Sayfa 2/201 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon
1001 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Küçük Hanımefendi - Bölüm Yorumları (2)

Durum:
    DILEK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ArShi,ZaYa♥
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart herkese merhaba yeni basligimiz hayirli olsun..

büttüüün kücük hanimefendi ailesine günaydin
    yeni basligimiz hayirli ,bol neriman ve ömerli olsun insallaah.:happy0064:happy0064

yaaa bu bölüm 12 bölüm icinde izledigim en en en sahane bölümdü.yerimde duramadim onlarla beraber bende üzüldüm.bende heyecanlandim.

bölüm basinda nerimanin aileyle vedasi güzeldi.(aslinda aileden nerimani ikna etmelerini beklerdim ama olsun sonu güzel olsun ) ve sira ömere gelince ömerin nerimana neriman ben buna hazirlamamistim kendimi ,gitmemen icin onlarca sebep sayabilirim demesi ,birbirlerine üzülerek, aci cekerek sarilmalari (dikkat ettiyseniz ilk defa sarildilar birbirlerine ) harikaydi kesinlikle ...:img-in_lo:img-in_lo

ve ardindan sevince parcasi ile ömerin nerimanin calisma odasina gitmesi,azda olsa birlikte paylastiklari güzel anlari düsünmeleri,nerimanin arbada halleri cok güzeldi.gercekciydi.

bölümde bülente sinir oldum.insallah ilerde onun bu saf ,temiz ve nerimanin ilk gördügü andan baslayan aski intikam gibi biseye dönüsmez ve bu birbirine asik cifta zarar vermez.sofa

feridun beyle arabaya binerken söyledigi sözler sanki bunun altinda bi seyler yatiyor gibi geldi bana.ben onu beklerim gerekirse bi kac yil,gerekirse bi ömür ama görüceksiniz oda bana ASIK olucak dedi.umarim diziyi bu yönde kötü entrikalarla doldurmazlar.

aslinda bölümde meliha ,nihal,cenk ask üclüsünü görmek sinir bozucu ve tabiki ceyda ve münir de ayni.

ama bu bölüm neriman ve ömer o kadar harikalardiki bunlara kizamadim bile..:happy0064

fehimenin neriman ah kizim, vah kizim ,hilmiciigimde bu günleri görse gibisinden laflar yapip nerimani kandirmaya ugrassada kandiramadi.benim anlamadigim neriman neden hala fehime anne diyor ? demesin su kadina anne .fehime hanim desin.:img-wink:

ömerin hisseleri kabül etmemesi cok iyi oldu.böylece nerimana verdigi degeri belli etti.nerimaninda cok hosuna gitti .

hele ömerin neriman ve bülenti takip ederek yanlarina gitmesi .nerimana ask dolu ,bülente sinir dolu bakislari .bi ara kekeler gibi konusmasi erteleyebilirim derken halleri , ve sonra öglen vakti iyi aksamlar derken
    halleri harikaydi:happy0064:happy0064

sezen sirkete gelipte numarayi verdigi anda yirtar diye düsünmüstüm ama
    yirtmadi ve acaba arayacakmi derken o muhtesem sahne oldu.
    allah bi isaret gönderdi nerimanin odasindan ve oglumuz dogru nerimanciginiin yanina kostu:happy0064masa altindaki bakismalar konusmalar yüzük detayi cok güzeldi.ömer icin beklenen isaret buydu.

ve bosanmak icin salona girecekken ömerin nerimana kolunu uzatarak beraber girmeleri .:img-hyste:img-hystesanki bosanmak icin degildi hakim beyi ziyaret gidiyorlarmis gibiydi.hakim bey biz bi ugrayip cikicaz :img-hyste:img-hyste

bülent zevkle bosanma sebeplerini sayarken son dakkada ömer harika
    bir ataga gecti ve nerimanin gözlerine bakarak ben bosanmak istemiyorum karimi SEVIYORUM dedi:img-in_lo:img-in_lo
    yani bu bölüm kesinlikle cok begendim ,oyuncularimiz ,oyunculuklari,birbirlerine uyumlari ,müzikler sahneler,baris bagci ,cansu tosun harikaydi hepsinin emeklerine saglik..

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1,037

Aldığı Beğeni: 1,761

Bahsedilme
    5 Mesaj

Standart bölüm yorumu 1

yeni bölüm yorumlarını yeni başlıkta yapmanın çok daha güzel Olacağını düşünüyordum öle ki izlediğimiz bu bölüm yepyeni olayların başlangıcı olacak bir bölümdü......:happy0064

öncelikle bir önceki sayfada emeği geçen tüm küçük hanımefendi ailesine teşekkür ediyorum ve bu başlığın hayırlı olmasını ve güzel yorumlar yapmayı diliyorum....

sabahtan beri sayfaya girip girmemek yazıp yazmamak arasında gidip geldim bir türlü kendimi toparlayıp yorum yapacak cesareti bulamadım kendimde.. öyle ki kelimeleri bile seçemiyorum dünkü bölümden sonra resmen dağıldım ne di,yeceğimi toparlamaya çalışarak ilk izlenimlerimi yazmak istiyorum sonra bütün detaylara gireceğim.....

bölüm öncesi şunu belirteyim bu bölümün yıldızı kesinlikle ömerdi dolayısıyla karaktere can veren Barış BAĞCIYDI.... dünkü bölümde kendisine bir kez daha aşık oldum bütün duyguları harika bir şekilde yansıttı bizlere bütün alkışlar Barş beye gelsin :img-clapp:img-clapp

bölüm içinse izlediğimiz 12 bölüm içinde bir numaran hangisi derlerlerse 12. bölüm derdim her dk sını her anını sıkılmadan izledim çok ama çok beğendim.....

bölümün başlangıç sahnesi geçen bölümün son sahnesinden başladı ömerin ilk anda bunun sebebini soracağını bekliyordum aynı şekilde evdekilerde baya şaşırdı bu karara ne diyeceklerini bilemediler... neriman ise kararlı olduğnu bildirdi kendi ayaklarım üzerinde durmayı istiyorum dedi bu sözleri duyan ömer de belgeyi imzaladı.... nerimanın hemen o evden ayrılacağını hepimiz bekliyorduk nerimanın konuşma sonrası eşyalarını toplayıp toplamayacağı merak konusu olurken bu kararı alan nerimanın bu işi akşamdan hallettiğini toparlandığını da düşünmüştük bu konuda yanılmadık... ama ömerin o karardan sonra neiman odaya gittikten sonra yani yanına gidip bir şeyler söylemeye çalışacağını düşünmüştüm ama olmadı sahnenin devamında ise vedalaşma gerçekleşti... her ne kadar bu bölüm içinde de beni sinirlendirecek davranışlarda bulunmuş olsalarda evdeki bireylerin nerimanla vedalaşması güzel sergilendi ... herkes yüreğinden geçen şeyleri söyledi ki öyle ki o sahnede münir ve neriman vedalaşmasında münir bile haftaklar sonra sempatik gelmşti bana .... sonrasında fikrim yne eskisine döndü ama neyse... :icon_whis

ve o sahnenin dönüm noktası olacak ömer ve neriman sahnesi o vedalaşma anı beni benden aldı ilk defa sarılma gerçekleşti aralarında çok güzeldi... sonrasında ise nerimanın arabaya binip gitmesi neriman gittikten sonra ömerin çalışma odasına gidip düşündüğüm gibi şarkı eşliğinde nerimanla olan sahnelerini hatırlaması çok ama çok beğendiğim bölümün on numara sahnelerinden biriydi.. müzik eşliği diye düşünürken hiç farklı bir şarkı olacağını düşünmemiştim hele ki o şarkının erkin korayın eşsiz eseri sevince olacağını hiç düşünmemiştim .... ama harika süper ötesi bir seçimdi.... sevince daha önceki bir kaç dizde de ayrılık müziği olarak falan çalan bir müzikti ama en çok ömer ve neimana yakıştığıoına kara verdim.... tam onları anlatan tam on numara bir seçim olmuş.... ömerin bütün o anları hatırlarken nerimanın ise gözyaşlarına boğulması yol boyunca ağlaması beni bitirdi o anlar beni de hüzünlendirdi ömer en güzel sahneleri hatırladı .. bahçede konuştukları ders çalıştıkları, nerimanın çiçekleri kokladığı , temsile katıldğı ve bunlar gibi bir çok sahneyi hatırladı hatırlarken ki hali beni bitirmeye yetti o ilk sahneden itibaren bile ben ömere kıyamamaya başladım... bu sahneler ile ilgili tek yanlışa düştüğüm olmasını istediğim şey ömerin nerimanı kaldığı odaya da girmesiydi ama ömeri o odaya koymadılar neden bilmem... ama nerimanı kurtardığı anda olanları falan hatırlattılar özellikle nerimanın hasta olan halleriyle birlikte bir kolaj hazırlanması çok hoştu ömer nerimanı son haliyle değil bütün halleriyle hatırladı ve onu kaybetmenin haraplığını yaşadı sonrada çaresiz bir şekilde çalışma odasının kapısını kapatarak çıktı odadan.... nerimanın o o kadar uzun yol boyunca sürekli ağlaması sadece ömeri düşünerek kendini hiçe sayarak verdiği bı kararın aslında en çokk kendisini yıktığını o yıkık hallerini izlemeye dayanamadım ........

ama diyorum ki keşke bu ayrılık anlarına ait sahneler ömer neriman sahnelerine daha fazla yer verilseydi elde bol malzeme varken kısıtılı derecede onlara rol veriliyor...... bölüm boyunca ceyda ve münir seyretmek sinirlerimi bozdu ne vardı ikili adına daha fazla sahne koysalardı o sahneleri abartacaklarına ömer ve nerimanı abartsalardı da bizde dizinin delisi haline gelseydik iyice zaten geldik ama yetmez.....::img-hyste

ve feritzadelerde geçen yemekte bir ben mi sinir oldum sadece bilemiyorum ama hepsinin durumdan gayet memnun bir hali vardı... nerimanın adınn ağızlarından düşmeyeceğine dari bir yorum yapılmıştı ama ben öyle bir izlenim almadım nedense..... ömere halini hatrını sordular sonra mevzu döndü dolaştı yeni gelin adayına kadar falan geldi kısacası herkes kendi derdine geri döndü gibi geldi evden biri ayrılmışmış o ayrılan onca iyilik yapıp gitmişmiş özellikle o yemekte ben onun anılacağını falan düşünmüştüm o yüzden feritzadelere bir kat daha sinr oldum.... aylin yeni anne arayışında .. münir para derdinde şaziye oğlunun derdinde falan ne bileyim bu kadar mı az katkısı oldu nerimanın onlara şimdi az önce kapı önündeki vedalaşmayı beğendim dedim ya o yemekle ikisini karşılaştırınca hangisi gerçekti diye düşünmeden edemiyorum hangisi gerçekti hadi ömeri düşünüp konuyu açmadılar desem değil neredeyse ellerinde yeni gelin adayı olsa ömere ayaralayacaklar gibi geldi bana o konuşmadan acayip eksi elektirik aldım ben..... ömerde zaten üzülmüyorum dedi tamam ömerin o sahnede gerçek olduğunu düşünmüyorum çünkü ömer nerimanın gidişinden sonra dağıldı duygularından ne istediğinden emin değildi sonra düşündükçe emin oldu bazı durumlardan o yüzden onun yemekteki o sözlerini normal karşılayabiliyorum ama diğerleri için diyecek çok fazla bir şey bulamıyorum bana tekrar amaçlarının sadece çıkar olduğu kanısını verdiler bilmiyorum belki de sadece ben böyle bir şey hisssettim o sahneden sizler neler düşünüyor sunuz bilmem ama çok sinirimi bozdu o sahne...:img-wink:
    Sevgili kalbim. Neden hala apartman boşluğunun gün ışığı görmeyen penceresinde kuş sesleri beklersin

Durum:
    Bahar61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    kalbim timurla 61 kere
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    61

Aldığı Beğeni: 45

Bahsedilme
    0 Mesaj

Spoiler İçermektedir

nüveyreden geriye kalan tek şey aylin...tek iyi şey.
    daha öncesinde ömerde açtığı derin yaralar ve hayal kırıklığı da vardı ama neriman sayesinde kapandı/kapanacak o yaralar.

ömer zaten iki kadın arasındaki binlerce farkın farkında ,dönsün gelsin bakalım nüveyre.ömer nasıl sevmişse artık kadın çok emin haala aynı aşkla sevildiğinden döndüğünde ömerin kollarını açıp onu kucaklayacağından.gelsin gelsin,geleceği varsa göreceği de var:img-hyste

yukarıdaki şarkı da ömerden nüveyreye gitsin

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1,037

Aldığı Beğeni: 1,761

Bahsedilme
    5 Mesaj

Standart bölüm yorumu 2

nerimanın feridunlara gidip kararını söylediği sahnede güzeldi.. nevres neden ağlıyor allahım sinir oldum tamam kız için üzülüyor olabilirsin ama o zaten üzgün senin onun yarasını kaşımaya ne hakkın var..... neriman ayrı eve çımak istiyorum kendi hayatımı kurmak istiyorum dediğinde bülent hemen atladı duruma ben ev aramanda yardımcı olabilirim..... fatoşcum senaryolarında ömere fırsatçı diyordu ya bana göre fırsatçı dalında en iyi ödül de bülente verilirdi hele ki dünkü bölüm yaptıklarıyla.... hemde oscarlık bir ödül :img-hyste ne bekliyor anlamıyorum kzın hemen kollarına atlayacağınımı bilmiyorum... neyse sonrasında gelen ev arama sahneleri açıkçası resimleri falan görünce feridun evlerinde gerçekleşen sahnenin ben nerimanın evi olduğunu düşünmüştüm feridunun ev daha önce bu açıdan hiç gösterilmemişti sanırım yada ben farketmedim bilmiyorum ev tutma olayının gerçekleşmeyeceğini hiç düşünmemiştim ..... bülent ev arama sahnesinde de yapacağını yaptı hemen işi evliliğe getirdi belki evlenirsin falan.. kız hala büyük acı çekiyor onun söylediklerine bak... hani ömer için diyor ya çok becil egolarını düşünüyor diye bana göre asıl BENCİL kendisi daha kız ayrılığı kabullenemeden neler dedi kıza seversin falan filan nerimanda bunun olabileceğini düşünmediğini falan söyledi.....

sezen ve ömerin ilk karşılaşmasına gelince sinir bozucuydu durum... neymiş sezeni bulmak üzereymiş anne ve kızı ayırmaya hakkı yokmuşmuş belki nüveyre de onları özlemiş aramaya cesaret edememişmiş pişman olmuşmuş.... ömer sezeni uyarmakta haklı bana sormadan hiçbir şey söyleme Ayline dedi ama boş maalesef ki boş…. Aylin ise teyzesiyle keyif sürüyordu ama çocuk ona kızamıyorum ki sonuçta bu zamana kadar annesinin bilmiyordu aynı şekilde teyzesini de bilmiyordu onlara kavuyuşmanın mutluluğunu yaşıyo şimdilerde ona gerçeği anlatmak ise dah çok yaralar o çocuğu en azından bir süre için…. Belki de annesini gördüğünde farkına varacak bazı şeylerin kimbilir ama şöyle söyleyemi hani sezen aylini annesi ile konuşturdu ya nüveyrenin sesi bana o kadar soğuk geldi ki anlatamam…. İnsanların telefondaki sesi bile anlatır bazı durumları ben onun sesinden bile ne kadar umursamaz kısacası kızının özlemini çeken bir anne olduğu hissine kapılmadım bilmiyorum…. Belki de anneliği bilmeyen biri olarak o şekilde bu hisse kapıldım anlayamadım bilmiyorum ama gayet soğuk geldi ……:icon_whis

sezenin ömerin yanına gelmesi onunla konuştuğu nüveyreyi bulduğunu söylediğ sahne de ise telefonu verince ömer arayacak diye o kadar korktum ki.. yanlız sezen gelmeden önce ömerin nerimanın resmine baktığı anlar erimeme neden oldu …. :happy0064 Ama işte sezen gelince ve konu açılınca yine başlıyoruz dedim sonrasında nüveyrenin pişman olduğunu falan filan anlattı eymiş geri istiyormuş muş nüveyre pişmanmış yine ilk adımı ömerden bekliyorlar arayan ömer olsun istiyorlar madem kızını grmek istiyordu bu kadar neden kendisi zahmet edip aramıyor eymiş yüzü yokmuş yersek tabi :img-hyste

bende ona nacizane bir şarkı armağan ediyorum sonuna kadar hakeettiği bir şarkı madem nüveyre pişman olmuş

Spoiler İçermektedir

….. aynen öyle....sezen ömere nerimaın kendisi ile konuştuğunu sizin tekrar birleşmenizi herkes istiyor falan demesi ömerin bu kararın aslında neden alındığını anlamasına yetti bana göre.. ömer nerimanın nasıl hangi düşüncelerle bu kararı almış olduğunu sezenden öğrenmiş oldu…. Belki de bu duydukları onu bir kere daha nerimana doğru itti bilmiyorum belki de ömer de gördü asıl kendisinden çok ömeri düşünen bir karısı olduğunu onu mutlu etmek için arada çekilmeyi göze aldığını onun ne kadar fedakar bir insan olduğunu sezen numarayı verip gitmişti ama ömerin o numarayı aramaya da eli gitmiyordu en önemlisi o numarada tıpkı resim gibi masa üzerindeki yerini hemde resmin yanında yer almıştı… ömerin kafasında oluşan soruların karasızlığın simgeleriydi o resim ve kağıt…. Ömer ise aslında hangisini istediğini tam idrak edememiş derin düşünceler içinde kıvranmaktaydı ne karısını sevmeye cesareti bunu dillendirmeye gücü vardı nede eski bir yarayı tekrar kanatmaya kızı için bile onu aramak zorunda olmaya… kararsızlıkları içindeydi o anlarda belki de dakikalarca düşündü hangisinin doğru olduğuna karar veremiyordu o çaresizlk içinde pencereye yöneldi belki nefes alamıyordu içinde olduğu durumdan dolayı tam nefes almak için baktığında nerimanı biricik karısını görüyordu…… hemde kimin yanında hiç haz etmediği belki de bülentin nerimana olan hislerini anlayan fark eden ve karısını seven bir eş olarak onları tekrar yan yana görüyordu işte o an kararını vermişti ömer onlar nereye gidiyorsa ömer de peşlerinden gidecekti…. Ömer bu kararlar içinde kıvranırken Neriman ise fırsatçı bülentin yemek teklifine evet diyordu evet diyordu ama düşündüğü arkadaşça bir yemekti bülentin bambaşka amaçlar taşıdığını hislerinin farkında bile değildi tereddütsüz kabul etmişti… ve yola koyulmuşlardı ömer ise o sırada aşağıya kadar inmiş onları görünce koşar adımlarla ikiliyi takip ediyordu belki ömer uzun bir zamandan sonra ilk defa mamtığının değil uzunca bir süredir konuşmasına izin vermediği beklide konuşmalarına kulak tıkadığı yüreğinin sesine doğru onun götürdüğü yere doğru gidiyordu karısını ne olursa olsun o fırsatçı ile yalnız bırakmayacaktı bırakmadı da……:happy0064
    Sevgili kalbim. Neden hala apartman boşluğunun gün ışığı görmeyen penceresinde kuş sesleri beklersin

Durum:
    figan1973 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    düşlerde
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 4

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı SELVERR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ve feritzadelerde geçen yemekte bir ben mi sinir oldum sadece bilemiyorum ama hepsinin durumdan gayet memnun bir hali vardı... nerimanın adınn ağızlarından düşmeyeceğine dari bir yorum yapılmıştı ama ben öyle bir izlenim almadım nedense..... ömere halini hatrını sordular sonra mevzu döndü dolaştı yeni gelin adayına kadar falan geldi kısacası herkes kendi derdine geri döndü gibi geldi evden biri ayrılmışmış o ayrılan onca iyilik yapıp gitmişmiş özellikle o yemekte ben onun anılacağını falan düşünmüştüm o yüzden feritzadelere bir kat daha sinr oldum.... aylin yeni anne arayışında .. münir para derdinde şaziye oğlunun derdinde falan ne bileyim bu kadar mı az katkısı oldu nerimanın onlara şimdi az önce kapı önündeki vedalaşmayı beğendim dedim ya o yemekle ikisini karşılaştırınca hangisi gerçekti diye düşünmeden edemiyorum hangisi gerçekti hadi ömeri düşünüp konuyu açmadılar desem değil neredeyse ellerinde yeni gelin adayı olsa ömere ayaralayacaklar gibi geldi bana o konuşmadan acayip eksi elektirik aldım ben..... ömerde zaten üzülmüyorum dedi tamam ömerin o sahnede gerçek olduğunu düşünmüyorum çünkü ömer nerimanın gidişinden sonra dağıldı duygularından ne istediğinden emin değildi sonra düşündükçe emin oldu bazı durumlardan o yüzden onun yemekteki o sözlerini normal karşılayabiliyorum ama diğerleri için diyecek çok fazla bir şey bulamıyorum bana tekrar amaçlarının sadece çıkar olduğu kanısını verdiler bilmiyorum belki de sadece ben böyle bir şey hisssettim o sahneden sizler neler düşünüyor sunuz bilmem ama çok sinirimi bozdu o sahne...:img-wink:
    baştan sona haklısın SERVERR'cim..yemekte neriman gitmiş
    olmasına rağmen aile pek bi neşeliydi.."yaşasın paralara
    konduk" modunda!!! insan evden ayrılan evin kedisi olsa
    daha fazla üzülür..bu kadar egosantrik bir aile olamaz..
    tek boynu bükük benim beşbıyıktı..
    bu bölüm ömer DÖKTÜRDÜ walla...
    ömercim durum vaziyetini anladı sonunda..geç olsunda güç
    olmasın!!!!beşbıyığın üç köşe jetonu takıla makıla DÜŞTÜ
    KLİNK diye yerine oturdu..sevdalı bi ömer gördük çok
    şükür...:happy0064
    nerimanı ansıyıp kara kara düşünmeler,akşam ile öğle vaktini karıştırmalar, nerimanı kıskanıp küsüp "ben sizi
    bölmiyim" diye takaza etmeler neydi...ömercim bıyıklarından paçalarına dek sırsıklam sevdalıydı....:whistle2
    "nerimanın aşkı hezeyanmış" düşüncesi ömeri yıkıp geçmişmiş..baldız hanım "nerimana sizin nüveyre ile aşkınızı anlattım" deyiverince ömercimin de kendine
    güveni geri geldi.."aylini annesine mi kavuştursam" yoksa aşkımın peşindenmi gitsem ikileminde TANRI YARDIMI
    isteğen ömere yardım geliverdi..ne demişler "ALLAH UCUZCUDUR" :865323küçük bişi isteğince hemen oluverir..kitap
    pat diye nerimanın elinden düştü..
    masa altı aşkı ben çok eğlendirdi..:love01:
    [çocukluğumda en sevdiğim yerdi masa altı, evcik kurar tam 7 bebeğimi sıralar ananeme çocuklarıma göz kulak olmasını söyler sopa atıma biner işe giderdim...:img-hyste]
    bir film sever olarak çok çeşitli yerlerde çeşit AŞK
    sahneleri izledim ömer ve nerimanın masa altındaki
    elleri birbirine değince elantrik:img-hyste:img-hyste almaları çok hoştu..
    masa altı sahnesinden sonra yüzüğü de görünce tutmayın
    ömeri!!!!!!bülentin burnunun dibinden nerimenı koluna
    takıp hakimin huzuruna çıktı..perçembenin gelişi çarşambadan belliydi!!!! KARIMI SEVİYORUM...
    MUSTAFA KEMAL'in
    askeri

Sayfa 2/201 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri