Alıntı cemillover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kuzey simayın saçını çekince eleştiren bendim derin :)
evet eleştirdim çünkü kuzey efendi simayla yaptğı hata sonucu,simayın tuzağına düşerek evlenmek zorunda kalmıştı,sonra zeynep gelmiş ,zeyneple bişeyler yaşamaya başlamıştı ,o ara simayı gözü görmyor,bi fazlalık olarak,yükümlülük olarak yanında tutuyordu ve de aynı kuzey simayın sümerle olduğunu duyunca gidip,simayı darp etti.
hakkı var mıydı? yoktu.

cemre meselesine gelince ;cemre kendi isteyerek barışla evlendi,sonra pişman oldu ve de barışla anlaşma yapmak zorunda kaldı maalesef dünya bi cemrenin etrafında dönmüyor yanlış olan evliliğin getirisi sadece cemreyi etkilemiyordu,barışı da etkiliyordu,hem de bu evliliği isteyen cemre iken cemrenin "ııı ben vazgeçtim,oynamıyorum"deyip,sıyrılma hakkı yok.
en son gelinen noktada barışın cemreye ettiği bi eziyet yok,yanına yaklaşmıyor,devamlı aşağılamıyor,yokmuş gibi davranmıyor,laf geldiğinde koruyor,cemreye yine de saygı duyuyor iken hem barışı aldatıp,evlenen ,hem kuzeye kaçıp,geri gelen,hem de 3 ay gibi bi süre kalmış iken ,hem de kuzey "barış olmasa bile biz diye bişey yok" demiş iken,hem de barış hala cemreye haddinden fazla iyi davranıyor iken,istediği tek şey cemrenin 3 ay boyunca makul davranması iken ,kalkıp barışı ve ailesini dahi içeri tıktırmak için adamın yüzüne gülüp,ardından iş çeviriyorsan o cemreye herşey müstehaktır,kusura bakma.....

evlilik sözleşmesi yapması bu evlilikle gelen imkanların dibine vurduğu,şirkette zeynebe patronculuk tasladığı gerçeğini de değiştirmiyor maalesef.
adamı kullan,duyguları,onuru,gururu ile oyna ama sırf seni köşke götürdü diye ardından iş çevir.
cemrenin yaptığı hatanın getirisi köşkte yaşamasıdır bari o kadarcık ceza çeksin.
hoş o köşke de kuzeyden kaçıp,tekme yiyince kendi geri geldiydi ya.
simayın saçını çeken kuzeyi ben de eleştirdim hatta burada hepimiz eleştirdik. ama orada kadına karşı şiddet var diye sayfalarca yazdıktan sonra "barış cemreye ne yapsa cemre hak ediyor" denmesini benim aklım fikrim almıyor. evdeki şiddetten kaçıp polise sığınan kadına kesin sen de birşey yapmışsındır diyen zihniyeti eleştirmeye de hak yok o zaman. şiddetin olduğu yerde neden "NE OLURSA OLSUN" şiddeti uygulayan haksızdır bu benim için çok net. simayın kuzeye yaptıkları yenilir yutulur gibi değil ki kuzey simay için yeni bir şans dediği zeynep'e ilelebet sırtını dönmeye çalışıyordu. simaysa hem kuzeyin hayatına ipotek koyup hem de türlü yalanla yemediği nane kalmıyordu, biri birşey hakediyorsa simay alasını hak ediyordu o zaman. ama bu işin hak etmekle alakasını kuramıyorum. bir kadına şiddet uygulamakla kadının bunu hak etme raddesini ben ölçemiyorum bu kuzey için de geçerli barış için de. barışa bayılsam da daha şimdiden "barış ne yapsa haklıdır" zırhının konması çifte standart gibi geliyor. barışın kullandığı (yani eğer kullanırsa kullanacağı) şiddeti kuzeyin uyguladığından ayıran noktayı bulamıyorum.

cemrenin yaptığına ben bu zamana kadar bir kere bile haklı demedim o yüzden o konuya hiç girmeyeceğim. ben olayın şiddet kısmındayım.