Sayfa 3/136 İlkİlk 12345671353103 ... SonSon
679 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Kurt Seyit ve Şura - Bölüm Yorumları

Durum:
    ebrumm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bence en büyük problem Şura'nın ve ordaki İngiliz askerlerinde dahil herkesin konuşma üsluplarının ve Türkçelerinin aynı olması! Türkçe farklı mı olur diyenler; olur elbette..Rus bir bayan neden kırık Türkçe konuşmaz..Aluşka Türkleri'nin kendine has şiveli Türkçeleri yok mudur?..Peki ya eski İstanbul ağzı böyle miydi?Yani ben en başından beri hiç denenmemişin bir şeyi denedikleri için hep arkalarında durdum, ama madem böyle bir şeye adım atıldı yer,mekan ve kostümlere gösterilen özen keşke karakter analizlerine ve dil kullanımına da gösterilseydi olmaz mıydı?

Dün akşam oteldeki görevli Ali bey, Şura'yı görünce "ecnebiler" geldi diyor Seyit konuşunca Türk olduğu anlaşılıyor..Ama bu ensante bize onların istediği şekilde yansıtılmıyor..Reytingler yine fena değil lakin böyle küçük gibi görünen şeyleri göz ardı ederlerse değil castı baştan aşağı değiştirmek, senaryoyu yeniden yazsalar yine de olmaz..

Son olarak Güzide karakterini dizinin başından beridir çok beğeniyordum..Dün akşam onu seyrederken daha bi beğenmeye başladım..Kırılganlığı,zarafeti ve utangaçlığı ortaya çok güzel bir karakter çıkarıyor..Tatya'nın ölümüne çok üzülmüştüm ama Celil ile Güzide aşkında bizi çok güzel sahneler beklediği kesin..

Durum:
    melisae - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 4

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ratingler totalde kötü gelse de AB de idare eder. Ben dizinin İstanbul bölümünü beğenmedim. Seyit&Şura' nın sahneleri çok soğuk geldi bana. Seyit çok boşladı Şurayı sanki.. Halbuki beni diziye çeken onların romantik sahneleri olmuştu. Kıvanç'ın konuşmasına falan takılmış herkes. Ne bileyim belki Seyit cidden öyle konuşan biridir? Nereden biliyorsunuzda yok yutkunup konuşuyor,yok başka yere bakıyor diyorsunuz anlamadım. Belki Seyit gerçekte öyle konuşuyordur yönetmen öyle yapmasını istemiştir. Şahsen ben sahnelerinde bir yapaylık görmüyorum Kıvanç'ın. Her zaman ki gibi rolünü çok güzel yapıyor bana göre. Sadece hikayedeki akıcılığı tutturamadılar bence. Dizi olunca ister istemez araya uzatma konular giriyor falan filan derken izleyiciyi sıkabiliyor dizi. Zaten öyle çok merak edilesi bir konusu da yok maalesef. (Dizi bazında yok ama bir film olsaymış merak edilirmiş.) Benim tek merak ettiğim konu Seyit&Şura'nın ayrılışı, ve Seyit Murka ile evlendiğinde Şura'nın yaşadıkları şahsen.:icon_whis
    Havva ile Mahmut'u merak etmiyorum mesela. Bir arkadaş onlar bölümde yoksa kötü falan demiş ama zaten dizi onların hayatını anlatmıyor elinde sonunda diziden çıkacaklar..
    Murkayı kim oynayacak onu merak ediyorum mesela. Veya Seyit Şura ile yaşadıklarını Murka ile yaşarken neler yapacak onları merak ediyorum.
    Hım birde Pedro'nun gerçek yüzü çıktığında olacakları merak ediyorum. :img-hyste
    Fragmanda gösterilen Zerrin hanımın sahnesini bölümde göremedim, kaçırdım mı bilmiyorum ama en çokta onu merak etmiştim aslında. Neyse ileriki bölümlerde görürüz tahminimce.
    "He is your first love, i intend to be your last. However long it takes.."
    Klaus Mikaelson

Durum:
    ebrumm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı yeşim98 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizinin ne kadar sevildiği aslında buradan da belli.Dizi hakkında neredeyse hiç yorum yapılmıyor.Hemfikir olduğumuz tek nokta da bu kitabın konusu dizi olmasını gerektirmiyor,diğeri de Kıvanç ın çok da başarılı olamadığı...Diziye kendini veremediği,karakteri yansıtamadığı....Bir Behlül,bir Halil bir Kuzey olmuş ama Seyit olamamış...Seyit çok iyi bir insanmış,yada çok bencil bir insanmış diyemiyorum.Seyit nasıl bir insan anlamış değilim..Gördüğüm Şurasına deli divana bir aşık değil.....
    Tam başlıktan çıkıyordum şu yorumu okuyup yazmadan çıkamadım..Buraya yorum yapılıp yapılmamasıyla dizi değerlendirilemez..Burada bilmem kaç kişi üyesi olabilir, belli kriterler ortaya da konulabilir ama kesinlikle Tv seyirci kitlesinin görüşlerini tam anlamıyla burayla örtüştüğü anlamına gelmez..Hele ki forumun yaş ortalaması düşünülürse kesinlikle ciddiye alınmaması gereken bir istatistik...Ayrıca başlığa yorum yapılmaması izlenmediği de anlamına da gelmez..Örneğin; Forum da "O hayat benim" dizisinin başlığına bakarsanız yapılmış yorum dahi göremezsiniz ama Pazar akşamlarının Survivor'ın arkasından gelmekte..

Gelelim Kıvanç'a..Her projesini izlemedim, çok detaylı bir yorumlama yapamam ama Seyit için şunu söyleyebilirim ki zaten çok ortada bir karakter..Türk olup Kırım da yaşamak heleki Çar'ın askeri olmak, sevdiği kız ile babası arasında kalması ve hayatında bir çok seçimler yapmak zorunda kalması zaten onu zor bir karakter yapmış..Kitabı okumadığım için bilmiyorum ordaki Seyit nasıl, lakin burada çok ortada bir Seyit verilmek isteniyor ve Kıvanç da bunun üstesinden geliyor..Seyit duygularını had safha da yaşayan bir adam da değil..Çizilmişin dışına çıkmasını istemek Kıvanç'tan haksızlık olur..

Durum:
    yesim98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Herhangi bir yer.....
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    5

Aldığı Beğeni: 81

Bahsedilme
    0 Mesaj

Belki haklı olabilirsiniz ama mesela Karadayı biter bitmez yada yayındayken bir elimiz de klavyede olabiliyor.Birde bu siteyi ben biraz daha farklı görüyorum.Kriter açısından.Ama tabi baz almamakda lazım...Neyse yine de dediğim gibi ortada bir dizi.Malesef reytingler de bundan daha yukarıya çıkamaz.Bu kadar büyük bütçeli bir dizi yapılacaksa sanırım başlaması sezon ortasında olmamalıydı.Eylül ayı doğru bir zaman olabilirdi.Yada Ocak ayı başı..
    Bu arada bir ark.Güzide yi çok beğendiğini yazmış.Bende çok beğendim.FakaT Güzide Yahya Efendi ile evlenmiş.Celil ile nasıl olabilir ki..Yoksa o adamda mı ölecek.Birde Yahya Efendiyi askerler götürüyor,dışarda Ali efendi ile Seyit konuşurken hemen sabah oldu ve Yahya Efendi eve gelmiş.Ben o arada dizi bitti fragman çıkacak sandım.Bence burada bir hata olmuş ama önemsenmemiş...Neyse artık fazla eleştirmek istemiyorum.Beğenirsek izleriz,beğenmiyorsak izlemeyiz...Ece nin de dediği gibi...Bu arada bu kadın da ara verse iyi olacak..Dizileri de karakterleri de birbirine benziyor artık...
    Bu arada Petro ile Celil ne ara buluşup gemiye biniyor...Petro neden Celil i yanında götürmüş ki...

Durum:
    aliyeaynalar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Abhishek♥Oral Özer
    Konular
    24
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı melisae Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Havva ile Mahmut'u merak etmiyorum mesela. Bir arkadaş onlar bölümde yoksa kötü falan demiş ama zaten dizi onların hayatını anlatmıyor elinde sonunda diziden çıkacaklar..
    O arkadaş benim :)
    Havvadan evvel Mahmut :img-wink:
    çünkü diziyi izleme nedenim o :img-wink:
    Dün sahnesi hiç olmayınca, tv sesini kapattım
    ama kanal açıktı :img-wink:
    Mahmut'un hikayesini Oral etkileyici oyunculuğu ile çekici hale getiriyor
    bu da insanı diziyi itiveriyor :img-wink:

hem Benim gibi Mahmut için izleyenlerde var, (Her nereye kadar burda üye değilselerde)

Mahmut ayrılırsada izlemem,
    şahsen takip edeceğim bi tarzda dizide değil :whistle2

Siz hikayesini merak etmezsiniz
    ama Ben Mahmut ve Havvanın, Sıcak ve Temiz aşkını izlemeyi çok seviyorum :img-wink:

Önce Mahmut, Sonra mahmut'un Ailesi :img-wink:

Mahmut harici diyelim hadi,

İstanbul'u beğenmedim,
    Kırım daha güzeldi sıcaktı :img-in_lo
    hatta mahmutun olmadığı kırım bile güzeldi,

İstanbul olmamış maalesef :img-beee:

İstanbul, Bir günah gibi dizisi ve Kelebek çıkmazı dizilerinde olmuştu
    illa İstalda çekilecekse, Turuncumsu renk olmalı
    o yüzden kanal atv olmalı :whistle2

yoksa, Çemberimde gül oya gibi dönem dizisi olacaksa (o dizide geçmiş günümüz olayı varmış, Yani günümüzdeki birileri geçmişi anlatıyormuş)

benim diziyi izlememin ne anlamı kaldı :whistle2

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)