Alıntı cemillover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
...hayır yazıyor ki "kuzeyin hayatını mahvedeceğinden,güneyin ise hep hayatında olacağından haberi yok cemrenin"

o yüzden kolları açıp,herşeye hazırlıklı olmak lazım :)
herşeye hazırlıklı olmak konusunda kesinlikle haklısın:img-wink:Üçüncü bölümün bazı kısımlarını izledim.Ali kuzey güney cemre arabada havaalanına gidiyolar.Ali venusün ismine cismine hasta cemre ordan "ayıp kızın nişanlısı var rahat dur" diyor.Antalyada kuzey banu ile venüsün olduğu minibüsten kahkahalar eşliğinde iniyorlar venüsün dibi düşmüş, Banu ağzını toparlayamıyor. Ali güneye "kuzey bunlardan birini götürür banuyu götürse bari" diyor.Cemre de "aman inşallah böylelikle senin de yakandan düşer" diyor Güneye. Venüs balkonda banuya "madem babanı karşına alıcan bari bunla al" diye kuzeyi gösteriyor. "Bu çocuk feci bişi insanı baştan çıkarır" filan diyo.
Nerelere geldik..

bu arada kayıtlara geçsin cemrenin barışla birlikte olması normalde gerekir diyen kuzeycemrecilerden ben de varım.Çünkü ben de bunun hiçbir şeyi değiştireceğine inanmıyorum.Ve hatta bu konudan hiç ama hiç bahsedilmese işte o zaman çağ atlamışız derim. :img-wink:

Ve cemillovercığım..şimdi türkçe dilinin her yöne çekilebileceği bir örnekle karşı karşıyayız. İyi ki araya bir hafta girdi artık dizideki cümlelerin içini deşmeye de başladım hayırlısı..

hem konu dağılsın :img-wink::img-hyste

konu : tümleç

cümlemiz : Güneyin ise hep hayatında olacağını ve kuzeyin hayatını mahvedeceğini henüz bilmiyor.

gizli özne : cemre. (cemrenin tanıtımı) kim bilmiyor. cemre bilmiyor.

tümleç; neyi blmiyor : güneyin hep hayatında olacağını, kuzeyin hayatını mahvedeceğini

soru : cümledeki hayat kimin hayatı

kuzeyin hayatı mı cemrenin hayatı mı ?. yazar burda bence mahvolan hayat olarak kuzeyin hayatı demek istiyor. Dizi yeni başlamış, karakter tanıtımları..Yani cemrenin de birşeyden haberi yok. Küçük kardeş kızı abisiyle öpüşürken görmüş, efkar yapıp içmiş,alkollü araba kullanmasın derken abisi güney direksiyona geçmiş kaza yapmış vee birgün sonra üniversite sınavına girecek gelecek vaadeden abisinin kendi yüzünden hapse girmesini istemediği için suçunu üstlenip hapse girmiş. ve film bundan sonra koptu zaten..hayat mahvoldu, ferhat musallat oldu vesair vesaire.

yani cemre kuzeyin hayatını dolaylı olarak mahvettiğini taaa geçen sezonun sonlarında öğrendi güneyden.Zaten bu cümle de cemrenin tanıtımında yazıyor. Kuzey'in karakter tanıtımında yazılan da zaten bunu destekliyor.(cemre yüzünden daha da canı yanacak)

ve şimdi senin dediğin gibi yaparsak;

kuzeyin kendi(cemre) hayatını mahvedeceğinden haberi yok.Yani kuzey cemrenin hayatını mahvediyor.cemrenin de henüz bundan haberi yok. :icon_whis

bayram sabahı türkçe dersinin sınırsız geyikleri eşliğinde takılıyorum şaka gibi.:img-wink: neyse bu günlerde bayramlaşmak yerine çalışan benim gibilerin de olduğunu bilmek iyi bişey. herkese iyi bayramlar :img-wink: