Sayfa 85/185 İlkİlk ... 357581828384858687888995135 ... SonSon
921 sonuçtan 421 ile 425 arası

Konu: Kırgın Çiçekler - Bölüm Yorumları

Durum:
    Elmerist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    The Master's Sun❤
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    11

Aldığı Beğeni: 26

Bahsedilme
    0 Mesaj

Butun Kirgin Çiçekler ailesine merhabalar.
    Diziyi ilk defa bu bolum tv'den izleyemedim ve onumuzdekk 2 hafta da izleyemeyecegim malesef. Aslinda izledigim icin kendimi bir hayli mutlu hiss ediyorum. Cunki bolum baya uzun surmus cogu kisu sikayetci bu durumdan. Aslinda bolumun suresinin coklugu degil de senaryonun sıkıcılığı sebep butun bu sikayetlere. Donup dolasip ayni seyleri yazmakta,çekmekde uzerilerine yok Masallah.
    Neyse efendim yorumuma geceyim:)
    Bolumu atlaya atlaya simdi bitire bildim. Ve sunu demesem icimde kalacak "Ohh be dunya varmis"
    Netten izlemek ne guzelmis arkadas. Sevmedigin karakterlerin sahnelerini izlemiyorsun ayira cabucak da bitiriyorsun. Sevdigim cifti 4-5 dakika izleyecegim diye ben ne çile çekmisim arkadas. Cidden kendime aciyorum şu an. Simdiki senaryo icin ben 3 bucuk saatimi harcayamam kusura bakmasin kimse. Onumuzdeki 2 hafta istesem de istemesem de zaten izleyemicem. Baktim ki senaryo yine ayni ben netten devam edicem sonra da. Valla boylece sinir filan yasamiyorum. Rahat rahat izliyorum.
    Yoruma gececektim guya:) Simdiii once su Gokhanin babasi olacak kisiden baslayayim. Herseyin aciga cikmasina cok sevindim. Nefret edilesi en pis karakter o insan bu dizide benim icin. Gormek istemiyorum daha fazla. Bir daha gormeriz umarim dicem de sanmiyorum.
    Bolumun en sevdigim kismi Meral-Seher hastahanedeki sahneleriydi. Duygulandim. Gozlerim doldu. O siradaki muzik de sahne ile cok uyumluydu. Meralimiz geri dondu yaa. Iste benim sevdigim Meral bu. Hatta daha da iyisi. Ama keske Seher gercekleri anlatsaydi. Ileride Meral ogrendiginde kotu seyler olacak. Annesini kolay kolay affetmeyecek. En nefret etdigim kliselerden biri de birinin digerinden bir sey saklamasi ve ileride kisinin bunu ogrenip ondan kusmesi filan.. Keske ama keske durumlari anlatsaydi. Meral anlayisla karsilardi bence. Tamam biraz duraksaya bilirdi lakin kabul edecekdi durumlari. Yalan soylemesi kotu oldu Seherin.
    Feride! Ne alem kadinsin yahuu. Ne kadar guldum bu bolum onun sahnelerine. Zaten bolumde tek guldugum sahne onunkuydu. Topragin sasirmis hatta biraz tirsmis bakislari,Feridenin "hanimaga" davranislari :img-hyste Iyisin Feride baya iyisin :happy0064
    Mesude aklini basina aldi mi dersiniz? Hadi be senarist şaşirt bizi. Mesude akillansin da biz de gozlerimize inanmayalim. Bir an izledigimiz "Kirgin Çiçekler dizisi mi" diye sok yasayalim.:img-hyste
    Geceyim Zeynoya. Ilk bolumdeki Zeynoyla ilgili butuuun sozlerimi geri aliyorum. Sen ne pis bir kizsin Zeyno. Ne kadar igrenc bir insansin. Hani biz Kemale igrenc diyoruz da asil igrenc olan sensin. Nefret edilecek bir cinsdensin. Keske diziye girmeseymis. :img-tomat
    EySere gelince. Serkana cogu kisi kizmis. Ama ben asla kizmadim. Yani sonucta Serkan nerden bile bilirdi ki o mesaji Eylulun gondermedigini? Eylule yurtta bir dusman yok diye biliyor. Ve birinin de Eylulun adindan boyle bir mesaj atacagini da dusunmedi ve hakli olarak da dusunmedi. Ben olsam ben de o ihtimali dusunemezdim. Telefonda mesaji gozleriyle gordu. Aslinda Serkan annesinin sozlerine bile inanmadi. Yani tamam sasirdi ama Eylule inanmayi tercih etti. Lakin Eylul telefonu gosterene ve mesaji orada gorene kadar. Kizmadim valla cocuga. Zeynonun kurbani oldu. Ama Serkan romantik cocuk. Aff etdirecektir kendini. Boylece de EySer'ciler icin guzel sahneler olacaktir :img-wink: sevmeye basladim bu cifti artik.
    Gokhan ve Cemre ciftine gelirsem. Ben tam da Gokhana isinmisken ayrilmasini istemezdim. Off keske zamaninda karaktere bu kadar yuklemmeseydim. Bolumdeki musmutlu GokCemi izledikce icimde bir sizi vardi.. son mutluluklariydi onlarin. Oglan olecek ve geriye aci kalacak. Tam bir dram. Oysa nasil da guzel bir cift olmusdular gozumde. Bu bolumdeki klipleri desen sahaneydi. Onceleri EySere yapilan klibi de begenmistim. Bunu da cok begendim. Hatta kac kez izledim :img-in_lo Gercekten Furkan Andic diziden ayrildimi ya? Setden bir kav gun once gelen fotoda Gokhan vardi ama. Anlamadim ben simdi.
    Yalniz Gokhan mevzusu acilmisken. Biz acaba su hastahaneyi ve en onemlisi de o camı daha kac kez izleyecegiz? Yuhhh yani. Bu kadar da olmaz ki. Yine ve yine cam arkasinda aglamalar,kalp masaji yaparak hayata dondurmeye calismalar ve kalbin durmasi. Bu seferki digerlerinden farkli olacak ve ölecek mi dersiniz? :icon_sorr
    O zaman biz bir cenaze sahnesi daha izleyecegiz anlasilan. Eylulun aglamasi yetmiyordu bir de mutsuz bir Cemre izleyecegiz. Offf daraldim. :calis
    Vee SonGun. Ben bugune kadar fani oldugum her ciftde ikisinden birini daha cok sevdim ve destekledim. Yani benim karakterim boyle. Ikisinden birine daha vok deger veriyorum. Bazen bu kadin bazen de erkek karakter oluyor. SonGun ciftinde benim icin her zaman bir tik onde Guney oldu. Hayla da oyle. Ama bununla beraber adaletli bakmaya calisdim olaylara. Ve Guneye kizdigim zamanlar oldu (meselan 12.bolum balo sahnesinde Defneyi davet etmesi gibi). Bolumu izlemeden once fragmani ilk gordugumde Guney haklidir dedim ben de cogu insan gibi. Simdii sali gunu ben bolumu islemistim ve zamanim da yoktu. Songulun guneyi kirdigi videoya baktim. Ve Guneyin tepkisini anlamadim. Songule hak verdim. Ne alaka simdi Guneyin dedikleri dedim kendi kendime. Ama bugun bolumu izleyince anladim herseyi. Su zenginlerin davet olayi varmis. Ve Songul basbaya orda Guneye laf carpti. Tamamen istemeyerek de olsa soz direk Guneye dokundu. Ben Guneye sonuna kadar hak verdim. Kader :"olsun biz daha ucuzuna bakariz illa karsimiza cikacak" dediginde Guney tam onu onaylayacak birseyler soyleyecekti ki Songul o sozleri saydirmaya basladi. Tamam kibir kelimesi dogru olmaya bilir lakin Guneyin çikisi yerindeydi ve hakliydi da. SonGun cifti daha olmamis ben bunu bir kez daha anladim. Bu iliskide en cok seven en cok deger veren ve en cok kirilan Guney. Bolumde Guneyi cok begendim. Hele sevgilisiyle usumeye razi bir Guneyi gordum yaa dedim "bu cocuk ne guzel seviyor be". Gercekten cok baska seviyor Guney. Ilk bolumlerdeki haline bir de simdiki haline bakin. Askin insani nasil degistirdiginin en guzel orneklerinden biri hatta birincisi. :img-in_lo
    Davette de Merve ve Aleynaya karsi "ben songulle aya bile giderim" demesi bir kez daha askina asik etti beni. Iyisin Guney Erturk. Hem de cok iyisin :img-in_lo
    Guneyde gordugumuz aski Songulde goremiyoruz. Evet Songul de degisti. O da seviyor. Ama ben Songulun askini hiss etmiyorum ya da edemiyorum diyelim. Son sahnede epey bir kizdim. Simdi hafta "ayri dunyalarin insaniyiz" klisesini mi izleyecegiz dersiniz? Oldu olacak Sezen Aksunun "Biliyorsun" sarkisini da koyun. Ama ne guzel olirdu be. Soyle duygusal ve eski sahnelerden olusan bir SonGun klibi izlerdik bu sarkiyla. Ayrica cok da sevdigim bir sarki
    Neyse efendim bolum idare edile bilir bir bolumdu. Reytingleri uçmus Masallah. Hayretler icindeyim orasi baska. Ama yine de tebrikler. Ayrica yilin en iyi drama dizisi odulunu de almislar. Onun icin de tebrikler. Basarilarinizin devami olsun. Ama lutfen azacik (cok azacik) degisiklik yapin. Farkli seyler yazin. Farkli seyler cekin de biz de izlerken bu kadar sikayetlenmeyelim.
    Her kese iyi forumlar. bye

Durum:
    kumraltutkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Ayşegül.
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Daha önce yazdımı bilmiyorum ama Ipek Karapınara
    bayiliyorum!!
    Feride karakterini cok güzel oynuyor senarist ferideye böyle sahneler yazsın yüzümüz gülsün.
    Önceki bölümlerde tango sahnesinde de cok güldürmüstü beni hem güldürebilen hemde ağlatabilen nadir oyuncularımızdan tebrik ederim:good:

Dizi fena değil gibi bazı gereksiz karakterler var Gökhan gibi zeyno gibi onlardan kurtulduk mu dizi tam gaz devam ediyor.
    En iyisi cemr çıksın diziden hepsie kesin çözüm :)

Durum:
    angel78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    68

Aldığı Beğeni: 255

Bahsedilme
    1 Mesaj

Dramın dibi,acının tavan yapmış hali,gözyaşı seli ,basiretsizlik örnekleri,içi boşaltılmış anne kavramı ve onları ne olursa olsun isteyen kızların ezik durumları,öfkeli gençler,çaresiz gençler,salt kötüler ve salt iyiler ,safozlar,mallar ile örülü ,sapkın karakteri alaycı bir üslupla ekranda tutma çabalarını izliyoruz haftalardır.Artık bu diziyi izlemek eziyete dönüştü.Zaten her bölüm bir sinema filmi süresinde ve bu zaman dilimi drama boğulunca offf diyorsunuz.Zaten ülke gündemi iç karartıcı üstüne üstlük dizide aynı iç karartıcılıkta devam ediyor eee sonuç ruh sağlığımız bozulmasın diziye nokta koyma zamanı geldi.

KeMAL ABİ denilen sapık elini kolunu sallayarak etrafındakilere huzursuzluk vermeye devam ediyor.Yapıyor ediyor tereyağından kıl çeker gibi üste çıkmayı başarıyor.Üvey kızı bu adamın tacizleri karşısında aciz gösterilmeye devam ediyor.En basiti adam seni arıyor ya hoparlöre al ve sesini kaydet. Onunla buluşuyor musun seni uzaktan videoya çeksinler.Sonra da bu görüntüleri yurt müdürü ile paylaş,emniyet ile paylaş yardım iste.Mal mal adamın tehditlerini elin kolun bağlı dinleme.Gerçek hayatta bu tür sapıklarla uğraşan magdurlara çıkış yolunu göster.Yapılması gereken doğru hamleleri göster.Mağdur ne yaparsa yapsın kurtulamaz bu durumundan izlenimi yaratma.Sadece konu sıkıntısı çekmeyeceğim diye rayting için bu sapık karakteri cezasız bırakma.Özgün fikirler ile senaryoyu zenginleştir,klişeye takılıp konuları uzattıkça uzatma....

Çiftler var elinde.Sektöre kazandırılan taze kanlar var elinin altında.Bunların ele ele verip birlikte zorlukları aşmalarını göster.Kendi ayakları üzerinde durma çabalarını ve yaşadıkları zorluklar karşısında çözüm odaklı çabalarını göster.Aşklarını,dostluklarını izleyelim.Yaptıkları hatalardan ders çıkarmalarını izleyelim.Sürekli aynı hataları yapmalarını değil ya da aptallık derecesinde saf hallerini değil.

Kırgın Çicekler benim için uzatmaları oynayan bir dizi.Açıkcası ekranda bana birşeyler öğreten,olaylara bakış açımı değitirecek ufkumu açacak,zihnimi olumlu yönde düşünmeye sevk edecek,ekran karşısında kaliteli hoş vakit geçirmemi sağlayacak yapımları tercih ediyorum.Oyuncu kadrosununun genç ve yetenekli isimlerden oluşması beni cezbetmiş,konusunu da ilk başlarda ilginç bularak izlemeye başlamıştım.Lakin ülkemizde bir iş uzatıldıkça batırılıyor maaalesef.

Dilerim bu sayfalar okunuyordur ve dizi ile ilgili memnuniyetsizlikler dikkate alınıyordur.Aksi halde ciddi rayting kayıpları başlayacak.Zaten 07/02'de survıvor başlayacak ki kuvvetle muhtemel haftanın 4 günü verirler ve pazartesi günü de yayın günlerinden biri olur.O zaman kanal bu günlerini mumla arar hale gelir.Zaten dizinin ağlak,boğucu ve sıkıcı olmasından şikayetçi her hafta sayısı artan bir izleyici kitlesi varken bu düşüş şaşırtıcı olmayacaktır.

Durum:
    Rosallix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Let me fall...
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    16

Aldığı Beğeni: 128

Bahsedilme
    0 Mesaj

Az once tv de fragmana denk geldim, bu sefer yogun bakimda can cekisme sirasi gokhan'a gelmis :img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste Fragmani izlerken kahkahalarla guldum hahaha buna aglayan bildigin saftir ya :whistle2

Ben oyuncu olsam ve bu senaryoyu okusam, hangi gerizekali yazdi bu senaryoyu deyip seti terkederim :865323 Tum karakterler teker teker yogun bakimda oyle can cekisiyor ki 7/24 hastanede yatip kalkiyor gibiler. Adamlar seyirciyi gerizekali bellemisler, reytinglerde dibi boylayin e mi :good:

Durum:
    DowneyJr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Konular
    31
    Verdiği Beğeni
    85

Aldığı Beğeni: 536

Bahsedilme
    5 Mesaj

Alıntı Rosallix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az once tv de fragmana denk geldim, bu sefer yogun bakimda can cekisme sirasi gokhan'a gelmis :img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste Fragmani izlerken kahkahalarla guldum hahaha buna aglayan bildigin saftir ya :whistle2

Ben oyuncu olsam ve bu senaryoyu okusam, hangi gerizekali yazdi bu senaryoyu deyip seti terkederim :865323 Tum karakterler teker teker yogun bakimda oyle can cekisiyor ki 7/24 hastanede yatip kalkiyor gibiler. Adamlar seyirciyi gerizekali bellemisler, reytinglerde dibi boylayin e mi :good:
    Feride de bu yoğun bakimda çok bulunduk.:865323:img-hyste Izleyici böyle itici basit sahneleri için izlemiyor ki.. Bunu bir türlü anlamiyorlar. Ellerinde Feride gibi bir karakter var bunu kullansalar afiyetle izlesek:865323

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri