Sayfa 147/200 İlkİlk ... 4797137143144145146147148149150151157197 ... SonSon
1000 sonuçtan 731 ile 735 arası

Konu: Kuzey Güney - Bölüm Yorumları (36)

Durum:
    anemon-9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Kuzey Fırtınası!
    Konular
    1
    Bahsedilme
    0 Mesaj

dünkü evlenme durumu beni çok mutlu etti ama cemre'nin kabul etmeyeceğini düşünüyorum ve de kabul etmemesini istiyorum.çünkü;
    kuzey'in gel gitlerine ne kadar hak versem de 4 saat önce ayrılmaya uzaklaşmaya karar verip sonra gecenin köründe cama vurup evlenceklerini bildirmesi çok uç iki durum. kuzey ben gidiyorum çünkü burda kendimi kontrol edemiyorum dediğinde de haklıydı, cemre'ye güney'e aramıza onu sen koydun demekle de haksız değildi, kuzeyi çok iyi anlıyorum. gülten söylediklerinde haklı bence de kuzey intikam almaya hesap sormaya değil, güney'in ne kadar kötü ve karaktersiz biri olduğuna kendine inandırıp cemre'nin elinden sıkıca tutmak için gelmişti istanbul'a... ama güney ne yaptı etti yine çıktı işin içinden. kuzey ne kadar saf bir insan diyeceğim ama diyemiyorum güney yalan söylemek konusunda üstün yeteneklere sahip, gerçeklerden daha gerçek senaryo koyuyor ortaya. kuzey de yine kocaman bir duvara tosladı kaldı.. :865323
    evlilik meselesine gelmeden handan denen kişiye de değinmek istiyorum. handan kadar 'anne' ve 'insan' vasıflarından uzak başka biri daha yoktur. ne vicdan ne utanma.. güney'in ne için köşkten şutlandığını bildiği halde olay henüz sıcaklığını korurken bile sami'ye gidip olanlar kuzey yüzünden dedi, bu yetmedi kuzey'in hayatıyla oynamayı hobi haline getirmiş güney'i kuzey'e karşı tekrar savundu. sinanerleri dolandırıp banu'ya sürpriz yapacakmış, melda oğlunun aklını çelmiş, ama kuzey yüzünden evliliği bitmiş. insanın bunları söylerken yüzü kızarır, neden sonuç bağı kurmaya çalış bari karşında çocuk yok senin be vicdansız kadın! YA SENİN OĞLUN BİLDİĞİN FİLMLERDEKİ EROL TAŞ! kuzey yine lafı gediğine oturttu. handan gibi utanmaz, vicdansız, yalancı bir annesi olacağına ferhat gibi bir düşmanı daha olsaydı daha az üzülürdü, yaralanırdı kuzey. :865323

evet evlilik teklifi.. çok da teklif sayılmazdı gerçi ama romantik olmadığını da kimse iddia edemez heralde :img-in_lo bence cemre reddedecek çünkü bu ilişki tamam zor, tamam kuzey'in aşamadığı durumlar var kabul. ama kontrol tamamen kuzey'in elinde bir ayrılıyor bir barışıyor. cemre'nin onu ne kadar çok sevdiğinin verdiği bir güven var belki ve yaptıkları, söyledikleri de kendine göre haklı büyük boşluklara düşüyor içinden çıkamıyor ama bu kararları alırken gerçekten 'cemre şimdi ne yapar, ne düşünür'ü düşünmüyor. onu anlayacağına çok emin, cemre'yi onu hayatta anlayabilen tek insan olarak görmesinin de etkisi büyük tabi bu durumda. yani bu kuzey'in keyfi kararları değil ama artık ilişkimsi bir durum başlamışken artık daha sakin kararlar vermeli, kararın cemre'ye yansıyan tarafını da düşünmeli. cemre yine her durumu anlayışla karşılıyor gitme kararında bile destek oldu :865323 (işte bu yüzden onlar başka) ama olayın üzerinden saatler geçmişken şimdi de gelip evleneceklerini söylemesi cemre'yi ne kadar mutlu eder emin değilim.
    -alo cemre ben gidiyorum.
    -cemre camı aç sabah evleniyoruz.
    cemre hep alınan kararlara uymak zorunda kalıyor. bence burda 2 bölümdür dillendirdiği 'bunlar senin tek başına alabileceğin kararlar değil' sözünü fiiliyata dökecek.

bu olayın bir yüzü. benim neden kabul etmemesini istediğime gelecek olursak;
    1. bu teklif de sıradışı ve romantik bir teklif olsa da ben kuzey'in elinde gülle pırlantayla falan değil ama cemre ile başbaşa otururken hislerini, kendi için ifade ettiklerini, aşkını uzun uzun anlattıktan sonra evlenme teklifi etmesini isterim.:img-in_lo
    2. güney'e duyduğu kızgınlıktan ötürü bir hışımla değil, tamamen cemre'ye duyduğu aşk yüzünden teklif etmesini isterim.
    3. finale 8 bölüm var ve şimdi mutlu olurlarsa finalde mutsuz olurlar diye korkuyorum :img-hyste tamam itiraf ediyorum en büyük korkum bu. eğer böyle bir durum yaşanmayacakca ne güzel 8 bölüm evli bir cemre-kuzey izleriz daha ne isterim ki. :img-in_lo

çalsın davullar sazlar düğünümüz var :cheer:

Durum:
    Lal_derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Öykü/Gökçe
    Konular
    1
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı negisssss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gülten'in kızının sınırlarının korumasını ister bir hali yok bence.
    Eğer Gülten kızının sınırlarını korumasını dert edinseydi ne olursa olsun iki kardeşin arasında yem olmasına izin vermezdi.
    Çünkü durum resmen o ve de bunun farkında olan bir anne var kızının üzüleceğini daha ilk sezondan biliyordu sözlere dökmüştü,ve de bunların olacağını biliyor ama buna izin veriyor göz yumuyor dolayısıyla Gülten için şu durumda Kuzey ile yatması kızının ya da yatmaması meselesi Gültenin sınırları ile hiç alakalı bir durum değil.

Zeynep meselesine gelirsek eğer;
    EVet başta şirkete girmesinin nedeni buydu Zeynebin ama bu onun o şirkete kendi çabasıyla girdiği ve de orada kendi başarısı ile bir yere geldiği gerçeğini değiştirmiyor bunu belirtmek de fayda var ve de evet Zeynebin işte çıkarılmasının nedeni kc tarafında kabul edilmesiydi.
    Banu ve Güney meselesi olsaydı daha önceden çıkarılırdı ama son olaylardan sonra oldu olayların başlangıç noktasınında kc olduğu bariz belli olduğu için evet Zeynep kc meselesi sebebiyle işinden olmuş oluyor bu durumda.
    Kaldı ki Cemre'nin haddi değil orada çalışman çok büyük hataydı diye dönüp aynaya bakmasını tavsiye ederim kendisine o zaman.

Son olarak katılıyorum bu dizide bence kuzey cemre ve güney dışındaki tüm karakteler çok gereksiz çünkü topu topu sahne süreleri 20 dakikayı bulmaz normalde böyle olmaz ama ecemele özgü bir durum bu.

Zeynep içinde bir sözüm var rica edeceğim kc adına bir daha iyilik yapma olur mu sen yaptığın ile kalmış oluyorsun çünkü herkesin yaptıkları bir köşeye güzelce atılır ama sana gelince görmezden gelinir...
    Teşekkürler.(Ben sana edeyim canım.)
    gülten kızının iki kardeş arasında yem olmaması için elinden geleni ardına koymadı zaten. bu uğurda cemreyi hem cemreye hem barışa ahksızlık yaparcasına barışa itti (tabi işin içinde maddi gücün getirdiği parıltılı dünya da vardı ama kuzey-güney arasında mutsuz olmamasını istemesi de önemli nedenlerden biri). barışın aklını çeldi, cemreyi doldurdu, kuzeyi durdurdu. kızı iki kardeşin arasında ezilmesin diye gülten son nefes çabaladı ama işler ne yaparsa yapsın bu duruma geldi işte. kızının hayatı tepe taklak olmuşken, gülten cemrenin yokluğuyla sınanmış kızının mutsuzluğunu görmüşken "iki kardeş de sana şık olmaz" safhasını çoktan atlattı, daha doğrusu atlatmak zorunda kaldı. ne yaparsa yapsın durum bu, ne yaparsa yapsın cemrenin dönüp dolaşıp gelip takıldığı yer kuzey. gülten cemrenin her halükarda mutsuz olduğunu görüp en azından sevdiği kişinin yanında olmasını istiyor artık, çok da normal bence. yaptığı herşeye rağmen cemre hala kuzey diyorsa gülten bu saatten sonra ne yapabilir?

zeynep k-c için işten nasıl çıkartılıyor ki? cemreyle onca şey yaşandı, cemre evlendi cemre boşandı cemre hapse girdi cemre kuzeye gitti.. zeynep'in iş yerindeki durumunu gram sarsmadı onca hadise. kuzey ortalığı yaktı yıktı zeynep'in iş yerindeki durumunu gram sarsmadı. ama banu ne zaman ki güneyle arasındaki herşeyi bitirme kararı verdi işte o zaman güneyin hayatında bulunduğu herşeyi temizleme kararı aldı bunlardan biri de zeynep. cemre ve kuzeyin yaptığı hiçbir şey zeynep'in oradaki durumunu etkilemedi bu zamana kadar.

Alıntı ipekaziz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar güzel sahneleri vardı ana-kızın...Gülten'in bütün o cızırtılı ses tonu, abartılı jest ve mimikleriyle örtmeye çalıştığı ne kadar sıcak ve bir o kadar da derin bir yüreği vardı...şunu baştan bir söyleyeyim, sanırım yine ve yeniden bir Ece-Melek tuzağına kapıldım ve tipik olarak bu ikili senaristin yazdığı bir dizide ilk 10-15 , hatta 20 bölümde çok sevdiğim, kendime yakın hissettiğim karakterlere senaryodaki deformasyon yüzünden uyuz olur hale geldim

Şimdi de Gülten'in Cemre'yi sorgulaması durumsalına gelelim, yani benim bu konuya bakış açıma...bir kız evlat olarak, bir kız evlat annesi olarak evladıma bu tarz şeyleri sormak, O'nu bir anlamda baskılamak, bana çok samimiyetsiz gelir her zaman

Gülten, Cemre'yi Barış'la evlenmesi için adeta sırtından iteklerken, Kuzey'i "Cemre'yi rahat bırak" diye lokantanın kapısından kovalarken nasıl bir duygu seli içindeydi merak ediyorum?

Kızı, o gece Barış'la birlikte olsaydı, bu durum Gülten'i üzmeyecek miydi?
    yoksa kızının aslında Barış'ı değil, Kuzey'i sevdiğini bal gibi bildiği halde, "aman canım olsun, ne de olsa nikahlı kocasıdır" mı diyecekti?

Bana göre sevdiği adamla, sadece sevdiği adamla ve onu sahiden seven adamla yaşadığı bir birliktelik, kızımın hiç bir şekilde sakınması gereken bir şey değildir....illa yaşasın demiyorum, ama, şartlar ve olaylar o şekilde gelişir ve yaşanırsa da bu durum beni kahretmez

Bu benim düşüncem tabii..ama şu da var ki Gülten kendi kafasında kurduğu ahlak ve namus kavramlarını sadece ve yanlızca kendi istek ve kararları doğrultusunda şekillendiriyor..işte beni üzen ve rahatsız eden bu

Nikahsız birliktelik falan değil benimde bahsettiğim..ama Cemre ve Kuzey eğer onca acılar çekip, onca badireler atlatıp, onca olayın ve kişinin ardından nihayet başbaşa kalabilecekleri bir ortama sahip oldularsa bu ortamın duygusal birlikteliğin getirdiği bir cinsel birliktelikle de sonuçlanması o kadar doğal ve o kadar beklenilir bir şey ki

Ben Gülten'in kızına "ne oldu birlikte oldunuz mu?" diye bodoslama sormasını bile daha dürüstçe bulurdum böyle resimlere bakıpta mânâ çıkarmaya çalışmasından
    gülten baskıcı bir tutum izlemedi ki zaten. açıkça sormadı bile. ama merak etti ve yaşanmamasını istedi evet ama bunun için bir telkin ya da zorlama yapmadı. ikilinin birlikte olmadıklarını öğrenince de rahatladı. "bak cemre sakin cemreyle yatma, sakın aynı odada kalma, yattınız mı nasıl yaparsın" vs dese evet o zaman katılıyorum ama bir anne olarak bunu merak etmesi, bunu istememesi, açıkça tepki göstermeyip cemrenin anlattıklarından yola çıkarak bir sonuca varmaya çalışması itici gelmedi bana. tam tersi hiç irdelemeseydi cemre ve gülten arasındaki su sızmaz duruma ters düşerdi.

Alıntı ipekaziz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

sondan başlamak gerekirse Zeynep'in kovulmasının sebebi Güney olsun ve/veya Banu'nun keyfi olsun...peki bunların Cemre ile bir bağlantısı var mı? bence var...haaa dediklerinizin en başına dönersek , yani, Zeynep'in Sinaner Holding'te işe başlamasının sebebine, kesinlikle ve aynen sizin dediğiniz gibi..Zeynep'in o hareketindeki maksat Cemre'yi çalıştığı ortamda pozisyonu gereği ezmek, kendince küçük düşürmek ve aşağılamaya çalışmaktı

şimdi gelelim zurnanın zırt dediği yere

her eylemi sebebi ve sonucuyla sıralamaya çalışalım

Zeynep neden, Cemre'yi kendince küçük düşürmek istedi; çünkü Cemre'yi kıskanıyordu
    Neden Cemre'yi kıskanıyordu? Çünkü Kuzey'in aslında kendisini değil, Cemre'yi sevdiğini bal gibi biliyordu?
    Peki neden Cemre'yi sevdiğini anladığı halde Kuzey'in yanında durmaya devam etti? Çünkü Kuzey kendisine duymak istediği yalanlar söyledi

daha bu ve bunun gibi niceleri

Sözümün özü ve Sevgili Lal-Derin size hitaben yazmıyorum, sakın yanlış anlamayın, sadece genele doğru söylemek istiyorum ; sözümün özü şudur

daha önce de defalarca söyledim, dizideki 7'den 70'e her karakter öylesine grilerki, öylesine saf beyaz, öylesine saf siyah değillerki, öylesine hatalı, öylesine günahsızlar ki insan bütün bunları göre göre bir tanesine bile yüzde yüz saf ve temiz diyemiyor......
    zeynep ve cemre birbirlerinden özür dileme safhasını atlattılar diye düşünüyorum zira zeynep kendisini fazlasıyla haklıyken haksız duruma soktu zaten. cemreyi kıskanmasını, kızmasını, mutsuz olmasını istemesini bir kadın olarak anlıyorum ve hak da veriyorum ama zeynep bunların bedelini sormak için çokça çaba harcadı. cemrenin özel hayatını magazine dökerek, onun hayatıyla ilgili kararları kendisi vererek.

yani açıkçası "zeynep beni kıskandın sırf canımı yakmak için çalıştığım işe girdin, arkamdan dolaplar çevirdin, benimle olan bir sebepten de değil ama işten atıldığın için özür dilerim" demek çok da anlamlı gelmiyor bana. zeynep kuzeyle tüm ilişkisi boyunca zaten bile bile lades demişken, sinanerlerin işine bile bile lades diyerek girmişken, bulduğu her fırsatı cemrenin canını yakmak için değerlendirmişken, ve de işin ütopik kısmı işten ayrılmasının ne cemre ne de kuzeyle bir alakası yokken cemre neden zeynep'ten özür dilesin?

herkes suçlu, kimse beyaz değil evet ama tüm siyahların bedelinin de cemreden sorulması garip geliyor bana. belki sezon başında evet ama şu anda cemrenin zeynep'e karşı bir mahçubiyeti yok. alacak verecek davasını zeynep kendi içinde halletti zaten.

Durum:
    nicktv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı efran_albatros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine çok sıkı bir bölümdü, zilyon tane yerli dizi var, ama ben neden oturup sadece K/G yi izliyorum, ben ki aynı senaristlerin, aynı yönetmenin evvelki projelerini mimlemiş atmışım kenara, nasıl yerden yere vurmuşum, neden K/G yi yere göğe sığdıramıyorum, bu kadar özeniyorum, kıyamaya kıyamaya seviyorum, çok seviyorum hem de..Niye?..Bunun cevabını hatırladığım bölümlerden biriydi :img-hi: ..

Geçen sezon hep bilirdim nedenini, lakin bu sezon K/G ile ilişkimiz bi' alışkanlığa dönüşmüştü, bilhassa sezon ortasında, derinliğini yitirmişti falan, şimdi 61-62 den beri yeniden hatırlıyorum, neydik biz ( içselleştimede sınırı zorlamalar )...Bu bölümdeki Kuzey-Cihan "kardeşlik" konuşması, Kuzey-Güney-Handan banyo kavgası, Kuzey-Can adliye önü tartışması, Kuzey-Cemre "ağzı açık uyurken fotoğrafını çekme" şirinlikleri, Kuzey "Sensiz olmaz" sahnesi, Simay-Güney diyalogları ile K/G nin farkı nerdeydi, neydi yeniden hatırladım..Çok güzel, çok gerçek, çok acıklı, acıklıyken bile "güleriz ağlanacak halimize" tavırları ile...
    ..............

Cemre evlenme teklifini, pardon Kuzey in evlenme kararını ( :icon_whis ) kabul edecek mi, bölümde orada düğümlendi bakalım..Bence etmeyecek, etmeyecekten ziyade, "böylesine yokum" diyecek...Kuzey in gel gitleri yeniden yaraladı Cemre yi bu bölümde, o yüzden sıcağı sıcağına gelen evlenme teklifine güvenmeme ihtimali ağır basıyor şimdilik..Cemre nin yerinde ben olsam benim diyeceğim de "Hadi diyelim evlendik, kaç saat sonra pişman olacaksın" olur kesinlikle..Kuzey in artık net olduğunu göstermesi gerekecek Cemre ye, 72. bölümde...

Evlenme teklifi çok çabuk ve bir anlık göz dönmesi ile verildi gibi duruyor, ama bence kesinlikle öyle değil...Böyle tek taraflı alınan müşterek kararlar falan en bi' kıl olduğum şeylerdir, ama bu hassasiyetime rağmen gözüme batmadı...Güney bel altından da vurduktan sonra, Kuzey in daha da Cemre ile sevgilicilik oynama lüksü kalmadı, bu bir...Zaten hayatları anormal, zor ve karmaşık, bir de o kadar tacize, oyuna rağmen havalara bakma lüksü de yoktu Kuzey in, bu böyle maalesef...İlişkileri o noktaya geldikten, Güney in bel altı saldırılarına da maruz kaldıktan sonra, Kuzey ya tamamen çıkıp gidecekti İstanbul dan ve Cemre den, ya da işte evlenip, Cemre yi yanına çekip herkesin çenesini kapatacaktı..

Bir ikincisi, Kuzey en kabak gibi haliyle gördü kim için, ne için hayatını ertelediğini, sevdiğini ve kendini üzüp durduğunu.. "Geçen gün ömürdendir", Kuzey hem kendi ömründen, hem de Cemre ninkinden haybeye yiyip duruyordu, gördü ne için olduğunu..Ve nitekim evden çıkıp Cemre ye giderken uzun uzun izledik Kuzey i, yüzünde ne hırslanma, ne bir anlık gaza gelme, ne de öfke vardı; tamamen hafiflemiş, sonunda kararını vermiş, yükünü atmış bir adam izledik biz o nefis şarkı eşliğinde :img-yes: ..

Ki ne "Belalım", ne "Hayat gibi", bu sezonun bomba şarkısı "Sensiz olmaz" dı bence, nasıl gaz, nasıl anlamlı şarkıydı o ve nasıl da yakıştı...Düşünenin aklına sağlık, sağolsun :img-wink: ...
    hani denden koysam tuhaf kaçıcak..:img-wink: sen anladın ..

ilk annesine giderken kuzeyin cemrenin sözlerini düşünürken fonda çalan ana tema olmamış ama...bana kalsa oraya hani 66. bölüm başı için yeni yaptığı tema iyi giderdi..(demetle serefte çalan)

Sensiz olmaz ın sözleri de amma güzel oturmuştu..denizin kokusu saçlarında diye bile kısmı vardı yahu şarkının..:img-wink: Kimle senle mi konuşmuştuk bunların dükkan önünde bi cigara tüttürmemeleri çok tuhaf diye.. ..şarkıda da geçmiş baksana..

derin de sen de ben de Kuzeyin yürürken o yüzünü görmüşüz..Huzur dolu rahatlamış bi Kuzey.. haftaya cemrenin yavaşla sından sonra hareketlerini gerçekten çok merak ediyorum..

Alıntı Lal_derin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    b
    kuzey güneyle kavgadan sonra çıktı gitti cemreye evlenme teklif etti. inat mı, hırs mı? ikisi de değil. o evden çıkarken kuzeyin yüzündeki ifadeyi gördüm ben. anlamsız bir huzur. bu adam için miymiş dedi. bunun için mi ben bir hayatı geride bırakıyorum? o "altına aldın mı?" lafı bitirdi kuzeyi çünkü kuzey güneyin cemreyi hala çok sevdiğini düşünüyor, bu yüzden uzak duruyordu ama gördü ki alakası bile yok. gerçekten seven insan sevdiği kadını bu denli küçülterek, aşağılayarak konuşmaz. o çok kızılan barış bile, cemre'yi asla bu duruma düşürmedi. cemrenin canını yaktı, daha da yakmak istedi belki ama cemreyi aşağılamadı. güneyse iki damla içkiyle içindekileri dışarı döktü. kuzey, güneyin cemreyi sevmediğini, güneyin içindekinin hırs olduğunu o gece anladı. güneyin hırsına kendi sevgisini kurban vermek istemedi.

aynurun oğluna anlatığı kardeşlik sahnesiyle zaten kuzeyin gözündeki güney belli. kuzey için güney dendiğinde hala çocuk hali geliyor gözüne. senin için dünyayı yakarım diyen, canımı veririm diyen küçük güney. o bizim gördüğümüz, bu adam için değer mi dediğimiz değil, mutfakta kuzeyle kenara sıkışmış küçük abi güney geliyor. kuzey bizim bildiğimiz güneye değil o güneye kıyamıyor, o güneye kazık atamıyordu. banyo sahnesiyle beraber kuzey güneyin bu bizim gördüğümüz halini de gördü. o zaman cemrenin gözündeki, şu an banunun gözündeki, diğer insanların gözündeki güneyi gördü işte. o yüzden bu saatten sonra herşey farklı olacak kuzey için. içindeki küçük kardeşle değil o bizim bildiğimiz sinsi güneyle muhatap artık. güneyin şimdiki halini de, cemreye tutumunu da o kısa banyo sahnesinde gördü.

.
    öncelikle yorumlarını okumayı özlemişim derin..:img-hi:
    efran da benzer konuya değinmiş.ikinizle de aynı fikirdeyim.. aksine ben çok ama çok rahatlamış bi Kuzey gördüm Cemrenin evine giderken...hatta ilk annesine giderken cemrenin sözleri düşünmesi de başlangıcı gibiydi..

kardeş sahnesinde anlattığı Güney in şimdiki halini gördü o evde.. şimdi düşününce diyelim ilk tahmin ettiğimiz gibi o sırada kuzey eve girmeden simay aramış olsaydı da kuzey güney benim delilleri sakladı deseydi de öyle boğmaya kalkışsaydı nolurdu?..bu sefer de simay'dan öğrenmese demek cemreye gitmeyecekti denmiycek miydi?.. En azından bu şekilde güneyin niyetini düşüncesini fikrini zikrini alelen duydu da resmin silinmesinde vesile oldu..Evet inat değil ama vesile oldu.. olması gereken gibi..senin dediğin gibi sevgiyi değil hırsı gördü güneyde..

cemreye gelince ben cemreden haftaya sağlam bi laf sokuş bekliyorum ama öyle köprüleri atarcasına değil...Uçurum arası köprüleri sağlamlaştırırcasına..kaldı ki çok uzun süreceğini de düşünmüyorum..Kuzey samsuna gider belki de aynı bölüm döner..Bu sefer de telefonda iyi git sana da eyvallah diyen cemrenin kuzeye karşı değişik hallerini izleyebiliriz hem de zevkli olabilir...8 bölüm kalmış şurda.. Güneyin bu aralar biraz sinaner cephesine yöneleceğini düşünüyorum..

sonuçta ben bu bölümü beğendim.. sadece kuzey cemre sahneleri değil kuzey-güney ve cemrenin merdivendeki halleri bile bana izlemeye başladığım o ilk diziyi yine hatırlattı...seviyorum ya ben bu ikisini izlemeyi..:img-in_lo

Durum:
    ayşegüL_çet <3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    YiğKüb
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Güzel bölümdü, geçen sezonun havası vardı. Çok geç oldu ama yine döndük özümüze... Esas temayı çok iyi işliyorlar son bölümlerde. Her sahneye ayrı bir bayıldım... Ah birde Ali olsaydı, nasıl özledim bir bilseniz :icon_sorr Kuzey kardeşlikten, dostluktan bahsederken hep Ali geldi aklıma. Hep onu düşündüm. O son bakışını.
    Çok güzel sahneler vardı. Bölümün başındaki Kuzey Cemre Güney sahnesi mükemmeldi mesela. Cemre'nin nefret dolu bakışları ve Kuzey'in hesap soran gözleriyle karşılaşan Güney.... Kıvanç da, Öykü de, Buğra da yine çok güzel oynamış. Arkadaki müzikte ayrı bir güzellik katmış sahneye. Üçünün birlikte olan sahneleri arasında en iyilerinden biriydi bu sahne.
    Kuzey fırtınası ise yine çok güzel esti... Kardeşliği ve dostluğu anlatırken ağlattı, Güney'e ayar verirken, ondan bahsederken güldürdü. Aynen Kuzey, bildiğin Erol Taş :img-hyste Ne yapacağım dizi bitince Kuzey'siz ben hiç bilmiyorum. Adam farklı, çok farklı :img-eat:
    Kuzey ve Cemre'nin Samsundaki sahneleri de çok güzeldi. İlk kez uyanır uyanmaz birbirlerini gördüler. Çok özeldi. Çok da masum bir sahneydi, bir o kadar da tutkulu. Çok güzel bir vuslat gelecek bence en geç 4 bölüme. Umuyorum ki yanılmam bu sefer...
    Kuzey'in Güney'i boğduğu sahne de ise cidden çok gerildim bende. Bir şey olacak diye tedirgindim. Ama iyi ki gitti Kuzey o eve. İçi yana yana gördü Güney'i. Sevindim. Güney demişken onunla ilgili ne desem bilemiyorum. Hem yerin dibine sokasım var, hem de Kuzey&Cemre'ye artık bulaşmasın adam olsun baba olsun diye umudum var. Evet sinir oluyorum, demediğim kalmıyor ama oynayan Buğra olunca sahnelerini izlerken keyif alıyorum.
    Son sahne de efsane olacak bir sahne... Boğazındaki düğümü çözen, kalbindeki kilidi aça aça yürüyen bir Kuzey izledik Sırf Güney'e öfkesinden evlenmek istedi gibi bir durum kesinlikle yok bence. Cemresiz olamayacağını anladı. Resimlere baktı, Cemre'yi hayal etti, hayatının en güzel iki gününü düşündü... Sonra Güney'e hiç bir borcu olmadığını tekrar gözleriyle görüp emin oldu. Ondan sonra gitti Cemre'ye. Şarkı da kesinlikle bu sezon ki en güzel seçimlerden biriydi. ''Sana değilse aşk inan haybeye, sensiz olmaz'' :img-in_lo

Durum:
    pelinimsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

ya bu Güney daha nekadar çirkinleşecek ben ilk sezon kızsam da bi yandan sevebiliyodum Güneyi ama bu haller artık tiksindirdi bir insan daha nekadar alçalabilir :whistle2
    banyoda ettiği laflar aman allahım böyle bişey olamaz böyle kelimeler kullanan da vicdan sahibi bir ''insan'' olamaz o insansa ben burdan adaylığımı çekerim :img-beee:

Kuzey hala onu temize çekmeye yer arıyo aslında onu da anlıyorum ne olursa olsun kardeşlik çok başka bişey :icon_sorr bahane arıyor resmen onu bi nebze olsun temize çekebilmek için
    çünkü Güney'in böylesine diplerde bi insan olması ençok Kuzey'e acı veriyor aslında, en çok o inanmak istemiyor onun gerçekten bukadar kötü olabileceğine
    çünkü çocuklukları ve ordaki Güney hala onun içinde yaşattığı..

ama artık pes et be Kuzey olmayacak bu adamdan adam olmayacak işte (gerçi o da anladı ve bitirdi artık ama Kuzeyin gel gitlerine güvenemiyo insan)

ama son sahne herşeye bedeldi tam Kuzeyce bi teklif ama Cemre pek kabul edeceğe benzemiyo sürünmek Kuzeye düşen bu defa :img-in_lo

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)