Sayfa 1/132 123451151101 ... SonSon
657 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Küçük Hanımefendi - Senaryolar

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,125

Aldığı Beğeni: 883

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Küçük Hanımefendi - Senaryolar

Selverrcim özet icin cok tesekkürler, tam bekledigimiz gibi demek ki.... :happy0064

Beklemeyi kolaylastirmak icin ben de bir iki satir karalamistim, sizlerle paylasmak icin, üc asagi bes yukari senaryo yazarlarimizla ayni cemberde dönmüsüm...:img-hyste

Hep birlikte fragmanin son sahnesini hatirlayalim: :calis

Tam asagiya inmek üzereyken tesadüfen Bülent ile Ömer´in konusmalarina kulak misafiri olan Neriman yüreginden tasan mutlulugu güclükle bastirir. Beyninin icinde durmadan "Ömer beni kiskaniyor! Demek ki, beni seviyor!" diye cinlayan ic sesini zorbela susturup, Ömer´e deli gibi asik oldugu adam degil de "görünmeyen adam" muamelesi yapma planini uygulamak icin ayaklari yere degmiyormuscasina ucar gibi adimlarla sevinc icinde basamaklari atlayarak hole iner. Mutlulukla parlayan gözleri Ömerinkilerle karsilastiginda hayretle onu orada görmeyi hic beklemiyormus gibi yapar.

- Aaa Ömer? Sen burada miydin?

- Merhaba Neriman! Bu telas niye böyle kuzum?

- Ben seni ise gittin saniyordum, sasirdim sadece.. (Gülümsemesi donar yüzünde, hayal kirikligi yasar gibidir!)

- Henüz gitmedim gördügün gibi, belki bu gün gitmem de....

- Öyle mi? Iyi... iyi...ya... ben sey icin... sey....

- Ney? Sen ne?

- Ben Bülent beni almaya geldi sanmistim, az önce onun sesini duyar gibi oldum da...

- Haa, anliyorum... (Kendi kendine söyler gibi devam eder sözlerine) ..demek bu kadar sevinmenin nedeni buymus... öyle mi?... (diye mirildanan Ömercim bozum bozum bozulmustur! Surati asilir! )

- Efendim?

- Hic! Hic bi sey...

- Ömer? Sen iyi misin?

- Iyiyim.. tabii... iyiyim...

- Iyi o halde, buna sevindim... (Neriman umursamaz tavirlarini sürdürerek kapiya dogru ilerler...)

- Nereye gidiyorsun? (Ömer sormamayi cok istedigi halde kendini tutamamistir!)

- Bülent´e bakicam, az önce onun sesini duyduguma eminim...

- Evet, dogru duymussun ama Bülent bir isi ciktigini söylemek icin ugramisti, geldi ve gitti...

- Yaa?.. Ama bunu söylemek icin telefon edebilirdi, bizzat gelmesine gerek yoktu ki..

- O gelmeyi tercih etmisti, söyledi ve gitti!

- Hay Allah! Ama biz onunla seye gitcektik...

- Nereye gidecektiniz? Biliyorsun istedigin her yere seni ben de götürebilirim...

- Tesekkür ederim Ömer... ama... ben sana zahmet vermek, seni yormak istemem...

- Ne demek yorulmak Neriman? Neden benim sana yardimci olmami istemiyorsun...

- Yani senin isin cok diye.. Yani vaktini almak istemem...

- Cok incesin! Ama bugün vaktim var, ise gitmiyorum... Söyle bakalim, nereye gidecektiniz Bülent ile?

- Bülent bana direksiyon dersi vercekti... araba kullanmayi ögrenmeyi cok istiyordum...

- Hmmm... direksiyon ha? Tamam ben sana ögretirim...

- Bunu yapmak istediginden emin misin?

- O nasil soru öyle, elbette eminim!

- Ya ögrenemezsem? (buradaki gülüs oldukca fettandir)

- Mümkün degil! (gülümser) Bak ögünmek gibi olmasin ama karsinda gelmis gecmis en iyi direksiyon ustasi duruyor!

- Ama hemen ögrenemezsem kizmak yok!

- Yok!

- Tamam! Anlastik!

- Peki ben sana karsiliginda ne verecem?

- Ne icin?

- Ne icin olcak, bana harcayacagin vaktin ve hocaligin icin elbette...

- Dur bakayim düsüneyim.... (mutlu mutlu gülümserken aklindan ne gectiyse artik birden yutkunur) Aman Tanrim! Bülent´e ne vercektin?:img-hyste

diye haykiran Ömer oraciga yigilir kalir!:img-hyste:img-hyste

Durum:
    deren1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    2,972

Aldığı Beğeni: 1,535

Bahsedilme
    2 Mesaj

Sevgili seval2005'in kıskançlıkla ilgili senaryosunu yüzümde şapşal bir gülümsemeyle okuyunca ben de son sahne için bir iki şey karalayım dedim, umarım beğenirsiniz:)

Hadi bakalım fragmanın son sahnesinden devam eden benim senaryom da ne var hep beraber görelim;

Neriman Ömer'in kıskançlık ile Bülent'le konuşmasını duyunca hem çok sevinmiş, hem de Ömer'e kızmıştır. Bülent sinir içinde dışarıya çıkarken;

Bülent: Ben Neriman'ı dışarda arabada bekliyorum:img-yes:

Ömer: Boşuna bekleme dedim sana, Neriman gelmeyecek seninle

Bülent: Bırakın da buna Neriman karar versin:img-hyste

Neriman Bülent dışarıya çıktıktan sonra yüzüne normal bir ifade takınıp, merdivenlerden aşağıya inerken, Ömer ona hayranlıkla bakıp;

Ömer: Neriman bugün çok güzelsin:img-in_lo

Neriman Ömer'e ilgisizce bakıp;

Neriman: Sahi mi bu iltiftaın için teşekkür ederim. Ama buna gerek yok:hıh

Ömer: Nasıl anlamadım

Neriman: Aileden birileri yanımızda olmadığına göre, böyle davranmana ve konuşmana gerek yok demek istedim:img-hyste

Ömer: o nasıl söz Neriman ben sadece gerçek duygumu dile getirdim

Neriman bir kaşını kaldırıp;

Neriman: Hııı anladım neyse galiba ben Bülent'in sesini duydum biraz önce

Ömer: Demek duydun

Neriman: pardon Ömer bir şey mi diyordun

derken onun beğeni bakışlarını üzerinde hissedince;

Neriman: Bir şey mi oldu:icon_whis

Ömer: Yooo

Neriman: Düğmem filan mı açık kalmış, niye öyle bakıyorsun ki:img-hyste

Ömer: Siz nereye gidiyorsunuz Bülent'le

Neriman: Söyledim ya Bülent bana ders verecek

Ömer: Yoo söylememiştin, ne dersiymiş bu

Neriman: Demek söylemedim neyse o zaman şimdi söylüyeyim Bülent bana direksiyon dersi verecek

Ömer: Direksiyon mu bu kıyafetle mi

Neriman üzerindeki kısa eteğine bakıp;

Neriman: Evet bu kıyafetle, ne varmış kıyafetimde

Ömer: Olmaz, o etekle evden çıkamazsın:img-hyste

Neriman bunu duymamış gibi yapıp dış kapıya doğru yürüken, eliyle hoşçakal işareti yapıp;

Neriman: Beni merak etme Ömer, eve saat kaçta geleceğimi bilmiyorum. ha bu arada telefonum da yanımda değil. Ola ki ararsan ulaşamazsın diye söyledim. Hoşçakalbye

Neriman'ın bu sözler ve davranışına bakan bir adet;

Ömer:

Edit: Umarım beğenirsiniz:img-hyste

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    2,972

Bahsedilme
    2 Mesaj

Herkese Merhabalar, Küçük Hanımefendi Ailemiz nasılsınız bakalım, keyifler nasıl:img-wink:

Öncelikle sevgili mavimavis çalışmalarına bende seval2005 gibi bayıldım:good:sonra sevgili mirank'ın eklediği şarkı sözlerini okuyunca ben de koptum:img-hysteözetin bize verdiği çoşku ile harika, duruma uyan şarkı tam isabet diyorum:good:

Bu arada hazır gelmişken bari bir tane daha kıskançlık sahnesi yazayım, dedim ya içimden geldi:img-hyste

Şimdi efendim tüm aile dışarıya yemeğe çıksınlar. Gittikleri yerde canlı müzik ve müzk eşliğinde dans yapılan şık bir restaurant olsun burası. Neyse işte yemekler yiyilirken, birden TANGO MÜZİĞİ çalsın:)

Neriman: Ömer ne oluyor

Meliha uyuzu:img-beee:: Ay amca bak harika bir müzik, bu müzikle sen enfes tango yaparsın. Ne olur bizi mahrum etme

Bu sözleri duyan ODUN ÖMER kurum kurum yerinde kurulup:img-beee:, kendisini bir şey sanırken, erkek dansçı bizimkilerin masasına gelip, Neriman'ı dansa kaldırmak istesin.

Ömer: Yok olmaz, Neriman yani eşim yapamaz bu dansı
    desin:img-tomat

Neriman ise hiç istifini bozmayıp;

Neriman: Müsadenizle denemek istiyorum dese:)

Ömer Neriman'a doğru eğilip;

Ömer: Saçmalama Neriman, bu usta dansçıların, TANGO dansını iyi yapanların dansıdır.Şimdi piste çıkıp da:img-tomat

derken o ne Neriman ona ve tüm masadakilere harika gülüşünü atıp, dansçının elini tutup, piste yürüsün ve daha sonra salondakilerin ve ODUN ÖMER'in şaşkın bakışları, özellikle Ömer'in şok geçirmiş bakışları altında NERİMAN'dan TANGO SHOW izlesek:img-heh: nasıl olur ama.:img-wink:

Ömer ve suratının hali mi galiba şöyle olur

Onu izleyen bizler ise:img-hyste:img-hyste

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,125

Aldığı Beğeni: 883

Bahsedilme
    0 Mesaj

O sahneden sonra kavga hazirdir. Ömer sinirden titreyen sesiyle Neriman´a cikisir.

-Bu yaptigina inanamiyorum Neriman!

-Neyi yaptigima?

-Hic tanimadigin bir adamla....sen... sen....

-Ne Ömer? Ben ne?

-Sen! seyy iste.... Sen.... Sen tango yapmayi nerden biliyorsun allah askina!

-Bale okulunda tango dersleri de vardi ben bir kac kez katilmistim! Ne var bunda?

-Ne mi var? Tango öyle herkesle... hele elin yabanci adamiyla yapilcak dans degildir kücük hanim! Bu var!

-Allah Allah ya.... Sizce kiminle tango yapmam uygun olurdu Beyfendi?

-????

Ömer bir sey söylemek icin actigi agzini öfkeyle kapatir.

-Gördün mü bak gik diyemiyorsun...

Neriman birden gülmeye baslar ve "Ömer tepkilerinde biraz fazla abartmiyor musun?" O piril piril gülümseme karsisindaki icin bulasicidir, dayanamayan Ömer de gülümser...

-Haklisin belki abartiyorum ama hic hosuma gitmedi gördüklerim... hic gitmedi....

-Cok mu kötüydü? Sence ben dans etmemeli miyim?

-Yooo etmelisin elbette.... ama baskalariyla degil!

-Cok hossun dogrusu.... Sen teklif ettin de ben mi ret ettim? :img-hyste

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    2,972

Bahsedilme
    2 Mesaj

Daha sonra da sevgili seval2005'ciğim :img-kiss: şöyle devam etse. tabi canım bu sahnenin devamı var olmaz mı:img-wink:

Ömer ve Neriman eve geri dönerlerken, Ömer dans hocasının TANGO sırasında Neriman'a olan o yakınlığı, sımsıkı tutup, kendisine yaklaştırmasını hazmedemediği için olayı kapatmasa:img-hyste

Ömer: Bir daha böyle bir şey olmasın Neriman, bu gece son olsun:hıh

Neriman: Anlamıyorum seni Ömer, ne son olsun, ben ne yaptım ki

Ömer: Bir daha dans etmeni, başkasıyla böyle piste çıkıp da dans etmeni istemiyorum. Hiç hoş değil:hıh

Neriman: İyi de ben kötü bir şey yapmadım ki, sen bu olayı niye büyütüyorsun ki şimdi:icon_whis

Tabi Ömer bunları söylerken o sahnelere flashback yapılsa, adam kıskançlıktan yutkunup, yutkunup dursa:img-hyste

Araçtan inip, eve girseler bile Ömer olayı kapatmasa, önce Neriman odaya girse, Ömer ise onun ardından girse, bunlar odada tartışmaya devam etseler.

Ömer: Hala kötü bir şey yapmadım diyrosun Neriman, istemiyroum anlamıyor musun

Neriman: Evet anlamıyorum, basit bir dans olayını bu kadar uzatmanı anlayamıyorum

Bu sırada Neriman çekmecesinden geceliğini filan çıkarsa, eline alırken, Ömer ise iki eli belinde hala Neriman'a cevap vermeye devam etse. Neriman elinde geceliği ile banyoyu açsa, içeriye girse. Ömer 'de onun ardından yürüse tam kapıdan girecekken;

Neriman: Ben banyoya giriyorum da sen nereye:)

derken hayırdır şeklinde Ömer'in yüzüne baksa ve onun yüzüne pat diye kapıyı kapatsa:img-hyste:img-hyste

Yine bir kapı önü ve bu defa yüzüne pat diye kapatılan kapı önündeki bir adet ODUN ÖMER:img-hyste:img-hyste

Sayfa 1/132 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri