Sayfa 187/187 İlkİlk ... 87137177183184185186187
934 sonuçtan 931 ile 934 arası

Konu: Kayıp Şehir - Bölüm Yorumları

Durum:
    arzu_serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Ne de güzel , ne de keyifli oluyor Kadir'in ve Aysel'in o yavaş yavaş başlayan derinleşen aşkını izlemek. Her defasında da kızıyorum kendime ''ben bu diziyi izlemek için niye bu kadar geç kaldım'' diye :img-tomat

Durum:
    filinta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı arzu_serhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne de güzel , ne de keyifli oluyor Kadir'in ve Aysel'in o yavaş yavaş başlayan derinleşen aşkını izlemek. Her defasında da kızıyorum kendime ''ben bu diziyi izlemek için niye bu kadar geç kaldım'' diye :img-tomat
    Bugün tam evden çıkacakken 17. bölüm'e denk geldim ve o muhteşem çorbacıdaki kavga sahnesinin önünü sonunu hasretle izledim.

- Köşedeki Çorbacıya gel!!
    - Ben senin emir erin değilim gel diyince gelemem!!

repliğiyle başlayan didişme restleşmeye dönmüştü. ardından Ethem'in bırak olum bu ayakları aşığın kavgası şimşek çaktırır diyerek kulenin anahtarı vermesiyle son bulmuştu.

sonrasında Kadir'in Kuleye girmekle girmemek arasındaki gitgelleri, yüzündeki korkuları, kapıyı açtıktan sonra ışığı yanan antreden karanlık odaya geçerken artık karanlık tarafa geçtiğinin mükemmel bi şekilde kadir'in yüzünde gölgelenmesi pencereden Aysel'i görünce yüzü aydınlanan gözünün içi gülen yusufyüzlü kadir.

Kişisel ekran tarihimde kadir'in kuleye girmeyi hem isteyip hem korktuğu girdikten sonra pes eden hali, Aysel'i görünce yüzünün gözünün aydınlamasının olduğu o harika sekans seyrettiğim en iyi oyuncu/yönetmen sahnelerindendir.

Durum:
    arzu_serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

En son izlediğim yer, Kadir kendi içinde çok gelgit yaşıyo Zehra'yla konuşsam mı konuşmasam mı... Aysel meyhanede içiyo fena halde aşk acısı çekiyo. İkisi de acı içinde... Aysel tam evine girecekken Kadir'i görüyo ve o muhteşem sarılma... Aşk dolu acı dolu hasret dolu... filinta gifinizdeki sahne işte. Hani daha sonrasını izlesem mi izlemesem mi diye ikilemde kaldım,bundan sonrası ne olacak hiç bilmiyorum. İkisininde acı çekmesini başkalarıyla evlenmesini izlemek hiç istemiyorum. Sanırım o sahnede Kayıp Şehir final yaptı benim için. :icon_sorr Ama zamanım olduğunda geri kalan bölümleri izler miyim bilmiyorum.

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    544

Aldığı Beğeni: 555

Bahsedilme
    13 Mesaj

Şu diziyi harcadılar.. Fakat kime neye göre harcadılar bilemiyorum.. Kayıp gitti birden, adı gibi.. Üzülüyorum.. Hem de çok..

Bugünlerde müsait olduğumdan dolayı eski dizilere bakıp nostalji yaparken, Kayıp Şehir'e de rast geldim.. Çok yorum yapamamıştım o zamanlar bu kadar yoğun bir şekilde izlememiştim.. Birkaç gündür gidip geliyorum buraya.. Zor diziymiş.. İzleyiciye yakalanırken tam da kıvamında hoopp diye geri çekmiş kendini.. Olmadı bu işte..

Dizi hakkında anlatılacak çok şey ya da yazılacak çizilecek birçok konu ve karakter mevcut elbet.. Fakat bugünlerde gözüme batan bir tek Aysel var.. Sadece Aysel..

Aysel.. Ah be Aysel.. Türk dizilerinde görmekte zorlandığımız bir esas kadın.. Anlatması zor, aktarması zor.. Gökçe Bahadır üstesinden fazlasıyla geldi bu işin.. Sert, cesur, dobra fakat bir o kadar naif kırılgan yaralı Aysel.. Üstüne yapışmış etiketi altında hiç de batmayan o güzel mi güzel karakteri.. İzlerken mest oluyorsun..

İrfan ve Ethem'in tutkulu ya da belki de saplantılı aşkları arasında köşeye sıkışırken hiç kimse ona Aysel ne istiyor diye sormazken; efendi görünüşlü içinde ne fırtınalar koptuğunu bilmediği içe kapanık korunaklı kendisine karşı hep bir hırçınlığı olan bu çocuğa, Kadir'e gönlünü kaptırıveriyor.. Hem de korkarak.. Hiçbir şeyden çekinmeyen bu kadın, Kadir'i korka korka seviyor.. Bir yanda alttan girip üstten çıkarak aklını çelmeyi başaran sevgilisi İrfan'ın Kadir'in abisi olması onu zorluyor, bir yandan da Kadir'in bu korunaklı tarafı.. Bocalıyor.. Oysa erkeklerin içini dışını bilen bu kadın yere çakılıyor..

Kadir onu bir kez daha düşürürken, hikaye bir yerden sonra kopup bitiriliyor.. İşte bu noktada birçok soru da cevapsız kalıyor..

Final olmadı.. Ne yazık ki olmadı.. Ne anlatılanlar izleyiciye geçti ne de anlatılmak istenenler.. Çok yarım kaldı.. Buna üzülüyorum asıl..

Emeği geçenler sağ olsun.. Ne diyelim bundan sonra.. Yine de unutulmadı.. Zihnimde bir yerlerde kendilerini..

Sevgiler..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri