Mine'yi özette diğerleri bölümüne koymuşlardı ya. Diğerlerinden mi o ? Aslı, Efe, Mine ve Deniz. DÖRT ANA KİŞİ. Ben de anlamıyorum, eskiden böyle değildi !

 4. #14
  Durum:
  Çevrimdışı
  Itarille - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  16.05.2008
  Yer
  nubes
  Mesajlar
  76
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Mine'nin Deniz'e duyduğu ölümüne "ölümsüz aşk"ın yanısıra..
  Mine vurulduktan sonra Deniz'in sezonun başında bir boşvermişliği vardı, evet. Ama Mine gitti kamerasını aldı ve "ideallerin için mücadele et" dedi. Deniz, Refikle tanıştı. Bir yerden başladı. Askerlikten celp geldi, Mine gitti okul harçlarını ödedi ve hayatını düzene sokması için imkan/zaman kazandırdı. Refik'in kaprisleri yüzünden stüdyoda boş otururken, Mine Bonema'nın çekimleri için Deniz'e fırsat sundu. Refik ardına bakmadan kaçtığında, Mine Deniz yakaladığı şansı yitirmesin diye kendi işini de tehlikeye atarak ona arka çıktı. Deniz Lerzan'ı ikna ettiğinde Mine kendisi patronunun gözüne girmişçesine sevinç yaşadı. Stüdyoya haciz gelipte herşey gittiğinde Mine yine devreye girerek Deniz'in elde ettiği kariyer fırsatını yitirmesine mani oldu. Yani Mine aylar boyunca yeri geldi madden ve çok daha önemlisi "yolunu bulabilmesi" için manen Deniz'in önünde-arkasında-sağında-solunda hep yanında oldu. Ki tüm bu aylar Mine'nin bizzat Deniz tarafından yaratılmış kendi içkırıklıklarını tedavi etmeye çalıştığı zamanlardı. Kendini darmadağın etmesini gözardı edip/ettirip, onun derlenip toparlamasına el verdi.

  Şimdi Deniz'in böyle (= onu ondan çok -başka hiçkimsenin yapmadığı şekilde- çok düşünen, onu ondan kendinden ve herkesten çok seven) bir sevgiliyi tekrar "geri kazanma çabası" neden kendinden vazgeçip Mine için yaşamak olarak algılanıyor, anlamış değilim. Yahut Mine odaklı yaşamak. Kaldı ki bu çaba belli süre tekeşli (daha doğrusu hiçeşli) olmayı başarabilme, kalabalık içinde onun nasıl olduğuyla ilgilenebilme, birkaç güzel söz, bir çift tatlı bakış, kaçamak dokunuşun.. ötesine geçmemişken üstelik. Gözünün Mineyle barışmadıklarını anlayamayacak kadar körelmiş gibi durması birşeyleri "görmediğinden" değil, "görmek istemediğinden"di. Ki bu ikisi çok farklı şeyler. Ayrıca etrafta Mine Mine diye gezinirken dahi Deniz'in kendi adına çabası da sürüyor işi vasıtasıyla. Salt Mine için değil, kendi idealleri için veriyor bu mücadeleyi. Çevresiyle ilgi alakası devam ediyor. Deniz henüz Mine'nin bir derdi olduğunu keşfedemedi ama Aslı'nın Efeyle alakadar tüm derdine ortak. Mine'ye papatya sipariş ederken arkadaşı Aslı'nın uzaklara dalıp dalıp gidişini de görebiliyor örneğin. Yani öyle bu bölüm insanın boğazına dayarcasına vurgulandığı şekilde Mine aleminde kaybolmuş falan değil :kahve

  Tam da bu düşüncelerle Efe-Deniz sahnesine geliyorum.
  Efe'nin Denizle olan konuşmasını bir dostun ötekini kendine getirişi olarak göremedim. Görmek isterdim ama.. Göremedim çünkü dizide kimi zaman durma noktasına gelirken, kimi zaman da emeklemeden koşmaya başlıyorlar. Efe'nin sevdiklerine kavuşmasının üzerinden 4 koca bölüm geçti. Ve bu 4 bölümde Mine ve Efe'ye tek kelime ettirilmedi. Efe ve Deniz ise 1-2 derinlik katılmamış sahneyle geçiştirildi. Şu halde Efe'nin henüz "size ('sana' değil 'size') ne oldu böyle" aşamasında olması gerekirken, bu bölüm bir bakıyoruz ki "şunu yap bunu yapma" diyecek kadar vakıf olabilmiş herşeye. Bu sahneyi bir dostun diğerine tavsiyesi olarak algılayamadım. Çünkü üslup beni inanılmaz rahatsız etti. "..Bırak Mine'yi oğlum, biraz kendini düşün...". Bu nasıl bir ifade ediş tarzı böyle Ne biliyorsun ki Efe? Belki de Deniz mahvettiği bir hayatı geridönüştürmeye çalışırken aslen kendini de temize çekiyor, kimbilir? Kendini fazla fazla düşünmenin bedeli olarak yaşananların neticesinde böyle davranarak aslında kendi için de birşey yapıyor, belki de. Ayrıca tüm bu konuşma boyunca Mine'den bir diğer arkadaş değil de sanki Deniz'in X bir kız arkadaşı gibi hatta daha da kötüsü bir obje gibi bahsedilmesine girmiyorum bile

  Diziyi izlemeyip Efe'nin konuşmalarını duyan birisi tüm kızların gözdesi genç-Çağan Irmak-Deniz olarak bıraktığı adamı, Mine denen kızın aşkı yüzünden hayatı ıskalayıp sefilleri oynayan biri olarak bulduğunu düşünür. Yahu Efe'nin sözünü ettiği eski-Deniz Efe daha buralardayken bir yerlerde yokolup gitmiş idi. Kaybolduğu kuyulardan onu çekip alan 4 yıl önce hayat felsefesi ile Ada, sevgisi-aşkı-bağlılığıyla Mine'dir. Her yeni yazdıkları şeyle, bir önce yazdıklarını yoksayan bir tavırları var.

  Sözün özü Efe'nin bu olaya bakışını yüzeysel, durumu değerlendirişini eksik, seçtiği kelimeleri çok yanlış, yaşanmışlıklardan bu kadar bihaber olmasına rağmen konuya bu denli müdahil oluşunuysa gereksiz buldum. Tabi tüm bu sözlerimin muhatabı Efe :img-in_lo değil, bizzat senaristlerdir. Birşey yapmaya çalışırken öyle çok şeyi deviriyorlar ki hayretle izliyorum.

  Ha ayrıca bir de öyle bile olmuş olsa yani Deniz Mine odaklı yaşıyor olsa dahi bazen bazı zamanlarda insanların saçmalayabilme (başkalarınca saçmalayor sanılabilme) hakkı da olabilir. Aslı örneğin, Efe "evlendim çocuğum var" demesine rağmen işin peşini bırakmıyor. Tüm günleri Efeyle geçiyor. Ama mesela ben Su'nun Aslı'yı kenara çekip "Efe'den başka dert mi yok hayatta, bırak artık, boşver Efe'yi biraz da kendini düşün, ne oldu sana böyle, senin çevrende ne erkekler dolaşırdı ne erkekler" demesi gerektiğini düşünmüyorum :img-wink:

  3.sezonu izlemiş biri olarak (özellikle de MD düğünün ertesi bölümünü ve sezon finaline kadar süren tüm o bölümleri, o acılı o sancılı o yaralayıcı sahneleri ve akabindeki gelişmeleri izlemiş biri olarak) Mine odaklı bir Deniz görmek isterdim ayrıca. Göremedim. Ama görmek isterdim. Diğer karakterlerin "boşver onu" demeye gerek duymadığı şekilde elbette.

  Çifte dikişle ayrılan MD, kampüsün doğal ortamındaki bakınız bu yeni derdiniz şeklinde arzı endam eden "bıçaklı kız" ve Mine'nin hastalığı ile nereye varacakları konusunda kafa yoramayacağım. Zira bölüm beni yeterince yordu!

  Ancak Mine'yi ağlarken görmek istemiyorum. Yalnız başına ve sessizce gözyaşlarını içine akıta akıta ağladığını görmek istemiyorum artık. 1 mutluluk verin Mine'ye. Elinden hemen çekip alma gereği duymadığınız 1 mutluluk. İçine onu bunu dahil etmediğiniz 1 mutluluk. Sadece ona ait, bir süre de olsa sürebilecek tek 1 mutluluk. Bu kadar zor olmasa gerek.

  Yine de hak yemeyeyim işinde yükselişi güzel bir gelişmeydi. Ne şekilde çekip elinden alacaklarını düşünmeden elbette. Son olarak atlamak istemedim. Mine partide gerçekten çok güzeldi :img-in_lo

 5. #15
  Durum:
  Çevrimdışı
  baev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  22.07.2010
  Yer
  sonsözümüzfenerbahçe!
  Mesajlar
  601
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Eveet,bir bölümü daha atlattık.Bir önceki bölüme göre öpüp başa konulacak cinsden güzel bir bölümdü.Bu arada yeni başlığa geçmişiz,hayırlı olsun.
  Bize Efe arkadaşlarını hiç bırakmadı,hep yanlarındaydı denmek istendi flashbacklerle.Bence güzeldi;Efe'nin yaşadığı zor durumu ve yalnızlığı daha iyi anlamış olduk.
  Efe'nin Deniz'e söyledikleri birçok kişinin hoşuna gitmemiş.Evet belki biraz ağırdı ama aslı söylemek istediği çok açıktı:"Seninde kendine ait bir hayatın var.Mine hayatının merkezi olmasın."Ve olaylara Efe'nin yerinden bakınca oldukça mantıklı sözlerdi;sonuçta Efe Mine ve Deniz'in arasında geçen onca şeyi bilmiyor.2 gündür bildikleriyle yorum yaptı,o yüzden ben çok doğal buldum.Ayrıca DenizEfe dostluğunun yeniden başlaması çok iyi:good:.Artık senaristlerden güzel bir MinEfe dertleşmesi bekliyoruz,duyurulur:icon_whis.
  Gelelim æ'ye:img-in_lo.
  Mutfak sahnesi;çok hoştu.Birbirlerine kaçamak attıkları bakışlar benim gibi birçok kişiye de 50'leri hatırlatmış:img-in_lo.Efe'nin soğan doğrarken ağlaması çok tatlıydı.Dağhaannn.
  Vee Oyuncakçı;"Benimle oynar mısın?Sanırım size ölebilirim:img-in_lo.Pelihan'ın uyumu müthişti.Efe'nin Aslı'yı güldürmek için attığı taklalarda da bir 60'lar,70'ler havası vardı;onların bu hallerini çook özlemişiz.Benim favori sahnem ise "Eşek geri döndü!:img-hyste.Çok güldüm oraya hele Efe'nin şaşkınlığı süperdi.Ve tabii bir de "Yumuşacık kollarında uyumak,sabah seninle uyanmak istiyorum.":img-hyste var.Efe'nin üstüne alınması yok mu?Hatırlayınca bile gülüyorum ya.
  Kar Küresi'ne gelirsek;efsaneye yaraşır bir hikayeydi:img-in_lo.Aslı'yı mutlu edenin aslında hep Efe olduğunu gördük.O kar küresi çıkıcak ilerde biryerden,eminim.
  Bölümde en sinir olduğum konu:Sinir Şükran:img-tomat.*eceee*'nin bu konuda tüm söylediklerine katılıyorum.Hani Aslı senin kızındı?Ne oldu da Saliha böyle kıymete bindi?Hadi Saliha'yı geçtim gelinin(!) filan orda yeni tanıştığın Tayfun var;o Aslı'dan daha mı yakın sana?Daha mı aileden?Aslı'ya 85.bölümden sonra ilk kez acıdım.Efe'ye bir yanım çok kızıyor ama Aslı her üzüldüğünde nasıl yıkıldığını görünce kızgınlığım hemen yatışıyor.Şimdilik en büyük umudumuz Saliha;yürü be kızım kim tutar seni:good:.
  Bu arada değinmeden edemeyeceğim,umarım şu yeni kızı Deniz'e sevgili yapmazlar.Yeter artık nedir bu Mine'nin çektiği ya:kahve?
  En kısa sürede mod onaylıdan çıkmak dileğiyle;İyi yorumlar.
  İmzanız dizifilm kurallarına uymamaktadır. Lütfen imzanızı güncelleyiniz.
  - Dizifilm Yönetim -

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Kavak Yelleri - Bölüm Yorumları (64)
  By devreden in forum Kavak Yelleri
  Cevaplar: 998
  Son Mesaj: 25-03-10, 15:10
 2. Kavak Yelleri - Bölüm Yorumları (62)
  By DmL~Karahan in forum Kavak Yelleri
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 09-02-10, 16:14
 3. Kavak Yelleri - Bölüm Yorumları (57)
  By Jurley in forum Kavak Yelleri
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 25-04-09, 22:30
 4. Kavak Yelleri - Bölüm Yorumları (32)
  By hürriyetim in forum Kavak Yelleri
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 24-04-08, 00:05
 5. Kavak Yelleri - Bölüm Yorumları (8)
  By Merviş in forum Kavak Yelleri
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 12-08-07, 20:20

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

hd film izle
film izle
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
istanbul evden eve nakliyat
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

antalya eskort
escort ankara
bahis siteleri
canlı bahis siteleri
maltepe escort
izmit escort
buca escort
iddaa siteleri
bahis siteleri
adiosbet
sağlam bahis siteleri
bahis siteleri
canlı casino
rulet siteleri

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.