Sayfa 200/201 İlkİlk ... 100150190196197198199200201 SonSon
1001 sonuçtan 996 ile 1,000 arası

Konu: Kuzey Güney - Bölüm Yorumları (14)

Durum:
    forever_bim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    Kimin Umrunda
    Konular
    60
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 17

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı PATRİCK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle ilk olarak,ne iyi ettinde geldin diyorum.:love01:

evet o sahne benim de dikatimi çekmişti. Hatta Zeynep karakterinin ipuçlarının o sahne ile verildiğini düşünüyorum.çok sevecen hırslarından arınmış bir karakter gibi gelmişti bana o sahnede ki Zeynep.Gerçi şimdi de Zeynep karakterinde bir değişiklik yok.(aslında buna da hayret etmiyor değilim.:img-hyste)

Alin'in söyediklerini duyan Zeynep'in,Kuzey'in totoya tekmeyi basmasını istesemde,Kuzey Efendi her zaman ki gibi yine inkar yoluna başvurucaktır.:img-beee:Zeynep, Kuzey'in söylediklerine kendini çok çabuk kaptırıyor.Bence yine
    sorgusuz sualsiz Kuzey'e inanıcak.Tabi dizi kaldığı yerden devam ederse.

Güney konusu ise sanırım, tüm Zeynep severlerinin desteklediği bir konu.

Gerçekten onların Kanka olmasını çok istiyorum.:img-in_lo
    ve Kuzey Güney kardeşliğine giden yolda,Zeynep ve Güney arkadaşlığı büyük rol oynıycak. :img-wink:
    Zeynep ve Güney arkadaşlığı olursa bu sadece Zeynep'in hikayede belirginleşmesine değil, Güney'in de hikayede netleşmesine katkı sağlar. Yoksa bomba Banu ile (Burçin'e saygılar) nereye kadar? Güney'in hikayesi tıkandı. Cemre ile açılım yapamazlar Cemre Barış yakınlaşması artarak sürecek bence.

Alıntı pelinimsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başlığa epeydir uğramıyorum konu yine aynı :)
    bence Cemrenin başlarda benimsenemesi normal zaten iki kişinin aşık olduğu heleki bu iki kişi kardeşse aradaki kadın karakter hep suçlu olarak görülür ve benimsenmez
    bi taraf sevse diğer taraf sevmez huzur bozucu gibi görülür
    ki bende başlarda aralarını bozacak keşke ikisi birden aşık olmasa diye çemkirmiştim
    baştan beri Cemrenin Kuzeyle Güneyin Banyla olmasını istiyordum Zeynep girdikten sonra izlemeyi bıraktım hatta heralde olmayacak dedim
    ama 22.bölüm sahlep sahnesi beni tekrar kendine bağladı
    sebepleri uzun uzadıya burda tartışılmış zaten oralara girmeyim ama bence bu noktadan sonra bu aşk özellikle Cemrenin aşkı öyle güzel işlendiki
    ilbahar yaz arkadaşın da dediği gibi bu aşk hikayesi adeta küllerinden doğdu

ayrıca bir karakterin öne çıkarılması için diğerinin harcamasına da gerek yok bence
    Zeynebin diziye girişi nasıl yapıldıysa geri plana atılışı da aynı yöntemlerle (yapımcı+senarist ortak fikir) yapıldı
    Bir İstanbul Masalı'nda da Esma, iki erkek kardeş arasında kalmıştı. Yalnız, Esma çok sevilen bir karakter olmuştu. Cemre'de Esma'da olmayan, hırsızlık, para hırsı, yükselme hırsı gibi itici fonksiyonlar vardı dikkate alalım derim.

Şu dizide Cemre karakterinin Barış'ın dışında ki sahnelerinin benim için zerre önemi yok!

o karakteri çok gurursuz, bencil ,ve de samimiyetsiz buluyorum.

karakteri izleyiciye sevdirmek için uğraştıkları da bariz orta. bunu da kimse inkar edemez. karakterin geçirdiği evrilme ,devrilme tersyüz etme, her ne ise? işte o dımdızlak meydanda.

"aman ne karaktermiş beeeehhh!!bakın herkez nasıl da hep bu karakterden bahsediyor? breh breh breh!hatta bunu Öykü Hanım'a bile bağlıya bilirler ama ....

Benim için o karakter ikinci bölüm daha bitmiştir.abisi ile 4 yıl bayunca sevgili ve aşık olmuş.nerede ise sevişicek raddeye gelmiş,daha sonra gidip sevgilisinin erkek kardeşine aşık olan ,önceleri psikolojik nedenlerle hırsızlık yapan,ki bence hiç alakası yok kleptoman'lık ile sonra meleğe bağlıyan bir karakterin hiiiçç inandırıcılığı yok.

bu yazdığım konuların bu kadar kabul görmeside enteresan.

haa hiçmi onun sevmeye hakkı yok? diyebilirsiniz. var ama insanlara bahşedilen "sadece insanlara" bir irade de var ortada!!içgüdülerimize kapılıp onlara uysaydık? ooohooooo!!!

o yüzden Kuzey'e tüm öküzlüklerine ,saçmalamalarına kızsam da iradeli bir karakter olduğu gerçeğini değiştirmez .ve ben bundan bile Kuzey'e saygı duyar onun davranışlarını anlamaya çalışırım. ama Cemre.................?

Yani?? Cemre karakteri benim için bu kadardır. niye yazdım??

istedim yaptım!!
    Canım, Meltemcim

Kerem Deren Pınar Bulut yapar da ben niye yapamıyorum diyen diyen EceMel'in biraz Ezel esintileri biraz da Eyşan esintileri katarak yaratmaya çalıştıkları bir çiftti KuzeyCemre. Herkes sevecek zannettiler ancak 6 reyting 15 share ile durum ziyadesiyle ortada. :img-hyste:img-hyste

Ben biraz Cemre'ye çakma Eyşan gözüyle bakıyorum. Babasının kurbanı iyi özlü kız özünü vermişler ancak Eyşan'ın Ömer'i satarken kendince çok haklı bir gerekçesi vardı. Kanser hastası kardeşi. Eyşan'ın senarist/yönetmen/oyuncu kombinasyonunu da başarılı bulduğumdan Cemre'yi sevemedim.

Cemre karakterinin hırsızlık olayını bencede bababasızlığa bağlıyamayız.

Cemre karakteri bildiğin iradesiz.azıcık gururlu olsa belki ama buşekli ile ıııhh:img-beee:dizinin başında ki karakter böyleydi.şimdi ise bizim baştan izlediğimiz bu karakteri yok saymamız isteniyor. bunun karakterinin olgunlaşması ile ise uzaktan yakından bir ilgisi yok.

bariz karakteri sevdirmek için,küllerinden var etmeye çalışıyorlar.

bellek sıfırlanmadan beyhude bu çabalar.:img-hysteyemiyoruz.ne yapalım? nasıl yiyelim ?gerçekleri görmezden nasıl gelelim??

bunlar bize izletilmiş bir kere dizide. bu gözler Cemre ve Güney karakterinin öpüşerek nerede ise sevişecek raddeye geldiğini gördü.
    napıyım benim miyde almıyor.
    Her babasız olan hırsızlık yapacaksa vay halimize diyorum. :img-hyste
    Ne zaman canın yansa bu kadar derinden,
    Sanırsın mümkün değil bir daha üzülmen.

Durum:
    sibel.duvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı forever_bim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zeynep ve Güney arkadaşlığı olursa bu sadece Zeynep'in hikayede belirginleşmesine değil, Güney'in de hikayede netleşmesine katkı sağlar. Yoksa bomba Banu ile (Burçin'e saygılar) nereye kadar? Güney'in hikayesi tıkandı. Cemre ile açılım yapamazlar Cemre Barış yakınlaşması artarak sürecek bence.
    bence de zeyneple güney arkadaş olursa dediğin gibi güneyin de hikayesi düzgün olur sürekli banu barışla sahneleri olursa saçma olur ya bu sezon güneyin sahneleri çok olsun kuzeyin bence ferhatla sahnesi olcak:icon_whis

Durum:
    PATRİCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    TARKAN
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 7

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı forever_bim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bir İstanbul Masalı'nda da Esma, iki erkek kardeş arasında kalmıştı. Yalnız, Esma çok sevilen bir karakter olmuştu. Cemre'de Esma'da olmayan, hırsızlık, para hırsı, yükselme hırsı gibi itici fonksiyonlar vardı dikkate alalım derim.

Canım, Meltemcim

Kerem Deren Pınar Bulut yapar da ben niye yapamıyorum diyen diyen EceMel'in biraz Ezel esintileri biraz da Eyşan esintileri katarak yaratmaya çalıştıkları bir çiftti KuzeyCemre. Herkes sevecek zannettiler ancak 6 reyting 15 share ile durum ziyadesiyle ortada. :img-hyste:img-hyste

Ben biraz Cemre'ye çakma Eyşan gözüyle bakıyorum. Babasının kurbanı iyi özlü kız özünü vermişler ancak Eyşan'ın Ömer'i satarken kendince çok haklı bir gerekçesi vardı. Kanser hastası kardeşi. Eyşan'ın senarist/yönetmen/oyuncu kombinasyonunu da başarılı bulduğumdan Cemre'yi sevemedim.

Her babasız olan hırsızlık yapacaksa vay halimize diyorum. :img-hyste
    Canım Hasancım ,Ezel'iizlemedim ama sen benzerlikler gördüysen doğrudur.:img-wink:

ama Kerem Deren'in yazdığı Uçurum'u izledim. ve orada ki iki kardeşin birbirlerine olan bağlılıklarına hayran kalmıştım.Madem çokomel bu iki senaritten etkilenmişler ozaman yine etkilenip iki kardeşin birbirine olan sevgi ve bağlılığını da kaleme alsınlar lütfen.

evet haklısın her Babasız büyüyen karakter bu yollara başvursaydı? harbiden vay halimize:img-hyste

evet yine haklısın be Hasan, Güney'in hikaye tıkandı. bunu açmak içinde Zeynep Güney kankalığı şart.

her şekilde oluru var bu kankalığın.

Güney'in paylaşmaya ihtiyacı var= zeynep!
    Zeynep Güney kankalığı forever.:img-punk:

Durum:
    rhett-butler8/1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    arnavın dudişlerinde
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    19

Aldığı Beğeni: 294

Bahsedilme
    3 Mesaj

zeynebi kuzeye veriyoruz olmuyor güneyle arkadaş ediyoruz olmuyor kendi haline bırakıyoruz olmuyor:icon_whis
    hani bi söz vardır taşıma suyu ile değirmen dönmez.:whistle2
    dizideki zeynebin kaderi bu sözde saklı.:img-wink:
    azcık daha gayret zeynep bi bakmışsın güneyle değil canla kanka oluvermişsin:img-hyste

Durum:
    Lal_derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Öykü/Gökçe
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı rhett-butler8/1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zeynebi kuzeye veriyoruz olmuyor güneyle arkadaş ediyoruz olmuyor kendi haline bırakıyoruz olmuyor:icon_whis
    hani bi söz vardır taşıma suyu ile değirmen dönmez.:whistle2
    dizideki zeynebin kaderi bu sözde saklı.:img-wink:
    azcık daha gayret zeynep bi bakmışsın güneyle değil canla kanka oluvermişsin:img-hyste
    güney duygusal çıkmazları kuzeyden çok daha ağır ve derin bir karakter. zeynep o kadar aydır yanında olduğu beraber olduğu adamı çözemezken güney gibi bir adamın sırlarını paylaştığı karakter olursa ne diyeyim bilmiyorum. zeynep'i bir yere sıkıştırmak için güney neden harcansın onu hiç bilmiyorum. güney duygusal derinliğini kaybetmemiş ender karakterlerden biriyken, zeynep'e zaten simay ve kuzey kurban verilmişken şimdi güney de gidecekse elden sırf zeynep'in bir önemi olsun diye söyleyecek söz yok bende:)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)