Sayfa 11/195 İlkİlk ... 7891011121314152161111 ... SonSon
974 sonuçtan 51 ile 55 arası

Konu: Kılıç Günü - Bölüm Yorumları (2)

Durum:
    kinslayer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Ankuwash
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Smile Selamlar...

Alıntı serap23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    reytingler açısından tatsız başladık
    ama düzelir inşallah
    İlk bölüm için iyi sayılmalı..
    ayrıca popüler oyuncuların bol miktarda barındığı bir yapım da değil;
    iyi ki de değil :good:

Ben bu sezon ilk kez dizi izlemeye başladım,
    oda 'kılıç günü'
    başarılı ve uzun ömürlü olmasını diliyorum,
    birbirinin kopyası dizileri izlemekten uzak duran benim gibiler için,
    bulunmaz fırsat :kahve

Durum:
    özge-melike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    zenansuat♥
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

TÜRK DİZİLERİNE EŞCİNSELLİK GİRDİ: "TENSEL NİRVANA"

ATV'nin "Kılıç Günü" dizisinde yeni bir kavramla tanıştım, adı "Tensel Nirvana"...

Türk dizi tarihinde bir ilk yaşandı Osman Sınav'ın yapımında..

İlk kez bir "eşcinsel" yatak sahnesi yayınlanıyordu Türk dizilerinde.

Kızıltan Ailesi'nin "gay" oğlu Barış Kızıltan, erkek sevgilisiyle yatakta yarı çıplak bir şekilde göründü... Sevgili (!) Serdar Yeğin'in oynadığı "Barış Kızıltan" karakterini öpmeye kalktığındaysa dumura uğradım.

Bu ilişkinin dizideki adıysa "Tensel Nirvana"ymış.. Öyle diyorlar dizide..

Aşk-ı Memnu'yla "sevişme" sahnelerine alışmıştık, "Fatmagül'ün Suçu Ne?"yle tecavüz sahnesiyle de tanıştık ama bu kadarı fazla..

Aileleri, Behlül ve Bihter'in yaptıklarına yeni yeni anlam veren çocuklara iki erkeğin çıplak vaziyette yatakta olmasını nasıl izah edecek merak ediyorum.

Sözün özü; Bunu da mı görecektik...

Bu arada kardeşlerden Cenk Kızıltan'ın bakire kızlara sahip olup, bekaretlerini almaktan büyük zevk alması da başka bir RTÜK'lük durum olsa gerek.
    *** Nazım karakterinin "seks kasedinin" ele geçirilmesi ve yine aynı karakterin annesinin vesikasından bahsedilmesi "Kılıç Günü"nde daha çok aykırılık göreceğimizin kanıtı.

...

Eğer aileler yaş sınırına uyup, çocuklarının diziyi izlemesine yasak koyarlarsa, hiçbir açıklama yapmak zorunda da kalmazlar. (:

Durum:
    hekimoglu64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    15
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 4

Bahsedilme
    0 Mesaj

Aynen arkadalar ratingler acisindan tatsiz basladi katilyiorum size.
    Iddiali bir diziydi yani.Umariz ratingleri düzelir.Ilk bölüm icin ilk 5 beklyiordum ama olmadi.Ertan Saban'in oyunculugu ses tonu:good:

Durum:
    hot_coutre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı özge-melike Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün Türk dizilerinde bir ilk yaşandı!

Osman Sınav'ın yeni dizisi "Kılıç Günü" dün akşam ATV ekranlarında yayınlanan ilk bölümüyla izleyici karşısına çıktı. Kılıç Günü'nde Türk televizyonları için bir ilk yaşandı!
    Osman Sınav'ın yapımcılığını üstlendiği dizideki eşcinsel yatak sahnesi izleyicileri şaşırttı!

Kızıltan ailesinin 'gay' olan oğlu Barış, erkek sevgilisi ile yatakta yarı çıplak göründü. İkili Türk televizyonları için de bir ilk oldu.

RTÜK NE YAPACAK?

Cinsel hiçbir göndermesi bulunmayan ancak bir yatak sahnesi olarak dikkat çeken Kılıç Günü'ndeki sahne ile ilgili olarak RTÜK'ün nasıl bir müdahalede bulunacağı ise merak konusu.

Bekliyorduk zaten bu tarz haberleri. Dizide o kadar güzel sahneler vardı fakat sadece bu konuya değinmişler, bunu haber yapmışlar, bekliyorduk ama böylede hani biri çok başarılı olur, kıskanılır falan sonra diğerleride hemen bir açığını görünce söyler ya, onun gibi oldu gibi. Reytingler iyi gelmese de sonuçta başarılı bir dizi. :) İlk bölüm yorumlarında bu sahnenin ön plana çıkacağı belliydi ama.

Alıntı özge-melike Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TÜRK DİZİLERİNE EŞCİNSELLİK GİRDİ: "TENSEL NİRVANA"

ATV'nin "Kılıç Günü" dizisinde yeni bir kavramla tanıştım, adı "Tensel Nirvana"...

Türk dizi tarihinde bir ilk yaşandı Osman Sınav'ın yapımında..

İlk kez bir "eşcinsel" yatak sahnesi yayınlanıyordu Türk dizilerinde.

Kızıltan Ailesi'nin "gay" oğlu Barış Kızıltan, erkek sevgilisiyle yatakta yarı çıplak bir şekilde göründü... Sevgili (!) Serdar Yeğin'in oynadığı "Barış Kızıltan" karakterini öpmeye kalktığındaysa dumura uğradım.

Bu ilişkinin dizideki adıysa "Tensel Nirvana"ymış.. Öyle diyorlar dizide..

Aşk-ı Memnu'yla "sevişme" sahnelerine alışmıştık, "Fatmagül'ün Suçu Ne?"yle tecavüz sahnesiyle de tanıştık ama bu kadarı fazla..

Aileleri, Behlül ve Bihter'in yaptıklarına yeni yeni anlam veren çocuklara iki erkeğin çıplak vaziyette yatakta olmasını nasıl izah edecek merak ediyorum.

Sözün özü; Bunu da mı görecektik...

Bu arada kardeşlerden Cenk Kızıltan'ın bakire kızlara sahip olup, bekaretlerini almaktan büyük zevk alması da başka bir RTÜK'lük durum olsa gerek.
    *** Nazım karakterinin "seks kasedinin" ele geçirilmesi ve yine aynı karakterin annesinin vesikasından bahsedilmesi "Kılıç Günü"nde daha çok aykırılık göreceğimizin kanıtı.

...

Eğer aileler yaş sınırına uyup, çocuklarının diziyi izlemesine yasak koyarlarsa, hiçbir açıklama yapmak zorunda da kalmazlar. (:
    Her iki haber için de teşekkürler sevgili özge-melike :)

Evet hepimiz bunu bekliyorduk zaten ancak ikinci haberde bir yanlışlık mı var ben mi yanlış hatırlıyorum?? "Tensel Nirvana" deyimi Cenk'in bakire kızlarla beraber olmayı tanımlamak için kullanılmış bir söz öbeği değil miydi?? -Gerçi bu diğerinden daha adice ama bizim toplumumuz diğer duruma daha dehşetle baktığı için....- Anımsayamadım çok iyi ama...

Neyse, hem PT2'de ekrana gelen bir dizi. O saatten sonra çocukların tv başında olması zaten anlamsız. Hem benim her zaman savunduğum şudur ki; eğer bir çocuk, seyrettiği dizilerden etkilenip tecavüzcü, katil ya da eşcinsel olmaya özeniyorsa(?!), aileler dizi senaristlerini/yapımcılarını değil kendilerini sorgulamalıdır, "Biz nerde hata yaptık bu çocuğu yetiştirirken??!!" diye. Bu, Süperman ya da Örümcek Adam'a özenerek, balkondan atlayıp uçacağını düşünmeye benzemiyor! Kaldı ki haber bültenleri bu dizilerden çok daha vahşi ve gerçek haber görüntüleriyle dolu ne yazık ki..

Sonuç olarak, kaba bir tabirle; "Reklamın iyisi kötüsü olmaz!" diyorum.:img-hyste
    Ne yapayım dizi tutsun, yayından kalkmasın ve konuşulsun istiyorum. Eğer yolu buysa, böyle olsun, napalım....
    :icon_whis
    uykunun beyaz kum tanecikleri gibi dağıldığı bir gün
    şeffaf kanatlar seni yerden kaldıracaklar!

Durum:
    Nurcan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    MehmetGünsür|BerenSaat
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Haberler icin tskler.:good:

Bekliyorduk bu tür haberleri sasirmadim ama öyle bir anlatilmiski biraz abartilmis gibi geldi zaten dizinin yayina girdigi saat belli. Diger iki diziden bahsetmisler o dizilerin saati dahada erken bizim diziye göre.
    O saatte cocuklar ayakdaysa zaten ailenin sorunu bence neyse reklamin iyisi kötüsü olmaz haklisin:img-hyste

Bu arada dizimizin tekrari var Kılıç Günü - Tekrar Pazartesi 23:15:happy0064

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)