Sayfa 1/201 123451151101 ... SonSon
1001 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Küçük Hanımefendi - Bölüm Yorumları (4)

Durum:
    GFBusra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    toujours pur
    Konular
    272
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 4

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Küçük Hanımefendi - Bölüm Yorumları (4)

Bir önceki başlık 1000 mesaja ulaştığı için arşivlenmek üzere kapatılmıştır. Yorumlarınıza bu başlıkta devam edebilirsiniz.
    Bir önceki başlığa buradan ulaşabilirsiniz.

Tek cümlelik kısa mesajlar , sohbet içerikli mesajlar , tamamı büyük harfle ,bold(kalın) , altı çizili ve renkli yazı tipi ile yazılmış mesajlar yasaktır.
    http://www.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=34469

Küçük Hanımefendi Dizi Detay Sayfası
    http://www.dizifilm.com/dizi/kucuk-h...endi-9623.html

Küçük Hanımefendi Fotoğraf Galerisi
    http://www.dizifilm.com/fotogaleri/g...nimefendi.html

GFBusra
    Bölüm Sorumlusu
    "Enchantée."

Durum:
    masal78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Adana
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

ALINTI:
    ya şaziye şaziyeye ne demeli nerimanın hisselerini satın dedi ya nerimanın emeği yokmuş şirkette münir le ömerin sayesinde ayakta kalmış mış yuuuuhhhhhh ya babalarının hayrına yaptılar sanki ekmek yediniz be aç karnınızı doyurdunuz çalıştıysanız karşılığınıda aldınız yani oo sosyete cemiyet dergilerine bu sayede çıkıyosun şaziye olacak ... (neyse kendimi tutuyorum....
    hem bakalım şirketin senin yüzünden battığını öğrenince ne yapacan:ic on_evil
    ALINTI:
    hee lafi agzimdan aldin derlerya hani..
    simdi ben yazicaktim..ya bu kadinin bencilligine bakarmisiniz yaaa!!!!!!
    pes,pes..utanmadan orasi nerimanin sirketi olabilir ama onun bir hakki gecmedi demezmi..hep ogullari calismis..ee ogullarin calistida nerimana calismadilar herhalde..size calistilar..
    bide münir annesine bizim hisselerimizden elden cikarmamiz gerekiyor dediginde saziye..
    kalpsiz kadin..kalp krizi gecirecekti..

Dilekcim ve allias87 arkadaşım Şaziye de üstünün tatlısı oldu yani kadına bak ya hala Neriman satsın hisselerini o şirket bizim diyor ya dağdan geldi bağdakini kovuyor tamam oğulların yönetti o şirketi ama Numan'cığın olmasa ne böyle bir şirketin ne de evin olurdu Şaziye Hanım:img-beee: Neriman'ı bulup getiren Numan Beydi şaziye.......(hoş onu da yok ettiler ama)

Ya lütfen biri bu kadına haddini bildirsin Münir'in şirketinin kendisi yüzünden battığını ve cihan olayının perde arkasının hesabını sorsun böyle kal gelsin Gülay olayında bizi bundan mahrum bırakan kaktüsler(dört yapraklı yonca demiyorum) lütfen bundan mahrum bırakmasınlar....:img-beee::img-beee:
    Diyorum ya bu kadın Seval ve kızları alıp kaplıcalara yerleşsin bir daha da gelmesinler....:img-beee::img-beee::img-beee:

Durum:
    allias87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Malatya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı masal78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canım tüm dileklerine katılıyor ve yeni başlığımız hayırlı olsun diyorum ben de ..:happy0064:happy0064:happy0064
    teşekkürler masalcım hepimizin dileği aynı inş. senaristler artık sesimizi duyup bizi üzmeyi bırakırlar şaziyenin yaptıklarına gelince en azından bu defa yanına kalmaz inş. 2. gülay vakasını hiçbirimiz kaldıramayız

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    748

Aldığı Beğeni: 461

Bahsedilme
    0 Mesaj

Sevgili AISK üyelerine iyi geceler...

Bölümü yarim yamalak tam kendimi veremeden, iyi isitemeden izledim, kendimi eksik hissediyorum ancak yorgunlugum beni yataga gönderiyor...

Galiba oldukca güzel bir bölümdü... En güzeli de elbette sizin de dediginiz gibi son sahne!

Zeynep gercegin yarisini ögrendi! Yani Kerem´in Ömer´in oglu oldugunu!

Henüz Neriman´in Ömer´e hala asik oldugunu, ona hala sadik kaldigini, Bülent ile yaptigi evliliginin kagit üzerinde oynanan bir komedi oldugunu bilmiyor...

Ömer´in de hala Neriman´i sevdigini görmüyor, görmek istemiyor...

Bakalim bunlari ne zaman ögrenecek?

Ve iste tam da bundan sonraki tutumuyla kendi rengini de belli edecek canlarim... Ya benim pembis gözlüklerimle gördügüm gercek cikacak ya da, Zeynep´e bir türlü güvenemeyen arkadaslarimizin 6. hisleri ...

Her bölüm bir sonrakini daha cok merak ettirir oldu, senaristlerimizi kutlamak isterim.... :happy0064

Iyi uykular.... Güzel rüyalar..

Durum:
    okyanusmavisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Başladığı ilk bölümden final bölümüne kadar "senaryoyu bozmadan, yazılan karakterleri ters düz edip 180 derece çevirmeden, başladığı gibi bozulmadan final yapan" diziler o kadar az ki...
    Küçük Hanımefendi'nin de bunlardan biri olacağını zannediyordum ki... Duma uğradım. Başından bu yana çok güzel bir diziydi. Konusu iyi gidiyordu. İzlerken insanı germiyordu. Ne yazık ki herşeyi çok sinir bir hale getirdi senaristler. Neriman'ın akla mantığa sığmayan bir sebepten ötürü Ömer'i terk etmesiyle başladı herşey... O bölümden bu yana mahvoldu dizi. Hayır yani, acaba benim önceden izlediğim dizi bu muydu diyorum..? :icon_whis

Burdan yazılanları senaryo grubu takip ediyorsa şunları bir düşünsünler lütfen, seyirci olarak aptal olmadığımızı bilsinler... Neriman'ın terk edişini bize "sevgi-aşk" olarak göstermeleri TAM BİR FİYASKO.. :mad72: Bunun aşk olmadığını, böyle bir aşk olamayacağını anlatmakla bitiremem şahsen..

:ok Güya Neriman Ömer'i çok seviyor, üstelik çocukluğundan beri tutkuyla.. Ve evet, şimdiye kadar gösterdikleri öyleydi. O tutkuyu, aşkı güzel verdiler. Neriman Ömer için herşeyi yapıyordu. Şimdi izlediğim Neriman kim o zaman..?:icon_whis
    "Senden uzak kalmaya dayanamam" diyen, Ömer'i hapse girme pahasına yalnız bırakmayan Neriman nerde, şimdi ki nerde..? Bir kere yazdıkları bu terk ediş sebebi akıllara ziyan..!!!

1.) Ömer ölmesin diye terk ediyor, ama onu büyük bir şaşkınlık ve acı içinde bırakıyor... O bölüm içinde birbiriyle çarpışan büyük zıdlıklar vardı; Ömer Neriman'ı da kızını da bırakmamak için ölümü seçmedi mi..? Neriman da bunu duydu. Neriman Ömer'i terk ediyor da... Ömer'in zaten bu duruma düşmemek için ölümü seçtiğini anlamıyor mu..?? Böyle senaryo mu yazılır Allah aşkına..??

2.) Neriman hanım, "Ömer kızı olmadan yaşayamaz" diye terk ediyor, AMA ÖMER'İ OĞLUNDAN MAHRUM BIRAKIYOR....!!!! En sinir olduğum senaryolar bu işte, "babadan saklanan çocuklar" Tencid pilavı gibi herkes aynı şeyi yazıyor. Şimdi soruyorum, Neriman Ömer'i mi düşünmüş oluyor, Ömer'in evladından ayrı kalmasını engellemiş mi oluyor..??

3.) Neriman, Ömer'in hayatıyla ilgili seçimleri kendisi yazıp kendisi çizdi. Nüveyre'yle evlenirmiş Ömer... bak sen şu işe..
    Canını verecek kadar çok sevdiği adamın, kendisini aldatan bir kadınla tekrar evlenmesi, Ömer'in kişiliğinden, karakterinden kısacası kendi hayatından vazgeçerek şeref yoksunu bir adam olmasını, ve bu yüzden bir ömür mutsuz olmasını nasıl kabullenir Neriman hanım..? Böyle aşk olur mu..? Peki Ömer'e sordu mu, Ömer'in kendi tercihi mi oğlundan ayrı yaşamak, habersiz olmak..? Feridun amca dahil kimse bunu sormuyor.

4.) Şimdi ne oluyor peki..? Büyük bir zulme uğrayan Ömer olduğu halde, Neriman hanım hala Bülent'i düşünüyor. Eskiden Ömer'in mutluluğu için herşeyi yapan kadın, Ömer'i düşünmüyor, terk edip gittikten sonra Ömer'in ne kadar acı çektiğini öğrendiği halde.... bu bölümde de Ömer gelip "orda alevlenen sadece çalı çırpı değildi" dedi, Ömer'in de hala kendisini sevdiğini bildiği halde neler yapıyor. Bülent ve Zeynep mutsuz olurmuş... böyle devam ederse çok mu mutlu olacaklar..? Ve ikisini düşündüğü kadar Ömer'in mutsuzluğunu hiçe sayıyor, oğlunu da... Bunları yazmamın sebebi; senaristler bize Neriman'ın aşkı diye gösterdikleri bu şaçmalığa bir son versinler..!!! Bu Neriman karakterini bu kadar salak yazmalarını gerçekten an-la-ya-mı-yo-rum...!!

5.) Bülent denilen bu insan müsveddesi, Neriman Ömer'i terk edip kandırırken, demedi mi ki ; "korkma, bu durumu kullanmayacağım" diye.. Şimdi ne yapmış oluyor biri açıklasın yahu.. kullanmamak ne kelime, adam Ömer'in çocuğunu resmen Ömer'den saklamak için ne yapacağını şaşırdı. Küçük emrah tarzlarında sürekli duygu sömürüsü... Ama suç bu adamda değil ki, Neriman böyle teselli etmeye devam etsin.

6.) Karakterlerin çoğunu ters düz ettiler. Hepsi delirdi, Dadı bunlardan en önde olan bayraklısı.. Bülent'in avukatı oldu başımıza.. aman Bülent üzülmesin diye dadı, Neriman, Feridun amca seferber oldu.. Peki Ömer'in suçu ne yaa..? Oğlundan ayrı bırakırken Ömer'e sordular mı..? Dadı zahmet edip de Neriman'a haber vermemiş; Ömer Nüveyre'yle evlenmedi, perişan hallere düştü diye.. Bir de Neriman demez mi, "ben boşuna mı gittim, oğlumu koca bir yalanla boşuna mı büyüttüm diye.." deli olmamak içten değil.. Nevres karakterini önceden Ömer'le Neriman'ın arasını yaparken, yardım ederken yazdılar, şimdi nasıl yazıyorlar böyle..? Hakezâ Feridun Amca da aynen böyle.. kimse demiyor Ömer'in suçu ne diye..?

Senarist bir kişi değil, birden fazla olup da, aralarında bir uyum olmayınca ortaya böyle dengesiz yazılan karakterler çıkıyor. Bir bölüm başka.. diğer bölüm başka biri oluyorlar... tutarsızlıklar had safhada..... Hele ki o Aylin... aman o kız... aman o kızz... düşman başına... Birisi çıkıp Aylin'e "sen değil miydin Neriman'a "babamdan boşan" diyen, anneni isteyen, Neriman gitsin diyen, hediyeleri parçalayan.. Şimdi de Neriman gitmiş babasını bu hallere sokmuş diye mi kızıyor..? Pes doğrusu.. Ama suç bunda değil, Neriman hanım daha fadakarlık yapsın bakalım, al işte sana Aylin'in teşekkürü... Yani senaristleri tebrik ediyorum, bir çocuk karakterinden bile nefret ettiriyorlar ya bizi.. büyük başarı..! :mad72: bu çocuğu da lütfen biran önce düzeltin. Zeynep ablasına dadandı şimdi de, Neriman'ı istememesi için sürekli bir sebeb var yani.. Neriman'ı babasından ayrılsın diye, şimdi de babası zeynep ablasıyla evlensin diye çaba sarfediyor. Neriman'ın şansı bu cadı Aylin'in annesine denk gelmesi oldu.

7.) Neriman'ın Bülent'e yok çok iyi bir babasın, yok biz bir aileyiz, yok benim ailem sizsiniz" sözleri de ne oluyor yahu... pess yani.. yuhh.... ağlar mısın güler misin..? Lütfen bu traji komik duruma son verin..!!

Bundan sonra izlemeye devam edebilmem sadece ve sadece Ömer'in oğlunu hemen öğrenmesine bağlı... Çok sinir bozucu bu durum.. Neriman'ın aşkı değil zulmü bu resmen.. Birincisi, çocuk sadece anneye mi ait..? Karnında taşıyan anne diye kendinde böyle bir hakkı nasıl görür..? Bütün bunları bir bayan olarak eleştiriyorum. Ömer Neriman'ı hiç affetmese hakkıdır.... çünkü oğlunun en güzel yıllarını elinden aldı, yerine koyulamayacak, telafi edilemeyecek kadar ağır.. Bunları telafi edebilir mi Neriman..?
    İkincisi de; oğlunu sakladığı yetmiyormuş gibi bir başka adama "baba" demesine izin verdi. Seven bir kadın asla böyle yapmaz. Benim önceden izlediğim Neriman'ın aşkına bu yakışırdı. Oğluyla babasını ayırdı, hiç değilse Bülent'e baba demesine izin vermeyecekti. Verseydi oğlunun eline Ömer'in fotoğrafını.. Kerem sezercik gibi birgün babasını gördüğünde, "babaa, tanıdım seniii, sen babamsın" deseydi daha mantıklı olurdu..
    Kerem'in ilk Ömer'le olan sahnesi çok acıklıydı, müzik karadeniz dramı zaten, harikaydı. Hem böyle yazıyorlar, hem de bu sahnelerle insanları ağlatıyorlar.

Bu bölümde de; Kerem'in Bülent'in kucağından Ömer'e gelmesi, Ömer'in Aylin ve Kerem'i odaya götürmesi, orda olanlar falan... Bütün bunlara rağmen Neriman hanım sadece bakıp gülümsesin, uzaktan iç çeksin.. Kerem'i gerçek ailesinden çalmış oluyor.. böyle nereye kadar devam edebilir.. Ömer, oğlunu yabancı bir adam kadar göremedi, dadı ve feridun amcaya kadar herkes yanında, yabancıların hakkı, ama babasının değil öyle mi..? Neriman böyle mi seviyor Ömer'i..?
    Bülent, Kerem'i Ömer'le gördükçe kuduruyor, resmen bu akşam yemekte kendini sıkmaktan apandisiti patlayacak sandım.. çıngıraklı yılan.. Ömer, oğlunu öğrenince dava açsın, mahkeme direk Ömer'e verir çocuğu. Gerçek hayatta kanunlara göre, Neriman ve Bülent'in yaptığı şuç teşkil ediyor. Dizide de bu konuyu aynen işlesinler, Ömer Bülent'i içeri attırsın, T.C nüfus idaresini aldattılar. Dadı, Neriman ve Feridun amca Bülent'in fedakarlık yaptığını söylüyor ama, Bülent zaten bunu istiyordu, Ömer'le Neriman'ın ayrılmasını, kendisinin Neriman'la olmasını.. körün istediği bir göz, Allah verdi iki göz.. tam bir yılan.. Nerimanlar da Bülent'i pofpoflamaya devam etsinler.

Ömer oğlunu hemen öğrensin, oğluna da kendisi gibi at binmeyi falan öğretsin, beraber böyle sahneleri olsun.. dizi yine güzelleşir, yoksa böyle devam edemeyeceğim.. :icon_sorr

Sayfa 1/201 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri