Sayfa 2/136 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon
679 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Kurt Seyit ve Şura - Bölüm Yorumları

Durum:
    uhuvvet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Sakarya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Rusyadaki bölümlerden daha iyi olmuş. Hatta dizi başladığından beri ilk defa duygulandığım sahneler oldu diyebilirim.
    Müziklerde de değişiklik olmuş. Biraz Türk işi araya serpiştirilmiş, kanun gibi :)
    Herkes neyse de, ben bu dizinin neden olmadığını buldum. Kıvanç Tatlıtuğ... Hala biraz Ezel'deki ve Kuzey-Güneydeki bıçkın delikanlı. Seyit rolüne girememiş, adapte olamamış. Çok kasılıyor, geriliyor bi hallere griyor. Bir normal konuşması yok. Hep bi gözünün ucuyla bakma, genzinden konuşma halleri...
    Şura ile bu yüzden uyumlu olamadılar. Onlar olmayınca da dizi baştan kaybediyor işte..

Not: Herşeye rağmen K.ağanın karşısında tutunmasını ve devam etmesini isterim o da ayrı bişey :img-beee:

Bir de kitabı okumadım ben o yüzden bilmiyorum ne olacağını, ama Şura ile Seyit neden evlenmiyorlar? Ve Şura neden bu durumu dile getirmiyor, Seyite ima etmiyor?
    Konu ipekaziz tarafından (30-04-14 Saat 09:21 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    yesim98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Herhangi bir yer.....
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    5

Aldığı Beğeni: 81

Bahsedilme
    0 Mesaj

Nasıl başlasam bilmiyorum ve daha önce de yazdığım gibi bu dizideki olmayan şey yani tutmayan şey tek kelime ile Kıvanç...Hala rolune oturamamış ve hala Seyit olamamış.Açık ve net olarak bunu bu akşam birkez daha görmüş oldum.Bir kere hala nasıl konuşacağına karar verememiş gibi bir durum var.Bir askere göre çok ama çok kırıldım yada heran ağlayacak gibi bir hali var.Tutuk yani..Kıvanç ın bu rolde olduğunu ilk duyduğumda vay çok güzel falan demiştim.Çok daha farklı birşey umuyordum ama değilmiş...
    Galiba Kurt Seyit ve Şura güzel bir roman olabilir ama dizi olarak değil...Üzgünüm ama izliyorum ama hikayesi hala içine alamadı beni....
    Kıvanç Kuzey için harcadığı zamanı ve enerjiyi bu dizide de gösterseymiş keşke....Yine de iyi reytingler almasını isterim...

Durum:
    uhuvvet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Sakarya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Seyit bu nasıl bir bencilliktir yahu. Kız orada annesinden ailesinden bir iz arıyor, sen bilmem hangi kapı komşundan bahsediyorsun! Heyecanla gelip Şuraya söylüyorsun. E pes doğrusu. :img-tomat
    İşgalci ingilizlerin de maşallah Ruslardan pek bir farkı yoktu. Seyit kadar akıcı bir Türkçe konuşuyorlardı. Kim akıl ettiyse bunu dönüp izlesin bence ne kadar eğreti ve gerçekten uzak durduğunu. Mesela İngilizden sonra Seyit dükkana gelip merhaba dediğinde sen nerden anladın onun Türk olduğunu Ali dayı. Biz pek fark göremedik de. :img-hyste
    Dizi biraz Türk işine kaydırılmaya çalışıyor. Bunun için de mutfak sahneleri, kıskançlık işin içine girmiş. Ama Seyitte tık yok valla. Özgürce çıkıp gitmeler, açıklama yapmak yok. Bu dizide Farah'ın da etkisi ile tabi Şura'nın aşkı kesinlikle daha gerçekçi..Ama Seyit :865323

Durum:
    cakocakmak11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Kıvanç'ı çok severim ve beğenirim bence çok iyi bir oyuncu ama hakikaten Seyit olamıyor bir türlü aslında bunda en büyük etken Farah ile aralarında ki uyumsuzluk dizi bir aşk hikayesini anlatıyor ve haliyle birçok sahneleri birlikte oluyor ve açıkça görülüyor ki Farah ve Kıvanç'ın kimyaları tutmamış ben bir türlü inanamıyorum Seyit'in Şura'ya deli divane aşık olduğuna
    İstanbul hamlesiyle de reytingler düzelmez ise son olarak Murka ile şans denenir mi ? hiç sanmıyorum ama bu da ihtimaller dahilinde gibi

Bu arada kitabı daha önce üstünkörü bir şekilde okumuştum 4 gün önce baştan başlayıp dün bitirdim ve ben yine aynı görüşteyim bu kitap dizi olabilecek bir hikayeye sahip değil kesinlikle bir film hikayesi

Durum:
    yesim98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Herhangi bir yer.....
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    5

Aldığı Beğeni: 81

Bahsedilme
    0 Mesaj

Dizinin ne kadar sevildiği aslında buradan da belli.Dizi hakkında neredeyse hiç yorum yapılmıyor.Hemfikir olduğumuz tek nokta da bu kitabın konusu dizi olmasını gerektirmiyor,diğeri de Kıvanç ın çok da başarılı olamadığı...Diziye kendini veremediği,karakteri yansıtamadığı....Bir Behlül,bir Halil bir Kuzey olmuş ama Seyit olamamış...Seyit çok iyi bir insanmış,yada çok bencil bir insanmış diyemiyorum.Seyit nasıl bir insan anlamış değilim..Gördüğüm Şurasına deli divana bir aşık değil.....

Sayfa 2/136 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)