Sayfa 199/201 İlkİlk ... 99149189195196197198199200201 SonSon
1001 sonuçtan 991 ile 995 arası

Konu: Kuzey Güney - Bölüm Yorumları (14)

Durum:
    ilkbahar yaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    ful karadeniz
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı ilkbahar yaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EVET NE KAREKTER BEEAAHHH:img-in_lo sevmek nasılanlatılır deseler direk CEMRE diyeceğizz:img-in_lo:happy0064..... okadar içine çeken bi duruşu varki;sebepleri,nedenleri,niçinleri tüketemiyor insan.....
    anlaşılmak;anlamakla mümkündür'' demişler.... bu dizideki her karektere olan tölerans ve anlamak vede anlayış!!!! cemre karekterine hiçbir şart ve koşulda şans dahi tanınmadan direkt YAFTALANMA VE karekteri aşağıya çekmek için sarf edilen çabalarla dolu oldu....

hal böyleyken; iki kardeşin arasında duran cemre; haberdar dahi değildi ki;(hala tam olarak değil) kuzeyin onu sevdiğinden!!!!

ki; yine haberdar bile olmadığı halde güney şekerlemeye koşn çocuk gibi koştu banuyada bedelini kesdi cemreye!!!!

ki; iki kardeş hayatlarını mahvederlerken acaba ne vakit fark edecekler bu kızın hayatının üzerinden nemalandıklarını????

iliklerine kadar cemreyi sömürüp;kullandıklarını???? işte burada kuzey adamlığını koyuyor bi anlamda ortaya; kuzey aşkına rağmen;kendine rağmen;güney faktörünün etkenliği kadar CEMREYİ bu durumun içinden uzak tutmaya gayret ediyor...ediyor ama başarabiliyormu? tabiki hayır...

24.müydü 25'mi tam hatırlayamadım''' güneyin banuya oynadığı ayrılalım oyunu!!!! istediği yeri edinme adına banuyuda kullanan bi güney 39. bölümde ise SENİ KARDEŞİM YÜZÜNDEN BIRAKTIM;ÇÜNKİ KUZEYDE SANA AŞIK'''demekten geri kalmayan bi güney....????

ki; benim olmayan başkasınında olamaz düsturunu felsefe edinmiş bi güney....

peki ya cemre????? güneyin hayatıyla kumar oynadığı cemre; sevilen ama sevdiğine yasak edilen CEMRE????
    seven ve sevilen;üstelik bunun için ceza kesilen bi cemre????

nerededir bu karekteri anlamak?????(yoksa sakın yargılamak olmasın!!!???)

(hısız) denilen ama aynı şeyi kuzeyin yaptığı kuzeye gelince unutulan bi CEMRE!!!!??? nerede objektiflik??? (sakın bu ön yargı olmasın???)

değişim ve değişmek hayatın içinde insanın önüne çıkan;günlük yaşam içinde bizide kuşatan ve hayatın önümüze koyduğu bu oluşuma insanın kendisine artı katarak faktörel paralellik içinde gelişen yeni duruma ayak uydurmasıdır...

bu değişim olumlu olduğu halde neden ısrarcılık!!!! sakın bunu kabullenmek istememek olmasın???

son olarak;CEMRE SEN İYİKİ VARSIN YOKSA BU GÜNLERDE NASIL GEÇERDİ:img-hyste
    TAMAM BETÜL; kavuşunca coşarız ertık:happy0064:happy0064
    biraz önce anlattığım (yukarıdaki) cemremin mutluluğunu görürümde coşmzmıyım kardeşşşş:happy0064
    o yeşil gözlerinin buğusuna ölünürrrr:img-in_lo:img-in_lo
    UMULAN ŞEY;UMDUĞUN GİBİ OLMAYABİLİR.....! UMMADIĞIN ŞEY İSE UMDUĞUNDAN DAHA İYİ OLABİLİR....!

Durum:
    Ezelimm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bensiz coşmak heeeeeeeee:img-hyste

Alıntı acilar61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hosgeldin aramiza gardass...ben hala kesin konusamiyorum cünki ecemelden ne cikar bilmiyoruz..ama bende hayatta tarafimi degismem..cemre barisa gitsin biter dizi benim icin..kuzey cemrenin itirafindan sonra emek etmeyecekse birilerinin yatagina havuza atlar gibi atlayacaksa yine biter:img-wink:
    Sevgili Alyazmalı; senaristlerden ne çıkar bu konu nasıl ilerler bilinmez belki ama şu yada bu şekilde bu AŞK yaşanacak bundan kuşkun olmasın

Alıntı ilkbahar yaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu dediklerin bi olsun betül,söz veriyorum kitap gibi yorum yazıacağım bu ikiliye....
    helede bunca engel ????(ler) varken bi kavuşma olsun....ALLLAAAAHHHH TUTMAYIN ULEEEEYYYYNNN BENNNİİİİAAAHHHH:img-hyste
    Olucak sevgili Doğu olacak; sen kitap gibi yorumlarına şimdiden başla bence:img-wink: hep birlikte coşalım:)

Alıntı aylince Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam kavuşunca yazarsın :) Zaten çoğu Kuzey&Cemre sever arkadaşım kavuşmayı beklediği için yorum yapmıyor. Bıkmış durumdalar uzatmalardan. Ben de bıktım uzatmalardan ama sabırlı bir yapım vardır farketmişsindir :img-hyste Zaten bu sezon başlasın hemen girişte bile güzel sahneler olmalı. Benim öyle geçen sezon ki gibi beklemeye tahammülüm yok. Şu an tekrarlarını bile bu nedenle izlemiyorum. Ayrı olmalarına katlanamıyorum artık. Hikayenin geldiği şu noktaya da şükür ediyorum. Cemre aşkını itiraf etti. Bu çok büyük bir gelişme dizide :happy0064
    Canım Betül'üm senin sabrını yerim ben:img-hyste tabiki sabredeceğiz hikayeyi görüyoruz anladık:img-wink: çözdük bu işi:img-hyste

Kuzey demek = CEMRE demek
    Cemre demek = KUZEY demek

NET yani Kuzey&Cemre demek = AŞK:img-in_lo

Bak ya Betül'üm isimlerini yazarken ne farkettim biliyormusun harf sayıları bile aynı:img-hyste boşuna bir elmanın iki yarısı demiyoruz:love01:

Durum:
    PATRİCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    TARKAN
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 7

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı deniz devrim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaptığı şey sana bana saçma geliyor ama oldukça destekleyenide çok :img-wink::img-wink::img-wink:
    sen neyi destekleyip desteklemiyorsan kendi kişiliğini gösterirsin kardeşlerin kendi aralarında kapmaca oynadıkları deseklemekde kendi fikridir sonuçta bu forum bihter karakterini savunanlar olduğuna göre cemrenin savunulmasıda ilginç değil vede savunacak yapıda insanlaın bulunması:whistle2:whistle2
    ve bizde neler yaptığını gayet iyi biliyoruz cemsin ilk bölümden beri nasıl karakterde bir insan olduğunu neler yaptığını aynı anda kardeşelrde başka başka adamlarada yeşil ışık yaktığını ne yapalım yaz yaz bitmiyor o yüzden:img-hyste:img-hyste:img-hyste
    Evrimoomm:love01:canım benim. ya ben nasıl unutmuşum? Kuzey'inde hırsız olduğunu. iki çıplak bir hamama..şimdi önyargılı yaklaşmıyayım karakterlere.

eehhh evet Kuzey'de hırsızlık yaptı.eee peki ne oldu bu olay şimdi benim Cemre karakterine bakış açımı değiştirdi mi??

yooooo yine benim için 4 yl boyunca abisiyle aşk yaşamış, hatta o sarı elbiseli bölümde neredeyse Güney'le sevişicek olan sonrasındada hiç bunlar olmamış gibi . Güney anıu aldattı diye. ayrılıp belli bir süre sonra kardeşinin aşkını istiyen "sana aşığım hemde çok aşığım" diyen karakterde bir değişiklik olmadı benim için yine "iradesiz"allah gerçek hayatta böylelerinden korusun bacııımm!! bu dizi yaa ,her türlü oluru var.... normal yani görmezden geliriz olur biter.

Durum:
    nazdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı PATRİCK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle ilk olarak,ne iyi ettinde geldin diyorum.:love01:

evet o sahne benim de dikatimi çekmişti. Hatta Zeynep karakterinin ipuçlarının o sahne ile verildiğini düşünüyorum.çok sevecen hırslarından arınmış bir karakter gibi gelmişti bana o sahnede ki Zeynep.Gerçi şimdi de Zeynep karakterinde bir değişiklik yok.(aslında buna da hayret etmiyor değilim.:img-hyste)

Alin'in söyediklerini duyan Zeynep'in,Kuzey'in totoya tekmeyi basmasını istesemde,Kuzey Efendi her zaman ki gibi yine inkar yoluna başvurucaktır.:img-beee:Zeynep, Kuzey'in söylediklerine kendini çok çabuk kaptırıyor.Bence yine
    sorgusuz sualsiz Kuzey'e inanıcak.Tabi dizi kaldığı yerden devam ederse.

Güney konusu ise sanırım, tüm Zeynep severlerinin desteklediği bir konu.

Gerçekten onların Kanka olmasını çok istiyorum.:img-in_lo
    ve Kuzey Güney kardeşliğine giden yolda,Zeynep ve Güney arkadaşlığı büyük rol oynıycak. :img-wink:
    Haklı olabilirsin.Kuzey yine Zeynep'i ikna edebilir.Ama o son sahnedeki söylenenlerden sonra Zeynep'in Kuzey'den uzaklaşması ve onu bırakması şart bence.Kuzey hayatındaki kara delikleri aşana kadar birlikte olmamaları lazım.Kuzey'in kendisini ve hayatını sorgulaması lazım.Tabii Ali'nin ölümünden sonra Kuzey bir süre fabrika ayarlarını bozacaktır.Bu sırada Zeynep onu yüzüstü bırakmak istemeyebilir.Fakat Kuzey bu yine yapacağını yapacaktır.Yani Zeynep bu noktada onu yoluna bırakmalı. Kuzey bu fırtınadan kendi gücüyle çıkmalı, karasızlılarını yenmeli,hayatıyla ilgili adımlar atmalı.Yapamıyorsada geri dönmemeli.Zeynep Kuzey'in önünde engel değil.Kuzey'in önündeki engel yine Kuzey.Çünkü Kuzey böyle bir adam.Aksi hareketler zaten şimdiye kadar çizilen Kuzey'e uymaz.

Daha öncede yazdım Zeynep yaşadıkları acı olay nedeniyle Güney ile ortak bir paydada buluşabilir.Bu payda Zeynep'i güçlendiriken Güney'in içindeki iyi yönü ortaya çıkarabilir.Güney, Kuzey kadar karmaşık bir karakter ama hep tek yönlü anlatıldı.Mesela Güney'in Ferhat'ın tuzağını anlayınca Zeynep'i hemen korumaya alması, Kuzey'in sevdikleri arasında adı geçince sarsılması vb.O farklı Güney'i ortaya çıkaracak temiz bir arkadaşlığa ihtiyacı var,belki hatalarıyla,ihtiraslarıyla yüzleşmesi ve kendine itiraf etmesi adına.Zeynep'in de yaşananları daha net anlaması ve her şeyi birisiyle açıkça konuşabilmesi gerekiyor.Aynı şekilde Kuzey'in de sevdiği kızın desteğiyle aynı dili konuşabileceği bir kardeşe.Kaybettiği kardeşini Zeynep'i tekrar kazanmak isterken bulabilir.Zeynep için Kuzey'in sevdiği kız diyorum çünkü bunu Arap basınına verdiği röportajda Kıvanç'ın kendisi söylemiş:Kuzey'in bir çocukluk aşkı var bir de sevdiği kız Zeynep.Ha Kıvanç bunu dedikten sonra senaryo yine bir evrim geçirmediyse bilemem tabii.

Hasan arkadaşımın dediği gibi finalde Kuzey'in kardeşinin eski nişanlısıyla mutlu olup Maldivlere tatile gitmesi beni hiç üzmez.Ha bu Kuzey karakterinin şimdiye kadar çizilen portresine uyar mı o ayrı tartışma konusu.Belki Ali'ye ölürken bunu söyleterek sırf bunun için çabalamaışlardır.Ama unutmadan söyleyeyim senarist hanımlara bunu yapmak için bu seferde kuzey'de 180 derecelik bir evrilme yapmak zorundasınız.Neyse buna alışkınlar nasıl olsa.

Açıkçası Zeynep-Güney noktası beni 2.sezon adına heyecanlandıran tek şey diyebilirim.Ha olmazsa ne yazdıkları ortak bir travmaya şahit olan güney ve zeynep'in bir anlamı kalır ne de zeynep'in dizide bulunmasının.Hatta güney bile klasik bir yeni eş eski sevgili sarmalının kurbanı olmaktan ileri gitmeyen tek boyutlu bir karakter olur.

Durum:
    negisssss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    M♥M
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    12

Aldığı Beğeni: 37

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı nazdu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklı olabilirsin.Kuzey yine Zeynep'i ikna edebilir.Ama o son sahnedeki söylenenlerden sonra Zeynep'in Kuzey'den uzaklaşması ve onu bırakması şart bence.Kuzey hayatındaki kara delikleri aşana kadar birlikte olmamaları lazım.Kuzey'in kendisini ve hayatını sorgulaması lazım.Tabii Ali'nin ölümünden sonra Kuzey bir süre fabrika ayarlarını bozacaktır.Bu sırada Zeynep onu yüzüstü bırakmak istemeyebilir.Fakat Kuzey bu yine yapacağını yapacaktır.Yani Zeynep bu noktada onu yoluna bırakmalı. Kuzey bu fırtınadan kendi gücüyle çıkmalı, karasızlılarını yenmeli,hayatıyla ilgili adımlar atmalı.Yapamıyorsada geri dönmemeli.Zeynep Kuzey'in önünde engel değil.Kuzey'in önündeki engel yine Kuzey.Çünkü Kuzey böyle bir adam.Aksi hareketler zaten şimdiye kadar çizilen Kuzey'e uymaz.

Daha öncede yazdım Zeynep yaşadıkları acı olay nedeniyle Güney ile ortak bir paydada buluşabilir.Bu payda Zeynep'i güçlendiriken Güney'in içindeki iyi yönü ortaya çıkarabilir.Güney, Kuzey kadar karmaşık bir karakter ama hep tek yönlü anlatıldı.Mesela Güney'in Ferhat'ın tuzağını anlayınca Zeynep'i hemen korumaya alması, Kuzey'in sevdikleri arasında adı geçince sarsılması vb.O farklı Güney'i ortaya çıkaracak temiz bir arkadaşlığa ihtiyacı var,belki hatalarıyla,ihtiraslarıyla yüzleşmesi ve kendine itiraf etmesi adına.Zeynep'in de yaşananları daha net anlaması ve her şeyi birisiyle açıkça konuşabilmesi gerekiyor.Aynı şekilde Kuzey'in de sevdiği kızın desteğiyle aynı dili konuşabileceği bir kardeşe.Kaybettiği kardeşini Zeynep'i tekrar kazanmak isterken bulabilir.Zeynep için Kuzey'in sevdiği kız diyorum çünkü bunu Arap basınına verdiği röportajda Kıvanç'ın kendisi söylemiş:Kuzey'in bir çocukluk aşkı var bir de sevdiği kız Zeynep.Ha Kıvanç bunu dedikten sonra senaryo yine bir evrim geçirmediyse bilemem tabii.

Hasan arkadaşımın dediği gibi finalde Kuzey'in kardeşinin eski nişanlısıyla mutlu olup Maldivlere tatile gitmesi beni hiç üzmez.Ha bu Kuzey karakterinin şimdiye kadar çizilen portresine uyar mı o ayrı tartışma konusu.Belki Ali'ye ölürken bunu söyleterek sırf bunun için çabalamaışlardır.Ama unutmadan söyleyeyim senarist hanımlara bunu yapmak için bu seferde kuzey'de 180 derecelik bir evrilme yapmak zorundasınız.Neyse buna alışkınlar nasıl olsa.

Açıkçası Zeynep-Güney noktası beni 2.sezon adına heyecanlandıran tek şey diyebilirim.Ha olmazsa ne yazdıkları ortak bir travmaya şahit olan güney ve zeynep'in bir anlamı kalır ne de zeynep'in dizide bulunmasının.Hatta güney bile klasik bir yeni eş eski sevgili sarmalının kurbanı olmaktan ileri gitmeyen tek boyutlu bir karakter olur.
    Nazirecanım:love01::img-hyste

Bence yeni sezonun ilk bölümlerinde KZ ayrı olacaklar.Yani eğer Zeynep ilk bölümlerde olup gitmeyecekse çok muhtemel bu bence.Ki böyle olmasını çok istiyorum,Burçin yazmıştı sanırım birşeyler açığa çıksın kartlar açık oynansın herşey öyle yaşanacaksa yaşansın,gizli saklı olmasın bence de olmasın!

Zaten yeteri kadar karanlık bir Kuzey izleyeceğiz biz tam tersi olarak Zeynep hayatını kurmuş olacak bir ara moda evi mi ne birşeyin lafı geçmişti belki o boşa söylenmemiş çıkar kim bilir!
    Güney de aynı şekilde Banu ve sorunlarının yanında(Banunun sf deki davranışından sonra normal olmaları mümkün değil bu ikilinin)iş hayatını izleyeceğiz belki hayatına yeni birisi de girebilir Güneyin bu sırada Zeynep ile yazılan dostluk sahneleri yazılırsa tadından yenmez.

Bir de, burada varlığımız 11. bölümden beri rahatsızlık veriyor farkındayım(z)ama bunun muhatabı biz değiliz diziye oyuncu katma gereği duyan yapım ve senaristler bunu yapan bizler değiliz,ve de üzgünüz ama sevdiğimiz oyuncu(lar)dizide var olduğu sürece biz de bu sayfada olmaya devam edeceğiz,yorumlarımızla verdiğimiz rahatsızlık adına özür dileriz ama yapacak birşey yok,okumak var okumamak var.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)