Sayfa 37/99 İlkİlk ... 273334353637383940414787 ... SonSon
492 sonuçtan 181 ile 185 arası

Konu: Kızım - Bölüm Yorumları

Durum:
    gayethoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 19

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Kızım

Diziyi severek izliyorum buğra gursoy olmasa izlermiydim bu derece bilmiorum ama babalım rolunu ole gusel oyle doğal oynuyorki 😊
    Açıkçası dizi demir oyku uğur hacı anne ve öğretmen etrafında donse sıkılmadan izlerim zira diğer karakter içi bomboş!bu karakterleri yazanla asu cemal candanı yazan aynımı ınsan bi dusunmuyor değil ? Öğretmen bile candan dan daha aktif bi rolde ve sırıtmıyor candan 3. Başrol ama yok gibi bişi bi turlu diziye giremıyor ben oyuncuyu seviyorum diğer dizilerini izlemedim ama ekrana yakışıyor benım derdim karakterle olmuyor aslında kendı hikayesi gusel ama oykuyle demirle kesiştiremıyorlar belkide oyuncu kendı istedı çıkmak çünkü ortada bole bişi yokken oykuyu bu kadar severken son bolumdeki halleri candana yakışmadı sanırım soğutup bi çıkış yapmak istedıler daha iyi işlenebilirsi 🤔

Asu ve cemal yahu anne karaktere bu kadar kilit bi karakterlen bu kadar mı sılık yazılır ha gelmiş gelmemiş onemsiz şuan guya cemal yonetio onu bla bla bla yine iki muhteşem oyuncu bu iki karakterle olmamıs dizinin bu yonu olmamışlıklarla dolu ama yinede oyku demir uğur izlemek çok keyifli😁

2. Beğenenler;
    deren1970 (19-11-18), Urfatokat15 (18-11-18)

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    108

Aldığı Beğeni: 342

Bahsedilme
    0 Mesaj

Arkadaşlar niye Leyla Lydia'nın diziden çıktığını düşünüyorsunuz, ben anlamadım. Blöf ya, blöf. Diziden ayrılsa bir veda yazısı filan paylaşır, ortada fol yok yumurta yok. O kadar alışmışız ki karakterlerin sadece diziden ayrılmaları ile hikayeden farklı bir yöne gitmelerine, bu durum şuan tuhaf görünüyor herhalde çoğunluğa. Gerçek hayat gibi düşünün, biz hep olduğumuz yerde mi kalakalıyoruz ki dizi karakterlerini dar bir alana zaptedelim. Candan gitmeyecektir yurtdışına, gitse dahi hatasını anlayıp özlemine yenik düşüp geri dönecektir. Ki böyle olursa alkışlarım da çünkü bir tabuyu daha yıkmış olurlar. Karakter "senaryo" icabı uzak kalıp sonra tekrar hikayenin merkezine dalar, fakat o gelene dek işler çok farklı yönlere dağılmış olur. Belki de Asu Öykü'nün velayetini almış olur. Candan da Demir'e o noktada yardımcı olur. Bana kalırsa gitmeyecek bile Candan, ama olur da giderse bu şekilde gerçekleşir düşüncesindeyim. Oyuncunun diziden ayrıldığına ihtimal vermiyorum.

4. Beğenenler;

Durum:
    GoodMood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    100

Aldığı Beğeni: 37

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese tekrar merhaba, bu hafta bölümü biraz geç izleyebildim fakat yine çok beğendiğim için gelip yorum yazmadan duramadım;
    Her bölüm olduğu gibi Demir'le Öykü'nün muhabbetlerine (okula uğradığın mı var nerden biliyosun ödevi, ben o sarı oğlanı sevmiyorum ) ve Demir-Uğur sahnelerine (Sen naptın ya seni liseden nasıl attılar; Alayına atar alayına gider; Baklın bu adam! ) çok güldüm. Öbür taraftan ise Demir'in korktuğu, kendini telkin ettiği ve günlüğü okuduğu sahneler ile Öykü'nün tahtada atak geçirmesi ve kabus görüp ağlayarak uyanması beni çok duygulandırdı.
    Forumda da yazıldığı gibi Demir, Öykü, Uğur ve Uğur'un annesinin olduğu her sahne çok güzel, dolu dolu oluyor ve mutlaka bir duyguya sokuyor insanı. Dolayısıyla sahnelerin yazımına, oyunculuklara, doğaçlamalara hepsine ayrı ayrı bayılıyorum Bu anlamda dizi baştaki beklentilerimin o kadar üzerine çıkıyor ki övmeye korkuyorum nazar değecek, bozulacak diye...

Asu'nun bölümün başındaki sahneleri beni yine sıktı ama bölümün sonuna doğru malum hikayeye girilmesiyle sahneleri biraz daha ilgimi çekmeye başladı. Bu arada geçen hafta yazmayı unutmuştum Asu orijinalinde mağaza gibi bir yerde çalışıyordu çok düzenli olmasa da, bu hafta Asu iş bulacak diye yine bara gittiğinde hatırladım. Buna gerek yoktu yani Asu'nun nasıl biri olduğunu öğrendik gerçekten azıcık karakteri normalleştirmeye yönelik şeyler izlesek daha iyi olurdu hani orijinalinde de anne çok iyi çok düzenli biri değildi ama sürekli barlarda da görmüyorduk kadını daha normal geliyordu belki de o yüzden...
    Aslında eski bölümlerde Asu'nun Öykü için "Ben annelik yapamam" deyip onun için de kendisi için de en iyisinin Demir'in yanında kalması olduğunu söylemesi karaktere hak vermemi sağlamıştı ve hoşuma gitmişti. Yani geçen yorumumda da yazdığım gibi Cemal'e nazaran Asu daha anlaşılabilir bir karakter benim için. Bir de şunu düşündüm; orijinalini izlerken ben de annesi kızı almasın, vakit bile geçirmesin, kız hep babasıyla kalsın vs diye düşünüyordum. Ama bu haftaki bölümden sonra aklımdan geçenler Asu'nun şu anki halinin Demir'in ilk bölümlerdeki halinden pek de farklı olmadığıydı... Asu Öykü'yü babasının parası için istiyor örneğin aynı Demir'in Öykü'ye hapise girmemek için sahip çıkması gibi. Aynı Demir gibi ben ona bakamam diyor çünkü onun da düzenli bir hayatı yok. Demir'in dolandırıcılık yaparak geçinmesine benzer Asu da alkolik vs... Bu örnekleri daha da arttırabilirim. Tek ve en büyük fark Demir'in Öykü'den haberdar olmaması, Asu'nun ise kızını bilerek terk etmesi. Fakat Asu'nun da bunu neden yaptığını nasıl bir dönemden geçtiğini tam olarak bilmiyoruz bunun yanında bazı istisnalar hariç hataların, özellikle o kadar gençken yapılan hataların telafisi olmalı diye düşünüyorum. Oh My Geum Bi'yi sonuna kadar izlemediğim için orada anne ne yapıyor ne yöne kayıyor bilmiyorum ama buradaki tahminim Öykü ile vakit geçirmenin Demir gibi Asu'ya da iyi gelebileceği. Özellikle hastalığını öğrendikten sonra bir anne olarak kızının yanında yakınında olmak isteyecektir diye düşünüyorum. Ama tabii ki bu söylediklerim 2 saniyede olacak değil sonunda gelecekleri nokta için bir tahminde bulundum sadece. Bu bölüm itibariyle Asu'yu daha da iyi anlamaya başladım ben, orijinalindeki kadar sinir de olmadım babasının parası için Öykü'ye gelmesine. Zaten en başta buna kendi de karşı çıktı parayı buldum e hemen kızın peşine düşeyim de demedi, biraz Cemal'in zorlamasıyla ikna oldu... Babasına karşı tavrını da yadırgamadım. Terk edilmiş bir çocuk olarak neler yaşadığı tahmin edilebilir babasına karşı da acısını öfkeyle, gururla gizlemesi anlaşılabilirdi bence. Bu arada bu hastane sahnesinde ve evde Cemal'le babasının durumu hakkında konuştukları sahnede Selin Şekerci'nin oyunculuğunu çok beğendim, zaten genel olarak başarılı buluyorum kendisini.

Cemal'e gelecek olursam öncelikle bu hafta Demir'den ayar yemesi çok hoşuma gitti. Umarım bir yerde Demir'i yıkma işlerinden vazgeçer. Asu'nun dediği gibi Demir'le o kadar kafayı bozmuş ki başka hiçbir şeyi düşünmüyor. Asu kızı alsın Demir yıkılsın istiyor mesela ama Asu Öykü'ye bakabilir mi ne olur hiç düşünmüyor. Şimdi de para mevzusu üzerinden Asu'yu gaza getirdi gibi ama bunun iyi şeylere vesile olacağını, Öykü'nün hastalığını öğrenince onun da yumuşayacağını düşünüyorum, düşünmek istiyorum. Bu hafta Cemal'in Asu'ya babasını bulduğunu açıkladığı sahneyi beğendim bu arada yazmadan geçmeyeyim. Asu adamı görmek istemeyince Cemal'in söyledikleri mantıklıydı "senin gururun kimsenin umrunda olmayacak seni düşünen tek adam benim" vs... Tabii Cemal'in öncelikli derdi yine Demir'i yıkmak ama Asu'yu sevdiğine de inanıyorum bir yandan yani Öykü'yü ve parayı alınca Asu'nun gitmeyeceğini ve belki biraz toparlayacağını da düşündüğü için kalması için o kadar uğraştı gibi. Ama işte sonuç olarak yine bencillik ediyor ya neyse çok uzattım kısaca Asu'yu bu hafta daha da anlaşılabilir buldum, Cemal de geçmişte onu ihbar edenin Asu olduğunu, Öykü'nün hasta olduğunu vs. öğrendiğinde bazı şeyler düzelir umarım.

Bu arada flashback sahnesinde anlamadığım bir yer vardı: önce Demir'in Asu'yu kovduğunu gördük sonra Asu'nun Cemal'le iş konusunda konuştuğunu ve en son da Asu'nun ihbar ettiğini... Asu Demir'e kızdığı için Cemal'le arası açılsın diye ihbar ettiyse Demir "hepimizi birbirimize düşürdün" derken neyi kast etti? Aldatma olayını mı? Öyleyse Cemal Asu'ya karşı nasıl o kadar iyiydi? Hayır bir de o durumda zaten Cemal'le Demir'in arası açık oluyor Asu yine sadece Cemal'e kötülük yapmış oluyor bir garip geldi bana. Acaba Cemal yüzünden Demir kendisini istemediği için mi ihbar ederek Cemal'den intikam almayı düşündü? E ama orada da sıkıntı şu: Cemal Asu'yu ilk bulduğunda ona kızgındı bayağı, aldatma olayı yüzünden olduğunu düşünüyorduk biz de ama hikaye bahsettiğim sırada ilerlediyse Asu ile Cemal'in iş ile ilgili konuşma sahnesi aldatmadan sonraysa o sahnede araları gayet iyiydi, Cemal Asu'nun ihbar eden olduğunu da bilmiyorsa Asu'yu ilk bulduğunda neden seni öldürürüm falan dedi... Buralar bende bayağı bir karıştı doğrusu. Daha ayrıntılı flashbackler izleyebilirsek iyi olur bence. Zaten Asu ve özellikle Cemal'in günümüz sahnelerine nazaran geçmiş sahneleri daha ilgi çekici... Bu arkadaş grubunda tam olarak neler olmuş, Cemal niye bu kadar nefret dolmuş, karakterler ayrı ayrı neler yaşamış bunları izlersek karakterleri anlamak açısından da daha faydalı olabilir diye düşünüyorum. Son olarak benzer temennileri bu üçlü için de kullanacağım umarım gerçeklerin orataya çıkmasıyla ve Öykü'nün hastalığıyla bu üçlü de savaşmak yerine birbirine destek olmak için brileşir. Şahsen şimdilik sahnelerinin çoğunda sıkılsam da Cemal'in bile hikayedeki yerini (Demir'i bitirmeye çalışmak değil de araları bozulmuş eski dostlar olarak) seviyorum.
    Neyse biraz fazla uzattım sanırım Son olarak Candan'dan da bahsetmek istiyorum... Bu hafta Asu'dan da Cemal'den de çok beni sıkan kişi Candan'dı kesinlikle. Hastalığı öğrenmesiyle ilk tepkisi bir yere kadar anlaşılabilirdi: küçük kız kardeşini kaybetmesi, Öykü'yü onun yerine koyması, şimdi ise Öykü'nün de öleceğini öğrenmesi bununla yüzleşmek zorunda kalmak onu çok sarsmış olmalı. Fakat öyle abartılıydı ve o kadar uzadı ki sıktı bezdirdi ne yalan söyleyeyim onun yerine Asu'yu izleyelim daha iyi diyecektim neredeyse. Zaten geçen yorumda yazdığım gibi aynı evde kalmadıkları için orijinaldeki karaktere göre Candan çok daha uzak kaldı Demir ve Öykü'ye, e bir de bu kadar soğuk davranınca dış kapının dış mandalı oldu tamamen. Şunu da yazayım bu arada bu iş için gitme hikayesi orijinal hikayede de vardı hastalığı öğrenmeden önce miydi sonra mıydı hatırlamıyorum ama bu kadar gıcık olmamıştım ben o karaktere bunu hatırlıyorum... Candan için "gidersen git be" diyesim geldi o kadar...
    Merak edenler için Candan'ın durumuyla ve orijinal dizide çok sevdiğim bir sahne ile ilgili ufak bir spoiler de iliştirip yorumumu sonlandırıyorum
    Spoiler İçermektedir
    Konu GoodMood tarafından (18-11-18 Saat 14:01 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    bhr94 (18-11-18), Urfatokat15 (18-11-18)

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    108

Aldığı Beğeni: 342

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı GoodMood Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu arada flashback sahnesinde anlamadığım bir yer vardı: önce Demir'in Asu'yu kovduğunu gördük sonra Asu'nun Cemal'le iş konusunda konuştuğunu ve en son da Asu'nun ihbar ettiğini... Asu Demir'e kızdığı için Cemal'le arası açılsın diye ihbar ettiyse Demir "hepimizi birbirimize düşürdün" derken neyi kast etti? Aldatma olayını mı? Öyleyse Cemal Asu'ya karşı nasıl o kadar iyiydi? Hayır bir de o durumda zaten Cemal'le Demir'in arası açık oluyor Asu yine sadece Cemal'e kötülük yapmış oluyor bir garip geldi bana. Acaba Cemal yüzünden Demir kendisini istemediği için mi ihbar ederek Cemal'den intikam almayı düşündü? E ama orada da sıkıntı şu: Cemal Asu'yu ilk bulduğunda ona kızgındı bayağı, aldatma olayı yüzünden olduğunu düşünüyorduk biz de ama hikaye bahsettiğim sırada ilerlediyse Asu ile Cemal'in iş ile ilgili konuşma sahnesi aldatmadan sonraysa o sahnede araları gayet iyiydi, Cemal Asu'nun ihbar eden olduğunu da bilmiyorsa Asu'yu ilk bulduğunda neden seni öldürürüm falan dedi... Buralar bende bayağı bir karıştı doğrusu. Daha ayrıntılı flashbackler izleyebilirsek iyi olur bence. Zaten Asu ve özellikle Cemal'in günümüz sahnelerine nazaran geçmiş sahneleri daha ilgi çekici... Bu arkadaş grubunda tam olarak neler olmuş, Cemal niye bu kadar nefret dolmuş, karakterler ayrı ayrı neler yaşamış bunları izlersek karakterleri anlamak açısından da daha faydalı olabilir diye düşünüyorum.
    Asu, Demir'e kızdığı için ihbar etti diye düşündüm ben o sahneyi. Ama sadece bu da değil, Cemal'in söyledikleri de onu memnun etmedi bence. Asu'nun istediği Cemal ile mutlu mesut geçecek bir hayat değil, Demir'di. O yüzden de öfkesi, hırsı biraraya geldi ve ihbar etti düşüncesindeyim. Kim hapse girer, kimin başı yanar düşünmedi bile bence. Sadece zarar vermek istedi belki de. Ama Demir neden hepimizi birbirimize düşürdün dedi, onu bilemiyorum. İlk bölümden itibaren konuşulanlara bakarsak Cemal ve Demir arasında Asu yüzünden zaten kriz çıkması lazımdı. Ki Cemal'in Asu'yu bulduğundaki tavrı da Demir ile arasındaki ilişki sebepliydi bence.

Flashbackler benim de çok ilgimi çekiyor. Senaristin yapmak istediğini de anlıyorum, geçmişi yavaş yavaş vererek merakı canlı tutmak istiyor ki benim açımdan başarılı da oluyor.

8. Beğenenler;
    deren1970 (19-11-18), GoodMood (18-11-18), Urfatokat15 (18-11-18)

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,253

Aldığı Beğeni: 2,032

Bahsedilme
    5 Mesaj

Ben de demirin asuyu aldatma olayı yüzünden aramızı bozdun dediğini düşünüyorum. Anladığım asu cemalle sevgili iken muhtemelen demirin sarhoş vs olduğu bir an beraber oldu. Ne yaptığımı hatırlamıyorum dediği o bence. Ve aramızı bozdun mevzusu da kendini suçlu hissettiği için diye düşünüyorum.

Zaten cemal yanılmıyorsam ihbar edeni demir diye biliyor. Belki önceden asu yüzünden Bir gerginlik oldu ki
    Demirin asu bana kalsın diye ihbar ettiğini düşünüyor. Hatta belki hapiste iken ikisi hakkında bir şeylerde duydu ve o yüzden suçluyor. Aldatılma olayını hapiste iken öğrenmiş de olabilir.

Ama asuya aldatılma olayından dolayı bu kadar kinli iken onu nasıl affetti yada ona karşı yumuşadı bilmiyorum. Çünkü benim anladığım ne suç varsa asu da var.

Candanın bu haftaki haline kızdım gideceğini düşündüm ama umarım gitmez ve hikayeyi düzeltirlr çünkü bende candanın tek sahnesini asu nun dizinin büyüsünü bozan sahneleri yerine izleyemeye tercih ederim.. Öncede yazdım diziyi izleme hevesimi kaçırıyor. Asu çıkınca

Belki oyuncuyu sevemediğim için öyle ama bu dizide de sevilmeyecek Bi karakter zaten kendisi.

Ve ben asunun düzeleceğini hiç sanmıyorum. Asu alkolü bırakmadıkça kendine gelemez ki bırakacağını da hiç düşünmüyorum.
    Kalbinize not düşün. Hayat hesapla değil nasiple yaşanır

10. Beğenenler;

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri