Sayfa 23/54 İlkİlk ... 1319202122232425262733 ... SonSon
270 sonuçtan 111 ile 115 arası

Konu: Okuma Şenliği Yorum ve Sohbet

Durum:
    lavinya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    Ankara
    Konular
    22
    Verdiği Beğeni
    2,901

Aldığı Beğeni: 1,791

Bahsedilme
    29 Mesaj

Standart Cevap: Okuma Şenliği Yorum ve Sohbet

@fracture; Ne mutlu bize.
    Etkilinliğimizin amaçlarından birisi bahaneleri ortadan kaldırmaktı. Okumayı rutin hale getirmek istiyorduk. Bu rutin okumalarımız birlikte olunca çok daha keyifli hale geliyor.

Bu etkinliklerden sonra okumalarımın bana faydası daha çok oldu. Artık ne okuduğumu bilerek okuyorum. Dünya ve Türk edebiyatı ve yazarları hakkında araştırma yaptığımız için edindiğim bilgiler daha kalıcı oluyor. Ayrıca etkinliklerde çok fazla insan tanıdım. Şu an ailemden gibiler. Şu an burası da benim için öyle.

En güzeli, en heyecanlısı kendi okuyacağını belirlemek için listeni alıp kitaplığının başına geçmen ve başkaları ne okuyacak merakla beklemen oluyor.

Paylaşmak güzel.. Umarım ilk etkinlik bitiminde, yorumlarımızı da sürdürmeye devam ederiz..
    Devam derseniz etkinliğimiz hep sürer. Hatta başka etkinliklerde düzenleyebiliriz.
    Aslında şimdiden devam edelim mi karar verirsek 21 Kasım da yeni etkinliği başlatırız. 20 Kasım'da 1. etkinliğimiz biter, sonuçları teker teker listeler bölümüne belirtiriz ve hemen 2. okuma şenliği başlığı açıp etkinliği devam ettiririz. Yeni yıl olacağı için o etkinliğimizde üç kişiye kitap ödülü vermeyi istiyoruz.

2. Beğenenler;
    lacivert (14-11-18), naz-naz (14-11-18), Sarel (14-11-18), Şah-Rû (14-11-18)

Durum:
    Şah-Rû - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    81
    Verdiği Beğeni
    850

Aldığı Beğeni: 231

Bahsedilme
    15 Mesaj

Alıntı fracture Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buraya sizlere teşekkür etmeye geldim bir kez daha..

Çünkü başta tahmin ettiğim gibi bu etkinlik sayesinde, "Şu sıralar, kitap okumaya pek vaktim olmuyor." gibi bir bahaneyi hayatımdan kaldırdım.

Seçtiğim altı kategoriden, dördünü ancak bitirebildim.. Yaklaşık bir aylık sürede maksimum bu kadar kitabı okumayı kolay kolay sağlayamazdım sanırım.. Mutlaka ertelenirdi bahanelerle.

Bu etkinlik amacının getirisinin çok olacağı inancındayım.. Kitap listenizi görmek bile heyecan verici.

Paylaşmak güzel.. Umarım ilk etkinlik bitiminde, yorumlarımızı da sürdürmeye devam ederiz..

Sevgiler..
    Ne güzel, paylaştıkça çoğalıyoruz. Ben de okuma etkinliklerinden birçok fayda çıkartmış biri olarak şimdi başka okurlara ulaşmaktan çok mutluyum.

Alıntı naz-naz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son olarak yetiştirebilirsem Nurgün Oktik'in Türkiye'de Yoksulluk Çalışmaları isimli kitabını okuyorum. Bu makalelerden oluşan bir kitap. Çok soru soruyorum ama eğer bir sorun olmayacaksa onu da ekleyeceğim bitince.
    Etkinliğe bayıldım. Nişanlımla kendi aramızda bile kendi etkinliğimizi oluşturduk bu sayede okuduklarımızdan bahsediyoruz birbirimize. Bence arayı açmadan sık sık olsun bu etkinlikler severek katılırım
    Kategorinize uyuyorsa ekleyebilir ya da değiştirebilirsiniz tabi ki. Yalnızca her kategori için tek bir kitap okunuyor. Kesin kuralımız o.

Alıntı lavinya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devam derseniz etkinliğimiz hep sürer. Hatta başka etkinliklerde düzenleyebiliriz.
    Aslında şimdiden devam edelim mi karar verirsek 21 Kasım da yeni etkinliği başlatırız. 20 Kasım'da 1. etkinliğimiz biter, sonuçları teker teker listeler bölümüne belirtiriz ve hemen 2. okuma şenliği başlığı açıp etkinliği devam ettiririz. Yeni yıl olacağı için o etkinliğimizde üç kişiye kitap ödülü vermeyi istiyoruz.
    Evet katılım oldukça biz seve seve devam ettiririz. Belki bu sefer günü azıcık uzatıp bir kategori daha ekleyebiliriz, ne dersin Ablacığım? Önümüzdeki ay için de etkinliği devam ettirmeyi düşünenler yorum bırakırsa bir değerlendirme yapabiliriz.
    Yarım somunun var mı, bir de ufak evin
    Kimsenin kulu kölesi değil misin?
    Kimsenin sırtından geçindiğin de yok ya
    Keyfine bak en hoş dünyası olan sensin...
    ÖMER HAYYAM

4. Beğenenler;
    lavinya (14-11-18), naz-naz (14-11-18)

Durum:
    naz-naz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    PoyrazKarayel&TahirKaleli
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    2,381

Aldığı Beğeni: 1,807

Bahsedilme
    11 Mesaj

Alıntı Şah-Rû Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne güzel, paylaştıkça çoğalıyoruz. Ben de okuma etkinliklerinden birçok fayda çıkartmış biri olarak şimdi başka okurlara ulaşmaktan çok mutluyum.

Kategorinize uyuyorsa ekleyebilir ya da değiştirebilirsiniz tabi ki. Yalnızca her kategori için tek bir kitap okunuyor. Kesin kuralımız o.

Evet katılım oldukça biz seve seve devam ettiririz. Belki bu sefer günü azıcık uzatıp bir kategori daha ekleyebiliriz, ne dersin Ablacığım? Önümüzdeki ay için de etkinliği devam ettirmeyi düşünenler yorum bırakırsa bir değerlendirme yapabiliriz.
    Ben devam edebilirim etkinliğe. Bence devam niteliğinde ya da yeni etkinlikler mutlaka katılırım. Çok hoşuma gitti basbaya bayıldım. O yüzden süreyi uzatırsanız da fark etmez yenisini yaparsanız da. Bence kısa hikaye yarışmaları da yapılabilir. Bu bir öneri tabi. Yazın alanında iyi olanlar varsa mesela. En çok teşekkür alan değerlendirilir gibi. Öneri sadece

6. Beğenenler;
    lavinya (14-11-18)

Durum:
    lavinya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    Ankara
    Konular
    22
    Verdiği Beğeni
    2,901

Aldığı Beğeni: 1,791

Bahsedilme
    29 Mesaj

Alıntı Şah-Rû Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süreyi uzatıp bir kaç kategori ekleme daha yapabiliriz.

Katılımcılar da çeşitli fikirler verebilir. Burası her şeye açık.

Alıntı naz-naz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence kısa hikaye yarışmaları da yapılabilir. Bu bir öneri tabi. Yazın alanında iyi olanlar varsa mesela. En çok teşekkür alan değerlendirilir gibi. Öneri sadece
    Ben okurum sadece, yazamam. Yazma kabiliyeti olan arkadaşlar isterlerse neden olmasın. Çok güzel okur, değerlendirmemi yaparım.

8. Beğenenler;
    naz-naz (14-11-18)

Durum:
    Sarel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Specter
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    1,606

Aldığı Beğeni: 3,434

Bahsedilme
    93 Mesaj

O zaman ben direk ikincisi için kitap belirlemeye başlayayım. Bunu mümkün değil kazanamam zaten

Ama gerçekten etkinlik sayesinde ben de bu ay bile birkaç kitap okuyabildim. Normalde ölüm ayı gibi bir şey. O yüzden etkinliğe sevgiler

10. Beğenenler;
    naz-naz (15-11-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri